Quantcast

Pala vlada i u Egiptu

RoccoS

Veoma poznat
Poruka
11.396
Ajmo idemo dalje, Tunis, Egipat, Jemen, Srbija... :ok:

http://edition.cnn.com/2011/WORLD/africa/01/28/egypt.protests/?hpt=T1

Cairo, Egypt (CNN) -- Embattled President Hosni Mubarak said early Saturday that he asked the country's government to resign after thousands of angry Egyptians defied a government curfew and faced stinging police tear gas as they marched for change.

"I asked the government to resign today and I will commission a new government to take over tomorrow," Mubarak said in a national address on Saturday shortly after midnight.

Poruka
15.305
Каиро у пламену, војска на страни народа

Египатски војници у Каиру, којима је председник Хосни Мубарак наредио надзирање полицијског часа уведеног због антивладиних протеста, прелазе на страну демонстраната поздрављајући их с дигнута два прста у знак победе, јављају вечерас стране агенције. Претходно је државна телевизија је саопштила да је део града у коме се налази седиште владајуће коалиције био у пламену.

Вести онлајн

Lepi Bora

Buduća legenda
Poruka
37.912
Meni se cini da su Amerikanci dzaba okupili one egipatske imigrante ispred Bele kuce sa transparentima tipa - ,, Ministar unutrasnjih poslova Egipta je kriminalac ,, i ,,Mubaraku odlazi ,, :think:.. Ovi su klicali da svet mora postati islamski ... :hahaha: ...

Poruka
19.892
Неће египћани козметичке промене, него промену режима. Није готово.
Зато ЕУро-окупатор у Србији прави издувни вентил преко СНС-а не би ли се народ стопирао да изађе , сруши власт и почисти систем страних обавештајно-банкарских мрежа које држе Србију у мат позицији.

Han van Zem

Buduća legenda
Poruka
27.027
Зато ЕУро-окупатор у Србији прави издувни вентил преко СНС-а не би ли се народ стопирао да изађе , сруши власт и почисти систем страних обавештајно-банкарских мрежа које држе Србију у мат позицији.
Е коначно неко да погоди тачно у центар. :klap:

Poruka
15.305
Ако се вођа антивладиних протеста у Египту Мохамед Ел Барадеј , добитник нобелове награде за мир, придружио демонстрантима у Каиру, не значи ли то да он сада исплаћује награду онима што су му је доделили.:think:

Poslednja izmena:

Милунка Савић

Buduća legenda
Poruka
36.021
Да није опет завера нека?
Управо супротно.

Опаска ти је промашена, знаш добро да сам ја против разних теорија завера, и само за реал-политику.

А реал политика јасно каже, да је данас главна реална опасност у исламском фундаментализму.

Ватра којом су се неки олако играли, из одређених својих интереса, отима се контроли.

Han van Zem

Buduća legenda
Poruka
27.027
Ако се вођа антивладиних протеста у Египту Мохамед Ел Барадеј , добитник нобелове награде за мир, придружио демонстрантима у Каиру, не значи ли то да он сада исплаћује награду онима што су му је додијелили.:think:
Постоје три опције. Војска, Ел Барадеи и Муслиманска браћа.

Han van Zem

Buduća legenda
Poruka
27.027
Управо супротно.

Опаска ти је промашена, знаш добро да сам ја против разних теорија завера, и само за реал-политику.

А реал политика јасно каже, да је данас главна реална опасност у исламском фундаментализму.

Ватра којом су се неки олако играли, из одређених својих интереса, отима се контроли.
Разумем да постоји опасност да фундаменталисти преузму контролу, али то је у супротности са оним што причају египћани, а ја слушам њих.

Poruka
15.305
А Гамал Мубарак :mrgreen:

Египат: Председников син побегао у Лондон

Гамал Мубарак (47), најмлађи син Хоснија Мубарака (83), председника Египта, који је у последњих десет година припреман да наследи оца, побегао је у Лондон приватним млазњаком, док у Каиру не престају антивладине демонстрације.:think:...или ипак утицај запада је одсвирао qрцу у египту, Јордану и Тунису:hahaha:

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.882
Ако се вођа антивладиних протеста у Египту Мохамед Ел Барадеј , добитник нобелове награде за мир, придружио демонстрантима у Каиру, не значи ли то да он сада исплаћује награду онима што су му је додијелили.:think:
Ah, ta Nobelova nagrada za mir......

Poruka
15.305
Да се не ради случајно о завери припремљеној у Ахмадинеџадовој кухињи, а све са циљем да се Србија заустави на истрасираном , визионарским способностима наших вођа, путу ка еуроатланским интеграцијама.:mrgreen:
Неће да може..:ljutko:.јок...послао је Шуле своје људе да ставе ситуацију под контролом:mrgreen:

Lepi Bora

Buduća legenda
Poruka
37.912
Meni se cini da su islamisti najvise profirirali , po svemu sudeci oni su preuzeli kontrolu nad masama - dozvolili su sebi cak i luksuz da prekinu sukobe sa policijom da bi masu odveli na nekakvi vecernji namaz ... :lol: .. al to ce vec Mingo bolje objasniti ...

a bre Milun

Elita
Poruka
17.586
Mislim da bi ovi mundzosi mogli da likvidiraju vladu i Predsednika i krenu u napad na Izrael ... :lol:
ja boro mislim da se steze obruc oko amerike...........................pocelo je na periferiji ali zavrsice se u americi..................jer su sva zla ovog sveta proizasla od "cuvara kapitalizma....amerike"
ove "revolucije" nisu ni religiozne ni politicke ni namestene...............one su rezultat "uspeha" svetske globalzacije..........po kojoj su svetski resursi hrane presli u ruke americkih milijardera i oni sad odredjuju cenu hrane u svetu..............i u svojoj gramzivosti ne vide opasnost da narod umire od gladi i bede u celom svetu.
ta "svetska revolucija" nije pocela u tunisu ....vec u grckoj......i , kazem, okrenuta je protiv amerike to jest protiv kapitalizma.......................moralo je da se konacno nesto pomeri u tom pravcu jer preko 6 milijardi ljudi u svetu suoceni su sa bezobzirnom eksploatacijom od strane vodecih zemalja u "novom svetu" ........................................mislim da ce se nemiri u islamskom svetu , putem islamske emigracije......prvenstveno u francuskoj i engleskoj, preneti i na evropsko tlo.............koje je je vec odavno bure baruta (grcka, spanija, italija, francuska, .............)

Han van Zem

Buduća legenda
Poruka
27.027
ja boro mislim da se steze obruc oko amerike...........................pocelo je na periferiji ali zavrsice se u americi..................jer su sva zla ovog sveta proizasla od "cuvara kapitalizma....amerike"
ove "revolucije" nisu ni religiozne ni politicke ni namestene...............one su rezultat "uspeha" svetske globalzacije..........po kojoj su svetski resursi hrane presli u ruke americkih milijardera i oni sad odredjuju cenu hrane u svetu..............i u svojoj gramzivosti ne vide opasnost da narod umire od gladi i bede u celom svetu.
ta "svetska revolucija" nije pocela u tunisu ....vec u grckoj......i , kazem, okrenuta je protiv amerike to jest protiv kapitalizma.......................moralo je da se konacno nesto pomeri u tom pravcu jer preko 6 milijardi ljudi u svetu suoceni su sa bezobzirnom eksploatacijom od strane vodecih zemalja u "novom svetu" ........................................mislim da ce se nemiri u islamskom svetu , putem islamske emigracije......prvenstveno u francuskoj i engleskoj, preneti i na evropsko tlo.............koje je je vec odavno bure baruta (grcka, spanija, italija, francuska, .............)
Потписујем. Ово се неће смирити док се свет не промени. Биће опет нереда и у Ирској, али још жешћих.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.