Paranoidni poremećaj ili nešto drugo?

Smorisha

Buduća legenda
Moderator
Poruka
40.741
Pričala mi drugarica davno priču o njenom bivšem momku i njegovoj devojci koji se na nju ložio godinama, ona bila jedno vreme sa njim pa raskinula, a on i dalje patio i želeo da bude sa njom, ali su ipak ostali kao neki drugari i poznanici.

I sad, on je oženio tu njegovu novu devojku i ona je bukvalno baš često pričala njemu kako je videla moju drugaricu gde god je išla iako to uopšte nije bio slučaj.
Znači baš često! Bukvalno je postala opsednuta njom pošto zna da je njen muž godinama bio lud za tom mojom drugaricom.
"E videla sam je u biblioteci, ima novu frizuru". "Videla sam je u bioskopu". "Videla sam je u prevozu" itd itd

Ona se toga zgražavala! E sad me zanima šta forumaši misle o ovome... Ovo je očigledno neki ozbiljan psihički poremećaj.
Paraniodni poremećaj ili nešto drugo?
 
Pričala mi drugarica davno priču o njenom bivšem momku i njegovoj devojci koji se na nju ložio godinama, ona bila jedno vreme sa njim pa raskinula, a on i dalje patio i želeo da bude sa njom, ali su ipak ostali kao neki drugari i poznanici.

I sad, on je oženio tu njegovu novu devojku i ona je bukvalno baš često pričala njemu kako je videla moju drugaricu gde god je išla iako to uopšte nije bio slučaj.
Znači baš često! Bukvalno je postala opsednuta njom pošto zna da je njen muž godinama bio lud za tom mojom drugaricom.
"E videla sam je u biblioteci, ima novu frizuru". "Videla sam je u bioskopu". "Videla sam je u prevozu" itd itd

Ona se toga zgražavala! E sad me zanima šta forumaši misle o ovome... Ovo je očigledno neki ozbiljan psihički poremećaj.
Paraniodni poremećaj ili nešto drugo?
Sve dok ne krene da je prati i uznemirava,nije ozbiljno.
 
Pričala mi drugarica davno priču o njenom bivšem momku i njegovoj devojci koji se na nju ložio godinama, ona bila jedno vreme sa njim pa raskinula, a on i dalje patio i želeo da bude sa njom, ali su ipak ostali kao neki drugari i poznanici.

I sad, on je oženio tu njegovu novu devojku i ona je bukvalno baš često pričala njemu kako je videla moju drugaricu gde god je išla iako to uopšte nije bio slučaj.
Znači baš često! Bukvalno je postala opsednuta njom pošto zna da je njen muž godinama bio lud za tom mojom drugaricom.
"E videla sam je u biblioteci, ima novu frizuru". "Videla sam je u bioskopu". "Videla sam je u prevozu" itd itd

Ona se toga zgražavala! E sad me zanima šta forumaši misle o ovome... Ovo je očigledno neki ozbiljan psihički poremećaj.
Paraniodni poremećaj ili nešto drugo?

Gde si Smoriša, živ mi bio.

Očigledno se radi o nesigurnoj osobi čim ima potrebu da se bavi bivšom njenog suproga. Možda iz nekog razloga ne veruje mužu. Vidi, žena uvek zna kada se nešto dešava. Moguće da je ova malo labilnija ličnost, što dodatno dodaje na dramatici.

Prava paranoja je nešto skorz drugo.
 
Gde si Smoriša, živ mi bio.

Očigledno se radi o nesigurnoj osobi čim ima potrebu da se bavi bivšom njenog suproga. Možda iz nekog razloga ne veruje mužu. Vidi, žena uvek zna kada se nešto dešava. Moguće da je ova malo labilnija ličnost, što dodatno dodaje na dramatici.

Prava paranoja je nešto skorz drugo.
Thanks, takođe.
Moguće, verovatno si u pravu.:)
 
Pričala mi drugarica davno priču o njenom bivšem momku i njegovoj devojci koji se na nju ložio godinama, ona bila jedno vreme sa njim pa raskinula, a on i dalje patio i želeo da bude sa njom, ali su ipak ostali kao neki drugari i poznanici.

I sad, on je oženio tu njegovu novu devojku i ona je bukvalno baš često pričala njemu kako je videla moju drugaricu gde god je išla iako to uopšte nije bio slučaj.
Znači baš često! Bukvalno je postala opsednuta njom pošto zna da je njen muž godinama bio lud za tom mojom drugaricom.
"E videla sam je u biblioteci, ima novu frizuru". "Videla sam je u bioskopu". "Videla sam je u prevozu" itd itd

Ona se toga zgražavala! E sad me zanima šta forumaši misle o ovome... Ovo je očigledno neki ozbiljan psihički poremećaj.
Paraniodni poremećaj ili nešto drugo?
Izvinjavam se, ne razumem uvodni post. Ko je koga opsedao? Ko se kome pričinjavao? Sadašnjoj devojci bivša devojka, jel o tome reč?
Izvini, al uvodni je post bio totalno zbrkan, ova zamenica, ona zamenica, ko kome koga zašto... Pretpostavljam da sam, po smislu, shvatila.

Ako je ovo bilo ozbiljno pitanje, onda je tvoja drugarica extra nesigurna, i verujem da bi joj jedan konkretan razgovor s momkom pomogao. Ljudi, nemojmo se frljati s bolestima samo tako. Ovo bi bio školski primer tinejdžerke koja nije dovoljno sigurna u svog momka - što nema nikakve veze s paranojom. Dokle god ne počne pričat da je prati DB-e, sve je ok.

Mislim, ako je u pitanju stvaran slučaj (stvarna devojka) žalim je. Sećam se sebe ko tinejdžerke i koliko je bilo hot ložiti se na momka po pitanju kojeg ne znaš šta u vezi tebe oseća ( u smislu loženja na "loše momke", otprilike). S godinama se to preraste (ili bi bar trebalo), jer "loši momci" isto kao ni oni za koje nisi siguran/a šta misle o tebi i vašoj vezi, nisu vredni pomena. Ako taj magarac nju ostavlja u sumnji jel mu bitnija ona il bivša devojka, onda ga ona treba ostavit s bivšom. Jer očigledno nisu raščistili račune. Ako su raščistili račune, a on se i dalje zeza s njom praveći se da NIJE raščistio s bivšom, onda tip ima žešće probleme, i ona treba da ode od njega koliko juče - taj je bolestan, i nije vredan pažnje, kamoli veze.

AKO je to sve samo u njenoj glavi, ne znači odmah da je bolesna i paranoična. Može da znači (i uglavnom znači) da nema dobru komunikaciju sa svojim momkom. Treba da se ozbiljno s njim porazgovara u vezi bivše devojke. Ako joj čak i onda preostanu sumnje, treba da razgovara još. AKO i onda bude sumnjala, treba da ostavi idiota. Muškarci, većinom, nisu zla bića iz pakla, i ako vide da te nešto unesrećuje (a zaista za tebe mare) uradiće sve da ti pomognu. Ako on nije bio od pomoći, onda nije ni za k, i okani ga se.

Ali, opet kažem, to se sve može podvesti u uobičajenu dinamiku veze. Nema potrebe izmišljati bolesti, osim ako devojku nešto konkretno ne oda (DBe, Marsovci, čudne i nerealne fantazije itd). Prvo joj se mora dat šansa pre nego ju se okrsti ko ludu, hebote. Reče jedna luda.

p.s AKO joj se ta bivša devojka pričinjava ko realna gde god ona pošla, onda je to druga priča. DA LI joj se pričinjava ko realna? Mislim, cura je stoposto ubeđena da bi s njom mogla da priča, da je dodirne, itd? Ubeđena je da je ova proganja, da se pojavljuje za njom čak i po najneverevatnijm mestima (nisam mislila kafići i butici - da li joj se nekad prikazala u sobi ili kući u wc-u, naprimer, ili na nekom mestu gde realno nema šanse da bude? Kafići i butici su realna mesta gde bi se neko mogao sresti.) To je onda već stvar za šrinka.
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
Pa nikom ne bi bilo svejedno da ti se sadasnji druzi sa bivsom na koju se bas lozio. Jedino ako se lozio na nju kad su imali tipa 16,17,18 godina pa da i ne obracas paznju na te klinacke ljubavi. A verujem i da je toj bivsoj ego do plafona sto je sadasnja opsednuta njom. Ako sve to nije umislila.
 
Pa nikom ne bi bilo svejedno da ti se sadasnji druzi sa bivsom na koju se bas lozio. Jedino ako se lozio na nju kad su imali tipa 16,17,18 godina pa da i ne obracas paznju na te klinacke ljubavi. A verujem i da je toj bivsoj ego do plafona sto je sadasnja opsednuta njom. Ako sve to nije umislila.
Ma ne druže se uopšte, nego se eto poznaju, drugari iz škole...
A neke devojke joj prenele da je ova viđa svaki put kad ode u tržni centar ili gde već i da zna da ima novu frizuru i šta već sve.:lol::lol::lol:
 
Ma ne druže se uopšte, nego se eto poznaju, drugari iz škole...
A neke devojke joj prenele da je ova viđa svaki put kad ode u tržni centar ili gde već i da zna da ima novu frizuru i šta već sve.:lol::lol::lol:

Brate mili, kao u osnovnoj školi :lol:

Kako odrasli ljudi umeju nezrelo da se ponašaju, pa to ni kod male dece ne možeš da nadješ.
 
Pričala mi drugarica davno priču o njenom bivšem momku i njegovoj devojci koji se na nju ložio godinama, ona bila jedno vreme sa njim pa raskinula, a on i dalje patio i želeo da bude sa njom, ali su ipak ostali kao neki drugari i poznanici.

I sad, on je oženio tu njegovu novu devojku i ona je bukvalno baš često pričala njemu kako je videla moju drugaricu gde god je išla iako to uopšte nije bio slučaj.
Znači baš često! Bukvalno je postala opsednuta njom pošto zna da je njen muž godinama bio lud za tom mojom drugaricom.
"E videla sam je u biblioteci, ima novu frizuru". "Videla sam je u bioskopu". "Videla sam je u prevozu" itd itd

Ona se toga zgražavala! E sad me zanima šta forumaši misle o ovome... Ovo je očigledno neki ozbiljan psihički poremećaj.
Paraniodni poremećaj ili nešto drugo?
Poremećaj
 
Kako nisi,pa ljubomorna prsla za bivsom,imam taku u kuci,ima nocne more sanja moju bivsu i mazohisticki sve oce o njoj da zna,da je upozna
Podseti me sad.... većina muškaraca pita ono čuveno "A koliko ih je bilo pre mene"?
Neki idu tako daleko da pitaju "Ko je bolji hebač", itd.
Na stranu sad to da nemaju granice i da nemaju pravo tako da razgovaraju, činjenica je da to rade.
Zar to nije mazohizam?
Sećam se par primera iz života, bukvalno mu vidim po izrazu lica da se muči, ali ispituje i dalje.
Tako da postoje takvi i takve u oba pola.
 
Podseti me sad.... većina muškaraca pita ono čuveno "A koliko ih je bilo pre mene"?
Neki idu tako daleko da pitaju "Ko je bolji hebač", itd.
Na stranu sad to da nemaju granice i da nemaju pravo tako da razgovaraju, činjenica je da to rade.
Zar to nije mazohizam?
Sećam se par primera iz života, bukvalno mu vidim po izrazu lica da se muči, ali ispituje i dalje.
Tako da postoje takvi i takve u oba pola.
Ja znam jednu slagala lika da joj je drugi.On mislio da jeste.Pitao je da se uda za njeg.
 

Back
Top