Papa Franja udario ženu !

.


Prvi papa Sveti Petar odrezo je uho čovjeku, u više navrata savjetovao Isusa da "vatra spali ove koji im ne vjeruju", poručio Ananiji i Safiri da im slijedi smrt. Sam Isus je s bičem istuko debile koji su se nedolično ponašali u hramu, a vi tu radite dramu od čega ?

Od instinktivne reakcije krhkog starca kojeg je zaboljela istegnuta ruka ?


.
 
Nije ga uhvatila za rukav nego za ruku i vukla ga prema sebi. Vjerujem da je jako stisla ruku jer je imao bolnu grimasu.
Možda je trebala da ga naglo povuče i obori, da papa slomije ruku ili nogu , da bi vi bili zadovoljni.
Isus je ušao u hram i razbacao tezge trgovcima, trenutak srdžbe.
Ali je pricao sa svima koji su to trazili, cak i sa onom prostitutkom. Ova zena je imala potrebu da se pozdravi i to je trebalo razumeti a ne da se zena tuce.
 
Imaš u toj priči jednu komparaciju, obrati pažnju na to. https://sites.google.com/site/izvorivjere/tekstovi-1/isus-farizej-i-bludnica

To da je vjernica kako treba, ne bi teglila papu.

Nije nase da prosudjujemo ko je kakav vernik. Pise ti i u tekstu koji si postavila: "Isus ljubi grešnike. Zato je i došao na ovaj svijet, da potraži i spasi izgubljene grešnike".

Umesto da se pozdravi i sa njom, a videlo se da je zelela da ga pozdravi, on nervozan sto ga je povukla, poceo da je udara.
 
„Svi izgubimo strpljenje mnogo puta, pa i ja. Izvinjavam se što sam dao loš primer“, rekao je Franja, prenosi AP.
, mama mia, batinas
ipak kao sto rece Putin papa izgleda nije hriscanin...
nemoj samo putina da proglasimo prorokom, imaju r-katolici vec ko im je isprorokovao kraj papstva https://www.conopljanews.net/prorocanstva_o_papi.html
mi trebamo da mislimo na vreme kada ne bude papstva, da popunimo prazninu, ako smo pametni... glupo je biti lazno skroman, pravoslavlje je jedina prava vera, Gospodnja, a ostali ce svi da nestanu, odnece ih vetar, sve te siledzije i batinase koji maltretiraju ceo svet vec milenijum i dva, odmah posle apostolskog doba.

Kazem, samo da ne nasedamo na ove provokacije, batinaske i otimacke.
Ruši RKC u temelju.
ma, jok, ostvaruje prorocanstvo - nema vise papa, nema ni papstva, vidi link.
 
Poslednja izmena:
To sto se papa vadi da "svi po nekada izgubimo strpljenje" ne pije vodu.
On MORA da sacuva strpljenje i prisustvo razuma U SVAKOM MOMENTU.

Da ne kenjaj skojevac, onog tvog crvenog bandita da je neko povukao tako odma bi ga straljali.
Divljakusa uhvatila coveka koji odlazi za ruku i pocela da vuce ka sebi.
Nije to Justin Bieber. :D
 
Заиста СКАНДАЛЧИНА - шта му би' није ми јасно........ :cool: :cool::cool:

Izgleda da nije hteo tog puta sa zenama da se pozdravlja iz nekih svojih razloga nego samo sa decom (mozda iz nekih verskih razloga za koje ne znamo), pa je to uradio zarad pouke. Ipak, i d aje zarad pouke, mogao je kao nasi svestenici da podigne glas ili da je izgdi u njagorem slucaju.
Глупе обожаватељке могу да буду веома нападне и напорне.

Nisu to obozavateljke, nego vernice u skladu sa njihovom verom (vidi se po tome kako se prekrstila i kako se moli, iako je Japanka ili Kineskinja).
Nisi izmislio ali da li si pogledao klip ?
Nije mi namera da branim Papu...reagovao je ishitreno ali ga je ta zena verski fanatik izazvala time sto ga je uhvatila i vukla da ne kazem cimala za ruku i usput mu nesto govorila u trenutku kada je Papa okrenuo od spalira ljudi..Deda je reagovao kako je reagovao..mozda bi i ti udario nekog po ruci ne bi li te pustio da te je uhvatio i cimao :lol: da je bio u pitanju neki americki predsednik na primer ..i da ga je ta zena uhvatila onako i vukla za ruku ,bar 10 specijalaca bi se bacilo na nju


Ne bih ni ja da napadam [papu jer to je najlakse, ali po cemu je ova zena fanatik? Ona to nije vec je zelela da mu cestita u skladu sa njihovom verom, valjda za toliko znas engleski i mogla si da cujes iz videa kad vec komentarises.
I Isus se znao brecnuti na žene koje su ga vukle za halje ili ga tražile nešto.

.


Prvi papa Sveti Petar odrezo je uho čovjeku, u više navrata savjetovao Isusa da "vatra spali ove koji im ne vjeruju", poručio Ananiji i Safiri da im slijedi smrt. Sam Isus je s bičem istuko debile koji su se nedolično ponašali u hramu, a vi tu radite dramu od čega ?

Od instinktivne reakcije krhkog starca kojeg je zaboljela istegnuta ruka ?.

O cemu vi to, zasto gnusno lazete?
pa ne vaca ga di treba...........i to je razljutilo svetog oca.

I meni je isprva svasta palo na pamet, ali kazem, verovatno je to iz poucnih razloga, samo opet, nije trebalo tako i kod nas nema takvog slucaja.

Mozda povisen ton da, ali ovako da je udara po ruci i taj nadmen pogled, ruzno je do krajnosti.
 
Nije nase da prosudjujemo ko je kakav vernik. Pise ti i u tekstu koji si postavila: "Isus ljubi grešnike. Zato je i došao na ovaj svijet, da potraži i spasi izgubljene grešnike".

Umesto da se pozdravi i sa njom, a videlo se da je zelela da ga pozdravi, on nervozan sto ga je povukla, poceo da je udara.
Slabo si ti to pročitao. U priči ima jasna komparacija dva grešnika od kojih se jedan duboko kaje i žali, a drugi se ili plaho ne kaje ili nije ni svjestan grijeha. Inače, ne slažem se sa prebacivanjem vjerovanja sa Boga na Isusa, mislim da bi se i lsus složio sa mnom, ali takvo je kršćansko vjerovanje.

Umjesto da se kontroliše, htjela je nazor da se pozdravi sa papom da bi imala sliku kako se pozdravlja, papa se odbranio od agresivne nasrtljivice.
 

Back
Top