"PA, NEK SE ONDA PUŠE MESECIMA" Vojislav Šešelj objasnio kako umiriti Hrvate

Pravoslavci nisu = Srbi.
Religija je nebitna kao etnografsko obeležje, Srbin je onaj ko izvorno govori srpski jezik, Hrvat je onaj ko izvorno govori hrvatski jezik. Šešelj ga ne govori, kao ni bilo ko od tzv. "Hrvata" na ovom forumu. I nemoj ponovo one bedastoće o Vuku Karadžiću koji je "preuzeo hrvatski jezik", niste nimalo originalni pošto iste bajke zadnjih godina pišu i Bošnjaci. Nikada nijedan Srbin nije preuzeo ili govorio ni kajkavski ni čakavski, srpski jezik je od svog nastanka i prvih pisanih tragova samo štokavski, hrvatski je do 16. veka bio samo čakavski, kasnije kajkavski, a tek pre nešto malo više od 150 godina su Hrvati kao nova politička nacija preuzeli srpski jezik i dali mu hrvatsko ime.
 
Poslednja izmena:
Na cijelom području tzv. SAO Krajine. Hoteli na Jadranu su bili puni prognanika koje su pobunjeni Srbi potjerali iz njihovih domova. Radilo se o preko 300.000 Hrvata.
To su teške izmišljotine, ukupno 300.000 Hrvata po popisu 1991. nije živelo na celoj teritoriji Krajine, uključujući Sremsko-Baranjsku Oblast, kao i zapadnoslavonske opštine Pakrac, Daruvar, Grubišno Polje i Podravska Slatina koje su samo oko 6 meseci tokom 1991. bile pod njenom kontrolom.
 
Meni nije jasno kako ne shvataš da po ustavu ni vi Hrvati a ni bečki konjušari niste imali pravo da izađete iz SFRJ bez pristanka ostalih republika.Vi ste ti koji su promenili granice republike koja se zvala Socijalistička Federativna REPUBLIKA Jugoslavija.

Imali smo pravo:

"Narodi Jugoslavije, polazeći od prava svakog naroda na samoopredeljenje, uključujući i pravo na otcepljenje"


Zašto ste bez naše suglasnosti oteli 1/3 našeg teritorija, a po ustavu niste imali pravo na to?


Isti slučaj kao sa vama.Nekome je odgovaralo da se SFRJ rasparča.Badinterova komisija(potraži baš na netu,da vidiš ko su bili člnovi iste) je odigrala ključnu ulogu aminovanjem secesije Slovenije i Hrvatske u to vreme,a to nisu i ne dozvoljavaju ni danas u svojim državama.

Zašto su jedna pravila vridila za Hrvatsku ili BiH, a druga za Sloveniju ili Makedoniju?

Kakva ste to iskustva imali u Vojvodini?Ja ne znam za jame,budake,kame,bacanja u reke,logore Hrvata u to vreme.A nije da ne istražujem događaje iz ww2.

Imali su Hrvati itekako neugodnih iskustava s četnicima u WWII, a jesu li nahebali oni u Dalmaciji, Bosni ili Vojvodini ne minja na stvari.


Koja propaganda kada ste se vrlo brzo naoružali,čak vas je i NATO pomagao bombardujući srpske položaje za vaš račun.Pa sada,sa ove vremenske distance se sve zna.
Rat smo dočekali bez ikakvog značajnijeg naoružanja, a dugo smo imali i embargo na kupovinu oružja, al su nas srića vaša braća Rusi naoružali jer su nam prodavali ispod stola. A u usporedbi s vama bili smo lovačko društvo, a niko normalan ne može započet rat ili ić istrijebit 500 000 Srba s takvim naoružanjem pa prema tome radilo se o vašoj propagandi da vam se sprema NDH i Jasenovac.

Masu Srba je najnormalnije nastavila živit van RSK dok ste nas granatirali, proganjali i vršili pokolje nad civilima(Ovčara, Škabrnja..) pa prema tome nema razloga da bi i Krajišnici najnormalnije nastavili suživot s Hrvatima da im vaši političari i njihova svita nisu napunili glavu o ustašama koje se spremaju na klanje pa su ovi odlučili postavljat barikade, a onda i sve ostalo nakon toga.
 

"PA, NEK SE ONDA PUŠE MESECIMA" Vojislav Šešelj objasnio kako umiriti Hrvate​

Predsednik SRS dr Vojislav Šešelj kaže da je sredstvo za umirenje Hrvata da televizije jednog dana prvo u celosti prikažu njihovu poslednju vojnu paradu, a odmah zatim našu vojnu paradu.
"Pa, nek se onda puše mesecima", kazao je Šešelj.
Pogledajte prilog 1881160
Ističe da Hrvati uplašeni prete Srbiji.

"Razbijaju sopstveni strah", dodao je predsednik SRS.
Ističe da Srbija nije luda da izazove rat sa NATO.
Pogledajte prilog 1881161
"Čekamo da NATO propadne", objasnio je lider radikala.
https://www.alo.rs/vesti/politika/1...widget=17683871084004&ayu_post=17751577403330
Seselj ZAGRMEO - Ne bih voleo da sam na mestu Hrvata, posle ovoga :lol:


To je Vojaaaaa Šešeeelj

Vojo Vojvodo!

Pravo u sridu
 
To je Vojaaaaa Šešeeelj

Vojo Vojvodo!

Pravo u sridu

dwxe24ngk8ve1.jpeg
 
Koliki su to hoteli naopako?!
I onda ste rešili da isterate sve srpsko,i napravili ste onu Oluju.I takvi ste ušli u EU,bez ikakvih problema.Nisu vam uveli ni sankcije,nisu vas ni bombardovali,ništa.Nisam siguran,ali mislim da je Hrvatska jedina drava EU koja je počinila takvu strahotu i primljena u uniju.Moram proveriti.
Zašto bismo imali sankcije, bombardiranje ili bilo kakve probleme zbog Oluje?!?!?! Ne razumijem. :dontunderstand:

Svaka suverena država ima pravo uspostaviti punu kontrolu nad svojim teritorijem svim raspoloživim sredstvima, uključujući i silom. Ništa sporno.
 
Religija je nebitna kao etnografsko obeležje, Srbin je onaj ko izvorno govori srpski jezik, Hrvat je onaj ko izvorno govori hrvatski jezik. Šešelj ga ne govori, kao ni bilo ko od tzv. "Hrvata" na ovom forumu. I nemoj ponovo one bedastoće o Vuku Karadžiću koji je "preuzeo hrvatski jezik", niste nimalo originalni pošto iste bajke zadnjih godina pišu i Bošnjaci. Nikada nijedan Srbin nije preuzeo ili govorio ni kajkavski ni čakavski, srpski jezik je od svog nastanka i prvih pisanih tragova samo štokavski, hrvatski je do 16. veka bio samo čakavski, kasnije kajkavski, a tek pre nešto malo više od 150 godina su Hrvati kao nova politička nacija preuzeli srpski jezik i dali mu hrvatsko ime.
Glavni narodi imaju jezik sa više dijalekata. Primjerice, Nijemci imaju brojne dijalekte. Hrvati, također. Narodi nastali otpadanjem od glavnog naroda imaju samo jedan dijalekt koji je kod njih jedini jezik. Zato Srbi imaju samo štokavicu.
 
Glavni narodi imaju jezik sa više dijalekata. Primjerice, Nijemci imaju brojne dijalekte. Hrvati, također. Narodi nastali otpadanjem od glavnog naroda imaju samo jedan dijalekt koji je kod njih jedini jezik. Zato Srbi imaju samo štokavicu.
Znači, Srbi su otpali od Hrvata :hahaha: :hahaha: :hahaha: Mislio sam da smo otpali od Bošnjaka.

Štokavski, čakavski i kajkavski nisu nikakvi "dijalekti" već 3 različita jezika, to je rekao i vaš predsednik. Dijalekti su šumadijsko-vojvođanski, slavonski, istočnohercegovački, prizrensko-timočki, kosovsko-resavski, zetsko-raški, bosansko-dalmatinski, itd. Do poznog 16. veka, Hrvati su imali samo čakavicu, Srbi su i pre i posle imali samo štokavicu, a preci današnjih Slovenaca i zapadnopanonski Slovinci su oduvek imali samo kajkavicu. Ne postoji nijedan materijalni dokaz da je ijedan Hrvat u srednjem veku ikada govorio ili pisao kajkavski ili štokavski.
 
Zašto bismo imali sankcije, bombardiranje ili bilo kakve probleme zbog Oluje?!?!?! Ne razumijem. :dontunderstand:

Svaka suverena država ima pravo uspostaviti punu kontrolu nad svojim teritorijem svim raspoloživim sredstvima, uključujući i silom. Ništa sporno.
To važi i za Srbiju, Narodnu Republiku Kinu?
 
Srbija je izvršila etničko čišćenje Kosova, a ne sjećam se da su se Albanci tada bili odcijepili od Srbije. Kina ako nije marila za Tajvan prije pola stoljeća, ne mora ni sada. Prošla baba s kolačima. I njima i vama.
To su budalaštine, Šiptari vrše etničko čišćenje nad Srbima 150 godina, sa jedinim prekidom u vreme Kraljevine Jugoslavije i u prvoj polovini devedesetih.
 
Znači, Srbi su otpali od Hrvata :hahaha: :hahaha: :hahaha: Mislio sam da smo otpali od Bošnjaka.

Štokavski, čakavski i kajkavski nisu nikakvi "dijalekti" već 3 različita jezika, to je rekao i vaš predsednik. Dijalekti su šumadijsko-vojvođanski, slavonski, istočnohercegovački, prizrensko-timočki, kosovsko-resavski, zetsko-raški, bosansko-dalmatinski, itd. Do poznog 16. veka, Hrvati su imali samo čakavicu, Srbi su i pre i posle imali samo štokavicu, a preci današnjih Slovenaca i zapadnopanonski Slovinci su oduvek imali samo kajkavicu. Ne postoji nijedan materijalni dokaz da je ijedan Hrvat u srednjem veku ikada govorio ili pisao kajkavski ili štokavski.
Donjonjemački, gornjonjemački i srednjonjemački dijalekti nisu osobito međusobno razumljivi iz pozicije standardnog njemačkog jezika. Svejedno su dijalekti. Isto tako su i štokavski, kajkavski i čakavski dijalekti, a onaj narod koji ima dijalekte je glavni. Ostali su nastali otpadanjem od glavnog naroda. Sapienti sat.
 
Donjonjemački, gornjonjemački i srednjonjemački dijalekti nisu osobito međusobno razumljivi iz pozicije standardnog njemačkog jezika. Svejedno su dijalekti. Isto tako su i štokavski, kajkavski i čakavski dijalekti, a onaj narod koji ima dijalekte je glavni. Ostali su nastali otpadanjem od glavnog naroda. Sapienti sat.
Kako je moguće da su Hrvati kao "glavni narod" 2/3 svoje istorije govorili i pisali samo jedan od ta 3 "dijalekta", i to brojčano najmanji koji je pred izumiranjem? I taj dijalekat se gle slučajnosti lenjirom poklapao sa političkim granicama Hrvatske u celom tom periodu.
Nisu gluposti. Srbiji je oduzeto Kosovo kako bi se zaustavilo etničko čišćenje Albanaca i mogući genocid.
Znači, vama je trebala biti oduzeta Krajina da bi se zaustavilo etničko čišćenje Srba i moguće ponavljanje genocida koji je bio pola veka ranije? Ukrajini je trebala biti oduzeta Novorusija, da bi se zaustavilo etničko čišćenje Rusa, povampirenje nacizma i mogući genocid?
 
Zašto bismo imali sankcije, bombardiranje ili bilo kakve probleme zbog Oluje?!?!?! Ne razumijem. :dontunderstand:

Svaka suverena država ima pravo uspostaviti punu kontrolu nad svojim teritorijem svim raspoloživim sredstvima, uključujući i silom. Ništa sporno.
Jel možemo povući bar na neki način paralelu između Hrvatske i SRJ?
Vi dobili međunarodno priznanje,mi bombardovanje i okupaciju dela teritorije.
 
Jel možemo povući bar na neki način paralelu između Hrvatske i SRJ?
Vi dobili međunarodno priznanje,mi bombardovanje i okupaciju dela teritorije.
Srbi su to na Kosovu odigrali glupo, da je napišem imbecilno, ponosno pred kamerama pljačkali i palili albanska sela, protjerivali preko granice Albance sa sve oduzimanjem dokumenata i bacanja na veliku hrpu istih, brdo mrtvih civila poslije operacija čišćenja terena itd.
Poslije se još inatili zapadu pa popili bombardiranje.

Kao da ste sve radili po scenariju koji vam je napisao najveći neprijatelj.
 
Većina Vulina su Hrvati. Većina Brnabića su Hrvati. Drašković je u jednom povijesnom času više bilo hrvatsko nego srpsko prezime. Sad je većinski srpsko.
Drašković je oduvek bilo srpsko prezime. Teško da su Vulini Hrvati (većina) pošto u Srbiji (760) i Bosni i Hercegovini (614) ih ima dosta više nego u Hrvatskoj i kod Hrvata.
Pola elite Republike Srpske ima nekoga roditelja ili baku/djeda Hrvata.
Nope



Četvrtina Beograda ima neki korijen u Hrvatskoj. Bilo pa prošlo.

Da se vratimo na činjenice, a da velikohrvatsku mitomaniju ostavimo po strani.

Na popisu stanovništva Republike Srbije 2011. godine bilo je 57.900 Hrvata i samo 19.223 onih kojima je hrvatski maternji jezik. Šta nam govore ovi podaci o Hrvatima u Srbiji? Any guesses?

http://bs.wikipedia.org/wiki/Popis_stanovništva_u_Srbiji_2011.
 
Srbi su to na Kosovu odigrali glupo, da je napišem imbecilno, ponosno pred kamerama pljačkali i palili albanska sela, protjerivali preko granice Albance sa sve oduzimanjem dokumenata i bacanja na veliku hrpu istih, brdo mrtvih civila poslije operacija čišćenja terena itd.
Poslije se još inatili zapadu pa popili bombardiranje.

Kao da ste sve radili po scenariju koji vam je napisao najveći neprijatelj.
Država se borila protiv terorista.
 

Back
Top