Parga - Putopis

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
42.341
20220912_121600.jpg

Šta je na kraju dakle nisam saznao. Ali ovde smo zaista proveli sjajno vreme. Doživljaj je odličan. Nije mi baš najjasnije šta je Grke ovde inspirisalo da smeste svoj svet mrtvih jer priroda je zapanjujuće predivna.
Kada završite šetnju dakle možete na rafting ako volite(nije nešto preterano brza voda tako da mogu i amateri :) ), da pojedete nešto ili da nastavite šetnju uzvodno uz obalu do nekih sela u blizini. Ovo mesto mi je ostalo u sjajnom sećanju i pored činjenice da sam dron ovde slupao o planinu i ostavio ga u Hadu da večno počiva :(. Ali kada mi ni to nije pokvarilo utisak i nije mi žao što sam došao onda vam je valjda jasno koliko je lepo.

Evo još malo slika:
DSC_0509.jpg

DSC_0541.jpg

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
58.566
:aha:
hmm...ako me je Parga ocarala, Aheron me je odusevio...:heart:ovaj ili onaj svet ja sam zelela da ostanem tamo jos...i jos...i jos...pored tog zubora reke koji se uvlaci ravno u komore srca, u vase bice, u vas krvotok, sjedinjavajuci se sa dusom bez osecaja za proslost i buducnost...

evo iskreno ne mogu da opisem taj osecaj blazenstva tamo...od tog puteljka, sumice, stazice...svega...

dok je Fortes snimao dronom, ja sam zavidela leptirima svih boja koja su obletala nad zuborom reke koja vodi u neku drugu dimenziju...bilo me je briga i za fotkanje i za sve...neki jarko zuti leptir, pa naradzasti, pa crni, pa crno - naradzasti...ma...

nije guzva...ima ljudi ali nema guzve...obicno dolaze u turama preko nekih agencija...kada smo stigli jos nikoga nije bilo, posle je dosla grupa od nekih 30tak ljudi...koliko znam taj izlet je iz Parge 25 evra...

na neki nacin, ako nam je dron negde morao zavrsiti...radujem se da je ostao na tom carobnom mestu, sakriven u kanjonu reke Aheron sa vecitim pogledom na njega :)

i da se ne zanosim vise, barem ne veceras...evo priznajem...to mesto mi je top 3 mesta koje sam videla u zivotu...ne znam da li je zbog vizuelnog...nisam sigurna...ima verovatno vizuelno fotogenicnjih mesta...mora i planina...cega god...ali ja znam kako sam se osecala tamo...i zelim da se definitivno vratim...zelim i hocu...ovog puta duze...i do kraja... :heart:

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
58.566
nema nesto previse toga da kupite pri ulazu i tako je u redu...mozda svega nekih 4 standa suvenira, 1 travarka...sasvim dovoljno :)
kupila sam coin za put u Had, naravno :D i neke trave za caj...sto da ne...i sakupila par kamecica... i ostavila deo sebe tamo :)

sam ulaz se ni tu ne placa...zivela Grcka... :D toliko sam navikla da se svuda placa da mi je ovo cudno :D

slicice coina sutra :)

zlatko01

Buduća legenda
Poruka
27.146
:aha:
hmm...ako me je Parga ocarala, Aheron me je odusevio...:heart:ovaj ili onaj svet ja sam zelela da ostanem tamo jos...i jos...i jos...pored tog zubora reke koji se uvlaci ravno u komore srca, u vase bice, u vas krvotok, sjedinjavajuci se sa dusom bez osecaja za proslost i buducnost...

evo iskreno ne mogu da opisem taj osecaj blazenstva tamo...od tog puteljka, sumice, stazice...svega...

dok je Fortes snimao dronom, ja sam zavidela leptirima svih boja koja su obletala nad zuborom reke koja vodi u neku drugu dimenziju...bilo me je briga i za fotkanje i za sve...neki jarko zuti leptir, pa naradzasti, pa crni, pa crno - naradzasti...ma...

nije guzva...ima ljudi ali nema guzve...obicno dolaze u turama preko nekih agencija...kada smo stigli jos nikoga nije bilo, posle je dosla grupa od nekih 30tak ljudi...koliko znam taj izlet je iz Parge 25 evra...

na neki nacin, ako nam je dron negde morao zavrsiti...radujem se da je ostao na tom carobnom mestu, sakriven u kanjonu reke Aheron sa vecitim pogledom na njega :)

i da se ne zanosim vise, barem ne veceras...evo priznajem...to mesto mi je top 3 mesta koje sam videla u zivotu...ne znam da li je zbog vizuelnog...nisam sigurna...ima verovatno vizuelno fotogenicnjih mesta...mora i planina...cega god...ali ja znam kako sam se osecala tamo...i zelim da se definitivno vratim...zelim i hocu...ovog puta duze...i do kraja... :heart:
Lorelajn, izgleda da si romanticna osoba...samo pored romantike, budi i malo oprezna i sumnjicava...za svaki slucaj

Manastirka

Elita
Poruka
24.767
Predivne su vam fotke,...poželi čovek da se od'ma tamo "teleportuje"! 🤩
Parga opravdano zaslužuje epitet pravog Mediteranskog "bisera"!
Jako lep položaj, predivno more, plaže, romantična, cosmopolitska atmosfera i lepa priroda. Šta više od jednog letovanja,...?

Poslednja izmena:

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
58.566
Lorelajn, izgleda da si romanticna osoba...samo pored romantike, budi i malo oprezna i sumnjicava...za svaki slucaj
sumnja ionako nista ne menja...zar ne? niti ljude niti dogadjaje...mislim znam da ti je sugestija dobronamerna i hvala ti 🌹

ja mirno spavam, a za ostale ljude ne znam...njihov problem, nije moj...svako nosi svoju savest :)

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
42.341
ko preovladjuje od turista...u kom broju ih ima iz Srbije
ne bih znala da kazem...ja sam cula i nase, jako punoooo ljudi iz Madjarske ima, njih sam svugde cula...a srela sam i ljude iz Norveske
@fortes ? jel si ti zapazio jos neke?
Ima dosta anglo-saksonaca, skandinavaca....to se da čuti po jezicima na ulici, Srba, Makedonaca,Bugara,Albanaca, Rumuna...to se da čuti i videti po tablicama kola jer dosta naših i iz komšiluka ide svojim kolima.
Ima puno i Italijana
Njih ima puno za ferigosto u avgustu kada su im odmori, sada u septembru ih ima simbolično. Isto sam primetio i na drugim jonskim destinacijama.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.