Paintball

V

vandal cacak

Gost
Mnogo ljudi se mnogo lozi,a o paintball-u samo fantaziraju! Senki skidam kapu za ono sto su uradili za nas sport, ostali se vade na nemsatinu i i nas( CA i KS) mentalitet. Vezbajte malo, pa se vidimo! Aca Vandal pozdravlja SENKU,VALTER M, UNREAL, oni bar uvek zele da igraju PB.

Gost
gostBG:
dobio sam u beogradu snimak senki sa turnira u madjarskoj (jedva nekako)...nije mi jasno kako su mogli da u jednoj od partija budu izbacheni za svega 30-ak sekundi? mozda se varam pa je bilo i 45 s ali ono je bilo smeshno...bruka!!! nego gde su senke sad na ZAP open-u u madjarskoj? sto uopshte nema nashih timova na tom turniru...bezveze skroz!!!takodje u NOVOM SAD-u je 15.05 turnir na SUP'AIR FIELD (inache prvom u SCG i opet je prijavljeno (za sada) svega 10-ak ekipa...)! daj bre ljudi sta je ovo...
u mesto da dodje i ARENA iz BG, Walter M, Senke i svi ostali tu se sere o nekim drugim stvarima...hocemo neki ozbiljanu i fer borbu paintball klubova a SENKE i POBEDNIK (dva ozbiljnija tima u SCG) se bukvalno pokolju u NS na sajmu za NS open...i tako treba da se igra paintball u srbiji...
MOJ zakljuchak je da ako cemo tako da nastavimo najbolje da vishe ni ne igramo a da i ne pricamo uopshte o paintball-u ovde kod nas
Koja si ti budala gostBG. Takve budale mame vise neradjaju.

N

Nightmare team (Mrcha)

Gost
Znam samo ako to bude islo po fazonu
turnir+turnir...=rezultat bice jako glupo i to onda nije liga bice mnogo veci izdaci,hocu reci,bolje onda praviti turnir za turnir kao u NS-u 2004-e i nakraju ce se samo reci ko kako igra ... 8)

N

Nightmare team-Mrcha

Gost
SSSCG treba da pomogne tj. organizuje ligu i sve vezano za nju a timovi da sebi traze sponzore
Jer nece drzava nama placati da igramo
Moj tim je sa 3000 hiljade kuglica odigrao turnir u NS-u (12 meceva)i zauzeo 4. mesto a inace prva partija na tom turniru nam je bila 5-6 u zivotu...hocu da kazem da ne treba previse da se igra u toj ligi,ali...prvo je treba pokrenuti a onda igrati kako ko moze,ali otom-potom, to ce se vec videti

ARE YOU WITH ME PEOPLE ????? :D :D :D

Z

zoki 037

Gost
Cao pozdrav svima.
Prvo savez paintball klubova postoji. Oko 12-13 klubova(Nema vise predsednika)
Drugo postoji i paintball savez Srbije i Crne Gore
Predsednik saveza Marko Vecerinovic vec 4-5 godina.
i okuplja 2-3 kluba.
Moje licno misljenje da Marko najvise radi oko paintballa jer je paintball primljen u clanice sportskog saveza Srbije.
Ali to je i normalno jer smo mi Srbi i on ima 2-3 kluba u savezu(savez je trazio ogromnu clanarinu) a paintball savez klubova 12-13 i nemogu da se dogovore.
Ovamo van saveza niko sa nikim ne govori i svako vuce na svoju stranu.
1.Sponzori se ne nalaze tako lako.
2.Liga mora krenuti sto pre.
3.Problem su sudije.
4.Svaki turnir je dobro dosao.
Na sastanku na planini Jastrebac pored Krusevca je odluceno nezvanicno da liga krene van svakog saveza.
Predlog tri turnira 2 Beograd 1 N.Sad.
Liga ce biti 3x3.Kotizacija 30 eura po ekipi da bi se pokrili troskovi organizatora.
Boja ce se nositi sa sobom.
Timovi ce dati predloge za sudije.
Sudije mogu biti placene ali moraju platiti obuku.
Mogu raditi volonterski i bice im placen prevoz i sendvici do grada gde se turnir odigrava .
Na sastanku na planini Jastrebac inace ucestvovalo je oko 30 ljudi zaljubljenika u ovaj sport.
Zabole me ruka od pisanja pisacu sutra.
Pozdrav zoki.

Z

Zoki shadow

Gost
CoMmA-WN?:
A ako bi doveli sudije iz inostranstva? Koliko bi oni trazili love?
Interesantna ideja.
Ovako cemo.
U Srbiji postoje 2 terena.Jedan ima Marko Vecerinovic predsednik Paintball saveza SCG.
Drugi ima Ivan Dorotka iz Novog Sada.Sekretar paintball unije klubova SCG.
Kompresor poseduje Milorad Pejcic iz BG.
Profi Hronografe ima Vlastimir Milinkovic.
Boce za vazduh imaju Milorad i Vlastimir.
Boce CO2 imam ja.
Zastitnu mrezu poseduju svi.
Sada cu izneti moja zapazanja javno.
I u Hrvatskoj i u Sloveniji ima nesuglasica.
Moja zamisao je bila da svi ljubitelji Paintball-a kao sporta koji imaju bilo sta od opreme potrebne za ligu ove prve sezone volonterski pomognu ovo odrzavanje lige bez novcane nadoknade.
Sa time su se slozili Milorad i Vlastimir i ja kao i delimicno Dorotka.Marko Vecerinovic nije zeleo da razgovara na tu temu i verovatno iz nekog njemu samo znanog razloga trazi novac za teren.(Koga mi naravno nemamo).Moje licno saznanje da je mozda i ljubomoran na mene ali ja u ovome nemam nikakvu funkcuju.
Ja sam samo jedan od najstarijih igraca u SCG i igrac sa najvise iskustva i turnira van SCG.
Hteo sam samo da to svoje iskustvo i znanje i poznanstva iz inostranstva prenesem u SCG.Ne zelim nikakva priznanja za to niti pohvale niti bilo kakvu funkciju u bilo kom savezu ikada.Zelim samo da liga konacno krene i da momci i devojke sve vise igraju paintball.Paintball je skup sport i kod nas ga mogu igrati prilican broj ljudi ali vani nikako.(zbog skupe kvalitetne opreme broja kuglica i dr.)
To je bio uvod ali da predjemo na najvaznije u paintball-u SUDJENJE.
Moj predlog:
sudije iz inostranstva su skupe ali ja mogu dovesti jednog ili dva coveka iz inostranstva koji su sudili u Las Vegasu i na Max turniru u Nemackoj da dodju u Novi Sad ili Beograd da obuce nase sudije.
Imamo i jednu privilegiju momak koji je poreklom Hrvat jedan je od osnivaca sudijskog tima iz 6-7 zemalja koji sude po citavom svetu ima rodjenog brata u Temerinu. I on je spreman da kada dodje u SCG
pomogne nasim sudijama.
Ali vecina nasih sudija (nacuo sam) da zeli da budu placeni za njihovo sudjenje (odmah hoce da zarade).
A za uzvrat ne zele da uloze dinara za svoje usavrsavanje i ucenje jer posteno da nemaju blage veze.Sem 2 momka koji imaju nevidjeni potencijal a to je Zema iz Novog Sada i Cipi iz Krusevca.
Moj predlog napraviti jedan sastanak pozvacu ljude da dodju da nas obuce za sudjenje ali moramo im platiti put,klopu i spavanje.
Svako ko bude zeleo da nesto nauci moci ce da sudeluje na ovom kursu.To moramo uraditi sto pre dok ne krene lepo vreme i onice biti zauzeti njihovim obavezama.
Pozdrav Zoki Shadow.
Nastavice se.

Z

Zoki_Bounty Hunters

Gost
DA, sudije ce verovatno biti problem, moj predlog da sudije iz inostranstva treba dovesti da obuce nase ali ove godine da se sudi volonterski i da se napravi sudijski tim (koliko toliko kvalitetan), o placanju ili eventualno nekom dogovoru sve se da dogovoriti. Ove godine da uradimo tako, i tokom ove godine odraditi tu obuku, da bi za sledecu imali pravu ligu sa sudijama i uhodanom organizacijom i ukljuciti jos gradova te imati veci broj turnira.
Nadam se da su moji predlozi Ok

N

Nightmare team-Mrcha

Gost
Da,tesko bi bilo za relativno mali vremenski period
obuciti nase "sudije",znaci ostaje nam da nasi sude
kako-tako,i druga opcija da se plate strane sudije i da tokom godine tj. turnira obucavaju nase

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.