"Pad čovjeka" i duhovni graditelji

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Eleleth

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.312
Pad čovjeka"

Čovjek prije pada svjesti nije imao žarište u fizičkome svjetu.

Čovjek nije bio svjestan rasplođivanja, rođenja niti smrti. Anđeli koji su njegovali životno tijelo i na njemu radili (jer ono je sredstvo rasplođivanja), upravljali su rasplođivanjem i dovodili spolove zajedno u razna doba godine, kod čega su koristili Sunčeve i Mjesečeve snage u doba koje je bilo najpovoljnije za plodnost. Ne početku je veza za dionike bila nesvjesna ali kasnije je rodila trenutnu fizičku spoznaju. Doba trudnoće nije bilo povezano
nikakvim poremećajem i porod se odvijao bezbolno za vrijeme dubokog sna majke. Rođenje i smrt nisu bili povezani s nikakvim lomom u svijesti i prema tome za Lemurijanca nisu postojali. Njihova svijest je bila upravljena prema unutra. Oni su fizičke stvari opažali na duhovan način tako kako ih mi doživljavamo u stanju sna - gdje su svi naši doživljaji u našoj nutrini.

Kada su se njihove oči otvorile i njihova se svijest upravila na činjenice fizičkog svijeta,uvjeti su se promijenili. Rasplođivanje više nisu vodili anđeli nego čovjek koji nije poznavao djelovanje Sunčevih i Mjesečevih snaga. On je i spolno djelovanje zloupotrijebio kada ga je upotrijebio za zadovoljavanje osjetilnog uživanja - s posljedicom da je trudnoća vremenom bila povezana s bolima. Od tada je njegova svijest dobila svoje žarište u fizičkom
svijetu, iako on stvari nije vidio u jasnim obrisima sve do kraja atlantske epohe. Malo pomalo dolazio je do spoznaje smrti kroz lom koji je nastao u njegovoj svijesti kada je smrću bio prenesen u više svjetove i kod ponovnog poroda bio vraćen u fizički svijet.
Otvaranje očiju ovako se odvijalo. Kod diobe spolova muž postao izraz za
volju koja je jedan dio dvostruke duševne snage, dok je žena izražavala drugi dio, maštu.Kad žena ne bi imala mašte, ona ne bi mogla izgraditi novo tijelo u svom trbuhu i kad sjeme ne bi bilo otjelovljenje čovječje volje ono ne bi moglo izazvati prodor i na taj način početi proces klijanja, koje se pokazuje u daljnjem povećanju jajeta. Ove snage-blizanci, volja i mašta, potrebne su da se rodi tijelo. Ali otkad su spolovi odijeljeni jedan dio te snage ostaje u nutrini individua, a samo se izdani dio upotrijebi za rasplodnju.
Odatle potrebe da se individuum, koji izražava samo jednu vrstu duševne snage, poveže s drugim, koji posjeduje nadopunjavajuću duševnu snagu. Onaj pak dio duševne snage, koji nije bio upotrijebljen za rasplodnju, iskoristit će se za unutarnji rast. Dok je čovjek čitavu duplu spolnu snagu koristio za rađanje nije ostalo ništa za njegov duševni rast. Ali otkad je dio ostao
neiskorišten, njega je unutra stanujući duh upotrijebio za izgradnju mozga i grkljana.
Tako je čovjek dalje gradio kroz čitav kasniji dio lemurijske i prve 2/3 atlantske epohe dok nije postao misaono biće, svjesno i sposobno stvarati zaključke.
I kod čovjeka je mozak članak koji povezuje duh s okolnim svijetom. On o vanjskom svijetu može nešto znati samo posredovanjem mozga. Osjetila su samo posrednici između vanjskih utisaka i mozga, a mozak je instrument koji ove utiske procjenjuje i povezuje.
Anđeli pripadaju jednom drugom razvojnom redu i nikada nisu bili zatvoreni u nekom tako gustom i polaganom nosaču kao što je naše fizičko tijelo. Oni su naučili steći mudrost bez fizičkog mozga. Njihov najniži nosač je životno tijelo. Njima je mudrost bila darovana a da nisu morali do nje dolaziti kroz fizički mozak.Naprotiv, čovjek je morao "pasti u rasplodnju" i za svoje znanje raditi. Duh koji je izgradio mozak putem dijela spolnih snaga upravljenih prema unutra, da bi stekao znanje o fizičkom svijetu, hrani i gradi i današnji mozak. Čovjek se udaljava od svog vlastitog puta kad rađanje koristi za sebične svrhe. Anđeli ne. Njihove duševne snage se nisu dijelile, zato su oni mogli
izdavati dvostruku snagu bez sebičnog zadržavanja.
Snaga koja ide prema van da bi stvorila novo biće, jest ljubav. Anđeli su izdali svu svoju ljubav bez sebičnosti ili strasti i zato je u njih tekla kozmička mudrost.Čovjek izdaje samo dio svoje ljubavi, ostatak sebično zadržava i upotrebljava za to da izgradi svoje unutarnje organe izražavanja, da sebe samoga poboljšava. Tako postaje njegova ljubav sebična i osjetima. S jednim dijelom svoje stvaralačke, duševne snage on sebično ljubi drugo biće, jer traži suradnju za rađanje. S drugim dijelom svoje stvaralačke
duševne snage on misli (također iz sebičnih razloga), jer želi znanje.
Anđeli ljube bez strasti, ali čovjek je morao proći kroz sebičnost. On mora za mudrošću čeznuti i sebično raditi, da bi postigao nesebičnost na višem stupnju. Anđeli su mu pomogli rasplođivati se, pa i nakon okretanja dijela njegove duševne snage.Oni su mu pomogli izgraditi fizički mozak, ali nisu ništa znali o tome što se iz toga može izleći, jer takav instrument nisu imali, a nisu znali ni neposredno govoriti stvorenju s mozgom. Sve što su učinili bilo je da bdiju nad fizičkim izražavanjem ljudske ljubavi i da ga usmjeravaju uzbuđenjima na nevin način i pun ljubavi - da mu uštede boli i smetnje koje su
povezane s upotrebom spolne snage bez mudrosti. Da je takav režim dalje trajao čovjek bi ostao Bogom upravljani automat i nikada ne bi došao do osobnosti i individualnosti. Da je to ipak postao može zahvaliti mnogo osuđivanoj klasi bića koju zovemo luciferima.
 
Duhovi - luciferi

Ovi duhovi su bili razred zaostalih u životnom valu anđela. U periodi Mjeseca oni su napredovali daleko ispred velike množine onih koji su sada najnapredniji našeg čovječanstva. Oni nisu tako daleko napredovali kao anđeli koji su bili pioniri periode Mjeseca, ali su još uvijek bili tako daleko ispred našega čovječanstva da im je bilo nemoguće uzeti fizičko tijelo, kao što smo mi učinili. A ipak nisu mogli steći znanje bez nutarnjeg organa, bez fizičkog mozga. Oni su stajali između čovjeka koji ima mozak i anđela koji ga ne treba, ukratko oni su bili polubogovi.Tako su bili u ozbiljnom položaju. Jedini način za iznalaženje puta izražavanja i sticanja znanja bio je da se služe fizičkim mozgom čovjeka, kao što su se mogli i sporazumjeti s ljudskim bićem proviđenim mozgom, što anđeli nisu mogli. U kasnije doba lemurijske
epohe čovjek nije vidio fizički svijet kao što ga mi danas vidimo. Njemu je svijet požuda bio mnogo stvarniji. Imao je svijest kao u snu - unutarnju svijest slike - za svijet izvan sebe nije znao. Luciferima nije bilo teško sporazumjeti se s njegovom unutarnjom svijesti i njegovu pažnju obratiti na vanjsku formu koju do tada još nije bio opazio. Oni su mu rekli kako bi
mogao prestati biti samo rob vanjskih moći, kako bi mogao postati svoj vlastiti gospodar i sličan Bogovima, "mogao razlikovati dobro i zlo". Također su mu objasnili kako se ne treba bojati ako njegovo tijelo umre, jer on ima u sebi unutarnju sposobnost stvarati nova tijela bez pomoći anđela. Sva su ova saopćenja imala svrhu da uprave njegovu svijest prema van radi stjecanja spoznaje.
To su luciferi činili da kroz to profitiraju - da steknu spoznaju kako ju je čovjek stekao. Oni su mu donijeli boli i patnje gdje ih prije nije bilo, ali su mu donijeli i neprocjenjivi blagoslov oslobađanja od vanjskih upliva i vodstava, i na taj ga način bacili na put razvoja njegovih vlastitih duhovnih snaga, razvoja koji će ga svojevremeno osposobiti da stekne takvu mudrost kakvu imaju anđeli i druga bića, koja su ga vodila prije nego je stekao svoju
slobodnu volju.
Prije nego su luciferi-duhovi čovjeka prosvijetili on nije poznavao bolesti, ni boli, ni smrti. To je sve nastalo od nerazumne upotrebe rađalačke djelatnosti i njene zloupotrebe za udovoljavanje osjetilima. Životinje u svom divljem stanju niti su bolesne niti trpe boli, jer se njihovo rasplođivanje odvija pod mudrom brigom i vodstvom grupnog duha samo u ono doba godine, koje je povoljno za taj proces. Spolno djelovanje određeno je za svrhe održanja
vrste, a ne za udovoljenje osjetilnih naslada.
Da je čovjek ostao Bogom vođeni automat on ne bi do ovoga dana poznavao bolesti, boli ni smrti ali on bi bio ostao bez svijesti i neovisnosti što je primio prosvijetljenjem luciferskih duhova, "svjetlonoša", koji su mu otvorili oči za razumijevanje i učili ga da svoja mutna opažanja upotrijebi za stjecanje znanja o fizičkom svijetu, kojega je predodređen osvojiti.
Od tog su vremena radile dvije snage u čovjeku. Jedna je ona anđela koji nova bića u majčinu tijelu grade kroz ljubav koja je upravljena prema dolje radi daljnjeg rađanja. Oni su nastavljači naše rase.Druge snage su one luciferske koje su poticatelji za svaku duhovnu djelatnost uz pomoć
drugog dijela spolne snage, koja je upravljena prema gore, za izgradnju mozga
 
Pad čovjeka"

Čovjek prije pada svjesti nije imao žarište u fizičkome svjetu.

Čovjek nije bio svjestan rasplođivanja, rođenja niti smrti. Anđeli koji su njegovali životno tijelo i na njemu radili (jer ono je sredstvo rasplođivanja), upravljali su rasplođivanjem i dovodili spolove zajedno u razna doba godine, kod čega su koristili Sunčeve i Mjesečeve snage u doba koje je bilo najpovoljnije za plodnost. Ne početku je veza za dionike bila nesvjesna ali kasnije je rodila trenutnu fizičku spoznaju. Doba trudnoće nije bilo povezano
nikakvim poremećajem i porod se odvijao bezbolno za vrijeme dubokog sna majke. Rođenje i smrt nisu bili povezani s nikakvim lomom u svijesti i prema tome za Lemurijanca nisu postojali. Njihova svijest je bila upravljena prema unutra. Oni su fizičke stvari opažali na duhovan način tako kako ih mi doživljavamo u stanju sna - gdje su svi naši doživljaji u našoj nutrini.

Kada su se njihove oči otvorile i njihova se svijest upravila na činjenice fizičkog svijeta,uvjeti su se promijenili. Rasplođivanje više nisu vodili anđeli nego čovjek koji nije poznavao djelovanje Sunčevih i Mjesečevih snaga. On je i spolno djelovanje zloupotrijebio kada ga je upotrijebio za zadovoljavanje osjetilnog uživanja - s posljedicom da je trudnoća vremenom bila povezana s bolima. Od tada je njegova svijest dobila svoje žarište u fizičkom
svijetu, iako on stvari nije vidio u jasnim obrisima sve do kraja atlantske epohe. Malo pomalo dolazio je do spoznaje smrti kroz lom koji je nastao u njegovoj svijesti kada je smrću bio prenesen u više svjetove i kod ponovnog poroda bio vraćen u fizički svijet.
Otvaranje očiju ovako se odvijalo. Kod diobe spolova muž postao izraz za
volju koja je jedan dio dvostruke duševne snage, dok je žena izražavala drugi dio, maštu.Kad žena ne bi imala mašte, ona ne bi mogla izgraditi novo tijelo u svom trbuhu i kad sjeme ne bi bilo otjelovljenje čovječje volje ono ne bi moglo izazvati prodor i na taj način početi proces klijanja, koje se pokazuje u daljnjem povećanju jajeta. Ove snage-blizanci, volja i mašta, potrebne su da se rodi tijelo. Ali otkad su spolovi odijeljeni jedan dio te snage ostaje u nutrini individua, a samo se izdani dio upotrijebi za rasplodnju.
Odatle potrebe da se individuum, koji izražava samo jednu vrstu duševne snage, poveže s drugim, koji posjeduje nadopunjavajuću duševnu snagu. Onaj pak dio duševne snage, koji nije bio upotrijebljen za rasplodnju, iskoristit će se za unutarnji rast. Dok je čovjek čitavu duplu spolnu snagu koristio za rađanje nije ostalo ništa za njegov duševni rast. Ali otkad je dio ostao
neiskorišten, njega je unutra stanujući duh upotrijebio za izgradnju mozga i grkljana.
Tako je čovjek dalje gradio kroz čitav kasniji dio lemurijske i prve 2/3 atlantske epohe dok nije postao misaono biće, svjesno i sposobno stvarati zaključke.
I kod čovjeka je mozak članak koji povezuje duh s okolnim svijetom. On o vanjskom svijetu može nešto znati samo posredovanjem mozga. Osjetila su samo posrednici između vanjskih utisaka i mozga, a mozak je instrument koji ove utiske procjenjuje i povezuje.
Anđeli pripadaju jednom drugom razvojnom redu i nikada nisu bili zatvoreni u nekom tako gustom i polaganom nosaču kao što je naše fizičko tijelo. Oni su naučili steći mudrost bez fizičkog mozga. Njihov najniži nosač je životno tijelo. Njima je mudrost bila darovana a da nisu morali do nje dolaziti kroz fizički mozak.Naprotiv, čovjek je morao "pasti u rasplodnju" i za svoje znanje raditi. Duh koji je izgradio mozak putem dijela spolnih snaga upravljenih prema unutra, da bi stekao znanje o fizičkom svijetu, hrani i gradi i današnji mozak. Čovjek se udaljava od svog vlastitog puta kad rađanje koristi za sebične svrhe. Anđeli ne. Njihove duševne snage se nisu dijelile, zato su oni mogli
izdavati dvostruku snagu bez sebičnog zadržavanja.
Snaga koja ide prema van da bi stvorila novo biće, jest ljubav. Anđeli su izdali svu svoju ljubav bez sebičnosti ili strasti i zato je u njih tekla kozmička mudrost.Čovjek izdaje samo dio svoje ljubavi, ostatak sebično zadržava i upotrebljava za to da izgradi svoje unutarnje organe izražavanja, da sebe samoga poboljšava. Tako postaje njegova ljubav sebična i osjetima. S jednim dijelom svoje stvaralačke, duševne snage on sebično ljubi drugo biće, jer traži suradnju za rađanje. S drugim dijelom svoje stvaralačke
duševne snage on misli (također iz sebičnih razloga), jer želi znanje.
Anđeli ljube bez strasti, ali čovjek je morao proći kroz sebičnost. On mora za mudrošću čeznuti i sebično raditi, da bi postigao nesebičnost na višem stupnju. Anđeli su mu pomogli rasplođivati se, pa i nakon okretanja dijela njegove duševne snage.Oni su mu pomogli izgraditi fizički mozak, ali nisu ništa znali o tome što se iz toga može izleći, jer takav instrument nisu imali, a nisu znali ni neposredno govoriti stvorenju s mozgom. Sve što su učinili bilo je da bdiju nad fizičkim izražavanjem ljudske ljubavi i da ga usmjeravaju uzbuđenjima na nevin način i pun ljubavi - da mu uštede boli i smetnje koje su
povezane s upotrebom spolne snage bez mudrosti. Da je takav režim dalje trajao čovjek bi ostao Bogom upravljani automat i nikada ne bi došao do osobnosti i individualnosti. Da je to ipak postao može zahvaliti mnogo osuđivanoj klasi bića koju zovemo luciferima.

Duhovi - luciferi

Ovi duhovi su bili razred zaostalih u životnom valu anđela. U periodi Mjeseca oni su napredovali daleko ispred velike množine onih koji su sada najnapredniji našeg čovječanstva. Oni nisu tako daleko napredovali kao anđeli koji su bili pioniri periode Mjeseca, ali su još uvijek bili tako daleko ispred našega čovječanstva da im je bilo nemoguće uzeti fizičko tijelo, kao što smo mi učinili. A ipak nisu mogli steći znanje bez nutarnjeg organa, bez fizičkog mozga. Oni su stajali između čovjeka koji ima mozak i anđela koji ga ne treba, ukratko oni su bili polubogovi.Tako su bili u ozbiljnom položaju. Jedini način za iznalaženje puta izražavanja i sticanja znanja bio je da se služe fizičkim mozgom čovjeka, kao što su se mogli i sporazumjeti s ljudskim bićem proviđenim mozgom, što anđeli nisu mogli. U kasnije doba lemurijske
epohe čovjek nije vidio fizički svijet kao što ga mi danas vidimo. Njemu je svijet požuda bio mnogo stvarniji. Imao je svijest kao u snu - unutarnju svijest slike - za svijet izvan sebe nije znao. Luciferima nije bilo teško sporazumjeti se s njegovom unutarnjom svijesti i njegovu pažnju obratiti na vanjsku formu koju do tada još nije bio opazio. Oni su mu rekli kako bi
mogao prestati biti samo rob vanjskih moći, kako bi mogao postati svoj vlastiti gospodar i sličan Bogovima, "mogao razlikovati dobro i zlo". Također su mu objasnili kako se ne treba bojati ako njegovo tijelo umre, jer on ima u sebi unutarnju sposobnost stvarati nova tijela bez pomoći anđela. Sva su ova saopćenja imala svrhu da uprave njegovu svijest prema van radi stjecanja spoznaje.
To su luciferi činili da kroz to profitiraju - da steknu spoznaju kako ju je čovjek stekao. Oni su mu donijeli boli i patnje gdje ih prije nije bilo, ali su mu donijeli i neprocjenjivi blagoslov oslobađanja od vanjskih upliva i vodstava, i na taj ga način bacili na put razvoja njegovih vlastitih duhovnih snaga, razvoja koji će ga svojevremeno osposobiti da stekne takvu mudrost kakvu imaju anđeli i druga bića, koja su ga vodila prije nego je stekao svoju
slobodnu volju.
Prije nego su luciferi-duhovi čovjeka prosvijetili on nije poznavao bolesti, ni boli, ni smrti. To je sve nastalo od nerazumne upotrebe rađalačke djelatnosti i njene zloupotrebe za udovoljavanje osjetilima. Životinje u svom divljem stanju niti su bolesne niti trpe boli, jer se njihovo rasplođivanje odvija pod mudrom brigom i vodstvom grupnog duha samo u ono doba godine, koje je povoljno za taj proces. Spolno djelovanje određeno je za svrhe održanja
vrste, a ne za udovoljenje osjetilnih naslada.
Da je čovjek ostao Bogom vođeni automat on ne bi do ovoga dana poznavao bolesti, boli ni smrti ali on bi bio ostao bez svijesti i neovisnosti što je primio prosvijetljenjem luciferskih duhova, "svjetlonoša", koji su mu otvorili oči za razumijevanje i učili ga da svoja mutna opažanja upotrijebi za stjecanje znanja o fizičkom svijetu, kojega je predodređen osvojiti.
Od tog su vremena radile dvije snage u čovjeku. Jedna je ona anđela koji nova bića u majčinu tijelu grade kroz ljubav koja je upravljena prema dolje radi daljnjeg rađanja. Oni su nastavljači naše rase.Druge snage su one luciferske koje su poticatelji za svaku duhovnu djelatnost uz pomoć
drugog dijela spolne snage, koja je upravljena prema gore, za izgradnju mozga

:dontunderstand:

Čemu ovo copy-pastovanje... O D A V D E ...
 
:dontunderstand:

Čemu ovo copy-pastovanje... O D A V D E ...

Nije odatle genije nego od Reozenkruza knjige koju imam i na kraju što to tebe brige si ti neka policija ovde??
Svašta.
Nek ljudi čitaju ,ima koji ne znaju za ovo možda im skine tereta ,,,
IMaš protiv toga nešto??
ILi tebe treba da pitam što da ja radim ovde i zašto radim?
 
Poslednja izmena:
Nije odatle genije nego od Reozenkruza knjige koju imam i na kraju što to tebe brige si ti neka policija ovde??
Svašta.

Misliš da samo ti imaš tu knjigu...To mističnoi hriščanstvo od Maksa Hajndela sam čitao tamo negde početkom 2006 kada se je pojavilo u ovdašnjoj biblioteci .

A copu-pastovano je od safirisa...od reči do reči...jer je malo teže da si prepisivao iz ...knjige...
 
Misliš da samo ti imaš tu knjigu...To mističnoi hriščanstvo od Maksa Hajndela sam čitao tamo negde početkom 2006 kada se je pojavilo u ovdašnjoj biblioteci .

A copu-pastovano je od safirisa...od reči do reči...jer je malo teže da si prepisivao iz ...knjige...

Naporan li si..

Da ti račune polažem i dokazujem nešto??
Ja samo imam knjigu??
Svašta.
 
Nisam pnaporan sigurno. A da možda jesam malo...''nezgodan''...taj greh prihvatam.

Ne nego si dosadan i to patološki...

A ne treba tebi genie da polažem račune odakle ja to ali evo ti dosado kad hoćeš.
Imam knjigu na pdfu ..
Kakav Safiris ne blentaj blentho.
Nadam se da znaš iz ovoga primjetiti da je u pitanju pdf knjiga ane nekakva sajt kopija na koju ti ....

klik

 
Ne nego si dosadan i to patološki...

A ne treba tebi genie da polažem račune odakle ja to ali evo ti dosado kad hoćeš.
Imam knjigu na pdfu ..
Kakav Safiris ne blentaj blentho.
Nadam se da znaš iz ovoga primjetiti da je u pitanju pdf knjiga ane nekakva sajt kopija na koju ti ....

klik


Sasvim slučajno ima ono što si napisao i O V D E

A verovatno je ''slučajnost'' što ste i safiris i ti sasvim slučajno naznačili iste deloveali baš iste, stim što je on to uradio...pre tebe...

Možda sam ja blento blentavi ali od onih kojem takve stvari ...ne prolaze...
 
Sasvim slučajno ima ono što si napisao i O V D E

A verovatno je ''slučajnost'' što ste i safiris i ti sasvim slučajno naznačili iste deloveali baš iste, stim što je on to uradio...pre tebe...

Možda sam ja blento blentavi ali od onih kojem takve stvari ...ne prolaze...

Ja sam prepisivio od njega??

Ti nisi normalan i nakon toga što pokažem da imam knjigu??

No dobro kako te volja,
Ja ne znam čem da nas dvoje da komuniciramo ako misliš da lažem.
Ne vidim razloga.
Ja ne bih s lažovom imao posla..

Nije čudno po meni da taj izvukao iz te knjige to što i ja jer je jako bitan elelmenat .

Ja sam čak knjigu Rozenkruza kroz OCR provukao jer nije moguče je copy pastati a da sam znao da ima na tom sajtu ne bih se sigurno mučio..

Hoćeš da ti oba dvije knjge pokažem??
Da vidiš koliko si glup u tom ponašanju kad zabriješ u toj svojoj tintari???
 
Poslednja izmena:
Pošto sva živa bića koja se nalaze na višem nivou svesti znaju da po prirodnom zakonu energija ne može da bude bolesna niti da umre, odnosno da se samosvesna energija vrti u krug, ostaje nepoznanica u kom se pravcu kreće svaka samosvesna energija u svom karmičkom krugu - da li u pozitivnom ili negativnom smeru. Naime, ono samosvesno biće koje je dostiglo izvesni duhovni nivo, bez nazadovanja, a napredovalo je u pozitivnoj duhovnosti, obično se na svim naseljenim planetama u univerzumu, kojih po „Bhagavad gita“-i ima kao latica lotosovih cvetova, rađa kao neki veliki umetnik ili humanista; dok neko samosvesno biće koje je dostiglo visok duhovnio nivo, a napreduje u negativnoj duhovnosti, može da se na svim tim planetama rađa kao sve veći i veći zločinac, koji će voditi horde bića na nižem nivou svesti u periodične katastrofe (recimo velike ratove). Otuda imamo bića, na svim naseljenim planetama, koja namerno i svesno čine zlo znajući da nema ko da ih kazni, jer niko nikoga ne kažnjava. Pri tom u potpunosti isključujem takozvani robovski mentalitet (strah od nekakve božje ili đavolje kazne itd.), što je karakteristika svih bića koja se nalaze na nižem nivou svesti. Znači, jedan veliki vođa nekog naroda koji je taj narod vodio u osvajanja bio je veoma produhovljen, ali se nalazio u takozvanoj negativnoj duhovnosti - i on je potpuno ravnopravan (u duhovnom smislu) sa onim ko je najveći umetnik i humanista, i ko je dostigao najveće moguće visine u pozitivnoj duhovnosti.

P.S. Kad su pitali Nikolu Teslu da li veruje u boga odgovorio je da ne veruje ni u jednog boga opisanog u postojećim religijama, ali da zna da postoji to biće kao pokretačka energija univerzuma. Mislite o tome.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top