Padobranci sveta ujedinite se !

Rammstein84

Zainteresovan član
Poruka
386
Ovu temu posvecujem padobranstvu !
Padobranci, dajte svoje predloge,misljenja,linkove do slika i clipova sa skokova.
Upoznajmo ljude sa najlepsim sportom !
Poceo sam da se bavim padobranstvom u vojsci (63.Padobranskoj Brigadi) i nameravam da se bavim do kraja zivota.
Zamolio bih sve "prijatelje po vazduhu" da (ako imaju informaciju)daju cenovnik klubova .
Imao sam samo skokove sa PD-08-3U (osmicom)
Da li ste probali nocni skok? Fenomenalan je !

www.63padobranska.co.yu
www.madwings.com
www.skydive.tv/movies.htm
www.spaceplant.com/games/skydiver/

Uzivajte !

VEDRO NEBO I MEKO PRIZEMLJENJE !!!
 
Evo nesto o desantnim padobranima koji se koriste u 63. Padobranskoj Brigadi.
PADOBRANI


Padobran je sprava namenjena bezbednom spuštanju ljudi iz raznih vrsta vazduhoplova. Padobrani se dele na desantne, školsko-trenažne, sportske, rezervne, spasavajuće, kočeće i teretne. Mogu biti raznih oblika i dimenzija i izradjuju se uglavnom od svile ili u novije vreme od najlona.
U 63.padobranskoj brigadi VSCG se trenutno koriste sledeći tipovi padobrana
PD-08-3U, PŠ-03 i "Kluz 1A".


PD-08-3U
Namena ovog padobrana je školsko-borbena. Omogućava izvođenje skokova na prinudno dejstvo kao i skokova sa stabilizacijom, pod uslovom da težina padobranca (uključujući i opremu) ne prelazi 120 kg, da brzina vazduhoplova nije veća od 350 km/h i da se skokovi izvode pod normalnim meteo uslovima. Padobran PD-08-3U je konstruisan kao padobran kombinovanog dejstva; aktiviranje se može izvršiti ručno (pomoću ručice za aktiviranje) i prinudno (pomoću gurtne).
Osnovne karakteristike
Vertikalna brzina spuštanja iznosi od 4,5 - 5,6 m/s. Vreme potrebno za potpuno otvaranje padobrana iznosi 2,5 - 4 sec i to pri brzinama aviona u horizontalnom letu od 100 - 300 km/h sa momentalnim otvaranjem.Pod istim uslovima i upotrebom stabilizirajućeg padobrana, a da padanje nije kraće od 5 sec, vreme potpunog otvaranja padobrana kreće se u granicama od 1,5 - 2 sec. Padobranom se za vreme spuštanja može postići horizontalna brzina u granicama od 0 - 2,5 m/s. Najmanje vreme za izvodjenje jednog zaokreta od 360 stepeni iznosi 10,5 sec. Brzina propadanja sa stabilizacijom iznosi 32 m/s.
Tehnički podaci
Površina glavne kupole iznosi 83,6 kvm.
Prečnik glavne kupole iznosi 10962 mm.
Dužina konopaca glavne kupole iznosi 7770 mm.
Težina padobrana 16,5 kg
 
PŠ - 03
je konstruisan kao padobran kombinovanog dejstva i spada u kategoriju školsko-trenažnih padobrana.
Osnovna namena mu je prelazna obuka, ali se može uspešno upotrebiti i za početnu obuku u skokovima na određeni cilj i skokovima sa zadrškom. PŠ -03 se može koristiti na slobodno dejstvo (otvaranje pomoću ručice) ili na prinudno dejstvo (otvaranje pomoću gurtne za aktiviranje). Pored toga omogućena je i primena automata za otvaranje KAP-3. Padobranom se mogu izvoditi sve vrste skokova pod uslovom da težina padobranca i opreme ne prelazi 120 kg, da brzina padobranca u momentu otvaranja nije veća od 250 km/h i da se skokovi izvode pod normalnim meteo uslovima.
Osnovne karakteristike
Srednja brzina spuštanja je 4,5 m/s
Vreme potrebno za otvaranje padobrana od povlačenja ručice do potpunog otvaranja padobrana kreće se u granicama od 3,7 - 2,6 sec
Horizontalna brzina do 3 m/s
Vreme trajanja jednog zaokreta od 360 stepeni iznosi od 7 - 10 sec
Tehnički podaci
Težina padobrana je 14 kg
Dimenzije zapakovanog padobrana 420x320x220 mm
Prečnik kupole glavnog padobrana 8450 mm
Površina kupole 56 kvm
Dužina konopaca 6500 mm
 
KLUZ 1-A
koristi se isključivo za izvodjenje skokova sa aktiviranjem padobrana na slobodno dejstvo.
Uslovi za korišćenje ovog padobrana su težina padobranca od 60-120 kg, brzina pri otvaranju do 240 km/h, a najniža visina bezbednog otvaranja je 200 met. za glavnu i 150 met. za rezervnu kupolu.
Opis delova kupole
Tip kupole je "Krilo 360"
Broj komora 7
Površina kupole je 23,5 kvm
Raspon krila je 6440 mm
Dužina prednjih nosećih konopaca je 3550 mm
Osnovne karakteristike
Brzina spuštanja glavnom kupolom bez vetra kreće se u rasponu od 3 - 8 m/s
Brzina planiranja 4 - 5 m/s
Kod ptičijeg prizemljenja brzina spuštanja kreće se od 0,5 - 1,5 m/s
Horizontalna brzina (planiranje bez vetra) kreće se od 0,5 - 13 m/s
 
Trenutno pauziram do proleca.
Planiram da skacem ili u "Feniks" iz Kikinde ili u "Nebeski Dijamant" iz Beograda.
Inace sve dosadasnje skokove skakao sam u Nisu sa 63.Padobranskom Brigadom ciji pripadnik.
Za prvi skok smo se pripremali mesec dana u 63.Pad.Br. Zemaljski deo obuke,pakovanje padobrana,rad u avionu i na kraju skok.
Inace smatram da pripreme ne treba da traju toliko sve se moze zavrsiti mnogo ranije, u roku od par dana.
 
SmallVille:
Koliko se spremas za prvi skok?

ja sam preko feniksa sve zavrsio za jedno prepodne:-) tj., obavezan lekarski pregled sam uradio ranije. ali sama "obuka" je trajala mozda jedno 2-3 sata i onda su nas smestili u avion.

posle toga sam jos imao jedan tandem skok jer sam hteo da probam i slobodan pad i onda zavrsio moju padobransku karijeru:-) nemojte me pogresno razumeti, savetujem svakom da proba, osecaj je apsolutno neopisiv. jedino sto mene to nije privuklo dovoljno da nastavim da se bavim time...

pozdrav!
 
Pa da li je moguce da te ne privuce?
Ja sam posle prvog skoka vec bio zarazen,a da ne spominjem sad.
Ceo zivot posveticu padobranstvu,pa makar se kupola ne otvorila jednog dana.
Dobro to je tvoj izbor ipak hvala ti sto si pozvao ljude da probaju skok.
I kako je u Fenixima? Ne znam da li da se uclanim kod njih ili u Nebeski Dijamant.

Veliki pozdrav svim padosima i ucesnicima ovog foruma !
 
poZ:::::::)))))
I meni se svidja to lebdenje po vazduhu....I planiram da sad od marta/aprila krenem da se malo i tu ukljucim::))
Cuo sam da ima nesto u cupriji kao klub ekstremnih sportista..pa me zvali da im se pridruzim::::::)))Posto inace se bavim ekstremnim sportovima:::)))
I da ...stvari stoje ovako---Prvo imas pregled,posle toga imas kao malu vezbu-pripreme...
i posle toga imas skok...gde se padobran odmah otvara po isakanju iz aviona::))
I sve to sa pregledom i prvim skokom kosta oko 80 E.
I svaki sledeci skok je po 15 E....u zavisnosti od visine:::))
Sta mislite o tome:::))
 
SNYPI:
poZ:::::::)))))
I meni se svidja to lebdenje po vazduhu....I planiram da sad od marta/aprila krenem da se malo i tu ukljucim::))
Cuo sam da ima nesto u cupriji kao klub ekstremnih sportista..pa me zvali da im se pridruzim::::::)))Posto inace se bavim ekstremnim sportovima:::)))
I da ...stvari stoje ovako---Prvo imas pregled,posle toga imas kao malu vezbu-pripreme...
i posle toga imas skok...gde se padobran odmah otvara po isakanju iz aviona::))
I sve to sa pregledom i prvim skokom kosta oko 80 E.
I svaki sledeci skok je po 15 E....u zavisnosti od visine:::))
Sta mislite o tome:::))



ima li sta bolje od adrenalina? :-P :-P :-P :-P
daj neku adresu gdje bih se mogao raspitati za kurs
 
Od ADRENALINA,samo je bolje JOS ADRENALINA:::))))

Verujte osecaj kada radite nesto,sto je pomalo riskantno....Osecaj je Neuporediv,
Znaci Opasno.........::::::::::::::::))))))))))))))))))))
Pazi ovako ja nemam sajt....mislim ne znam ga..ali mogu da se raspitam,a imam broj fona tih ljudi pa ako hoces ti javi da ti dam::)))


POz::::))))))
 
Airban

Aero klub Airban iz Beograda pored svojih redovnih aktivnosti svakodnevno vrsi obuku pilota motornih zmajeva.
Ljubitelji fotografije mogu uzivati u fotografisanju iz vazduha.
Nisu retki panoramski letovi po zelji gostiju.
Traba doci do spo...



Aero Klubovi
Padobranstvo

+381 (0)11 20 83 116

+381 (0)63 7708 750
Jastrebacka 2
* Beograd 11060

Beogradski Padobranski Klub
Padobranstvo
Uralska 9
* Beograd

http://www.vsj.org.yu/lat/adresar.htm
 
Ja se izvinjavam aerodromu Cernjev,ljudima koji rade i instruktoru Milanu sto nisam pomenuo njih. Zaboravio sam. Jos jednom Novosadjani izvinite zbog moje greske.

Petoclana ekipa iz 63.Pad.Br. planira posetu vasem klubu na prolece.

Braco po nebu, videcemo se uskoro.

Zelim vam vedro nebo i meko prizemljenje.
 
Kao sto i sam kazes moze se skakati kod LJube Naumovica (Paracin) najjeftiniji je u Srbiji.
Provereno. Obuka traje par sati. Klubove imas po Beogradu,Kikindi,Novom Sadu,Vrscu,Cacku... Postavio sam tu negde link do adresara klubova,vidi neki od ovih mojih odgovora i poseti sajt. Tu imas adrese,br,telefona i mailove.
Prvi skok se inace placa preko 100e mislim da je sa lekarskim pregledom oko 135e.
Sinisa, ako zelis da osetis pravo uzivanje savetujem ti da skaces.
Zelim ti vedro nebo i meko prizemljenje druze !
 
informacije za padobranski centar u paracinu mozete dobiti najlakse telefonom :) znam da se svaki, ali bas svaki dan, vikend organizuje skakanje, ako vas je vise, mozete da se dogovorite o terminu kada vama odgovara!!!!!

ljuba naumovic je veliko ime u nasem padobranstvu a njegova supruga, svetlana simic, je na zadnjem evropskom prvenstvu zauzela 4 mesto!!!! za ovu godinu nosilac je najveceg vazduhoplovnog priznanja koje dobija najbolji sportista celog vazduhoplovnog saveza jugoslavije: ZLANI ORAO za 2006 god.
ljuba je bio dobitnik zlatnog orla 1979 godine

da ne pominjem da su oboje visestruki drzavni sampioni!
 
Rammstein84:
Ovu temu posvecujem padobranstvu !
Padobranci, dajte svoje predloge,misljenja,linkove do slika i clipova sa skokova.
Upoznajmo ljude sa najlepsim sportom !
Poceo sam da se bavim padobranstvom u vojsci (63.Padobranskoj Brigadi) i nameravam da se bavim do kraja zivota.
Zamolio bih sve "prijatelje po vazduhu" da (ako imaju informaciju)daju cenovnik klubova .
Imao sam samo skokove sa PD-08-3U (osmicom)
Da li ste probali nocni skok? Fenomenalan je !

www.63padobranska.co.yu
www.madwings.com
www.skydive.tv/movies.htm
www.spaceplant.com/games/skydiver/

Uzivajte !

VEDRO NEBO I MEKO PRIZEMLJENJE !!!

Svaka čast majstore,vidim da su te naučili nešto u Nišu.Hvala za linkove,odlični su.
Probajte i ove,možda pomognu.
www.skydive-feniks.org.yu
www.aeroklubkikinda.org.yu
www.eol.org.yu
www.grunf.org.yu
www.gss.org.yu
www.srebrnizmaj.com
www.nebeskidijamant.co.yu
 

Prilozi

  • baglock_jpg.jpg
    baglock_jpg.jpg
    3,4 KB · Pregleda: 61
  • wings.jpg
    wings.jpg
    5,5 KB · Pregleda: 66
Pozdrav Rammstein84,

Lepa tema za razgovor. Vidim da si iz brigade i da si jos uvek nalozen - to je dobro, jer smo takvi i mi ! :)

Popularizacija ovog sporta je neophodna i lepo je sto si jednu ovakvu diskusiju pokrenuo.
Neko potceni snagu i moc interneta u ove svrhe, ali eto ima i nas koji ne mislimo tako i radimo za sport!

Bice mi drago da vidim ekipu iz 63. na Cenejskom aerodromu pocetkom sezone!

Fly high!
Milan

milan@nsboogie.com
 
Drago mi je da vam se dopada ova tema.
Onda nastavimo dalje,upoznajmo sve one koji jos nisu osetili car padobranstva.
Sve one koji ne znaju zasto ptice pevaju !
Tu smo !
Idemo ljudi ! Razvijmo padobranstvo u Srbiji !!!
VELIKI POZIV SVIMA :
POSETITE PADOBRANSKE KLUBOVE SIROM ZEMLJE,
PRIKLJUCITE SE JATU PADOBRANACA !
TADA CE TE ZNATI ZASTO PTICE CVRKUCU !!!


VEDRO NEBO I MEKO PRIZEMLJENJE ZELI VAM SOMBORAC MILAN -SOMBI (RAMMSTEIN84)
 

Back
Top