Papa u Srbiji. Za i protiv

Ниси ти баш искрен бато, види се, не вреди ти да врдаш. Ко о чему ти о томе како је епископ Рима велики и битан.
А ми нисмо живи док нам неко тако нешто не каже.
Реално, да не користим тешке речи, нама је реално свеједно.
Ја сам за то да се један папа нормалан човек попут Франческа покуша придобити за православље. Сам папа Франческо каже за папску непогрешивост да је то глупост из прошлости и да ни он сам у то не верује. Мени је жао што пропада хришћанство на Западу. Нисам за уједињење са западном црквом а да они не приме православно веровање. Сад су они рањиви и ми би требали да диктирамо услове.

Mi smo Papini papa je nas
Sto je vise kleveta i lazi Papa nam je milije i drazi
Sa oltara i raspeca drug je Papa kuca cveca
Sad patrijarsi Vartolomej i Kiril pevaju poput nezaboravnog Olivera:

Oprosti mi pape

Rekli su mi najgore o tebi
nisu nikad pričali o sebi
rekli su mi ono ča su tili
virova san, stariji su bili

Oprosti mi, pape
sve te grube riči
i moj život sada
na tvoj život sliči

Oprosti mi, pape
sad razumin tebe
gledan tvoju sliku
gledajući sebe

Ја сам за то да се један папа нормалан човек попут Франческа покуша придобити за православље. Сам папа Франческо каже за папску непогрешивост да је то глупост из прошлости и да ни он сам у то не верује. Мени је жао што пропада хришћанство на Западу. Нисам за уједињење са западном црквом а да они не приме православно веровање. Сад су они рањиви и ми би требали да диктирамо услове.
И опет да те питам,где си стекао академско образовање ?
Ово што пишеш је потпуни апсурд. Шта папа каже је једно, нико нема намеру да укида првенство власти епископа Рима + незаблудивост ex catedra. Свако је отишао својим путем, много смо се удаљили.

И опет да те питам,где си стекао академско образовање ?
Ово што пишеш је потпуни апсурд. Шта папа каже је једно, нико нема намеру да укида првенство власти епископа Рима + незаблудивост ex catedra. Свако је отишао својим путем, много смо се удаљили.
Нећу ти одговорити о својим приватним генералијама, јер не верујем Балканцима. Већином је то искварен, ајдучки свет. Углавном у Европској унији. Нисам студирао у Пашалуку и тамошњој касаби на ушћу двеју река испод Авале. Имао сам за професоре лаике, али и једног језуиту и једног доминиканца. Чак сам полагао један испит у доминиканској манастиру. Није све код римокатолика за одбацити. Има и тамо искрених верника и то још благочестивих, а такви задње време сами прелазе на православље. Бог оне који траже не оставља без одговора.

Нећу ти одговорити о својим приватним генералијама, јер не верујем Балканцима.
Па онда ниси поштен. Овде износиш оцене о православним канонима (које очигледно не познајеш) као и друге оцене. Мало је нејасно како то пишеш када ово није форум тог типа, нити је јасно откуд сад баш ти износиш то мишљење а не неко други.
Већином је то искварен, ајдучки свет. Углавном у Европској унији. Нисам студирао у Пашалуку и тамошњој касаби на ушћу двеју река испод Авале. Имао сам за професоре лаике, али и једног језуиту и једног доминиканца.
Добро, ово половично казивање ти слабо вреди, видим да сам Ватикански конил баш и ниси добро обрадио.
Има и тамо искрених верника и то још благочестивих, а такви задње време сами прелазе на православље. Бог оне који траже не оставља без одговора.
Уопште не пишемо да ли има или нема искрених верника, то је потпуно петнаеста прича, скроз смо се удаљили од почетка.
А нпр. сама пропаст другог ватиканског концила и концепата везано за њега. Просечан верник тешко и да има појма о томе шта тамо пише јер је имплементација шарена, од места до места.

Па онда ниси поштен. Овде износиш оцене о православним канонима (које очигледно не познајеш) као и друге оцене. Мало је нејасно како то пишеш када ово није форум тог типа, нити је јасно откуд сад баш ти износиш то мишљење а не неко други.

Добро, ово половично казивање ти слабо вреди, видим да сам Ватикански конил баш и ниси добро обрадио.

Уопште не пишемо да ли има или нема искрених верника, то је потпуно петнаеста прича, скроз смо се удаљили од почетка.
А нпр. сама пропаст другог ватиканског концила и концепата везано за њега. Просечан верник тешко и да има појма о томе шта тамо пише јер је имплементација шарена, од места до места.
Други ватикански сабор је либерализам на делу, издаја и оно мало традиционалног хришћанства (православља) што је остало у Римокатоличкој цркви. Гордост долази пред пропаст. (папска гордост а Други ватикански сабор је пропаст).

Други ватикански сабор је либерализам на делу, издаја и оно мало традиционалног хришћанства (православља) што је остало у Римокатоличкој цркви.
Управо обрнуто, други ватикански концил је у појединим елементима представљао повратак коренима. Али је постао пуцањ у празно јер нема ништа од тога.
Гордост долази пред пропаст. (папска гордост а Други ватикански сабор је пропаст).
Где си видео либерализам ?

Управо обрнуто, други ватикански концил је у појединим елементима представљао повратак коренима. Али је постао пуцањ у празно јер нема ништа од тога.

Где си видео либерализам ?
Плодови концила су либерални. Непосредно после концила литургија је унакажена, приближена протестантској, пост је практично укинут, старији од 60 уопште не морају да посте, уздржавање од јела и пића пре причешћа је сведено са поноћи на сат времена-пола сата до литургије, Јевреји су проглашени неодговорнима за Христово убиство; укинуте су молитве за њихово обраћење; укинуто је обавезно исповедање пре причешћивања; исповест је изгубила некадашњу важност, причешће је обезвређено јер се причешћује како ко хоће и како стигне, уведено је служење више од једне литургије на једном олтару. Исти свештеник служи и по 4-5 миса дневно. Ђакони уместо свештеника иду на спровод. Часослов је прерађен, скраћен. Све је скраћено и ублажено, разводњено. Отац Тадеј је говорио да у Римокатоличкој цркви више нема епископа (бискупа) а да није масон.

Poslednja izmena:
Плодови концила су либерални. Непосредно после концила литургија је унакажена, приближена протестантској, пост је практично укинут, старији од 60 уопште не морају да посте, уздржавање од јела и пића пре причешћа је сведено са поноћи на сат времена-пола сата до литургије, Јевреји су проглашени неодговорнима за Христово убиство; укинуте су молитве за њихово обраћење; укинуто је обавезно исповедање пре причешћивања; исповест је изгубила некадашњу важност, причешће је обезвређено јер се причешћује како ко хоће и како стигне, уведено је служење више од једне литургије на једном олтару. Исти свештеник служи и по 4-5 миса дневно. Ђакони уместо свештеника иду на спровод. Часослов је прерађен, скраћен. Све је скраћено и ублажено, разводњено. Отац Тадеј је говорио да у Римокатоличкој цркви више нема епископа (бискупа) а да није масон.
Не може да Литургија буде приближена протестантској кад се код протестаната не зна ко је предстојатељ, тј. то може бити било ко (што знаш и сам да је апсурд).
Са друге стране што хвалиш толико епископа Рима ако су ово плодови другог ватиканског концила ?

Не може да Литургија буде приближена протестантској кад се код протестаната не зна ко је предстојатељ, тј. то може бити било ко (што знаш и сам да је апсурд).
Са друге стране што хвалиш толико епископа Рима ако су ово плодови другог ватиканског концила ?
Од мене сигурно не познајеш боље римокатоличку литургију. Прво су окренули олтар. Свештеник је окренуо леђа Богу и окренуо се народу. Латински језик је скроз избачен. Све је промењено до непрепознатљивости. Библијска читања су потпуно измењена. Лаици су почели читати одломке из Светог писма. Хвалим конкретно папу Франческа јер је скроман и подсећа на патријарха Павла По Буенос Ајресу је путовао јавним превозом, обилазио сиромашне четврти и дружио се са сиромашнима. Борио се гласно против абортуса и замерио политичарима. За Ватикан каже да је то змијско легло итд., итд.

Од мене сигурно не познајеш боље римокатоличку литургију.
pa, da, ti kada kazes da si pravoveran, mislis pravoveran rimokatolik, pod papom, i zato bi da mi budemo unijate, da NAS stavis popd vlast pape, a ti si vec res pecen
Хвалим конкретно папу Франческа
:ok: pravi si geda.
За Ватикан каже да је то змијско легло итд., итд.
Prorok Izaija osudio je licemjerje svoga vremena: „Stoga Gospodin reče: ‘Budući da mi ovaj narod pristupa svojim ustima, i časti me svojim usnama, ali je udaljio svoje srce od mene, i njihov strah od mene naučava se putem ljudskih pravila’“ (Izaija 29,13). Stoljećima kasnije, Isus je citirao ovaj stih, ciljajući na istu osudu vjerskih vođa svog vremena (Matej 15,8-9). Ivan Krstitelj nazvao je neiskreno mnoštvo koje mu je dolazilo na krštenje „leglom zmijskim“ i upozorio licemjere da „donesu plodove dostojne pokajanja“ (vidi Luka 3,7-9). Isus je zauzeo jednako nepokolebljiv stav protiv pobožnosti – licemjere je nazvao „vukovima u ovčjoj opravi“ (Matej 7,15), „obijeljenim grobovima“ (Matej 23,27), „zmijama“ i „leglom zmija“ (Matej 23,33).

Poslednja izmena:
pa, da, ti kada kazes da si pravoveran, mislis pravoveran rimokatolik, pod papom, i zato bi da mi budemo unijate, da NAS stavis popd vlast pape, a ti si vec res pecen

Prorok Izaija osudio je licemjerje svoga vremena: „Stoga Gospodin reče: ‘Budući da mi ovaj narod pristupa svojim ustima, i časti me svojim usnama, ali je udaljio svoje srce od mene, i njihov strah od mene naučava se putem ljudskih pravila’“ (Izaija 29,13). Stoljećima kasnije, Isus je citirao ovaj stih, ciljajući na istu osudu vjerskih vođa svog vremena (Matej 15,8-9). Ivan Krstitelj nazvao je neiskreno mnoštvo koje mu je dolazilo na krštenje „leglom zmijskim“ i upozorio licemjere da „donesu plodove dostojne pokajanja“ (vidi Luka 3,7-9). Isus je zauzeo jednako nepokolebljiv stav protiv pobožnosti – licemjere je nazvao „vukovima u ovčjoj opravi“ (Matej 7,15), „obijeljenim grobovima“ (Matej 23,27), „zmijama“ i „leglom zmija“ (Matej 23,33).
Хришћанин сам православне вере, а то значи истински католик а не ко ови лажни папини католици. Верујем у једну свету, саборну и апостолску цркву. Саборна значи католичка = свеопшта, свуда присутна, васељенска. За обнову сам православља на Западу, да се папу позове на ред, да прими православље, нарочито догме. Обреди не морају бити исти. А ако не жели, да се анатемише и крене са обновом Патријаршије Запада, избором православног епископа Рима и патријарха Запада

а то значи истински католик а не ко ови лажни папини католици.
pa nemoj molim te u sizofreniju, jer iznad hvalis papu da si njegov, a gazis po vatikanu? odluci se, ne mozes i jare i pare
За обнову сам православља на Западу, да се папу позове на ред, да прими православље, нарочито догме. Обреди не морају бити исти. А ако не жели, да се анатемише и крене са обновом Патријаршије Запада, избором православног епископа Рима и патријарха Запада
problem je sto ti ja NE VERUJEM, i sto smo mi u defanzivi vec podugo, ne biva nista preko noci, i preko kolena kako nam ti prodajes [svoju] naivnost

Ја сам хришћанин православне вере, а то значи истински католик а не ко ови лажни папини католици. Верујем у једну свету, саборну и апостолску цркву. Саборна значи католичка = свеопшта, свуда присутна, васељенска. Ја сам за обнову православља на Западу, да се папу позове на ред, да прими православље, нарочито догме. Обреди не морају бити исти. А ако не жели, да се анатемише и крене са обновом Патријаршије Запада, избором православног епископа Рима и патријарха Запада.
Кад нешто цитираш, наведи извор:
https://www.gotquestions.org/Hrvatski/Biblija-licemjerje.html

Poslednja izmena:
pa nemoj molim te u sizofreniju, jer iznad hvalis papu da si njegov, a gazis po vatikanu? odluci se, ne mozes i jare i pare
Нисам ја папин. Хвалим садашњег папу за неке његове изјаве и поступке, не све. Али он је на жалост фактички јеретик; или бар технички расколник јер су укинуте међусобне анатеме.

Од мене сигурно не познајеш боље римокатоличку литургију. Прво су окренули олтар. Свештеник је окренуо леђа Богу и окренуо се народу. Латински језик је скроз избачен. Све је промењено до непрепознатљивости. Библијска читања су потпуно измењена. Лаици су почели читати одломке из Светог писма. Хвалим конкретно папу Франческа јер је скроман и подсећа на патријарха Павла По Буенос Ајресу је путовао јавним превозом, обилазио сиромашне четврти и дружио се са сиромашнима. Борио се гласно против абортуса и замерио политичарима. За Ватикан каже да је то змијско легло итд., итд.
Ово што ти пишеш је смешно.
Као кад би се председник Америке жалио да је држава лоша.
Па није он добар и брижан комшија па да кука.
Што Франциско није урадио нешто, човек који има власт кука како је нешто лоше ? То је само замазивање очију, нема ту ни скромности ни ничег. Сваки папа ради исто, а то је да спроводи супремацију власти а не части, да је незаблудив ex catedra. И наравно ником није у интересу да се реше проблеми злостављања деце.
Па није Франциско политичар да га чекамо шта ће да каже и да нисмо живи док он нешто не коментарише. Претворили су веру у политику. Срамота. Боље да је урадио нешто конкретно.
Не треба ми да седим и да читам шта ће неки тамо папа да коментарише или осуди. Вера није ратовање саопштењима и коментарисање дневне политике.
Зар и остали епископи рима нису били против абортуса ?
Шта је садашњи папа урадио да спречи хомосексуални брак у римокатоличкој Цркви ? Нека уради нешто конкретно. Саопштења никоме не требају.

Хришћанин сам православне вере, а то значи истински католик а не ко ови лажни папини католици. Верујем у једну свету, саборну и апостолску цркву. Саборна значи католичка = свеопшта, свуда присутна, васељенска.
Tako нешто већ постоји. Назива се православна Црква.
Не треба обнова, чекање нити нешто слично. Постоји сада и овде.

on je mislio - ne katolicka, vec katolicanska - sveopsta, a mislio je i sad kada pobedi prozapadna opozicija, marinika i slicni, da ce papa da ima vecu prodju u srbiji, zato sve ovo radi, i cak ce i imati nekih rezultata, pitanje kolikih
geda je strani placenik, drzati ga na oku
Па саборна, католичанска, то су православни. Нема шта да неко хоће или жели. Тако нешто постоји, само хоћеш или нећеш да будеш православан.

Па саборна, католичанска, то су православни. Нема шта да неко хоће или жели. Тако нешто постоји, само хоћеш или нећеш да будеш православан.
ala si ti naivan...
covek kao on, nije neznalica kao ja;), je napravio svoj rezime, postavio program suzbijanja ruskog malignog uticaja i prevlacenja spc na stranu zapada, poslao to cii, i cia ga je angazovala... sada podnosi 2-nedeljne izvestaje i pare mu uredno lezu na racun, ko zna gde sve rovari, a ima takvih koliko hoces - tako se to radi, secas se kada sam te pitao jel radis za riu?

Нисам ја папин. Хвалим садашњег папу
a zasto se sporimo oko pape? ajde da postavimo anketu da li da slavimo bozic kao ukrajina 25 decembra, ko sisa ruske agresore? - to je tvoj narativ, a ovo hvaljenje pape, zaista je degute, prosto nam poturas idolopoklonstvo, sekte ce da se ljute na nas

...

Sem sto se tzv izbori kod nas odrzavaju na rodjendan Pape Jezuite... = 17.12.2023.

Spominjah vec da iza sve nesrece u Ukrajini stoje Papa i Vatikan...

Znamo vec i da je Hazar Zelenski...zabranio proslacu Bozica 7. Januara i proglasio proslavu istog 25.12.

Sada se to obelezava PRVI PUT:

На трговима у Кијеву постављене божићне јелке. Украјина први пут Божић прославља 25. децембра, а не 7. јануара
http://www.nspm.rs/hronika/na-trgov...-proslavlja-25.-decembra-a-ne-7.-januara.html

...

Back