ПAПА НЕ ДОЛАЗИ У СРБИЈУ

bobanjov

Iskusan
Poruka
6.181
петак, 08. април 2011.

papa.bmp


Поглавар Римокатоличке цркве папа Бенедикт, како сада ствари стоје, неће присуствовати прослави у Нишу 2013. године поводом 1.700 година од доношења Миланског едикта. Препрека да папи буде упућен позив јесте чињеница да у Епископату СПЦ нема консензуса о овом питању.


Међутим, посета папе Србији није питање само за СПЦ већ су о томе вођени разговори и са осталим помесним православним црквама. Према писању београдског “Блица”, Патријаршија у Москви сматра да није сазрело време за први сусрет православних поглавара и папе, а и да то не треба да буде у Нишу, у Србији. Иначе, и из саме католичке цркве прошлог месеца је изражена сумња да ће папа да посети Србију 2013. због тензија унутар СПЦ...

Иако нико не жели потпуно да искључи могућност да папи Бенедикту буде упућен позив да дође у Ниш, “мали или готово никакви изгледи”, тренутно је најпрецизнији одговор упућених у Српској, али и Руској цркви на питање да ли ће то и бити учињено.

Став епископата СПЦ исти је као и раније: пре евентуалне посете папе Србији требало би да се расветли улога католичког клира у време Другог светског рата. И то је главни камен спотицања. Српска и Католичка црква воде већ годинама жив и плодан теолошки дијалог, али с друге стране историјске околности за сада су превелико бреме.

Постизање консензуса у СПЦ оптерећује и чињеница да Римокатоличка црква још ниједном није исказала спремност да се критички одреди према улози свог клира, али и Ватикана. Уместо тога, Степинац је проглашен блаженим, а најсвежији пример је званични позив католичког свештенства у Хрватској на молитву за „генерале који су у Хагу“.

Најједноставније речено, Католичка црква није показала спремност да се критички одреди нити опрема даљој, нити према ближој прошлости.

Патријарх српски Иринеј, који је човек дијалога, још пре свог устоличења рекао је да не види проблем да папа дође у Србију, али је и увек наглашавао да има много тога о чему би две цркве имале да разговарају и реше. Такође, поглавар СПЦ никада није рекао да ће позив бити упућен, већ да се то разматра и да је за такву одлуку потребан Сабор.

(Вести)
---------------------------------------------------------

Све ово што Ватикан није урадио до сада, и све ово што сада ради са њим на челу, дају одговор на сва питања.

Да папа дође у Србију, у Ниш, то би била таква шамарчина не Србима, већ целокупном Православљу !

Даље од нас сотоно !
 
Не знам зашто се представља као да је извојевана нека "победа". Човек је рекао да неће доћи осим ако га позову од срца и власт и СПЦ и то је најпоштенији могући став икада. Тиме папа показује да дубоко поштује Србију и православље, јер Србија није само православна, него и католичка земља и он има пуно право да посети католике по нпр. Београду, Суботици или Новом Саду, исто као што и наш патријарх сме да отпутује за Рим, Њујорк или Чикаго и посети тамошње српске православце. Тиме што не долази показује да поштује православце и СПЦ.

Не знам како би људи овде реаговали да нпр. Италија или Ватикан забране патријархову посету Риму или Трсту, или да тамошњи католици овако протестују против доласка православног поглавара. А у Србији има више католика него православаца у Италији.
 
Не знам зашто се представља као да је извојевана нека "победа". Човек је рекао да неће доћи осим ако га позову од срца и власт и СПЦ и то је најпоштенији могући став икада. Тиме папа показује да дубоко поштује Србију и православље, јер Србија није само православна, него и католичка земља и он има пуно право да посети католике по нпр. Београду, Суботици или Новом Саду, исто као што и наш патријарх сме да отпутује за Рим, Њујорк или Чикаго и посети тамошње српске православце. Тиме што не долази показује да поштује православце и СПЦ.

Не знам како би људи овде реаговали да нпр. Италија или Ватикан забране патријархову посету Риму или Трсту, или да тамошњи католици овако протестују против доласка православног поглавара. А у Србији има више католика него православаца у Италији.

:dash::dash::dash:...jbte a ko je rekao da se slavi kao pobeda ?! oslusni malo tekstove ....:roll:
 
Не знам како би људи овде реаговали да нпр. Италија или Ватикан забране патријархову посету Риму или Трсту, или да тамошњи католици овако протестују против доласка православног поглавара. А у Србији има више католика него православаца у Италији.
Bilo bi skičanje , plakanje i kletve na sva zvona 100% :mrgreen:
@tema koga briga za papu
 
Након геноцида које је Ватикан спровео над нама и боље што не долази

то је тачно...него занима ме нешто друго, да ли би и ти као твоји комунистички претходници јахала попове, чупала им браде или би као Стаљин рушила цркве или их претварала у магацине и штале?
 
то је тачно...него занима ме нешто друго, да ли би и ти као твоји комунистички претходници јахала попове, чупала им браде или би као Стаљин рушила цркве или их претварала у магацине и штале?

Плусквамперфекат ,сада попови јашу народ
 
Плусквамперфекат ,сада попови јашу народ

Дакле ипак би радо зајахала неког попа...добро.
Само немој да заборавиш да је Стаљин позвао попове да благосиљају војску када му је пријатељ Адолф био на прагу Москве.
 
Дакле ипак би радо зајахала неког попа...добро.
Само немој да заборавиш да је Стаљин позвао попове да благосиљају војску када му је пријатељ Адолф био на прагу Москве.

Ako ona zajaše popa, može da joj se desi da postane popadija. :per:
 
Не знам зашто се представља као да је извојевана нека "победа". Човек је рекао да неће доћи осим ако га позову од срца и власт и СПЦ и то је најпоштенији могући став икада. Тиме папа показује да дубоко поштује Србију и православље, јер Србија није само православна, него и католичка земља и он има пуно право да посети католике по нпр. Београду, Суботици или Новом Саду, исто као што и наш патријарх сме да отпутује за Рим, Њујорк или Чикаго и посети тамошње српске православце. Тиме што не долази показује да поштује православце и СПЦ.

Не знам како би људи овде реаговали да нпр. Италија или Ватикан забране патријархову посету Риму или Трсту, или да тамошњи католици овако протестују против доласка православног поглавара. А у Србији има више католика него православаца у Италији.

Наш Патријарх нема тај проблем који прати папу и Ватикан
Постизање консензуса у СПЦ оптерећује и чињеница да Римокатоличка црква још ниједном није исказала спремност да се критички одреди према улози свог клира, али и Ватикана. Уместо тога, Степинац је проглашен блаженим, а најсвежији пример је званични позив католичког свештенства у Хрватској на молитву за „генерале који су у Хагу“.
, па инсинуација није чак ни хипотетичка.
 
петак, 08. април 2011.

papa.bmp


Поглавар Римокатоличке цркве папа Бенедикт, како сада ствари стоје, неће присуствовати прослави у Нишу 2013. године поводом 1.700 година од доношења Миланског едикта. Препрека да папи буде упућен позив јесте чињеница да у Епископату СПЦ нема консензуса о овом питању.


Међутим, посета папе Србији није питање само за СПЦ већ су о томе вођени разговори и са осталим помесним православним црквама. Према писању београдског “Блица”, Патријаршија у Москви сматра да није сазрело време за први сусрет православних поглавара и папе, а и да то не треба да буде у Нишу, у Србији. Иначе, и из саме католичке цркве прошлог месеца је изражена сумња да ће папа да посети Србију 2013. због тензија унутар СПЦ...

Иако нико не жели потпуно да искључи могућност да папи Бенедикту буде упућен позив да дође у Ниш, “мали или готово никакви изгледи”, тренутно је најпрецизнији одговор упућених у Српској, али и Руској цркви на питање да ли ће то и бити учињено.

Став епископата СПЦ исти је као и раније: пре евентуалне посете папе Србији требало би да се расветли улога католичког клира у време Другог светског рата. И то је главни камен спотицања. Српска и Католичка црква воде већ годинама жив и плодан теолошки дијалог, али с друге стране историјске околности за сада су превелико бреме.

Постизање консензуса у СПЦ оптерећује и чињеница да Римокатоличка црква још ниједном није исказала спремност да се критички одреди према улози свог клира, али и Ватикана. Уместо тога, Степинац је проглашен блаженим, а најсвежији пример је званични позив католичког свештенства у Хрватској на молитву за „генерале који су у Хагу“.

Најједноставније речено, Католичка црква није показала спремност да се критички одреди нити опрема даљој, нити према ближој прошлости.

Патријарх српски Иринеј, који је човек дијалога, још пре свог устоличења рекао је да не види проблем да папа дође у Србију, али је и увек наглашавао да има много тога о чему би две цркве имале да разговарају и реше. Такође, поглавар СПЦ никада није рекао да ће позив бити упућен, већ да се то разматра и да је за такву одлуку потребан Сабор.

(Вести)
---------------------------------------------------------

Све ово што Ватикан није урадио до сада, и све ово што сада ради са њим на челу, дају одговор на сва питања.

Да папа дође у Србију, у Ниш, то би била таква шамарчина не Србима, већ целокупном Православљу !

Даље од нас сотоно !

Indijancima koje su zlostavljali jezuiti 166 miliona dolara

SIJETL - Jezuiti sa severozapada Sjedinjenih Američkih Država pristali su danas da Indijancima i domorocima sa Aljaske, zlostavljanim u školama pod okriljem tog reda Rimokatoličke crkve, isplate 166,1 milion dolara odštete.

Nagodba predviđa da svaka od preko 450 žrtava zlostavljanja dobije pismeno izvinjenje i dokumenta poput svojih zdravstvenih kartona.

Jezuiti su vodili škole u saveznim državama Oregon, Vašington, Ajdaho, Montana i Aljaska, a žrtve su bile učenici u rezervatima i seoskim školama iz svih pet država, uglavnom Indijanci i domoroci sa Aljaske.
Jezuiti su ranije sklopili nagodbe u 200 slučajeva zlostavljanja, ali su 2009. godine bankrotirali, uz tvrdnju da su obeštećenja potpuno ispraznila njihov budžet.

Veruje se da je ovo treća po veličini dogovorene odštete nagodba Rimokatoličke crkve u SAD.

Biskupija Los Anđelesa pristala je da isplati 660 miliona dolara za 508 žrtava, a biskupija San Dijega 198 miliona dolara za 144 žrtve, navodi AP
 
Став епископата СПЦ исти је као и раније: пре евентуалне посете папе Србији требало би да се расветли улога католичког клира у време Другог светског рата. И то је главни камен спотицања. жој прошлости.[/COLOR][/B]

Ау, богаму, а зар до сад није расветљена?! :roll:

Врло се добро зна каква је била. :evil:

Све ово што Ватикан није урадио до сада, и све ово што сада ради са њим на челу, дају одговор на сва питања.
...и што неће урадити никад.
:mrgreen:
 

Back
Top