ПАЛА ВЛАДА У ТУНИСУ...Ben Ali pobego iz zemlje!

Nezdovoljstvo zbog siromaštva

Protesti su počeli sredinom decembra, kada je u provincijskom gradu Sidi Buzidu u centralnom delu Tunisa, policija tokom rutinske kontrole oduzela robu 26-godišnjem Muhamedu Buazizi, koji je bez dozvole prodavao voće i povrće.

Kao i mnogi drugi mladi Tunižani, Buazizi je imao fakultetsku diplomu, ali ne i zaposlenje; voće i povrće je prodavao kako bi preživeo.

U znak protesta, posle oduzimanja robe, polio se benzinom i zapalio.

Umro je u bolnici nekoliko dana kasnije.

Buazizijevo samospaljivanje pokrenulo je talas protesta protiv siromaštva i nezaposlenosti, koji su se iz Sidi Buzida proširili na ostatak zemlje, sve do glavnog grada Tunisa.

I u Srbiji Tadic proteruje ljude hapsi i maltretira koji prodaju robu na ulici ! TUNIS=SRBIJA

BEN ALI=BORIS TADIC

Eto ti ideja...
Svercer jesi, benzina imas..
:)
Promene su na vidiku.
:)

Зезнуо вас Бен Али, побегао код Саудијаца и однео сву кинту

Требали сте раније да му понудите држављанство, као оном вашем сердару Таксину... немојте следећи Бокаса да вам промакне, видим ја да сте слабо пословни чим се Мило мало склони

Mislim da je Tunis jedna lijepa zemlja i Islamska zemlja koja ide putem demokracije i ovo je prvi put da je Arap-ski narod ustao i da je zatrazio demokraciju.Da li su na vidiku promijene u Arapskom svijetu kao sto je to bilo nekada u istocnoj Europi jer sada znamo da se i gradjani Jordana bune i da zele liberalniji sistem.Sta se to desava sa Arapskim svijetom i da li oni traze slobodu govora i da li traze demokraciju kakava je na Zapadu?Ovo sto se desava u Tunisu je pocetak nekih promijena i mislim da promijene idu ka demokratskom sistemu.

Либерално-демократски политички ислам?

Звучи фантастично.

Де си колега, жив био, срећан Божић, С рождеством Христовим и Срећна Православна! Да Бог да Тунис и Минго приме веру Хрсистову :)

Де си колега, жив био, срећан Божић, С рождеством Христовим и Срећна Православна! Да Бог да Тунис и Минго приме веру Хрсистову :)

Колега, прими моје срдачне честитке о рождеству Христовом.

Ево био се мало уморио од ових кукавних тема, ал' сад сам опет оран и спреман да примим борбу као шеста Личка кад спасе Маршала!

Ja sam musliman i mi muslimani vjerujemo u Isusa kao proroka i zato smo slicni tako da Tunis mozda moze biti poikretac nekih demokrtaskih reformi u Arapskom svijetu ali mozda je svijet na ovo dugo cekao i zelio da Arapski svijet krene kao demokraciji kako bi se Arapi mogli razviti kao Zapadnjaci ali mislim da se muslimani nikada nece odreci Islama i da ce Arapi i ostali biti vjerni Islamu ali ovo cemu ide Tunis je demokracija.Ja bih vise volio da je u pitanju Serijat ali vidjecemo sto ce se dalje desvati oko Tunisa i njegovog razvoja.

Ja sam musliman i mi muslimani vjerujemo u Isusa kao proroka i zato smo slicni tako da Tunis mozda moze biti poikretac nekih demokrtaskih reformi u Arapskom svijetu ali mozda je svijet na ovo dugo cekao i zelio da Arapski svijet krene kao demokraciji kako bi se Arapi mogli razviti kao Zapadnjaci ali mislim da se muslimani nikada nece odreci Islama i da ce Arapi i ostali biti vjerni Islamu ali ovo cemu ide Tunis je demokracija.Ja bih vise volio da je u pitanju Serijat ali vidjecemo sto ce se dalje desvati oko Tunisa i njegovog razvoja.

За привременог управитеља биће постављен генерал Младић који ће донети добро тунижанском напаћено народу, као и шеријатској младежи.

Bio sam u Tunisu u dva navrata. Tvrdim da je ben ALi bio odlican za Tunis. Vi ne znate kakav je to narod. Graantujem jacanje islamskog fundamentalizma i veliku bedu stanovnistvu, kojem je Ben Ali koliko toliko osiguravao normalan zivot. Oni bez Bez Alija tek nista nece hteti da rade. To su lenjivci neopevani. Bice im igore, ali neka vreme to pokaze. Pogledajte nas sada i za vreme Josipa Broza!

Jedinoj demokraciji kojoj se nadam je uspostavljanje Islamskog sistema drzave koji ce biti moderan za svijet i koji ce se zasnivati na Serijatu.Mislim da muslimanksom narodu smeta to sto pojedini vladari ostaju na mjestu vlasti preko dvadeset i vise godina i zato traze promijene koje ce biti djeolotovornije i u kome ce se stvoriti Islamska Republika koja ce biti pluralisticka i kome ce se vladari smjenjivati barem svakih cetiri godine i vise.To muslimani traze i to muslimani zele jer muslimani znaju da Serijat pruza puno toga Islamskoj drzavi i da Islamska drzava moze funkcionirati samo kao vjerska drzava bazirana na Islamu jer kad je drzava Islamska onda ce sigurno biti jaka i ekonomija a to moze posvjedociti sistem u Saudijskoj Arabiji gdje je standard zivota veoma visok i od jedne Arabije je pretvorena jedna bogata drzava koja pomaze svim muslimanima svijeta.

Jedinoj demokraciji kojoj se nadam je uspostavljanje Islamskog sistema drzave koji ce biti moderan za svijet i koji ce se zasnivati na Serijatu.Mislim da muslimanksom narodu smeta to sto pojedini vladari ostaju na mjestu vlasti preko dvadeset i vise godina i zato traze promijene koje ce biti djeolotovornije i u kome ce se stvoriti Islamska Republika koja ce biti pluralisticka i kome ce se vladari smjenjivati barem svakih cetiri godine i vise.To muslimani traze i to muslimani zele jer muslimani znaju da Serijat pruza puno toga Islamskoj drzavi i da Islamska drzava moze funkcionirati samo kao vjerska drzava bazirana na Islamu jer kad je drzava Islamska onda ce sigurno biti jaka i ekonomija a to moze posvjedociti sistem u Saudijskoj Arabiji gdje je standard zivota veoma visok i od jedne Arabije je pretvorena jedna bogata drzava koja pomaze svim muslimanima svijeta.

A GDE BI IM TEK KRAJ BIO DA SU IZABRALI MLADICA ZA KRALJA ?

Ratko Mladic je zlocinac i on je pocinio genocid nad muslimanima Srebrenice.On mora da se privede Hagu i ako nesto znate o njemu prijavite odmah prvoj policijskoj stanici.

Покушавам да добијем полицију, али нон-стоп је заузета линија. Изгледа да људи масовно зову.

Ratko Mladic je zlocinac i on je pocinio genocid nad muslimanima Srebrenice.On mora da se privede Hagu i ako nesto znate o njemu prijavite odmah prvoj policijskoj stanici.

MORACU DA TE RAZOCARAM - NE ZNAM GDE SE GOSPODIM GENERAL NALAZI , ALI ZNAM KO STOJI IZA HAOSA U TUNISU . RADI SE O CUVENOJ TERORISTICKOJ ORGANIZACIJI KOJA SE JAVILA SA POBEDONOSNIM KOMENTAROM :

,, U ZVANICNOM SAOPSTENJU PREDSEDNIK SAD BARAK OBAMA PODRZAO JE AKCIJE ,,TUNISKOG NARODA ,, PRI SVRGAVANJU ZINA ABIDIN BEN ALIJA SA MESTA PREDSEDNIKA DRZAVE . OBAMA JE POHVALIO ,, HRABRU I MUDRU ,, BORBU TUNIZANA ZA SVOJA PRAVA I IZRAZIO NADU DA CE SLEDECI IZBORI BITI SLOBODNI I PRAVEDNI ,, ...

I ovo u Tunisu je neka organizovana EU ujdurma, sad ce i njima da posalju upitnik,
i da instaliraju neku zutu tunisku vladu.

Eštonova i File podržavaju Tunišane
15. januar 2011. | 11:39 | Izvor: Tanjug
Brisel -- Visoka predstavnica Evropske unije za spoljnu politiku i bezbednost Ketrin Ešton i evropski komesar za proširenje Štefan File uputili su podršku narodu Tunisa.

Sukobi u Tunisu (Tanjug, arhiva)
Oni su, ipak, napomenuli da promene moraju doći na miran način.

"Sa najvećom pažnjom pratimo dešavanja u Tunisu. Želimo da izrazimo svoju podršku i priznanje narodu Tunisa i njihovim demokratskim težnjama, koje treba da budu ostvarene na miran način", naveli su Eštonova i File u zajedničkom saopštenju.

Oni su pozivali sve strane da pokažu uzdržanost i očuvaju mir kako bi se izbegle nove žrtve i nasilje.

Eštonova i File su ocenili da je "dijalog od ključnog značaja" i ponovili spremnost EU da pomogne Tunisu i njegovom narodu da pronađe trajno i demokratsko rešenje za sadašnju krizu.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=01&dd=15&nav_category=78&nav_id=485992

Покушавам да добијем полицију, али нон-стоп је заузета линија. Изгледа да људи масовно зову.
z:mrgreen:z:D

MINGO - DUBOKO SI ME RAZOCARAO - UMESTO DA I U TUNISU POGINES TI OVDE POSTUJES . EVO STIZU I PRVE REAKCIJE IZ MUSLIMANSKOG SVETA .

http://www.msnbc.msn.com/id/39043463/ns/world_news-mideastn_africa/

ALeqM5hFH2KlEeS8DwjoWImSm45uBqX9bQ

http://news.yahoo.com/topics/afghanistan по Reuters

Back