Papaja i koza pozitivne na covid 19

-Jelena-

Elita
Moderator
Poruka
23.374
Sta reci, kuda pobeci.
Hoce li biti dovoljno testova i za hranu?
Predsednik posumnjao u verodostojnost testova: Koza i papaja pozitivni na koronu
Predsednik posumnjao u verodostojnost testova za korona virus i naredio da se umesto ljudi tajno testiraju životinje i biljke.

IZVOR: B92, TANJUGUTORAK, 5.05.2020. | 09:49

16612272025eb11a80dc0f4128674947_v4_big.jpg
Ilustracija/Foto: depositphoto/diew

U prenosu iz svog rodnog grada Čatoa na severozapadu Tanzanije, predsednik Magufuli otkrio je da je potajno naredio testiranje nasumično prikupljenih uzoraka životinja i biljaka, a da pritom tehničarima nije rekao da je reč u uzorcima koji ne potiču od ljudi.

Predsednik je rekao da je zatražio od snaga bezbednosti da provere kvalitet testova i da se ispostavilo da su u laboratoriji testirali papaju, kozu i ovcu i na testove, od koji su se neki pokazali kao pozitivni, napisali ljudska imena, prenosi Bi-Bi-Si.

U saopštenju Ministarstva zdravlja navodi se da je ministar formirao komitet od 10 ljudi koji će istražiti ponašanje laboratorija i dostaviti rezultate do 13. maja.

Prema najnovijim podacima ministarstva zdravlja, objavljenim prošle nedelje, u zemlji je 480 potvrđenih slučajeva korona virusa, uključujući 167 oporavljenih i 16 umrlih.
 
Pa ne znam. :huh: Mozda je do kineskih testova.

Ako se ne varam neki je izludeli africki premijer/predsednik, navodno ispitivao biljke i insekte
na virus pa je ta budalastina od njega i potekla. Ne, ne prenose ni biljke, voce, povrce, cvece, zivotinje
( ovo samo ako ih milujes, ne i da ih jedes narocito ne ako su divlje) virus. Nema potrebe za silnom dezinfekcijom.
 
Za tim uopste nema potrebe. Prati samo ruke i drzati distancu i to je sve.
pa da nisam viđao ljude bez rukavica(a zadnjih nedelju dana po nekog i bez maske) kako po supermarketu probiraju voće(uhvati,isprepipa dobro,poneko i približi nosu pa pomiriše,vrati) i ja bih računao da je dovoljno samo da se oepru ruke...

katastrofalno smo nedisciplinovan narod
 
biljke ne mogu da se zaraze virusom od kog obolevaju životinje i ljudi,može samo površina da se kontaminira dodirom ako neko ne nosi rukavice a ispipa dok pakuje ili probira a zaražen je.

Rukavice su jako opasne jer se covek oseca sigurnim, dodiruje sve i svasta, ukljucujuci i masku za lice, naocari,
dodiruje i po samoposluzi svasta, a onda skine te rukavice ( nekada) i virus sa rukavica prenosi tog momenta
i na svoje ruke. Rukavice se uopste ne preporucuju.
 
Rukavice su jako opasne jer se covek oseca sigurnim, dodiruje sve i svasta, ukljucujuci i masku za lice, naocari,
dodiruje i po samoposluzi svasta, a onda skine te rukavice ( nekada) i virus sa rukavica prenosi tog momenta
i na svoje ruke. Rukavice se uopste ne preporucuju.
Pa nije da su rukavice loše,nego je fora da ljudi nisu svesni da su te rukavice došle u kontakt sa svim tim stvarima koje su oni pipali dok su ih nosili...a i dosta ljudi ne zna kako da ih skine a da ne kontaminira ruke i onda dođe isto kao i da ih nisu nosili,a neki se i ne sete da operu ruke kad ih skinu.

Ja inače nisam medicinar,ali sam završio hemijsko-prehramebeni smer i profesorka koja nam je držala labaratoriske vrežbe nam je utuvila u glavu to da na zaštitnim rukavicama ostaje trag svega čime smo rukovali i da nisu neka velika zaštita ako se ne vodi računa o tome da se njima ne dodiruje lice,kosa i odeća...I da mora da se skidaju pažljivo i da se obavezno posle peru ruke temeljno.
 
Pa nije da su rukavice loše,nego je fora da ljudi nisu svesni da su te rukavice došle u kontakt sa svim tim stvarima koje su oni pipali dok su ih nosili...a i dosta ljudi ne zna kako da ih skine a da ne kontaminira ruke i onda dođe isto kao i da ih nisu nosili,a neki se i ne sete da operu ruke kad ih skinu.

Ja inače nisam medicinar,ali sam završio hemijsko-prehramebeni smer i profesorka koja nam je držala labaratoriske vrežbe nam je utuvila u glavu to da na zaštitnim rukavicama ostaje trag svega čime smo rukovali i da nisu neka velika zaštita ako se ne vodi računa o tome da se njima ne dodiruje lice,kosa i odeća...I da mora da se skidaju pažljivo i da se obavezno posle peru ruke temeljno.

Nisam ni ja medicinar, ali imam zdravu logiku ( kao i ti), a sustina je da covek izgubi kontrolu, opusti se jer
ima rukavice na rukama i onda pipka sve i svasta, nekada i skine te rukavice kako zna i ume.
 

Back
Top