Pagansko Poklonjenje Kravama

MaranAta

Ističe se
Poruka
2.303
Шта кажу Индуси о ПКБ кравама?

У Хиндиузму краве сматрају за свете због чињенице да су веома драге богу Кришни, главној личности бога. То је објашњено у Хинду књигама овако:

namo brahmanya-devaya
go-brahmana-hitaya ca
jagad-dhitaya krsnaya
govindaya namo namah
[Vishnu Purana 1.19.65]

Речи «go-brahmana-hitaya» показују да је Кришна веома забринут за добробит крава и квалификованих браманиста (духовних учитеља). Он је забринут за свачију добробит, али краве су му посебно драге.... итд...

Ко зна енглески, може овде читати: http://www.indiadivine.com/hinduism-cows1.htm

Хајде сад да видимо ко је тај Кришна...

Шрила Прабупада доказује божанство Кришне на овај начин: Реч Кришна значи «привлачност». И да је имао заиста привлачну моћ то Шрила Прабупада доказује овако: “Када је Кришна живео на земљи имао је 16,108 жена, и свака је живела у мермерној палати. Собе су биле испуњене намештајем од слонове кости и злата, и свуда се видело велико богатство... У историји људског рода не можемо наћи никога ко је имао шеснаест хиљада жена и шеснаест хиљада палата. Кришна није ишао једног дана једној а другог дана другој, он је истовремено био код свих”.

У читавој овој тврдњи тачно је само то, да заиста нико у историји није имао шеснаест хиљада палата и шеснаест хиљада жена. Нико, па ни Кришна. Он је то могао имати, ако је уопште постојао, само у бујној источњачкој фантазији индијских песника. Али, Шрила Прабупада изгледа није знао да је његовог Кришну у том погледу далеко надмашио Сидарта Гаутама Буда, који је по тврдњи будистичких списа имао сто хиљада наложница. Па Кришна је онда спрам Буде права сиротиња! Најзад, тај Кришна који треба да важи као Бог благости убио је бар две личности. Ако је веровати Багавад Гити он је још као дете убио демоницу Путану и свога ујака Камзу. Христос се таквим “подвизима” заиста не може похвалити.

Зар је могуће да има људи који у све то верују? Одавно је премудри Соломон рекао: “Луд верује свашта, а паметан пази на своје кораке” (Приче 14,15). :roll:
 
MaranAta:
Зар је могуће да има људи који у све то верују? Одавно је премудри Соломон рекао: “Луд верује свашта, а паметан пази на своје кораке” (Приче 14,15). :roll:

Talk about shooting yourself in the foot.

Hahahaha, MaranAta, smeshan si ko Shekijev tzakletji nos... aj ti da se prijavish za novogodishnji program na Pink ili audiciju kod Sase aus Grand Show...
 
Ovde neki progresivno obolevaju od duševnih bolesti... čovek ne veruje da je neko imao buljuk žena ali veruje u priču o magarcu koji govori:

4. Mojc. 22:30. А магарица рече Валаму: Нисам ли твоја магарица? Јашеш ме од како сам постала твоја до данас; јесам ли ти кад тако учинила? А он рече: Ниси.

Quqavna vam majka kad vas je takve rodila.
 
Sizif:
Ovde neki progresivno obolevaju od duševnih bolesti... čovek ne veruje da je neko imao buljuk žena ali veruje u priču o magarcu koji govori:

4. Mojc. 22:30. А магарица рече Валаму: Нисам ли твоја магарица? Јашеш ме од како сам постала твоја до данас; јесам ли ти кад тако учинила? А он рече: Ниси.

Quqavna vam majka kad vas je takve rodila.


to se zove bad trip!
 

Back
Top