Папа Јован Павле 2 данас постаје светац

Poruka
19.903
Papa Jovan Pavle Drugi danas postaje svetac

Poglavar Rimokatoličke crkve Benedikt XVI proglasiće danas svog prethodnika Jovana Pavla Drugog za blaženog na trgu Svetog Petra, na misi beatifikacije koja će trajati najmanje dva i po sata, a koju je Vatikan ocenio kao "veoma jednostavnu".

113966_papa-golub-afp_f.jpg

Papa Benedikt XVI će proglasiti svog prethodnika blaženim

**************************

Сад екуменисти имају свог новог свеца, поред "блаженог" Степинца. :lol:
 
Ево шта руски екуменисти кажу на ову вест своје "сестринске цркве":


Ruska crkva ceni rad pape Vojtile

Mitropolit volokolamski Ilarion, zadužen za spoljne poslove Moskovske patrijaršije, ocenio je pred beatifikaciju pape Jovana Pavla Drugog, da je taj papa bio "bez sumnje jedan od najistaknutijih u istoriji Katoličke crkve i jedan od najuticajnijih verskih vođa današnjice".

Kako prenosi verska informativna agencija VIA, Ilarion je danas rekao poljskim medijima da su poruke Jovana Pavla Drugog (Karola Vojtile) bile poštovane i među pravoslavcima, protestantima, Jevrejima i muslimanima.

Prema Ilarionovim rečima, Jovan Pavle Drugi je razvio humanizam, koji se oslanjao na duhovnim vrednostima, a dao je i doprinos padu "totalitarnih režima na istoku Evrope".

U Moskvi se podseća i na ranije izjave mitropolita Ilariona u vezi pape Jovana Pavla Drugog. Ilarion je u ranijim izjavama isticao da je pokojni papa imao uticaj i
na kretanja van svoje crkve, da su njegove reči cenili milioni ljudi u svetu, raznih religija, i da je bio "ortodoksni" papa, u smislu očuvanja tradicionalnog učenja svoje crkve po pitanjima veroučenja i morala.

Prema Ilarionu, papa je razvio "univerzalni humanizam", koji se razlikuje od ateističke verzije humanizma, i tokom mnogih godina se borio protiv ateizma u svojoj rodnoj zemlji, Poljskoj, a "imao je i značajnu ulogu u rušenju ateističkih totalitarnih režima".
 
Papa Jovan Pavle Drugi danas postaje svetac

Poglavar Rimokatoličke crkve Benedikt XVI proglasiće danas svog prethodnika Jovana Pavla Drugog za blaženog na trgu Svetog Petra, na misi beatifikacije koja će trajati najmanje dva i po sata, a koju je Vatikan ocenio kao "veoma jednostavnu".


Papa Benedikt XVI će proglasiti svog prethodnika blaženim

**************************

Сад екуменисти имају свог новог свеца, поред "блаженог" Степинца. :lol:
i?...što je to značajno za tebe/nas...ili je samo u pitanju ljubomora?
 
Ево шта руски екуменисти кажу на ову вест своје "сестринске цркве":


Ruska crkva ceni rad pape Vojtile

Mitropolit volokolamski Ilarion, zadužen za spoljne poslove Moskovske patrijaršije, ocenio je pred beatifikaciju pape Jovana Pavla Drugog, da je taj papa bio "bez sumnje jedan od najistaknutijih u istoriji Katoličke crkve i jedan od najuticajnijih verskih vođa današnjice".

Kako prenosi verska informativna agencija VIA, Ilarion je danas rekao poljskim medijima da su poruke Jovana Pavla Drugog (Karola Vojtile) bile poštovane i među pravoslavcima, protestantima, Jevrejima i muslimanima.

Prema Ilarionovim rečima, Jovan Pavle Drugi je razvio humanizam, koji se oslanjao na duhovnim vrednostima, a dao je i doprinos padu "totalitarnih režima na istoku Evrope".

U Moskvi se podseća i na ranije izjave mitropolita Ilariona u vezi pape Jovana Pavla Drugog. Ilarion je u ranijim izjavama isticao da je pokojni papa imao uticaj i
na kretanja van svoje crkve, da su njegove reči cenili milioni ljudi u svetu, raznih religija, i da je bio "ortodoksni" papa, u smislu očuvanja tradicionalnog učenja svoje crkve po pitanjima veroučenja i morala.

Prema Ilarionu, papa je razvio "univerzalni humanizam", koji se razlikuje od ateističke verzije humanizma, i tokom mnogih godina se borio protiv ateizma u svojoj rodnoj zemlji, Poljskoj, a "imao je i značajnu ulogu u rušenju ateističkih totalitarnih režima".

Njegov "univzalni humanizam" narocito je izrazen kroz njegovu vjeru rijecima: "Bombardujte Srbe!"

Novi Svjetski Poredak dobija jos jednog svog sveca. Antihristu je danas veliki dan.
 
jedna zanimljiva informacija, za 25 godina koliko je Ivan Pavao II bio Papa broj Katolika u svijetu je sa 700 000 000 narastao na 1 000 000 000, dakle u tih 25 godina 300 milijuna ljudi se obratilo na katoličku vjeru. Ivana Pavla II smatraju najvećim Papom nakon Petra
Zapravo ovo nije tačno. Reč je o broju pokrštenih, a ne preobraćenih vernika, koji je, uzgred budi rečeno, procentualno manji od procenta rasta broja stanovnika u istom periodu. Drugim rečima, relativno učešće rimokatolika u svetskoj populaciji beleži stabilan pad. :bye:
Dalje, u pomenutu cifru, koja je veća 1 000 000 000, su uračunati svi katolici, sem pravoslavaca, a ne samo rimokatolici. Tako se vrlo često dešava da u pomenute cifre budu uključeni episkopalci, zbog čega oni redovno protestuju.

To znači da nisi naveo informaciju, nego dezinformaciju, no, nekako to i očekujemo, ne? ;)
 
Poslednja izmena:
Zapravo ovo nije tačno. Reč je o broju pokrštenih, a ne preobraćenih vernika, koji je, uzgred budi rečeno, procentualno manji od procenta rasta broja stanovnika u istom periodu. Drugim rečima, relativno učešće rimokatolika u svetskoj populaciji beleži stabilan pad. :bye:
Dalje, u pomenutu cifru, koja je veća 1 000 000 000, su uračunati svi katolici, sem pravoslavaca, a ne samo rimokatolici. Tako se vrlo često dešava da u pomenute cifre budu uključeni episkopalci, zbog čega oni redovno protestuju.

To znači da nisi naveo informaciju, nego dezinformaciju, no, nekako to i očekujemo, ne? ;)

najbolji dio mi je ovaj o nekakvoj katoličkoj i rimokatoličkoj crkvi...postoji samo jedna Katolička crkva s Papom na čelu koja obuhvaća nešto više od 20 crkava koje su tražile da budu pripojene Vatikanu i od tog trenutka su postale dio katoličke crkve i svi slušaju šta im Papa govori.

Episkopalci nemaju veze s Katoličkom crkvom,to je zasebna crkva i nikad se njeni vjernici nisu brojili kao katolici.Jedan poprilično velik broj episkopalaca prešao je u Katoličku crkvu(valjda si na te mislio) ali su tog trenutka prestali biti episkopalci i postali su katolici.Prema tome to su katolici jer su samo tražili pripojenje Katoličkoj crkvi jednako kao što su i grkokatolici katolici s istočnim obredom a ne nešto drugo.

A za ovo o nekakvim relativnim procentima mogu reći samo HAHAHAHAHAHAHAHAHA...vidim da želiš zamazati činjenicu da katolika ima više od milijardu (zapravo konkretnije 1,1 milijardu) bez ikakvih konkretnih podataka za svoju tvrdnju.Pišeš o nekakvim relativnim postotcima bez ikakvih konkretnih brojki,dakle muljaža.

A uskoro će doći do ujedinjenja vaše i moje crkve pa će katolika i pravoslavaca biti više od milijardu ipo

Evo ti malo o svim katoličkim župama u čitavom svijetu,ko je načelu,koliko vjernika ima,povijest,gradovi,...

http://www.catholic-hierarchy.org/
 
Poslednja izmena:
najbolji dio mi je ovaj o nekakvoj katoličkoj i rimokatoličkoj crkvi...postoji samo jedna Katolička crkva s Papom na čelu koja obuhvaća nešto više od 20 crkava koje su tražile da budu pripojene Vatikanu i od tog trenutka su postale dio katoličke crkve i svi slušaju šta im Papa govori.

Episkopalci nemaju veze s Katoličkom crkvom,to je zasebna crkva i nikad se njeni vjernici nisu brojili kao katolici.Jedan poprilično velik broj episkopalaca prešao je u Katoličku crkvu(valjda si na te mislio) ali su tog trenutka prestali biti episkopalci i postali su katolici.Prema tome to su katolici jer su samo tražili pripojenje Katoličkoj crkvi jednako kao što su i grkokatolici katolici s istočnim obredom a ne nešto drugo.

A za ovo o nekakvim relativnim procentima mogu reći samo HAHAHAHAHAHAHAHAHA...vidim da želiš zamazati činjenicu da katolika ima više od milijardu (zapravo konkretnije 1,1 milijardu) bez ikakvih konkretnih podataka za svoju tvrdnju.Pišeš o nekakvim relativnim postotcima bez ikakvih konkretnih brojki,dakle muljaža.

A uskoro će doći do ujedinjenja vaše i moje crkve pa će katolika i pravoslavaca biti više od milijardu ipo

Evo ti malo o svim katoličkim župama u čitavom svijetu,ko je načelu,koliko vjernika ima,povijest,gradovi,...

http://www.catholic-hierarchy.org/

Prvo, katoličke crkve su sve saborne crkve, dakle i pravoslavne.
Drugo, po samom imenu osim rimokatoličke postoji i grkokatoličke crkve, na primer, a i druge katoličke crkve kao, što su apostolska katolička crkva, kineska patriotska katolička crkva, itd.
Treće, to što ti lažeš, ne znači da će ti proći jer:
One different definition of "Catholic" and "Catholic Church" is described by Fr. Gene Britton, an Episcopal Priest:

I do have one suggestion for honoring denominational sensitivities... Many of us are Catholics without being ROMAN Catholics. I am a priest in the Episcopal Church, and since priesthood vested in an individual is antithetical to Protestantism, there are no Protestant priests. So, if I am a priest, I must be a Catholic priest. There are three (3) major communions bearing the marks of a Capital-"C" Catholic Church: The Roman Church, the Eastern Orthodox Churches, and the Anglican Communion (which includes the Episcopal Church). [I prefer that people] refrain from using the word "Catholic" as if Romans are the only ones.

As we have discussed with Fr. Britton, the usage he suggests is one considered important by a minority of the population (in the U.S., there are about 60 million Catholics vs. about 2 million Episcopalians, and worldwide the difference in numbers is even larger). Although most Catholics are not bothered by the term "Roman Catholic", they do not wish to be called "Romans", and they do not consider Anglicans or Eastern Orthodox to be members of the Catholic Church. It is true that Anglicans and Eastern Orthodox Christians may be considered Catholic from some historical and theological perspectives. But ever-increasing ecumenism between Anglicans and other Protestants around the world (and, in 2001, full communion between Episcopalians and ELCA Lutherans in the U.S.), continue to diminish the degree to which most Anglicans wish to be known as Catholics.

izvor:
Major Branches of Religions Ranked by Number of Adherents
:bye:
 
Prvo, katoličke crkve su sve saborne crkve, dakle i pravoslavne.
Drugo, po samom imenu osim rimokatoličke postoji i grkokatoličke crkve, na primer, a i druge katoličke crkve kao, što su apostolska katolička crkva, kineska patriotska katolička crkva, itd.
Treće, to što ti lažeš, ne znači da će ti proći jer:

:bye:

koliko vidim ono što je sporno je kako ko sebe naziva, pa da rasprava ne ode u tom smjeru ajmo ovako uzeti stvari:uzmimo broj vjernika koji su pod Vatikanom i koji odgovaraju Papi.E pa tih vjernika ima 1100 000 000 dakle 1,1 milijarda a kad se PC pripoje toj crkvi(kako god ti nju nazivao)pod upravom Pape i Vatikana biće više od 1,5 milijardi vjernika.Dakle za 25 godina pontifikata Ivana Pavla II broj vjernika koji su pod Vatikanom porastao je za 300 milijuna.

A izvor informacija ti je mnogo moćan :zcepanje: protestantski pastor objašnjava čitavom svijetu kako se katolici trebaju zvati...tresla se brda, rodio se miš
 

Back
Top