Папа љубио руку Ротшилду а наш патријарх као владика Папи, па шта смо онда ми?

nesko101

Elita
Poruka
18.168
АУТОРСКА
Проста чињеница која се заиста и буквално догодила а сви као видели а сви се праве да ништа не знају.
Нећу улазити даље јер ми Срби немамо користи од тога али морамо прво знати да у својој држави морамо очистити жито од кукоља.
Можда и у овој чињеници лежи истина зашто СПЦ чути око ове издаје Косова и Метохије а то никако није смела.
 
1679662938204.jpeg
 
Nije ljubio ruku Rotšildima (barem ne javno), ali je svakako u hijerarhiji dosta ispod njih.
Generalno, svako ko se bira (merički predsednik, recimo) je ispod onih koji su na odredjenom mestu u hijerarhiji samim svojim poreklom.

A "naša" SPC je (ili će uskoro biti) samo jedna sekta Katoličke crkve.
 
АУТОРСКА
Проста чињеница која се заиста и буквално догодила а сви као видели а сви се праве да ништа не знају.
Нећу улазити даље јер ми Срби немамо користи од тога али морамо прво знати да у својој држави морамо очистити жито од кукоља.
Можда и у овој чињеници лежи истина зашто СПЦ чути око ове издаје Косова и Метохије а то никако није смела.
Кад се једном буду подвлачили рачуни неће бити изговора - него ће се гледати свачије дело.
Зашто ја или ти нисмо ишли у цркву је једна ствар, неће помоћи изговрања да је ето неко неком љубио руку и тако то. То није изговор, па и патријарх Павле је имао добар однос са римокатолицима још од времена када је био епископ рашко-призренски. Па га нико није оптужио да ради нешто лоше.
Дакле чистити жито од кукоља значи да свако почне од себе.

A "naša" SPC je (ili će uskoro biti) samo jedna sekta Katoličke crkve.
Не знам где си чуо те идеје, али ти који причају тако, појма немају шта је СПЦ па измишљају глупости.
А немају ни појма о римокатолицима, па сво то незнање изроди овакве сумануте идеје.
 
A "naša" SPC je (ili će uskoro biti) samo jedna sekta Katoličke crkve.
Не знам где си чуо те идеје, али ти који причају тако, појма немају шта је СПЦ па измишљају глупости.
 
Не знам где си чуо те идеје, али ти који причају тако, појма немају шта је СПЦ па измишљају глупости.
Ovaj novi Patrijarh, koga je Udba postavila, samo je jedan vatikanski agent, čiji je zadatak postepeno približavanje (uniformisanje) naše religije i katoličanstva, kao i (u skorije vreme) poseta Pape Srbiji.
 
Ovaj novi Patrijarh, koga je Udba postavila, samo je jedan vatikanski agent, čiji je zadatak postepeno približavanje (uniformisanje) naše religije i katoličanstva, kao i (u skorije vreme) poseta Pape Srbiji.
Видиш проблем тамо где га нема. Никога није поставила удба. Знаш ли како се бира патријарх ?
Ти се о теологију не разумеш, па боље пусти то шта је реформисање везано за православље.
Иначе папа је посетио Бањалуку, и шта се десило ? Јел пропао свет ? Није. Јел неко морао да пређе у римокатоличанство ? Није. У чему је онда проблем ?
 
Видиш проблем тамо где га нема. Никога није поставила удба. Знаш ли како се бира патријарх ?
Ти се о теологију не разумеш, па боље пусти то шта је реформисање везано за православље.
Иначе папа је посетио Бањалуку, и шта се десило ? Јел пропао свет ? Није. Јел неко морао да пређе у римокатоличанство ? Није. У чему је онда проблем ?
Naravno da ga je postavila Udba, a konkretno - Marko Parezanović.
On je organizovao namešteno glasanje u onoj masonskoj grobnici.
Udbaši su pretili vladikama i ucenjivali ih, ali naš pokojni vladika (episkop) Lavrentije ipak nije hteo da u tome učestvuje, pa se napravio bolesnim od korone i zdrav otišao u bolnicu.
Nije to učinio iz nekih verskih principa (on je onaj što je ljubio ruku Papi), već je možda imao lične pretenzije na taj položaj (li je podržavao nekog drugog).

Banjaluka i Belgrad nisu ista priča.
Ovde treba da svojom poganom nogom kroči na svetu zemlju i da je prisvoji za svog Boga.
Neću ti objašnjavati, duga je priča, misli o ovome šta hoćeš.
 
Видиш проблем тамо где га нема. Никога није поставила удба. Знаш ли како се бира патријарх ?
Ти се о теологију не разумеш, па боље пусти то шта је реформисање везано за православље.
Иначе папа је посетио Бањалуку, и шта се десило ? Јел пропао свет ? Није. Јел неко морао да пређе у римокатоличанство ? Није. У чему је онда проблем ?
Birao ga vucic jer se taj u sve mesa, sigurno nije biran bacanjem kocke kao u apostolsko doba.
 
Naravno da ga je postavila Udba, a konkretno - Marko Parezanović.
On je organizovao namešteno glasanje u onoj masonskoj grobnici.
Udbaši su pretili vladikama i ucenjivali ih, ali naš pokojni vladika (episkop) Lavrentije ipak nije hteo da u tome učestvuje, pa se napravio bolesnim od korone i zdrav otišao u bolnicu.
Nije to učinio iz nekih verskih principa (on je onaj što je ljubio ruku Papi), već je možda imao lične pretenzije na taj položaj (li je podržavao nekog drugog).

Banjaluka i Belgrad nisu ista priča.
Ovde treba da svojom poganom nogom kroči na svetu zemlju i da je prisvoji za svog Boga.
Neću ti objašnjavati, duga je priča, misli o ovome šta hoćeš.
vucic kakav parezanovic on je samo izvrsilac.
 
Birao ga vucic jer se taj u sve mesa, sigurno nije biran bacanjem kocke kao u apostolsko doba.
Наравно да није биран тако како ти замишљаш, очигледно да не знаш како се бирају патријарси, пробај да се распиташ пре него пишеш овакве ствари које немају везе са животом.
 
Naravno da ga je postavila Udba, a konkretno - Marko Parezanović.
On je organizovao namešteno glasanje u onoj masonskoj grobnici.
Добро, кад отвориш тему у Теоријама завере, можемо да причамо
Udbaši su pretili vladikama i ucenjivali ih, ali naš pokojni vladika (episkop) Lavrentije ipak nije hteo da u tome učestvuje, pa se napravio bolesnim od korone i zdrav otišao u bolnicu.
Згодно за теорију завере.
Banjaluka i Belgrad nisu ista priča.
Мени се чини да се у Бањалуци ништа скандалозно није догодило после доласка папе. Нити је неко морао насилно да прими православље нити је дошло до неких тектонских поремећаја. Тренутно нема планова за долазак папе, тако да о том по том, Београд још увек није у плану ником. Причамо потпуно хипотетичке ствари које нису ни у најави.
Ovde treba da svojom poganom nogom kroči na svetu zemlju i da je prisvoji za svog Boga.
Ово ти је згодно за теорију завере.
Neću ti objašnjavati, duga je priča, misli o ovome šta hoćeš.
Укратко - минимум 25 година постоји прича да се СПЦ полако приближава римокатолицима. Нити неко уме да објасни шта то значи, нити неко зна у шта римокатолици верују, тако да је беспредметно мени да причам са тобом када ниси отворио други ватикански концил а причаш причу која се врти од краја 20 века и ником ништа. Чуо сам и ја те приче за малу децу "ускоро мењамо календар" и сличне небулозе које просипају ко зна какви људи а гомила наивних и збуњених људи се лепи за то као да је не знам шта. И кад опет не буде ништа од тога, неко ће и даље да верује да је у праву.
Па што се мене тиче веруј у шта год хоћеш, само ти кажем да се та прича врти много дуго и да је потпуно празна јер нико не уме да објасни какво је то приближавање и на какав начин.
 
znači ne treba ljubiti ruku sveštenicima jer oni ljube ruku patrijarhu, patrijarh papi, a papa Rotšildu...čime preko posrednika na višim nivoima hijerarhije i sami ljubimo ruku Rotšildu... :p
tako jmi svemocnog Allaha, gde smo onda...tamo Rotsild, ovamo Porfirije i Vucic...tu negde i papa...dele se procenti, a i mi uracunati u te procente
 

Back
Top