Paradajz sos - kako ga spremate?

Probala sam sve , ali da bih dobila teksturu i izbegla brašno i dugo zadržavanje u kuhinji jednostavno stavim paradajz pire , luk , začine - bosiljak obavezno i 1 jabuku izrendanu, normalno bez kore, kašiku meda i milerama dosta. Meso se podrazumeva .
 
Pretpostavljam da se misli na italijanski a ne sremački uz rinflajš jel tako? Moja marinara...

Maslinovo ulje,propržim beli luk u čenu...sklonim da ne zagori, dodam crni luk, italijanski mix začina,malo zaljutim čilijem. Dodam uglavnom seckani pelat,crno vino kada je pri ruci...ukrčkam...posolim...vratim beli luk u čenu(volim taj ukus i teksturu)...na kraju bosiljak...

To bi bilo to. Osnova

Nekada propržim slaninicu(amatriciana), nekada stavim papriku i mlade tikvice(arabiata), nekad ašargarepu, nekada pčurke...zavisi kako me inspiracija ponese ali to je osnova.

Nikada ni pod kojim uslovima i ni pod razno brašno ne stavljam u italijanski sos.
 
Pretpostavljam da se misli na italijanski a ne sremački uz rinflajš jel tako? Moja marinara...

Maslinovo ulje,propržim beli luk u čenu...sklonim da ne zagori, dodam crni luk, italijanski mix začina,malo zaljutim čilijem. Dodam uglavnom seckani pelat,crno vino kada je pri ruci...ukrčkam...posolim...vratim beli luk u čenu(volim taj ukus i teksturu)...na kraju bosiljak...

To bi bilo to. Osnova

Nekada propržim slaninicu(amatriciana), nekada stavim papriku i mlade tikvice(arabiata), nekad ašargarepu, nekada pčurke...zavisi kako me inspiracija ponese ali to je osnova.

Nikada ni pod kojim uslovima i ni pod razno brašno ne stavljam u italijanski sos.

Vidi se da si pod uticajem mediterana. Ko se jednom navikne tesko ide nazad.
 
Klasican sos od paradajza se pravi ovako:

Ugreje se ulje, pa se doda brasno (npr. 3 varjace), proprzi se uz mesanje do drapkaste boje,
kada brasno zamirise na orasaste plodove.
Tada se doda pola varjacice slatke aleve paprike i odmah nalije paradajz iz flase (cca. 1/2l...)
Po ukusu se doda neki suvi zacin, malcice secera i uz mesanje dokuva dok ne postane gusto...
Moze da se doda kasika guste pavlake...

Servira se uz bareno meso, baren krompir, bareno povrce...
:zbalavi::zbalavi::zbalavi:
Odličan recept, jedino se plašim da nije možda malo više brašna? Za zgušnjavanje tečnosti dovoljno je oko 5-6% po masi, znači 30gr brašna bi trebalo da bude dovoljno za 500ml paradajza.

Doduše, zavisi i koliko je velika varjača. xD
 
Klasican sos od paradajza se pravi ovako:

Ugreje se ulje, pa se doda brasno (npr. 3 varjace), proprzi se uz mesanje do drapkaste boje,
kada brasno zamirise na orasaste plodove.
Tada se doda pola varjacice slatke aleve paprike i odmah nalije paradajz iz flase (cca. 1/2l...)
Po ukusu se doda neki suvi zacin, malcice secera i uz mesanje dokuva dok ne postane gusto...
Moze da se doda kasika guste pavlake...

Servira se uz bareno meso, baren krompir, bareno povrce...
:zbalavi::zbalavi::zbalavi:
И ја правим тако али са кашиком брашна. Њега служим уз кувано месо и поврће, али и са ћуфтама.
 
Naizgled jednostavan ali često potreban side dish - njegovo veličanstvo paradajz sos.

Malopre pričam sa kolegama i ispostavi se da ga svi prave na sasvim drugi način, pa rekoh da pitam kolege kuvare i koleginice kuvarice sa foruma kako ga rade, uz šta ga serviraju, imaju li neki trik?

Pogledajte prilog 1347281
Imas jednostavan recept a jako je ukusno.
Pomesas sok od paradajza pola litre i 1 kesicu sos za bolonjeze
on ima sve moguce zacine i jako je ukusno tako
prokuvas paradajz i dodajes sos iz kesice i dodas malo vode i mesas kuva se kratko 5 10 min
 
I ja volim paradajz sos ali ne znam kako se tačno sprema, ja improvizujem.
Sem toga nikakve koristi od mene i da postavim recept jer ja LUK ne podnosim ni pržen ni kuvan (mogu samo svež da jedem) i iskreno to mi predstavlja baš veliki problem svugde i u skoro svakoj prilici. Svi stavljaju luk u sve maltene.
Tako je, ja luk ne stavljam nigde...
 
Glavica luka onako srednja,1/4celera,1x sargarepa,1x mala ljuta papricica,1x cen belog luka,kasikica soli,prstohvat secera(ako je kiselkast),bosiljak ili origano od zacina.
Na ulju prvo lagano isprzim beli luk i ljutu papricicu,zatim dodam luk,celer i sargarepu(sve usitnim u blenderu da bude maltene kao kasa),tu masu malo dinstam i ulijem kuvani paradajz,dodam so i ostavim da krcka na laganoj vatri 30-45min,na kraju zacin i to je to.
Moze i sa svezim paradajzom samo sto je onda potrebno duze kuvati.
...................
Nekada uz ovaj par.sos samo skuvam testenini a moze i slaninica od svinjskih obraza(malo je zilavija ‚‚ital.guanciale‚‚) da se prvo proprzi onda pomesam sa par.sosom i testenina.
 

Back
Top