Palata Federacije ili Palata Srbije

gost 129146

Ističe se
Poruka
2.390
Ne volim socrelizam, ali ova zgrada (zgradetina) mi se bas svidja... Bas izgleda onako svetski...

palata-federacije-RESIZE-s925-s450-fit.preview.jpg


Bilo je reci da se da se izda ... kao...
http://www.blic.rs/drustvo.php?id=92879

Prolazim tako kolima i gledam onako neiskoriscenu zgradu i razmisaljm za sta bih je ja iskoristio i tako razmisaljm i ne mogu da se setim koju bih joj namenu dao. Sta god da pomislim nije to to... I na kraju pomislim pa mozda bi mogla da se sva ministarstva prebace tu da sve bude na jednom mestu... Ali ko mene pita, a to je jedino sto mi je palo na pamet...
Nekako mi ne prilici da se ova zgrada izda i od nje napravi poslovni prostor mislim da je ona stvorena da se u nju smesti neki od delova drzavnog aparata... :sad2:

Inace dragi forumasi za sta biste je vi iskoristili? :mrgreen:
 
Ja je ne bih prodavao... Moze bre ona da se iskoristi cim mi stanemo na noge (ne verujem da ce biti skoro)... Dobar je naziv Palata Srbije... mozda biblioteka neka ogromna, muzej svesrpstva :mrgreen: nemam pojma, ali mislim da je jadno da se onakva zgrada postane trzni centar... Trzni centri se prave od prostih aluminijumskih konstrukcija... samo ih sklope... Ipak je ovo nesto vise...
 
Ja je ne bih prodavao... Moze bre ona da se iskoristi cim mi stanemo na noge (ne verujem da ce biti skoro)... Dobar je naziv Palata Srbije... mozda biblioteka neka ogromna, muzej svesrpstva :mrgreen: nemam pojma, ali mislim da je jadno da se onakva zgrada postane trzni centar... Trzni centri se prave od prostih aluminijumskih konstrukcija... samo ih sklope... Ipak je ovo nesto vise...

Nista se ti ne brini, drug predsednik i premijer Boris Tadic ce sa svojom stokom u kabinetu osmisliti nacin da syebe sve zivo u Srbiji. Vecina posla je zavrsena, a ostatak ce da dokrajci uskoro.
U Srbiji moze samo da postoji Palata Albanije, sve sa prefiksom Srpsko je u najmanju ruku "sovinizam" - lekcija iz nove demokratske Srbije bez alternative.
:evil:
 
--------------------------------------------------------------------------------
o tome se raspravljalo godinama u niz
navodno je problem shto nema dovoljno mesta za smeshtanje sve drzavne administracije tu jer je unutrashnjost neprimerena kancelarijskom prostoru(sve neke ogromne sale i hodnici)
ideja je po meni izvodljiva ali potrebno je uloziti dosta kesha u preuredjenje mozda i nadgradnju
a i verovatno bi se dobilo vishe kesha od prodaje svih zgrada koje drzava koristi po starom gradu kada bi ih sve zguzili u SIV
da ne spominjemo koliko bi zivot ljudi bio lakshi jer bi svi protesti bili pred bulevarom nikole tesle a ne u nemanjinoj
ali logika i zuta vladavina se neshto ne vole previshe tako da.....
 

Back
Top