Palestinci imaju manje od 24 sata da se evakuišu iza "ove linije": Gde je Vadi Gaza i zašto je bitna?

Poruka
23.772
...

Pogodite sami kako se ovo najavljeno desavanje zove (posto mi se brisu uvodi i teme...):

Palestinci imaju manje od 24 sata da se evakuišu iza "ove linije": Gde je Vadi Gaza i zašto je bitna?​

https://www.telegraf.rs/vesti/svet/3765234-rat-u-izraelu-evakuacija-palestinaca

Upozorenje o evakuaciji odnosi se na 1,1 milion stanovnika Gaze, što je skoro polovina ukupne populacije

Vadi Gaza je rečna dolina koja se nalazi oko centra Pojasa Gaze, koja se prostire celom širinom i završava se u Sredozemnom moru. Poznata je po svojim obalnim močvarama i biodiverzitetu.

Rezervat prirode Vadi Gaza je proglašen prirodnim rezervatom od strane Uprave za kvalitet životne sredine Palestinske uprave u junu 2000. Ograničen je na tok Vadi Gaze i njene poplavne ravnice i obale unutar Pojasa Gaze.

Ranije je Vadi Gaza bila priznata kao važno područje za ptice, jer je bila stajalište na glavnom migracionom putu tokom migracija ptica između severnog Palearktika i Afrike.

Pocinje na "E", ali nije Evakuacija...

...

Не знам шта је нејасно у целој овој ствари?

Израел је рекао да ће апсолутно диспропорционално да реагује на ово што је Хамас урадио. И додатно, да Хамас након ове њихове акције неће више да постоји и неће моћи да се опорави најмање за наредних 50 година. Зато руше све пред собом.

Једини разлог зашто шаљу упозорења је то што је Хамас рекао да ће да убијају таоце ако буду гранатирали цивилне зоне без претходне најаве.

Израел је рекао да ће апсолутно диспропорционално да реагује на ово што је Хамас урадио. И додатно, да Хамас након ове њихове акције неће више да постоји и неће моћи да се опорави најмање за наредних 50 година. Зато руше све пред собом.

Једини разлог зашто шаљу упозорења је то што је Хамас рекао да ће да убијају таоце ако буду гранатирали цивилне зоне без претходне најаве.
i? cega si tii mod?

postoje stotine hiljada arapa koji su spremni da dodju i bore se kao clanovvi hamasa. mozda i vise nego sto izrael moze da mobilise

Ako Arapi totalno polude nece pomoci ni dva nosaca aviona.

I na koga ce da ih bace? Samo nemoj da odgovoris, na Hezbolah.
Nisam nikakav ekspert ali znam da su 2 i 2 4. A znam i otprilike da ako Iran napadne Izrael, oni će da im roknu atomsku gde najviše boli i gde će da bude najviše mrtvih. Isto važi i za ostale. Ratovanje samo vojske gde naropd dolazi na piknik da gleda kako se biju je odavno prošao.

Nisam nikakav ekspert ali znam da su 2 i 2 4. A znam i otprilike da ako Iran napadne Izrael, oni će da im roknu atomsku gde najviše boli i gde će da bude najviše mrtvih. Isto važi i za ostale. Ratovanje samo vojske gde naropd dolazi na piknik da gleda kako se biju je odavno prošao.
opet zombiras po danu

izrael mora da baci desetine bombi, a onda im nema opstanka zbog zagadjenja

koliko ima arapa. muslimana? koliko tgreba nuklearnih bombi. mozda ce pre da prezivi pdesetak miliona arapa od par miliona izraelaca. ionako nisu svi izraelci ubedjeni ekstremisti, ima ih raznih nacija

opet zombiras po danu

izrael mora da baci desetine bombi, a onda im nema opstanka zbog zagadjenja

koliko ima arapa. muslimana? koliko tgreba nuklearnih bombi. mozda ce pre da prezivi pdesetak miliona arapa od par miliona izraelaca. ionako nisu svi izraelci ubedjeni ekstremisti, ima ih raznih nacija
zaboravio si na ameriku i englesku

Back