Pariz - budget i samostalno

sennci

Početnik
Poruka
17
Pozdrav svima. Razmatram sljedeću destinaciju na proljeće. Jedna od opcija je Pariz, bez agencije tj. u vlastitom aranžmanu počev od prevoza, smještaja itd.. Planiram pronaći (vjerovatno preko AirBnb) solidan smjestaj nista specijalno, ali da ima svoje kupatilo i mini-kuhinju, na ok lokacijii tj. ako ne u samom centru, onda da je dobro povezan javnim prevozom i da je što povoljniji uz ove paramere što sam naveo. Koji dijelovi grada su za preporuku, a koje izbjegavati? Vjerujem da je javni prevoz dobro organizovan? Prosle godine smo bili u Moskvi gdje metro, savršeno funkcioniše sa koje god tačke polazili. Da li je i sa Parizom sličan slučaj? Kakve su cijene osnovnih namirnica u supermarketima? Ima li možda nekih povoljnih restorana? Kada kažem povoljnih, mislim na one poput Mu-Mu i Grabli u Moskvi gdje se super povoljno može sjesti i naći odlična hrana tj. za cca 5-6e sebi iskombinirati neki ok ručak. Mogu neki konkretno primjeri cijena, supermarketi, javni prevoz i sl.? Interesuje me dosta toga onako za budget putnika 😉 pa se nadam da ću dobiti odgovore, svaki savjet dobro došao!
 
Pozdrav svima. Razmatram sljedeću destinaciju na proljeće. Jedna od opcija je Pariz, bez agencije tj. u vlastitom aranžmanu počev od prevoza, smještaja itd.. Planiram pronaći (vjerovatno preko AirBnb) solidan smjestaj nista specijalno, ali da ima svoje kupatilo i mini-kuhinju, na ok lokacijii tj. ako ne u samom centru, onda da je dobro povezan javnim prevozom i da je što povoljniji uz ove paramere što sam naveo. Koji dijelovi grada su za preporuku, a koje izbjegavati? Vjerujem da je javni prevoz dobro organizovan? Prosle godine smo bili u Moskvi gdje metro, savršeno funkcioniše sa koje god tačke polazili. Da li je i sa Parizom sličan slučaj? Kakve su cijene osnovnih namirnica u supermarketima? Ima li možda nekih povoljnih restorana? Kada kažem povoljnih, mislim na one poput Mu-Mu i Grabli u Moskvi gdje se super povoljno može sjesti i naći odlična hrana tj. za cca 5-6e sebi iskombinirati neki ok ručak. Mogu neki konkretno primjeri cijena, supermarketi, javni prevoz i sl.? Interesuje me dosta toga onako za budget putnika 😉 pa se nadam da ću dobiti odgovore, svaki savjet dobro došao!
Преко аирбнб-а цео апартман наравно са мини кухињом ћеш тешко наћи испод 50е, а и рачунај да то може бити на граници прве зоне или у другој зони.
Генерално сви говоре да је север за избегавање, дакле Сен Дени и око њега, али ја мислим да је то претеривање ... мада мени најгора опција изгледа наћи смештај око железничке станице Гару ду Норд, јер се ту скупљају мигранти.
Заправо приликом избора смештаја, гледај колико близу се налази метро станица и решио си сваки проблем, мада Париз нема тако савршену метро мрежу као Москва, зато понекад ћеш морати путовати бусом.

Једина препорука за јефтину храну је франприх супермаркети где можеш наћи јефтину печену пилетину, али само у оним боље снабдевеним.

Недељна карта за метро је око 20е + 5е за картицу.
 
Iz ranijih postova mogu zaključiti da su sjeverni dijelovi poput Saint Denisa za izbjegavanje kod biranja lokacije smještaja. Molio bih za mišljenje o nekim dijelovima Pariza. Južni dio: Villejuif, Vitry sur Seine, Montrouge. Creteil. Zapadni dio: Colombes, Nanterre.. Istočni dio: Bobigny, Montreuil, Noisy le Grand, Rosny sous Bois. U tim dijelovima je povoljniji airbnb smještaj, jesu li većina za preporuku? Ima li neki posebno da se izdvaja po tome da je ok?
 

Back
Top