Pad sa bicikla i rana na kolenu i laktu

IvanJohnJohhny

Obećava
Poruka
51
Veliki pozdrav svima

Ukoliko prilikom pada oderemo kožu sa kolena i lakta, koje preporuke biste dali da rana što pre zaceli, da što pre prođe?

Pre dva dana sam pao sa bicikla, stavio sa zavoje preko rana, ali i dalje nešto curi iz rana jer lakat i koleno se po ceo dan pomera.

Kako što pre zaceliti rane?

Hvala na savetima
 
To nesto sto curi ili je krv ili je limfa

treba da se ociste rane sa alkoholom, ne mora alkohol mozes da dezinfekujes bilo cim

cicatridina-mast-belo-1-600x600.jpg
znam da neki ovo koriste za zarastanje rana
 
Veliki pozdrav svima

Ukoliko prilikom pada oderemo kožu sa kolena i lakta, koje preporuke biste dali da rana što pre zaceli, da što pre prođe?

Pre dva dana sam pao sa bicikla, stavio sa zavoje preko rana, ali i dalje nešto curi iz rana jer lakat i koleno se po ceo dan pomera.

Kako što pre zaceliti rane?

Hvala na savetima
Trebas da dezinfikujes rane i onda da mazes necim sto ce brze da zaceli, recimo Pantenol a ako je ozbiljnija povreda kod lekara obavezno.
 
Veliki pozdrav svima

Ukoliko prilikom pada oderemo kožu sa kolena i lakta, koje preporuke biste dali da rana što pre zaceli, da što pre prođe?

Pre dva dana sam pao sa bicikla, stavio sa zavoje preko rana, ali i dalje nešto curi iz rana jer lakat i koleno se po ceo dan pomera.

Kako što pre zaceliti rane?

Hvala na savetima
Ako nije duboka rana,operes alkoholom ili octenispetom i naspricas silbenom(silben sprej) iz mog iskustva plitke rane pre zarastaju nego kada motam zavoj ili stavljam gaze.
 

Back
Top