Papa u Srbiji. Za i protiv

Sumnjam da će dočekati 2313...

Postali su gori od JS.
Možda ni 2054tu...

Za sve im kriv Sveti Duh...
Ne zbog toga sto su postali "gori od JS", vec zbog sekularizacije vlasti.
Kod nas mirno posmatraju bogohuljenje na lgbt paradi, a nakon toga
podrzavaju vlast. Voze se u skupim kolima, vlast ih zasipa parama,
a to im ne smeta. Vatikan je bar kolko tolko nezavistan...

Ne zbog toga sto su postali "gori od JS", vec zbog sekularizacije vlasti.
Kod nas mirno posmatraju bogohuljenje na lgbt paradi, a nakon toga
podravaju vlast. Voze se u skupim kolima, vlast ih zasipa parama,
a to im ne smeta. Vatikan je bar kolko tolko nezavistan...
Doveli su na prevaru profitija, zna se kako se apostolski bira patrijarh, bacanjem kocke i koga Duh izabere taj je.

Papa Jovan Pavle II se prilikom posete Banja Luci susreo sa episkopom banjalučkim Jefremom. Otopljavanje međusobnih odnosa nakon papine posete i papinih blagoslova. Ekumenski i dobrosusedski odnosi na delu: episkop Jefrem posetio banjalučkog biskupa nakon četiri meseca provedenih u bolnici:
https://www.ktabkbih.net/hr/vijesti/susret-biskupa-komarice-i-episkopa-gospodina-jefrema/22432
Ово није тачна информација, Епископ бањалучки Јефрем се није састао са папом Војтилом, био је позван да се састану, али је он тај позив љубазно одбио. Не знам одакле долази ова потреба за дезинформацијама?
Што се тиче доласка папе у Србију нико му не брани, може слободно доћи, али предуслов да он дође је да буде позван од врха СПЦ, који и какав интерес би вјерници православне цркве могли имати од тога?

Ma диван је тај Степинац био, прави "светац", тако је и Србе, поготово српску дјецу, отргнуту од родитеља, спашавао конвертујући их у католике.

Ово није тачна информација, Епископ бањалучки Јефрем се није састао са папом Војтилом, био је позван да се састану, али је он тај позив љубазно одбио. Не знам одакле долази ова потреба за дезинформацијама?
geda je unijat, 'teo bi da nas stavi pod vlast pape, kao sto su ukre. eno ga na politici, vodi rat protiv rusije
ovde se meni hvalio da je zavrsio jezuitsko [ja mislim samo obdaniste], pravi je geda glu....

geda je unijat, 'teo bi da nas stavi pod vlast pape, kao sto su ukre. eno ga na politici, vodi rat protiv rusije
ovde se meni hvalio da je zavrsio jezuitsko [ja mislim samo obdaniste], pravi je geda glu....
Унијат нисам, али и не подржавам сулуди рат који се сада одвија. Толико крвопролиће, погибија, порушено пола државе, стотине хиљада погинулих...

Из прошлости нам је позната реченица приписана америчком геополитичару Збигњеву Бжежинском: „Завршили смо са комунизмом, на реду је православље“. Пре извесног времена, портал borba.me пренео je да је бивши званичник Стејт департмента Џим Џатрас дословце казао да „САД хоће да ‘сломе кичму’ православној цркви, користећи се папским амбицијама патријарха Вартоломеја“.

С тим у вези је додао да „васељенски патријарх Вартоломеј жели да подигне лични статус у цркви и постане својеврсни папа Истока“. Такође, Џим Џатрас је констатовао да у овом случају постоје и неки други фактори, од којих су најважнији Цариградска патријаршија и геополитички интереси Стејт департмента, као и ширење „културног марксизма на цео владајући апарат Америке, који жели да сломи кичму православне цркве“. Закључујући, Џим Џатрас је рекао: „Имамо интегрисану идеолошку структуру као и пословање, новац, специјалне службе, које комбинују идеологију усмерену против хришћанског морала и православне цркве“.

У вези са истим питањем је недавно реаговао и министар спољних послова Русије Сергеј Лавров, који је рекао да се последњих година на иницијативу Америке „манипулише цариградским патријархом ради уништења православља“.

Шеф руске дипломатије је додао да је „познато какве су рушилачке активности биле предузете у Украјини у вези с питањем Украјинске православне цркве. Створена је квази структура под називом ‘Православнa црква Украјине’. План је очигледан и тешко га је прикрити јер сада покушавају да поцепају Сиријску и Српску православну цркву. То је део садашњег курса Запада, који је усмерен на поткопавање свега што је повезано са Русијом, Словенима и православљем.“https://srbin.info/pocetna/aktuelno/diogenis-valavanidis-sad-zele-da-uniste-pravoslavnu-crkvu/

Imam pravo podržavati koga hoću. Imam pravo na svoje mišljenje. Ruski narod i kulturu cijenim, ali i ne podržavam negaciju ukrajinskog naroda, države, jezika i crkve.

Украјински пројекат као концепт за обрачун са православном вером у другим државама

Свештеник Миладин Митровић

14:15 15.09.2023.

0
Кијевске власти дужи низ година, по инструкцији натовских ментора активно спроводе курс потпуне ликвидације канонске Украјинске православне цркве (УПЦ), дискриминишући њено свештенство, прогонећи свештенослужитеље и њен верујући

Из прошлости нам је позната реченица приписана америчком геополитичару Збигњеву Бжежинском: „Завршили смо са комунизмом, на реду је православље“. Пре извесног времена, портал borba.me пренео je да је бивши званичник Стејт департмента Џим Џатрас дословце казао да „САД хоће да ‘сломе кичму’ православној цркви, користећи се папским амбицијама патријарха Вартоломеја“.

С тим у вези је додао да „васељенски патријарх Вартоломеј жели да подигне лични статус у цркви и постане својеврсни папа Истока“. Такође, Џим Џатрас је констатовао да у овом случају постоје и неки други фактори, од којих су најважнији Цариградска патријаршија и геополитички интереси Стејт департмента, као и ширење „културног марксизма на цео владајући апарат Америке, који жели да сломи кичму православне цркве“. Закључујући, Џим Џатрас је рекао: „Имамо интегрисану идеолошку структуру као и пословање, новац, специјалне службе, које комбинују идеологију усмерену против хришћанског морала и православне цркве“.

У вези са истим питањем је недавно реаговао и министар спољних послова Русије Сергеј Лавров, који је рекао да се последњих година на иницијативу Америке „манипулише цариградским патријархом ради уништења православља“.

Шеф руске дипломатије је додао да је „познато какве су рушилачке активности биле предузете у Украјини у вези с питањем Украјинске православне цркве. Створена је квази структура под називом ‘Православнa црква Украјине’. План је очигледан и тешко га је прикрити јер сада покушавају да поцепају Сиријску и Српску православну цркву. То је део садашњег курса Запада, који је усмерен на поткопавање свега што је повезано са Русијом, Словенима и православљем.“https://srbin.info/pocetna/aktuelno/diogenis-valavanidis-sad-zele-da-uniste-pravoslavnu-crkvu/
"Квази структура" Православна црква Украјине је призната од 4 помесне цркве и општи са њима. Владике и свештеници ПЦУ служе по Светој гори. Ускоро ће и Румунска П.Ц. признати ПЦУ. Боље је да Украјинци буду православни него унијати.

"Квази структура" Православна црква Украјине је призната од 4 помесне цркве и општи са њима. Владике и свештеници ПЦУ служе по Светој гори. Ускоро ће и Румунска П.Ц. признати ПЦУ. Боље је да Украјинци буду православни него унијати.
Тзв. ПЦУ је на корак до унијатства.

Како се незванично сазнаје, одлука да се позове папа Фрања да посети Србију је скоро па финализована. Садашњој власти би посета папе Фрање добро дошла око европских интеграција Србије и издашнијег приступа прерприступним фондовима Европске уније. Његова светост патријарх Порфирије треба још упутити званичан позив папи Фрањи, за што се очекује да ће бити само пука формалност јер Његова светост патријарх Пирфирије јако поштује папу Фрању:
https://dugopolje.org/zbog-ove-slike-patrijarha-porfirija-u-srbiji-proglasavaju-izdajnikom-video/

Poslednja izmena:
Садашњој власти би посета папе Фрање добро дошла око европских интеграција Србије и издашнијег приступа предприступним фондовима Европске уније.
Vlast u Srbiji, kao i narod, ne zeli da Srbija udje u EU. Zelimo da smo na putu na dohvat fondovima i pogodnostima, to da...
Sto se tice posete, ja jesam za, ali mislim da nije tacno da ce se dogoditi i da nema uslova za to....
Osnovno postojanje politike i politickoih poteza u Srbiji je za unutrasnju, a ne spoljnu upotrebu....Vlast i domaci lopovi nemaju nista od toga sta ce neko spolja misliti o nama, vec kako ce se reklamirati kod sopstvenog naroda, iskljucivo to...A kod naroda im taj potez ne bi bio nikakav plus...Kad dodje Putin, e to je plus....Kakav crni Papa....Zbog toga se u Srbiji gube glasovi....Skoro da bi izgubio izbore ko bi ga doveo, zato nece niko....

Vatikan uživo. Bazilika i Trg svetog Petra:
https://www.youtube.com/live/gbhi4z5jloQ?si=067Ks6qnEJn8bcpD
Inače Katolička crkva je najbrojnija hrišćanska verska zajednica sa milijardu i trista miliona pripadnika (krštenih). Pravoslavnih hrišćana ima oko 220 miliona. Protestanata oko 900 miliona.
Zamisli gluposti...malo mu što se okitio ikonom namučenog i okrvavljenog Isusa seo na presto kao kralj umesto Isusa i to mu je malo nego hoće da ga zovemo Papa Otac umesto Boga Oca. Nema kraja zapadnjačkom ludilu bez hidrogenske

Унијат нисам, али и не подржавам сулуди рат који се сада одвија. Толико крвопролиће, погибија, порушено пола државе, стотине хиљада погинулих...
Ниси ти баш искрен бато, види се, не вреди ти да врдаш. Ко о чему ти о томе како је епископ Рима велики и битан.
А ми нисмо живи док нам неко тако нешто не каже.
Реално, да не користим тешке речи, нама је реално свеједно.

Back