Pakao

tab503

Tabana po forumu
Administrator
Poruka
113.135
Nesto sad pisem na drugoj temi i pade mi na pamet..
Da li postoji jedan pakao ili vise njih?

Nekad mi neko rece da za popove postoji poseban pakao jer su oni trebali da su svesniji od drugih kad grese i zloupotrebljavaju polozaj..

Ali na stranu to..

Da li u isti pakao i isto prolazi recimo neki masovni ubica , pljackas, manijak, siledzija, kontravezni biznismeni i sitna secikesa ili ipak postoji razlika kako ce proci na onom svetu?
 
Nesto sad pisem na drugoj temi i pade mi na pamet..
Da li postoji jedan pakao ili vise njih?

Nekad mi neko rece da za popove postoji poseban pakao jer su oni trebali da su svesniji od drugih kad grese i zloupotrebljavaju polozaj..

Ali na stranu to..

Da li u isti pakao i isto prolazi recimo neki masovni ubica , pljackas, manijak, siledzija, kontravezni biznismeni i sitna secikesa ili ipak postoji razlika kako ce proci na onom svetu?
katolici su pojednostavili. čistilište.
 
Po Bibliji zavisi od Jevandjelja, postoje dva razlicita svjedocenja u Bibiliji. Jedno je po Marku, a drugo mislim po Mateju posto me ta druga Jevandjelja ne zanimaju.

1. Po Marku, pakao je vjecna vatra gdje duse idu za razliku od Carstva Bozjeg.
2. Po Mateju*, pakao je ciscenje dusa kroz vjecnu vatru za oprostenje grijeha na onom svijetu, kao sto je potapanje u vodu krstenje za oprostenje grijeha ovde.

Ova dva vidjenja nisu nedosljedna iako kod Marka nije objasnjeno da je vjecna vatra za ciscenje nego samo stoji da idu u vjecnu vatru.
Takodje ovo ima veze sa astroloskim elementima, voda, vatra ciste zemlju, vazduh.
Isus cisti ucenjem o pravdi, On krsti ucenjem, Duhom Svetim a ne vodom i vatrom. Jevendjeljske price o cudima iscjeljivanja i ucenja i propovjedi su ciscenja, krstenja Svetim Duhom onih koji vjeruju, pokajanje je vjera.
 
Poslednja izmena:
to ti kazem,,ono hitler ti dodje na slavu :D
ko zna tabe šta se dešava. religije imaju teorije. prihvatiš neku teoriju i braniš je do krvi a pojma nemaš šta te čeka.
ako ovo nije kraj onda je bog nadam se pravedno presudio. čak i ta reinkarnacija ali ne po hinduističkoj dogmi ima smisla. ako si bio nečiji krvolok vrati te da budeš žrtva svog krvoloka. ljudi to milenijumima pokušavaju da objasne al ništa to meni ne pije vodu.
 
Nesto sad pisem na drugoj temi i pade mi na pamet..
Da li postoji jedan pakao ili vise njih?

Nekad mi neko rece da za popove postoji poseban pakao jer su oni trebali da su svesniji od drugih kad grese i zloupotrebljavaju polozaj..

Ali na stranu to..

Da li u isti pakao i isto prolazi recimo neki masovni ubica , pljackas, manijak, siledzija, kontravezni biznismeni i sitna secikesa ili ipak postoji razlika kako ce proci na onom svetu?
Ne znam dal to iko zna
Nije to naš posao
 
ima pakao..........stave te u kazan da se vecno kuvas zajedno sa svi oni nevernici koji ne veruju u boga , ne placaju poreze, teraju kraljeve, od boga nametnute, sa vlasti.......................pa ti sad vidi .
 
Tako i Vi vernici rec spas, zna se sta je spas tako da nigde veze.....

Nije tako. Postoji razlika je li dusa odlazi u Carski Grad da zivi sa drugima, ili odlazi na pusti Mars u zatvor. Postoji razlika na koju lokaciju odlazi.
Drugo, u Carskom gradu te vodi Sveti Duh, a u zatvoru upravnici i tvoja volja koja je ogranicena pustahijom Marsa.
Postoje razlike. Radi se o onom sto je poslje a ne o samom cinu smrti.
 
Nije spas ako ne umresh, nego spas od nesretja dok zhivish. Kad umresh, totalno si irelevantan za ovaj svet, osim u setjanju zhivih...
Znaci da sam ja spasen iako sam nevernik, iako se nisam ni molio za neki spas ?
A neko se moli svaki dan za taj tkz spas ali dzaba. Nema srece i ne pomazu mu ni kozne gace kamoli bog.
I opet te pitam zasto se zove spas kad je to spasavanje individualno ?
Ili si u zivotu srecan ili nesrecan, kakve molitve i sl.?

Nije tako. Postoji razlika je li dusa odlazi u Carski Grad da zivi sa drugima, ili odlazi na pusti Mars u zatvor. Postoji razlika na koju lokaciju odlazi.
Drugo, u Carskom gradu te vodi Sveti Duh, a u zatvoru upravnici i tvoja volja koja je ogranicena pustahijom Marsa.
Postoje razlike. Radi se o onom sto je poslje a ne o samom cinu smrti.
Jel ti to neko pricao a ti naivno poverovao ili imas svedoka da je to bas tako ?
 
Sta je ocigledno, gde, kako, imas svedocenje ili samo tako mislis ?

Ocigledno je da kad tjelesno umres da si tjelesno mrtav, drugim rijecima spasen si tjelesnog zivota. To i ti kazes, i tebi tu prica zavrsava.
Spasenje o kojem se ovde govori nije to spasenje, nego je razgovor ovde o spasenju duse nakon tjelesne smrti.
 
Ocigledno je da kad tjelesno umres da si tjelesno mrtav, drugim rijecima spasen si tjelesnog zivota. To i ti kazes, i tebi tu prica zavrsava.
Spasenje o kojem se ovde govori nije to spasenje, nego je razgovor ovde o spasenju duse nakon tjelesne smrti.
Ponovo te pitam imas li svedocenje za to sto pises ?

Tako je, ako ti je sve potaman. Da ovaj zhivot nije vazhan, ne bi ga zhiveli...
Kakve to veze ima sa nekim spasenjem ?
 

Back
Top