Paraliza sna

Neprilagođena

Leptirica
Banovan
Poruka
95.554


O lucidnim snovima je pisano ..Rekli smo da su to snovi u kojima je onaj ko sanja
Svestan da sanja , svestan je da to nije realnost , ali ima nad snovima kontrolu .
Mogućnost kanalisanja i kontrole daljeg toka sna.



.

A SADA...PARALIZA SNA:

Da li ste se ikada probudili noću i otkrili da niste u stanju da se pomerite?
Bili ste budni, hteli ste da viknete, ali ste se osećali kao da vas nešto koči?
Velike su šanse da je taj sablasni osećaj koji ste iskusili možda paraliza sna.

https://24sedam.rs/stil-zivota/zdrav-zivot/138565/osam-zastrasujucih-cinjenica-o-paralizi-sna/vest


​​
152258_profimedia-0280402329_f.jpg


Paralizu sna karakteriše kratak gubitak kontrole mišića, poznat kao atonija,
koji se javlja odmah nakon uspavljivanja ili buđenja.
Tokom epizoda paralize sna, ljudi često doživljavaju halucinacije pored atonije.
Javlja se kada se vaš um probudi pre nego što je vaše telo imalo priliku.dakle-
kada smo u graničnom prostoru između sna i budnog stanja,
dok dremamo ili se budimo. Kratkotrajna je, ali i vrlo uzmemirujuća




U ovom stanju, mi smo još uvek budni i svesni, ali ne možemo da reagujemo niti da se pokrećemo,
što često rezultira osećajem straha, panike ili pojačane anksioznosti.
Može se javiti i osećaj da je neko ili nešto prisutno tu, pored nas, i da nas posmatra,
uz vizuelne jednostavne halucinacije (šare na plafonu), do složenijih (demon ili ljudska prilika).
Samim tim što ne možemo da odreagujemo ili pomerimo neki deo tela, ako to želimo, osećaj je izuzetno uznemirujuć.

293368_profimedia-0598152442_orig.jpg
Profimedia

Tragajući za stvarnim uzrocima, istraživači su došli i do sledećih pretpostavki, koje mogu da utiču na pojavu:
-Nedovoljno kvalitetnog sna
-Spavanje bez reda (neredovno , različiti termini)
-Mentalni stres
-Spavanje na leđima


Paraliza spavanja takođe može biti simptom narkolepsije, poremećaja spavanja koji uzrokuje tešku i jaku dnevnu pospanost.
Ona takođe može biti znak da imate i slip apneju ,
https://www.stetoskop.info/bolesti-pluca-i-organa-za-disanje-pulmologija/slip-apnea-sleep-apnea

kao i periodični poremećaj pokreta udova, kod kojih vam se noge trzaju tokom spavanja.
Ostali faktori koji mogu da doprinesu paralizi spavanja su konzumacija alkohola pre spavanja,
uzimanje određenih lekova, koji potiskuju REM san poput antidepresiva ili onih koji utiču na bolje raspoloženje, kao što je litijum.

293406_annie-spratt-sjdnvzhgasu-unsplash_orig.jpg
Unsplash

Neki ljudi tvrde da mogu da pomeraju prste na rukama, nogama ili mišićima lica, što im pomaže da probude ostatak tela.
Svako pokušava nešto drugačije da izađe iz ove neprijatne situacije,
neki traže pomoć, dok drugi zatvaraju oči da bi ona nestala.
Nema načina da se izvučete iz toga, jer ne možete prevariti svoja čula.
Samo treba da sačekate nekoliko sekundi ili minuta da se vaše telo vrati u normalu.


Najčešće, za paralizu sna lečenje nije potrebno.
Međutim, ako primetite da se javlja učestalo i da se ponavlja tako da vam narušava kvalitet života,
posetite lekara koji će dati objašnjenje o kakvom se zapravo poremećaju radi
i da li je ima veze sa spavanjem ili nekom drugom bolešću, što je takođe moguće.


Da li imate iskustva sa paralizom sna?
Doživeli ste , doživljavate često ?
Mislite li da je zaista uznemirujuće?
Kako se nosite sa tim?


 
Чек сад да се јави формски ебачи који ће да ти објасне да то долази у недостатку алфа мужјака у твом кревету. Имаш и инсомнију? Па јбт, значи имаш неког килавог шоњу поред себе.
 
Чек сад да се јави формски ебачи који ће да ти објасне да то долази у недостатку алфа мужјака у твом кревету. Имаш и инсомнију? Па јбт, значи имаш неког килавог шоњу поред себе.
Ovo nije ta vrsta parasomnije, ovo je veoma bolno, teško iskustvo. :(
 
Bilo bi lepo kada bi neko podelio ovde neke svoje priče..
Kako to izgleda , kakve halucinacije su u pitanju , opšte stanje tela,

Osećanja ...Itd.....

Lično mene ovo fascinira.
Ali se ne sećam da sam imala paralize snova..
Lucidne snove imam često .
Da, mi na pdf religija smo iscrpno pisali o tome.
Uglavnom se samo tamo i krećem, ne idem na više pdf, verovatno ni ostali forumaši, naročito je religija nekako...kako da objasnim, pa, retko nam ko dolazi, eto.
Mi smo ukratko videli demona i što je najveći fazon lik koji je učestvovao u temi nam je poslao fotografiju skulptura demona iz Italije pitajući nas da li možemo da prepoznamo "našeg" i svi smo odmah prepoznali jednog i svi smo bili sigurni da je baš to taj.
Eto, ukratko.

Svratite ponekad na pdf religija...iznenadili biste se :) haha
 
Ma gde bolno, samo se malo iscimam pokušavajući da pomerim ruke ili noge i brzo se probudim.
Možda mi se u početku činilo da da vidim nekog u sobi ali to se dešava ako su kapci blago otvoreni pa vidiš neku senku i sl., nikakvi demoni i čudesa.
Jesi istražio uzroke? Mislim jel se dešava češće ako si cugao, malo spavao, preumoran bio itd.
 
Ma gde bolno, samo se malo iscimam pokušavajući da pomerim ruke ili noge i brzo se probudim.
Možda mi se u početku činilo da da vidim nekog u sobi ali to se dešava ako su kapci blago otvoreni pa vidiš neku senku i sl., nikakvi demoni i čudesa.
Može se medicinski objasniti, a neki od nas su imali i ta iskustva gde smo halucinirali.
 
Nisam primetio da ima veze sa tim.

Pa dobro, ko veruje u vampire i demone viđaće ih i budan a tek u ovakvoj situaciji.
To si u pravu, kad sam bio mali kod bake na selu ustanem noću i od žbuna vidim vampira :lol:

Bio sam ateista tad kad sam halucinirao tog demona.
Ne bih obratio pažnju da drugi nisu opisali njegov fizički izgled i onda smo skapirali da smo videli istog.

Da potvrdim da ništa ne boli, to je najbitnije. Ne traje dugo, najteže je napraviti prvi pomak. Neverovatno koliko snage treba da pomeriš jedan prst, recimo. Posle ide lakše. Taj prvi pokret je najteži.
 

Back
Top