Pametni pokloni za Novu godinu

Ja sam kao mala najvise volela da dobijem igracku ili pribor za crtanje koji sadrzi sve i svasta,na primer bojice,flomastere,pecate,lenjir cudnog oblika...Nikako nisam volela da dobijam knjige,obucu i odecu.Secam se da bi me takvi pokloni uvek razocarali.Danas volim da dobijem nesto od kozmetike,nakit,knjige...Kada su u pitanju starije osobe,mislim da nije lose kupiti novcanik,lepu futrolu za naocari,nesto za kuhinju,na primer 3 identicne posude sa poklopcem za kafu,secer i brasno.Za tinejdzera ne bi bilo lose kupiti neku interesantnu knjigu,narocito ako je knjiga u trendu,na primer Hari Potera ili tako nesto sto obiluje natprirodnim bicima i dogadjajima,ili video-igru .Za studenta moze neki lep i skup notes sa tvrdim koricama,a ako ta osoba stvarno voli ono sto studira,naka naucno-popularna knjiga vezana za oblast koju studira,da moze da poveze nauceno sa onim sto je u knjizi,a da se istovremeno i zabavi.Za decu skolskog uzrasta koja se posebno interesuju za biologiju ili hemiju moze,na primer,neki komplet za istrazivanje,recimo mikroskop sa sve onim plocicama za gledanje uzoraka,videla sam to u Merkatoru.Ako se dete bavi fudbalom ili kosarkom,moze kvalitetna lopta ili dres sa imenom omiljenog igraca.Takodje mislim da su drustvene igre odlican izbor.
Za zensku osobu koja se sminka moze neki komplet sminke sa ruzem,senkom,rumenilom,i sl.Ili komplet koji se sastoji iz parfema i torbice,parfema i majice,toaletne vode i esarpe...To je uvek lepo upakovano i bas je za poklon.
Za odrasle osobe svih dobi smatram da je saksija sa egzoticnom biljkom dobar poklon.
 
U našoj porodici je tradicija poklanjanja vezana više za Božić nego za Novu godinu. Mamu uglavnom obradujem nekom ultra skupom komzmetikom (obožava kupke i soli za kupanje). Bratu su omiljene knjige epske fantastike. A tata se obraduje čokoladnim bombonama (mislim da ću ove godine posetiti onu novu radnju u Delta city-ju).

E kad smo kod Božića, obavezno već nekoliko godina kupim tople i što šarenije termo ili vunene (domaća radinost) čarape za svakog člana porodice i gore ih vežem mašnicom, a napunim ih orasima, suvim šljivama... kolika je to radost... i uvek je u jednoj čarapici i parica, kao i česnici : )
 
Ja samo zelim da svima nova godina bude kompletan dozivljaj i nalveseliji ispracaj stare i docek nove godine.Posto smo se svi navikli da se ispracamo i docekujemo sa poklonima evo nekoliko saveta iz mog licnog iskustva.Vec dve godine redovno posecujem prodavnicu basta,mozda na prvi utisak ne deluje da se tamo mogu naci najneverovatiji i najnesvakudasnjiji pokloni ,ali stvarno je tako.Ljudi koji vode tu firmu ne da vode racuna o nama kupcima nego prosto je neverovatno.Izbor artikala je od najsitnijih detalja za ukrasavanje prostora pa sve do glamuronih svecnjaka,lustera ....Sto je za ovaj razgovor vezano ja sam svakome poklone za novu godinu upravo pronasla u basti.Imaju plisane lutkice i figurice za najmladje,za malo starije devojcice tu su nezaobilazni svetleci lampioni u obliku srca loptica svakakvih boja,za jos malo starije dame tu su lepe staklene kugle,neki svecnjaci novogodisnji sa prelepim svecama u odliku jelki deda mraza....deda mrazevi su im toliko stvarni....Tu su i nezaobilazni deda mrazevi na baterije....Sta jos da napisem ,sem da bih svakome preporucila odlazak i neka se sam uveri,Pozdrav
 
Navat´o sinoc, isplatio 300 EUR. Ima se moze se...A i radi se, ne zivi se od pokera. Nadam se da ces i ti uskoro navatati ovde, pa da mozes da se bacis u pred-novogodisnji shopping. ;)
Ti si moj najodaniji fan. Kad ces izbaciti moju biografiju? :mrgreen:
Sve u svoje vreme !!!
Neka se malo zataška sve ovo sa Dabić dr. Draganom, Banjalučkim vezama, šifrovani kod NATO - a : " Kupio kupus od gen. Mladića ", itd., pa kada se Hag malo o'ladi, onda i tvoja biografija ... :lol:
 
Sve u svoje vreme !!!
Neka se malo zataška sve ovo sa Dabić dr. Draganom, Banjalučkim vezama, šifrovani kod NATO - a : " Kupio kupus od gen. Mladića ", itd., pa kada se Hag malo o'ladi, onda i tvoja biografija ... :lol:

Svi ocekujemo sa neizvescoscu. :roll:
A da se malo pozabavis svojim zivotom, sta mislis o tome? Mislim, drago mi je da imam fanove i sve to, ali sto je previse - previse je. I ja sam covek, imam privatnu sferu. :mrgreen:
 
Sve u svoje vreme !!!
Neka se malo zataška sve ovo sa Dabić dr. Draganom, Banjalučkim vezama, šifrovani kod NATO - a : " Kupio kupus od gen. Mladića ", itd., pa kada se Hag malo o'ladi, onda i tvoja biografija ... :lol:
Svi ocekujemo sa neizvescoscu. :roll:
A da se malo pozabavis svojim zivotom, sta mislis o tome? Mislim, drago mi je da imam fanove i sve to, ali sto je previse - previse je. I ja sam covek, imam privatnu sferu. :mrgreen:
Nemaš !!!
Toliko si se, i nesvesno, exponirao okolo, da svi znamo i u kom ringu živiš, pre preseljenja tu, na 60 km, u ..., ali što ja da govorim, neka Haški istražitelji sami zarade svoju platu !!! :D
 
Ali ja zaista,zaista ne kupujem poklone za Novu godinu,niti ih primam.Cisti marketinski trik,ta groznica pred Novu,ali zar da mi povod bude obicna promena godine u kalendaru.Ja kada kupujem,radim to bez povoda koji mi namece ..ko god da to namece,nemam rec za TO i TE..uglavnom,kupujem bez povoda,cisto da iznenadim,i to sitnice jer mi budzet ne dozvoljava drugacije.Volim da poklonim knjigu,slatkis i CD u paketu.Ako je zensko u pitanju varijacije su na temu djindjuve,i knjige,kozmetika,bliskim osobama nesto sa dusom,neobicna solja,saksijica nesto sto nece naci tek tako...
 

Back
Top