Палестинци траже да Хашки трибунал суди Израелу за геноцид

Нису тад постојали никакви савезници, САД и ЕУ је тад светом харао како је хтео. Дебилно негирати чињенице да је Милошевићу једино осим предаје Косово Шиптарима бомбардовање и онда окупирање Косова. Милошевић је оставио битну резолуцију 1244, јасно пише у тој резолуцији да је Косово део Србије, ако је тако као што ти кажеш да је Косово већ изгубљено, онда нема потребе Запад да хистерично варварски врши притисак на Србију да призна Косово и да се Република Српска уништи. Израел може да има апартхејд, то је Западу у реду, Србима није дозвољено да задрже Косово.
aj pročitaj rezoluciju, posebno deo đe kaže da je kosovo deo srbije....

Нису тад постојали никакви савезници, САД и ЕУ је тад светом харао како је хтео. Дебилно негирати чињенице да је Милошевићу једино осим предаје Косово Шиптарима бомбардовање и онда окупирање Косова.

Aha, ako dobro razumem, sve što nam se dešava nije rezultat naše loše politike već neke sudbine i crne magije? Neko nam je bacio kletvu pa ostajemo bez teritorija, tek tako, šta god radili, dok druge evropske države koje isto imaju problem sa separatizmom uspevaju da zadrže svoje teritorije, ne zato što su pametni i sposobni već što nemaju kletvu?

Милошевић је оставио битну резолуцију 1244, јасно пише у тој резолуцији да је Косово део Србије, ако је тако као што ти кажеш да је Косово већ изгубљено, онда нема потребе Запад да хистерично варварски врши притисак на Србију да призна Косово и да се Република Српска уништи.

Ja sam ti objasnio u čemu je problem. Mi smo suverenitet na toj teritoriji izgubili jer tamo nemamo ni institucije ni narod. Ostalo je samo mrtvo slovo na papiru. Zapad sad od nas traži da prestanemo da se pravimo ludi i prihvatimo realnost. Koja je poenta da piše da imaš nešto što nemaš? Koja je poenta da lažemo sebe? Oni prosto hoće da zatvore konflikt na ovim prostorima i to je po meni sasvim u redu. Da nije zapada, mi bismo se na ovim prostorima večito ubijali, potpuno besmisleno. Naš ulazak u EU je jedini način da paganski balkan postane deo normalnog sveta.

Израел може да има апартхејд, то је Западу у реду, Србима није дозвољено да задрже Косово.

Tako je, i to je zato što smo za saveznike izabrali Rusiju koja se ništa ne pita na ovim prostorima a ne zapad koji se pita sve. Naravno da neće da stanu na našu stranu. I decenijama plaćamo tu cenu. I nastavićemo da plaćamo jer se inatimo. Potpuno bez razloga. Posle raspada SFRJ, Hrvati su se odma okrenuli na zapad, pa vidi gde su sad a gde mi. Kad je trebalo da se proteraju Srbi, dobili su zeleno svetlo. Kad mi treba da proteramo Albance, ne može. Jbg, ne znam kako da ti kažem, jak si onoliko koliko imaš jake prijatelje. A na ovim prostorima se zapad pita o svemu. Tako da, ako nastavimo da se inatimo, kako predlažeš, onda možemo očekivati da ostajemo bez teritorija i bez ljudi, jer će svakako bežati, i to, gle čuda, baš na zapad.

Индијанци од шест милиона сведени на свега 230.000 после Западњачког геноцида над њима у Америци, од целе Америке сведени на мале делове.
Ko im kriv kad ih je bilo samo 6 miliona na teritoriji severnog dela severne Amerike...

Pojeo ih progres najviše.
Što su njihove žene trčale za kaubojima?

Палестинци траже да Хашки трибунал суди Израелу за геноцид
https://www.reuters.com/world/middl...-investigate-genocide-accusations-2023-11-10/
Нема Хашког трибунала да писне о геноциду што је Израел починио, мањи од маковог зрна, Хашки трибунал дивља што се тиче Русије, али пред Израелом не сме да писне.
Što, da Hamas povežu sa Palestinskim narodom?

Zapadni je to sud.

Прво бомбардовање !!!

Тако је...узгред,познато је да Израел има и постројења за израду ''оружја за мосвно уништење'' као и рахметли Садам Хусеин!Шта се чека питам се само?

Nije ti baš dobro poređenje...

Odobrio bi bombardovanje SRJ time.

Не бре,
само сам побеђени који је под бомбама признао да је Нато у праву
и очекујем да се у истој ситацији на другој локацији - исто понаша.

И понашаће се, не брини.
Од 30 чланица Натоа, само је једна Америка,
остале ће рећи "Е како изударасмо СР Југославију, тако ћемо и Јисраел !"

Молим Израелце да схвате да ово нема везе са њима
ово је мој немоћни бес и ругање убицама мале Милице.

Не бре,
само сам побеђени који је под бомбама признао да је Нато у праву
и очекујем да се у истој ситацији на другој локацији - исто понаша.

И понашаће се, не брини.
Од 30 чланица Натоа, само је једна Америка,
остале ће рећи "Е како изударасмо СР Југославију, тако ћемо и Јисраел !"

Молим Израелце да схвате да ово нема везе са њима
ово је мој немоћни бес и ругање убицама мале Милице.
I meni je žao bebice Milice...

Mogli smo potpisati i bez njene žrtve. Šta bi bilo drugačije?

Da smo bili pametni dali bi UN odmah kontrolu južne pokrajine. Sami bi tražili da se vrati deo policije i vojske...

I meni je žao bebice Milice...

Mogli smo potpisati i bez njene žrtve. Šta bi bilo drugačije?

Da smo bili pametni dali bi UN odmah kontrolu južne pokrajine. Sami bi tražili da se vrati deo policije i vojske...

Све оно што саветујем и Палестинцима у теми "Добитна комбинација за Палестинце".
Ал' не иде то тако.

Мора да се лупи главом у зид, понекад и више пута ...

Све оно што саветујем и Палестинцима у теми "Добитна комбинација за Палестинце".
Ал' не иде то тако.

Мора да се лупи главом у зид, понекад и више пута ...
Da li stvarno mora?

Mađari su dobar primer da ne mora.
Rusi, iako su pokušali lepim načinom, 8 godina trpeli Ukre, i referendume pravili ipak pokazali ko ima veći...

Mi smo znali da nam je manji pa smo im dali srednji... Valjda je bila potrebna operacija na tom srednjem prstu.
Sve smo manje inatni...

Da se bog nesto pita nikad im ne bismo pokazali srednji prst... Valjda, bar ja mislim da je Bog protiv rata...
Iako, stari ovi ili oni su sa razlogom imali bas, omrzenog a voljenog boga Rata...

Pravi narod, a mi Srbi to jesmo, treba da ima herojska suprotstavljanja silnicima, ali jednom u istoriji je sasvim dovoljno.

Izgibosmo onoliko 1389. ali istorija nastavi da nas provocira te to ponovismo i u Prvom i u Drugom sv. ratu.

Srpske ustanke XIX veka ne spominjem, jer su uspesi bili veći od gubitaka.

Zašto smo stradali tako mnogo u tim ratovima XX veka ?
Sledi lekcija:

Boj na Kosovu je bilo kolektivno junačko delo srpskih vitezova gde oprobaše snage sa moćnim Azijatima.

Tu je srpski narod stekao saznanja o sebi, svom guberu, svetskim silama, i dometima božije pomoći.

Ali !

Ostaše pojedinci, i naše nesnalaženje sa njihovim ludilom.
Gavrilo Princip nas (i ceo svet) uvuče u klanje i sr anje tako da ostadosmo bez trećine stanovništva.
Dvadesetak godina kasnije Tito i ekipa nas opet uvukoše u nenormalno žrtvovanje.

Pozor, u Boju na Kosovu svi su verovali da se treba boriti, nisu imali pravo iskustvo stradanja.
Ali u XX veku smo itekako znali da ne treba ratovati - nije vredelo. Nismo znali kako da se suprotstavimo infantilnoj želji pojedinaca ...

I
Pravi narod, a mi Srbi to jesmo, treba da ima herojska suprotstavljanja silnicima, ali jednom u istoriji je sasvim dovoljno.

Izgibosmo onoliko 1389. ali istorija nastavi da nas provocira te to ponovismo i u Prvom i u Drugom sv. ratu.

Srpske ustanke XIX veka ne spominjem, jer su uspesi bili veći od gubitaka.

Zašto smo stradali tako mnogo u tim ratovima XX veka ?
Sledi lekcija:

Boj na Kosovu je bilo kolektivno junačko delo srpskih vitezova gde oprobaše snage sa moćnim Azijatima.

Tu je srpski narod stekao saznanja o sebi, svom guberu, svetskim silama, i dometima božije pomoći.

Ali !

Ostaše pojedinci, i naše nesnalaženje sa njihovim ludilom.
Gavrilo Princip nas (i ceo svet) uvuče u klanje i sr anje tako da ostadosmo bez trećine stanovništva.
Dvadesetak godina kasnije Tito i ekipa nas opet uvukoše u nenormalno žrtvovanje.

Pozor, u Boju na Kosovu svi su verovali da se treba boriti, nisu imali pravo iskustvo stradanja.
Ali u XX veku smo itekako znali da ne treba ratovati - nije vredelo. Nismo znali kako da se suprotstavimo infantilnoj želji pojedinaca ...
Milica je posledica toga.
Te infatilnosti narodne volje ili nevolje kroz predstavnike te države...
Ja se nisam pitao, verujem ni ti tada...

Isto kao i nekoliko hiljada dece skoro 20 godina Palestine kao komšije Izraelu.

Tužno je, ali, nije niotkuda...

Rekoh već Izrael svoju decu vrednuje, dok Hamas je stavio svoju decu na milost Izraelu...

Izrael otvoreno kaže da vrlo precizno ubija na daljinu. Mnogo preciznije nego 1999. A i tada je bilo vrlo proračunato. Tada sigurno postoji barem 30% satelitskih snimaka. A od ovog vrv i 90%...
Otkriće sve to neki wikiliksići za desetak godina..

Reket je njihov.

Ja infantilne junake prepoznajem po tome što se kriju iza žena, dece, naroda.

Pravi heroji se ne kriju čak ni iza maski, ovde mudžahedine vidim svi zakrabuljeni !

Nema to bato. Otkriješ se, naoružaš, skloniš od nejači i izazoveš protivnika.

Deca ne smeju ni da se probude, a kamoli da gledaju stravične slike i stradaju.

Naravno ni protivnikov narod ne diraš ! Pa ko pobedi neka nastavi da bude pater familijus i jednima i drugima.

Сигурни будите да ће ционистичким генералима да буде суђено у Хагу. Ако им пре тога не пресуди Иран :super:

Ево, бићемо. Али само у преподневним терминима.

Back