Pandemija gojaznosti

cave man

Buduća legenda
Banovan
Poruka
29.317
U Srbiji živi više od 100.000 građana kojima je neophodno hirurško lečenje patološke gojaznosti.Kod nas je do sada lečeno 1.060 pacijenata, prosečne telesne težine 126 kilograma.
Zdrave životne navike treba da se gaje u porodici, kako bi deca od malena naučila šta je pravilna ishrana. Navike u porodici nam ostaju za ceo život, i zato je neophodno da budu zdrave i da se prenose sa kolena na koleno.
Lecenje gojaznosti hirurskim putem bez promene navika u ishrani i zivotnih navika je samo uklanjanje posledica a ne uzroka.
U Srbiji svaka druga osoba bi se mogla okarakterisati kao gojazna i zbog toga se radi o pandemiji.

nisi davno prosla knezom meni se cini da je 80% a ni onaj ostatak nije bas fit
ma znam zgranem se svaki put kad dodjem i pre svega kada vidim koliko ljudi bleji po mekovima, kfc, zdere na ulici i tako :confused: iako sam bila u vreme kad su ljudi bili pokriveni i u jaknama vidi se kako su se natovili...tuzno, jer nije ranije bilo tolko develjkovica, sve se vise pretvaramo u debele zapadnjake, sa tom razlikom sto nema ni posla ni para ni nicega...samo smo lose stvari pokupili, uzas :neutral:

Back