Pametne, lijepe i - same?

Neno

Elita
Poruka
20.444
Nikome nije lako pronaći pravu ljubav.

Ako ste inteligentna žena, još vam je teže pronaći pravog partnera.
Društvo je često sklono misliti kako nešto nije u redu sa ženama koje nisu u vezi.
I nije rijetkost da djevojke u kasnim dvadestim ili tridesetim godinama, kada su na nekom vrhuncu često ostanu same?
Psihoanalitičari smatraju da su same krive jer vjeruju u mitove i ostaju u zabludi, obmanjujući tako same sebe i tako budui spriječene da se otvore za neku novu ljubav.

Koje su to greške koje najčešće prave? Nešto što sam pročitao svelo bi se na ovako nešto;
"Traže idealnog – takav ne postoji niti će ikada postojati. Svakome treba dati priliku i učiniti ga idealnim za sebe, ma koliko nesavršen bio.

-Ako se u vezi svađaju – odmah odustaju. Svađa je, upamtite to, strast! Daleko je poželjnija od mlake i tihe ravnodušnosti.
-Misle da veza podrazumijeva stalni kontakt: poruke, pozivi, sastanci. Naprotiv, stalne poruke „smaraju“, većinu čak izluđuju. Svako mora imati dio života za sebe. Biće vam mnogo ljepše kad ste zajedno.
-Misle da zbog veze moraju da žrtvuju društvo – netačno, čak pogubno. Svako od partnera mora imati svoje prijatelje i po mogućstvu, spojiti ih"

Šta vi mislite?
 
Mislim da je „problem“ sto u odredjenim godinama i muskarac i zena shvate sta zele i jos vise sta ne zele, pa se ne upustaju u povrsne, krnje odnose. Tj vrlo brzo izlaze iz odnosa koji nema buducnost. Nema to veze sa trazenjem idealnog, vec sa samoosvestenjem licnosti.
 
Nikome nije lako pronaći pravu ljubav.

Ako ste inteligentna žena, još vam je teže pronaći pravog partnera.
Društvo je često sklono misliti kako nešto nije u redu sa ženama koje nisu u vezi.
I nije rijetkost da djevojke u kasnim dvadestim ili tridesetim godinama, kada su na nekom vrhuncu često ostanu same?
Psihoanalitičari smatraju da su same krive jer vjeruju u mitove i ostaju u zabludi, obmanjujući tako same sebe i tako budui spriječene da se otvore za neku novu ljubav.

Koje su to greške koje najčešće prave? Nešto što sam pročitao svelo bi se na ovako nešto;
"Traže idealnog – takav ne postoji niti će ikada postojati. Svakome treba dati priliku i učiniti ga idealnim za sebe, ma koliko nesavršen bio.

-Ako se u vezi svađaju – odmah odustaju. Svađa je, upamtite to, strast! Daleko je poželjnija od mlake i tihe ravnodušnosti.
-Misle da veza podrazumijeva stalni kontakt: poruke, pozivi, sastanci. Naprotiv, stalne poruke „smaraju“, većinu čak izluđuju. Svako mora imati dio života za sebe. Biće vam mnogo ljepše kad ste zajedno.
-Misle da zbog veze moraju da žrtvuju društvo – netačno, čak pogubno. Svako od partnera mora imati svoje prijatelje i po mogućstvu, spojiti ih"

Šta vi mislite?
Najveći deo toga stoji, ali opet nikad da naučimo:)
 
Psihoanalitičari smatraju da su same krive jer vjeruju u mitove i ostaju u zabludi, obmanjujući tako



bez sumnje. ogromna vecina je vrlo precizno programirana na samodestrukciju a da toga nije ni svesna. ironicno, sto je stepen programiranosti visi, to je zabluda o slobodi veca. zato i postoji gomila 'oslobodjenih' 'emancipovanih' 'samosvesnih' zena sa promasenim propalim zivotima punim pogresnih odluka.
 
Nikome nije lako pronaći pravu ljubav.

Ako ste inteligentna žena, još vam je teže pronaći pravog partnera.
Društvo je često sklono misliti kako nešto nije u redu sa ženama koje nisu u vezi.
I nije rijetkost da djevojke u kasnim dvadestim ili tridesetim godinama, kada su na nekom vrhuncu često ostanu same?
Psihoanalitičari smatraju da su same krive jer vjeruju u mitove i ostaju u zabludi, obmanjujući tako same sebe i tako budui spriječene da se otvore za neku novu ljubav.

Koje su to greške koje najčešće prave? Nešto što sam pročitao svelo bi se na ovako nešto;
"Traže idealnog – takav ne postoji niti će ikada postojati. Svakome treba dati priliku i učiniti ga idealnim za sebe, ma koliko nesavršen bio.

-Ako se u vezi svađaju – odmah odustaju. Svađa je, upamtite to, strast! Daleko je poželjnija od mlake i tihe ravnodušnosti.
-Misle da veza podrazumijeva stalni kontakt: poruke, pozivi, sastanci. Naprotiv, stalne poruke „smaraju“, većinu čak izluđuju. Svako mora imati dio života za sebe. Biće vam mnogo ljepše kad ste zajedno.
-Misle da zbog veze moraju da žrtvuju društvo – netačno, čak pogubno. Svako od partnera mora imati svoje prijatelje i po mogućstvu, spojiti ih"

Šta vi mislite?
Pa dok su bile glupe neki sex je jos i mogo padne,tako da bolje da se prave malo trep trep i omaste brk
 
Nikome nije lako pronaći pravu ljubav.

Ako ste inteligentna žena, još vam je teže pronaći pravog partnera.
Društvo je često sklono misliti kako nešto nije u redu sa ženama koje nisu u vezi.
I nije rijetkost da djevojke u kasnim dvadestim ili tridesetim godinama, kada su na nekom vrhuncu često ostanu same?
Psihoanalitičari smatraju da su same krive jer vjeruju u mitove i ostaju u zabludi, obmanjujući tako same sebe i tako budui spriječene da se otvore za neku novu ljubav.

Koje su to greške koje najčešće prave? Nešto što sam pročitao svelo bi se na ovako nešto;
"Traže idealnog – takav ne postoji niti će ikada postojati. Svakome treba dati priliku i učiniti ga idealnim za sebe, ma koliko nesavršen bio.

-Ako se u vezi svađaju – odmah odustaju. Svađa je, upamtite to, strast! Daleko je poželjnija od mlake i tihe ravnodušnosti.
-Misle da veza podrazumijeva stalni kontakt: poruke, pozivi, sastanci. Naprotiv, stalne poruke „smaraju“, većinu čak izluđuju. Svako mora imati dio života za sebe. Biće vam mnogo ljepše kad ste zajedno.
-Misle da zbog veze moraju da žrtvuju društvo – netačno, čak pogubno. Svako od partnera mora imati svoje prijatelje i po mogućstvu, spojiti ih"

Šta vi mislite?
Pa dobro, nije smak sveta, što reče jedna moja prijateljica sačekaće da tipovi iz tih nekih generacija koje njima pasuju počnu da se razvode, i pojaviće se neko pametan, lep i sam ko će im odgovarati, a do tad se zna - samo turbo, samo rejv, nešto novo, nešto divlje, diranje sisa preko majice, kokiška i dečaci, ulaženje u slatko carstvo čula, kruženje u prirodi... :deda2:
 
Mislim da ti fali izvor...
..i da je vreme da masa prestane da cita sadrzajno jeftine casopise i da primenuje kvazi psihoanaliticke savete namenjene siroj populaciji, jer je svaki covek jedinka za sebe...
Evo nešto iz "izvora" ako fali..

"Da li ste se ikada zapitale zašto vam muškaci ne prilaze? Evo nekoliko potencijalnih razloga…
1. „Čopor“ drugarica
Muškarci su otkrili da im nije prijatno kada treba da priđu devojci koja se celo veče ne odvaja od „čopora“ svojih prijateljica, piše Index.hr.
2. Mobilni
Ono što muškarce najviše odbija je i onaj mali uređaj koji žene vade iz torbica i proveravaju svakih 5 minuta. Prvo, to je vrlo iritantno ponašanje i dokazuje da ste izgubile dodir s realnim svetom. Drugo, ostavlja utisak da imate nekoga pa se stalno dopisujete.
3. Napadne minđuše
Izgleda da muškarci gledaju svaki detalj pa su otkrili kako je malo verovatno da će prići devojci koja ima minđuše veće od ušiju.
4. Karmin
Mi obožavamo karmine, oni ne. Posebno ne ljubičaste, crvene, drečavo roze… One prirodne nijanse verovatno ni ne primete.
5. Osmeh
Žene koje se nikada ne smeju nisu im ni malo privlačne, ma koliko god bile lepe.
6. Alkohol
I boca vina na stolu nije problem ako se pije damski. Ispijanje alkohola u stilu Čarlija Šina i „odvažnije“, odnosno slobodnije ponašanje nego inače, crveni je karton za osvajače.
7. Preterivanje
Šminka, solarijum, prekratke haljine i slične stvari. To što se okreću za vama, ne mora nužno da znači i da ste im privlačne."

Prva

Kvazipsihoanaliaza
ili nešto što je realnost? Ne može se reći da baš i nije tako kako je navedeno.. tako da draga @Ofidija i na nečemu lošem (jeftinom) pametan će naći nešto poučno.. taman da se uvjeri kakav ne treeba biti.
 
Evo nešto iz "izvora" ako fali..

"Da li ste se ikada zapitale zašto vam muškaci ne prilaze? Evo nekoliko potencijalnih razloga…
1. „Čopor“ drugarica
Muškarci su otkrili da im nije prijatno kada treba da priđu devojci koja se celo veče ne odvaja od „čopora“ svojih prijateljica, piše Index.hr.
2. Mobilni
Ono što muškarce najviše odbija je i onaj mali uređaj koji žene vade iz torbica i proveravaju svakih 5 minuta. Prvo, to je vrlo iritantno ponašanje i dokazuje da ste izgubile dodir s realnim svetom. Drugo, ostavlja utisak da imate nekoga pa se stalno dopisujete.
3. Napadne minđuše
Izgleda da muškarci gledaju svaki detalj pa su otkrili kako je malo verovatno da će prići devojci koja ima minđuše veće od ušiju.
4. Karmin
Mi obožavamo karmine, oni ne. Posebno ne ljubičaste, crvene, drečavo roze… One prirodne nijanse verovatno ni ne primete.
5. Osmeh
Žene koje se nikada ne smeju nisu im ni malo privlačne, ma koliko god bile lepe.
6. Alkohol
I boca vina na stolu nije problem ako se pije damski. Ispijanje alkohola u stilu Čarlija Šina i „odvažnije“, odnosno slobodnije ponašanje nego inače, crveni je karton za osvajače.
7. Preterivanje
Šminka, solarijum, prekratke haljine i slične stvari. To što se okreću za vama, ne mora nužno da znači i da ste im privlačne."

Prva

Kvazipsihoanaliaza
ili nešto što je realnost? Ne može se reći da baš i nije tako kako je navedeno.. tako da draga @Ofidija i na nečemu lošem (jeftinom) pametan će naći nešto poučno.. taman da se uvjeri kakav ne treeba biti.
Daj druže Neno, pa koji ti je ovo izvor? Ovo ko da je Lilit odlučila da oživi forum. Ili neka od onih Nininih tzv. kontroverznih tema.
Mogu da razumem kad se žene pecaju na ove Cosmo izmišljene priče, tipa ''ako na prvom sastanku priča, ili pak pusti vas da pričate - bežite od njega''. Ali za mene kao muškarca su ovakvi tekstovi uvredljivi.
Od sedam stavki, dve su mi turn of, ali to je premalo i individualno. Svaka krpa nađe zakrpu.

Čuj, prevelike minđuše. Pa gde baš nađoše prevelike minđuše kao ebote kad to vidim utičem sa dejta sve nogom guzicu se tučem, znam ko je i šta je kad je to metila na se, a uz to je tooooliko degutitavno da neam reči.
Ili ono kao izudara se s tobom od rakije, sve super, al ono izađete iz kafane, ti se ispovraćaš pored kontinjera dok ti drži glavu i ono - e super si, al nisi ti za mene, moraćemo da ponovimo, al ništa od veze.
 

Back
Top