Paradoks želje

'Nije važno šta želiš, kad/ako to dobiješ, želećeš nešto drugo.'

Ne znam tačno ko je to rekao, ali nekako sam zanemeo pred ovim, jer mi deluje prilično tačno.

Šta vi mislite...
Зато се надовезује она...Сањај велике снове...
Мада,сва та мотивациона срања на крају постану мотивациона срања

Ne znam tačno ko je to rekao, ali nekako sam zanemeo pred ovim, jer mi deluje prilično tačno.

Šta vi mislite...

Nije loše želeti...
Želja nas vodi napred...

Ali je potrebno znati uživati kada nam se želja ispuni, i ne klonuti duhom kada ostane neispunjena..

Msm, ako se radi o stvarima koje mogu da se porede - npr zelis jednu zenu pa kad je smuvas, zelis neku drugu. To nije primenjiivo na sve ljude.
Ili zelis kucicu sa bastom pa kad je steknes, da zelis jos vecu kucu i vecu bastu i sl

Зато се надовезује она...Сањај велике снове...
Мада,сва та мотивациона срања на крају постану мотивациона срања
Ovisi kada su ti servirana,.. (motivaciona Sranja)
Ako su u detinjstvu,.. kao deo vaspitanja je drugačije i korisnije,.. nego ako se "dovaspitavaš" u kasnijim godinama,.. a samopouzdanje nije vaspitano.

Poslednja izmena:
i ja mislim da je tačno.
Zašto si zanemeo ?
Nekako, uvek je tako bilo, želeo sam ovo ili ono, više se ni ne sećam šta, sad opet želim nešto što mi je bitno, posle ću verovatno želeti nešto sledeće, i gde je tome kraj... ovih dana razmišljam i o Šopenhaueru, njegova objašnjenja 'volje', koja se vrti u krug, razmišljam i o tome šta biva kad se taj krug volje ugasi, valjda ta budistička nirvana, gubljenje individualnosti, ali nisam Budista, a opet neka logika možda vodi u tom pravcu, mada vera je manje stvar razuma, a više stvar čuda, i tako, kružim po nekim mislima, valjda je ta citirana izjava uperila neko svetlo svesti na taj krug mojih želja, nešto je tu malo prikočilo i usporilo kad sam malo razmislio o tome, tako, ima tih nekih rečenica koje učine da malo zastaneš, zar ne?

Nekako, uvek je tako bilo, želeo sam ovo ili ono, više se ni ne sećam šta, sad opet želim nešto što mi je bitno, posle ću verovatno želeti nešto sledeće, i gde je tome kraj... ovih dana razmišljam i o Šopenhaueru, njegova objašnjenja 'volje', koja se vrti u krug, razmišljam i o tome šta biva kad se taj krug volje ugasi, valjda ta budistička nirvana, gubljenje individualnosti, ali nisam Budista, a opet neka logika možda vodi u tom pravcu, mada vera je manje stvar razuma, a više stvar čuda, i tako, kružim po nekim mislima, valjda je ta citirana izjava uperila neko svetlo svesti na taj krug mojih želja, nešto je tu malo prikočilo i usporilo kad sam malo razmislio o tome, tako, ima tih nekih rečenica koje učine da malo zastaneš, zar ne?
Не исмевам, али то све прође кад одеш у пензију.Уђеш у меке године....
На крају крајева,шта је човек без снова.

Не,бајке су нека врста белих лажи.Лакше ћеш им ,кроз бајке,касније објаснити неке реалности.
sad se ja ne slažem. :) a jesu laži,.. uporedivo sa religijom,.. ( ovo nije moja misao nego profesora teologije).
Da li bi se moglo reći i da je Religija veliki san ?

Šta vi mislite...
to je večno odlaganje sreće....kad budem imao ili uradio to i to biću srećan... treba uživati u procesu ostvarivanja cilja a ne očekivati sreću na kraju...

Back