Pad u grijeh i seksualna želja

NEzgodan

Elita
Moderator
Poruka
22.015
Dominantno mišljenje u hrišćanstvu je da je seksualna želja posljedica čovjekovog pada u grijeh, pa samim tim istinski vjernik mora da kontroliše strasti i da ih zadovoljava isključivo u braku.
Sveti oci kažu da je čovjek u Edenu bio u bestrasnom stanju.

Međutim, prema Svetom pismu, Bog je stvorio muškarca i ženu sa jasnim polnim karakteristikama, i rekao im je "rađajte se i množite se". Kako je to moguće ako u raju nisu znali za seks?

gost 422686

Buduća legenda
Poruka
27.641
Dominantno mišljenje u hrišćanstvu je da je seksualna želja posljedica čovjekovog pada u grijeh, pa samim tim istinski vjernik mora da kontroliše strasti i da ih zadovoljava isključivo u braku.

Međutim, prema Svetom pismu, Bog je stvorio muškarca i ženu sa jasnim polnim karakteristikama, i rekao im je "rađajte se i množite se". Kako je to moguće ako u raju nisu znali za seks?
Jedan od razloga zašto nisam hrišćanin.
Seks je prirodna i normalna potreba.
Samo su bolesno hrišćanstvo i morbidni islam od toga napravili greh.

NEzgodan

Elita
Moderator
Poruka
22.015
Jedan od razloga zašto nisam hrišćanin.
Seks je prirodna i normalna potreba.
Samo su bolesno hrišćanstvo i morbidni islam od toga napravili greh.
Mislim da su problem esktremističke struje koje su vremenom zavladale i čije ukorijenjene stavove je sada veoma teško promijeniti.
U ranom hrišćanstvu je, na primjer, i episkopima bilo dozvoljeno da se žene, pa su kasnije odlučili da ih biraju samo iz monaških redova.

NEzgodan

Elita
Moderator
Poruka
22.015
Hvala Saletu što me podsjetio na odlomak iz Prve poslanice Korinćanima.
Dakle, seks je dozvoljen i kad se ne prave djeca.

3 Muž da čini ženi dužnu ljubav, tako i žena mužu.

4 Žena nije gospodar od svog tela, nego muž; tako i muž nije gospodar od svog tela, nego žena.

5 Ne zabranjujte se jedno od drugog, već ako u dogovoru za vreme, da se postite i molite Bogu; i opet da se sastanete, da vas sotona ne iskuša vašim neuzdržanjem.

4thman

Iskusan
Poruka
6.571

Zato taj Raj ne traje dugo....

Stanje svesti. Kad nemaš želje onda si u Raju....

Jedno od besmislenosti modernog hrišćanstva je i ovo što je autor naveo.

gost 422686

Buduća legenda
Poruka
27.641

4 Žena nije gospodar od svog tela, nego muž; tako i muž nije gospodar od svog tela, nego žena.

5 Ne zabranjujte se jedno od drugog, već ako u dogovoru za vreme, da se postite i molite Bogu; i opet da se sastanete, da vas sotona ne iskuša vašim neuzdržanjem.
Hrišćanstvo i islam su ženo mrzačke religije.

aeternum

Veoma poznat
Poruka
14.039

Tako je.

4thman

Iskusan
Poruka
6.571
Ovde se suzdržavaš tamo na onom svetu nema čak ni to da uživaš u ženi. Mislim koji kretenizam.
Tamo nisi ti. Nemaš hormone. Nemaš potrebu za razmnožavanjem, večan si u tom trenutku Raja, večnosti blaženog stanja nadsvesti....Duša.

Naravno pod uslovom da to tamo i postoji. Nisam siguran šta je to tačno tamo. Saznaćemo svi kad budemo samo duše.
Verovatno ništavilo. Bio sam u trodnevnoj komi, ništa nisam video od kako sam se isključio, ali isključivanje je bilo kao prelazak iz jednog u drugi svet....
Opet vrv igra uma....

gost 248950

Buduća legenda
Poruka
31.237
Adamu je dao Evu.
I u novom zavetu imas o tome.
pa sad bog ih nije vencao, ali razumem na sta aludiras.
sto nije u suprotnosti sa ovim sto ja tvrdim jer se reproduktivni seks odvija u braku. ako je seks izvan braka zabranjen, onda je smisao seksa u braku iskljucivo reproduktivne prirode.
jer sto bi onda Crkva insistirala da se seksualno obrazovanje u skolama zove reproduktivno?

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.