Paprike punjene sirom

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
275.410
112921885862aad9c131028671776271_w640.jpg

Sastojci:

6 paprika
300 g feta ili nekog drugog sira
1 čaša pavlake
2 jaja
začini po želji (peršun, mirođija, origano)
malo ulja

Priprema:

Paprike operite i očistite. Pomešajte sir, pavlaku i jaja i dobro sjedinite. Začinite. Dobijenom smesom napunite paprike i poređajte na pleh na koji ste predhodno stavili malo ulja.Pecite u zagrejanoj rerni oko 40tak minuta na 200C.

Duki Lu

Elita
Poruka
24.547
Ja sam ih pravio, slican je recept ali ubacujem stari zlatiborski sir i seckanu slaninu, da malo doda miris :)

A pohovane paprike punjene sirom i kajmakom su poseban vid ljubavi :jede:
I ja ih pohujem ali ih prethodno ispečem na plotni i oljuštim.
Pohujem ih i bez sira
Od pečenih i pohovanih paprika pravim i slanu tortu, ne zna se sta je lepše: ukus ili izgled.

Duki Lu

Elita
Poruka
24.547
Tema- recept- i fotografije po mogucnosti :)
Tortu od paprika obično pravim zimi, za Slavu, rođendane ili Božić.
Mogu recept ovako na brzinu i napamet
Paprkke ispeći na plotni, oljuštiti, izvaditi seme , raseći napola i ispohovati.
Napraviti fil od sira, majoneza,pavlake, nekoliko sitno iseckanih kuvanih jaja, sitno iseckanih kiselih krastavčića, posoliti po potrebi.
Na tacni poređati red pohovanih paprika, red fila, red paprika, red fila, dok se ne utroši sav materijal.
Bogato premazati kiselom pavlakom, odgore narendati trapist.
Ukrasiti kojim kllutićem kuvanih jaja i kiselih krastavčića.
Uvek pravim na četvrtatostoj tacni, inače sve torte volim takvog oblika, lakše ih je seći.
Ovako napravljena torta seče se na kocke i odlučno je predjelo.
Inače, bez datih mera, sve radim odokativno.

Pečene paprike svakako pakujem u zamrzivač i imam ih zimi.

dunavko

Zainteresovan član
Poruka
144
ovo sa tortom je ekstra.mozda da se doda i pohovani patlidzan i tikvica kad vec pohujes i prljas sudove.ta torta sa lebom ili projom moze i kao glavno jelo.bogato i jako.imao sam dosta prilika da jedem paprike proizvedene u spaniji ili tako nesto,one su bezukusne ali izdasne,debele .nije da sam uobrazio ali nase paprike,u sezoni,mirisu jos sa dvorista,ko ima.mozda i te uvozne kad prirodno sazriju isto tako mirisu i imaju ukus,ko zna.

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
275.410
ne bih da natrpavam ali bih dodao jedno 3-4 krompira pored da se peku.malo pomesanih ukusa.neka budu dominantne paprike ali u pozadini neutralniji ukus krompira.i da malo popune plek,da ne bude poluprazan.
nije loše samo sto se paprike brže ispeku od krompira i ne mogu zajedno u rernu
treba prvo krompir ispecu i do pred kraj dodati paprike sa sirom

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.