Padanje na foru: To nije bitno, bitno da je iskren/a.

insolens

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
413
Dal se jos kome osim meni desilo da je ikad u zivotu u drugarskim/ljubavnim/seksualnim vezama padao na partnerovu pricu tipa "prevario/la sam te/flertovao/la sam sa drugim/nesto trece sam uradio/la ali to je sve bila zaebancija, to je nevazno... " ciljajuci na to "bitno da ti vidis kako sam ja iskren/a pa ti to priznajem". Po logici je nebitne stvari - pa bile to i prevare koje su nebitne, nebitno pominjati... bitnije je pomenuti bitnije stvari. Isto tako je po logici moguce da ako te zena prevari dok si na brojd 5 mjeseci to nije isto kao da te prevarila kad si 2 mjeseca kod kuce.

Pomenuti nekome nesto nebitno, totalno je glupo, jer zasto pominjati nesto sto je bas tako nebitno?

Pomenuti nekome nesto sto je bilo i nece se ponoviti je isto tako glupo, jer sto ima da se prica o neponovljivim stvarima, ako su neponovljive...


Najgluplje od svega, vrhunac licemjerja u nekim malim ljudima, moze biti ona cuvena "to je bio samo seks" koja grebe usi i mozak. Kako bi ga tek prevarila da je bilo i jos necega, kad ga je varala sa nekim ko joj je interesantan samo za brzi seks? "On mi se ne svidja, ja sam sa njim spavala samo iz dosade" (kako bi tek spavala sa nekim ko joj se svidja da joj je bio pri ruci?). I 90% nas smo budale koje obicno oproste takve stvari bar jednom u zivotu bar nekome.

Kad bi bilo moguce da je zenama stalo do seksa na isti nacin kao i muskarcima, tj "JA ocu da j***m neku...", umjesto zenskog "ocu da NEKO je*e nesto, a to nesto da budem ja", onda bi takva opravdanja i mogla da se uzmu u obzir.

Imao sam specijalnu priliku da slusam kako zena na telefon kaze nekome (nemam pojma kom) "nisam te prevarila, kad, znas i sam da ceo dan radim", eeeeeeeeeeeeeeeeeE! ONA Mu ne kaze "nebi to uradila, ja zelim da ti budem verna, ni neznam kakvu priliku da imam odolela bih" nego kaze "nisam imala priliku" i to smatra opravdanjem!!!!????? tu nesto nije Ok.

Katastrofalnija igra rijecima, (mislio sam da su samo 2 3 zene dovoljno lude da to koriste, a uspostavilo se da je jos vise) je kad saznas nesto "posle mesec dana" a na pitanje (zna se koje) dobijas odgovor "pa nisi me pitao, pa sam mislila da je nevazno". Tad u momentu svatis da sva osjecanja koja si imao svo to vrijeme (ko zna koliko) ne odgovaraju realnosti, da ih ta osoba ne samo da nije zasluzila, vec je zasluzila suprotna.

Primjere suludih izjava ovakvih mozete stavljat na temu.
 
Dal se jos kome osim meni desilo da je ikad u zivotu u drugarskim/ljubavnim/seksualnim vezama padao na partnerovu pricu tipa "prevario/la sam te/flertovao/la sam sa drugim/nesto trece sam uradio/la ali to je sve bila zaebancija, to je nevazno... " ciljajuci na to "bitno da ti vidis kako sam ja iskren/a pa ti to priznajem". Po logici je nebitne stvari - pa bile to i prevare koje su nebitne, nebitno pominjati... bitnije je pomenuti bitnije stvari. Isto tako je po logici moguce da ako te zena prevari dok si na brojd 5 mjeseci to nije isto kao da te prevarila kad si 2 mjeseca kod kuce.

Pomenuti nekome nesto nebitno, totalno je glupo, jer zasto pominjati nesto sto je bas tako nebitno?

Pomenuti nekome nesto sto je bilo i nece se ponoviti je isto tako glupo, jer sto ima da se prica o neponovljivim stvarima, ako su neponovljive...


Najgluplje od svega, vrhunac licemjerja u nekim malim ljudima, moze biti ona cuvena "to je bio samo seks" koja grebe usi i mozak. Kako bi ga tek prevarila da je bilo i jos necega, kad ga je varala sa nekim ko joj je interesantan samo za brzi seks? "On mi se ne svidja, ja sam sa njim spavala samo iz dosade" (kako bi tek spavala sa nekim ko joj se svidja da joj je bio pri ruci?). I 90% nas smo budale koje obicno oproste takve stvari bar jednom u zivotu bar nekome.

Kad bi bilo moguce da je zenama stalo do seksa na isti nacin kao i muskarcima, tj "JA ocu da j***m neku...", umjesto zenskog "ocu da NEKO je*e nesto, a to nesto da budem ja", onda bi takva opravdanja i mogla da se uzmu u obzir.

Imao sam specijalnu priliku da slusam kako zena na telefon kaze nekome (nemam pojma kom) "nisam te prevarila, kad, znas i sam da ceo dan radim", eeeeeeeeeeeeeeeeeE! ONA Mu ne kaze "nebi to uradila, ja zelim da ti budem verna, ni neznam kakvu priliku da imam odolela bih" nego kaze "nisam imala priliku" i to smatra opravdanjem!!!!????? tu nesto nije Ok.

Katastrofalnija igra rijecima, (mislio sam da su samo 2 3 zene dovoljno lude da to koriste, a uspostavilo se da je jos vise) je kad saznas nesto "posle mesec dana" a na pitanje (zna se koje) dobijas odgovor "pa nisi me pitao, pa sam mislila da je nevazno". Tad u momentu svatis da sva osjecanja koja si imao svo to vrijeme (ko zna koliko) ne odgovaraju realnosti, da ih ta osoba ne samo da nije zasluzila, vec je zasluzila suprotna.

Primjere suludih izjava ovakvih mozete stavljat na temu.

Prochitao sam..skoro sve...
Ovako,kriv je onaj ko "proguta"takvo licemerje ako je u vezi krupnih stvari kao prevare,dok recimo kod sitnijih stvari,ako te neko prevari neshto i prizna,ja smatram da je taj izuzetno moralan i dobar u dushi jer ti je priznao..recimo kad kazesh nekome da si ishao na glasanje,da bi dobio novu sliku od tog nekog,samo da vidish da li bi ti dao sliku kao shto je obetjao ako budesh glasao, a u stvari ne glasash a slazesh da jesi samo da proverish ovu drugu osobu,ako kad se ispostavi da te ne bi izradila iz chistog poshtenja i istinske dobrodushnosti odbijesh sliku i nakon tog "testa"priznash krivicu kako si i nameravao u startu,e onda je to izraz izuzetne i duboke moralne vrednosti jer se odrichesh dobrobiti radi poshtenja o lazi za koju si mogao veoma lako da pretjutish ali nisi jer si unapred bio spreman na priznanje radi testa....dobro,malo si paranoik ali ipak izuzetno moralno superiopran paranoik.
Ovo gore ti je samo jedan od primera kako takvi odnosi mogu biti kontradiktorno komplikovani i kako nije a priori licemerje nego moze biti bash suprotno-dokaz iskrenosti.Naravno u gore navedenom primeru ne ako nisi u startu imao ideju da slazesh pa kazesh zbog provere,znachi ako ti je u trenu neposhtenog ostvarivanja cilja proradila tgriza savesti tada si kvaran.Ako uradish kao shto je gore recheno onda si dobar,a ako slazesh onda si zao.Sve ovo naravno ne vazi za neke krupnije stvari kao prevara tada si zao ma kada i ma kako priznao/la.

@)Cruella,koristio sam zareze samo za tebe.(:
 
Dal se jos kome osim meni desilo da je ikad u zivotu u drugarskim/ljubavnim/seksualnim vezama padao na partnerovu pricu tipa "prevario/la sam te/flertovao/la sam sa drugim/nesto trece sam uradio/la ali to je sve bila zaebancija, to je nevazno... " ciljajuci na to "bitno da ti vidis kako sam ja iskren/a pa ti to priznajem". Po logici je nebitne stvari - pa bile to i prevare koje su nebitne, nebitno pominjati... bitnije je pomenuti bitnije stvari. Isto tako je po logici moguce da ako te zena prevari dok si na brojd 5 mjeseci to nije isto kao da te prevarila kad si 2 mjeseca kod kuce.

Pomenuti nekome nesto nebitno, totalno je glupo, jer zasto pominjati nesto sto je bas tako nebitno?

Pomenuti nekome nesto sto je bilo i nece se ponoviti je isto tako glupo, jer sto ima da se prica o neponovljivim stvarima, ako su neponovljive...


Najgluplje od svega, vrhunac licemjerja u nekim malim ljudima, moze biti ona cuvena "to je bio samo seks" koja grebe usi i mozak. Kako bi ga tek prevarila da je bilo i jos necega, kad ga je varala sa nekim ko joj je interesantan samo za brzi seks? "On mi se ne svidja, ja sam sa njim spavala samo iz dosade" (kako bi tek spavala sa nekim ko joj se svidja da joj je bio pri ruci?). I 90% nas smo budale koje obicno oproste takve stvari bar jednom u zivotu bar nekome.

Kad bi bilo moguce da je zenama stalo do seksa na isti nacin kao i muskarcima, tj "JA ocu da j***m neku...", umjesto zenskog "ocu da NEKO je*e nesto, a to nesto da budem ja", onda bi takva opravdanja i mogla da se uzmu u obzir.

Imao sam specijalnu priliku da slusam kako zena na telefon kaze nekome (nemam pojma kom) "nisam te prevarila, kad, znas i sam da ceo dan radim", eeeeeeeeeeeeeeeeeE! ONA Mu ne kaze "nebi to uradila, ja zelim da ti budem verna, ni neznam kakvu priliku da imam odolela bih" nego kaze "nisam imala priliku" i to smatra opravdanjem!!!!????? tu nesto nije Ok.

Katastrofalnija igra rijecima, (mislio sam da su samo 2 3 zene dovoljno lude da to koriste, a uspostavilo se da je jos vise) je kad saznas nesto "posle mesec dana" a na pitanje (zna se koje) dobijas odgovor "pa nisi me pitao, pa sam mislila da je nevazno". Tad u momentu svatis da sva osjecanja koja si imao svo to vrijeme (ko zna koliko) ne odgovaraju realnosti, da ih ta osoba ne samo da nije zasluzila, vec je zasluzila suprotna.

Primjere suludih izjava ovakvih mozete stavljat na temu.

A što ti lepo ne nađeš neku maloletnicu ko Illuminat, pa da joj najveći greh iz mladosti bude žvakanje iste žvake sa Perom u obdaništu?:D
I nemoj da pokrećeš priče o debilskim pravdanjima i izgovorima, jer muškarci su tu nepobedivi.
"Što se ljutiš draga, pa to je bio samo sex?"
"Nisam hteo, majke mi, ona me napala!" (pa onda onaj pogled kokeršpanijela)
"Bio sam mrtav pijan, a ona je ličila na tebe!" (a dotična je prsata plavuša a njegova devojka je sitna crnka)
"Nismo se kresnuli! Samo smo se malo ljubili! Mnogo si mi nedostajala.....i morao sam da se utešim."
"Ma ona je obična fufa, ja samo tebe volim i hoću sa tobom decu i kućicu u cveću." (najbolja taktika, opanjkavaj onu koju si bapnuo i istakni kako je samo tvoja devojka ona čista, svetica, majka tvoje dece....)
 

Back
Top