Pa i pošteni Srbi ti kažu -Engel: Promena granica bila bi loša ideja

Slušaj ti mene kad ti ja kažem, manite se prekrajanja granica i budućnost će vam odmah postati bolja :per:

Опа,
почињеш са конструктивним предлозима !

Замка ?
Ма није !

Само си изгубљен,
а наоружан тим побуњеничким вокабуларом и начином размишљања !
И као такав опасан,
у смислу кочиш и себе,
а са другима таквима и општи прогрес друштва коме припадаш !

Ти си значи за престанак разговора о размени територија ?!

Али види,
нама Србима стварно треба тај наш стари излаз на море.
Хвала Богу, и Скипима треба део Косова !

Ето прилике да уз шампањац разменимо територије као на оној мапи,
зар не мислиш тако ?
 
Istorijski gledano Skadar vise pripada Srbima no Pristina. Rvati vi se danas smejete ali to ne menja cinjenicu da su vam svi srpski krajevi danas pusti, plus i ostali delovi gde ste nekada vi bili vecina. Pitanje je samo ko ce to preuzeti, Srbi ili ovi novi sto dolaze.

'Istorijski gledano', sve je to Rimsko carstvo, ali džaba to 'istorijsko gledanje' današnjim Rimljanima, neće to nikad više biti njihovo :per:

'Istorijsko gledanje' možeš objesiti mačku o rep.
 
Engel: Promena granica bila bi loša ideja
19. November, 2019 08:16 |

engel.jpg

Američki kongresmen Eliot Engel upozorava na ideju promene granica između Kosova i Srbije.
Predsedavajući Odbora za spoljne poslove Predstavničkog doma rekao je za Glas Amerike da se nada da će buduća vlada Kosova imati širu osnovu i da će on učiniti sve što može da pomogne Kosovu i Albaniji.
Engel kaže da je skeptičan u vezi sa idejom promene granica, jer se ne bi zaustavilo sa Kosovom.
To bi izazvalo lančanu reakciju za koju mislim da neće biti pozitivna. Znamo parametre za Kosovo. Mislim da bi promena granica bila loša ideja. Mislim da to ne bi bilo mudro”, rekao je on.
Engel je izrazio nadu da će Vlada Kosova imati širi okvir kako bi se više ljudi uključilo u koaliciju kako bi se izborili sa izazovima, jer se zemlja suočava sa nekim izazovima.
“Srbija ulaže velike napore da delegitimizuje Kosovo. Pokušava da ubedi zemlje koje su priznale nezavisnost Kosova da povuku priznanje. Mi se borimo protiv tih napora. Dakle, što je zemlja kohezivnija, to će biti bolje za zemlju”, rekao je Engel.
Njujorški kongresmen odbio je da komentariše lidera Samoopredeljenja, Aljbina Kurtija, rekavši da ne komentariše kandidate za premijera u drugim zemljama.
“Ali dozvolite mi da kažem da sam siguran da će Sjedinjene Države, uz moj podsticaj za predsedavajućeg komiteta za spoljne poslove, nastaviti da održavam bliske odnose sa albanskom nacijom, sa albanskim narodom i narodom Kosova. I naravno, voljan sam da vam pomažem na bilo koji način, tako da ko god bude izabran, gospodin Kurti ili neko drugi, ponudiću moju pomoć “, rekao je on.
Govoreći o predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću, on je naveo slučaj braće Bitići kao primer, za obećanja koje je dao i nije održao, rekavši da nije učinio ništa u tom pravcu.
Engel nije direktno odgovorio na pitanje o ulozi specijalnih izaslanika za Balkan i razgovorima između Kosova i Srbije, Metjua Palmera i Ričarda Grenela, ali je rekao da bi, ali je rekao da u svakom dijalogu o budućnosti Kosova narod Kosova moraju imati pravo glasa.
“Sve te druge stvari koje pokušavaju da urade sa Albanijom, Srbijom, ako Kosovo nije uključeno, neće biti fer odluka. Tako da verujem da odluka naroda Kosova treba da se uzme u obzir po svim pitanjima”, kazao je Engel
Po njegovom mišljenju, Sjedinjene Države moraju da preuzmu aktivniju ulogu.
“Kao predsedavajući Odbora za spoljne odnose, kao veliki pristalica Kosova i uradiću sve što je u mojoj moći da to postignem i sve što je potrebno izabranim zvaničnicima Kosova i Albanije, uvek sam spreman da pomognem”, dodao je on.
Engel je takođe izrazio zabrinutost zbog talasa mladih koji ne pronalaze posao na Kosovu i u Albaniji i napuštaju svoju zemlju.

http://radiomitrovicasever.com/2019/11/19/engel-promena-granica-bila-bi-losa-ideja/

I sada ja vas pitam braćo Srbi, Kako je moguće da ne možemo naći zajednički interes sa Amerima da ne menjamo granicu a da ih ubedimo da se nikada nećemo odreći svoje teritorije i kompletne granice države Srbije?
Ok onda cemo morati da trazimo da se celo Kosovo vrati pod upravu Beograda kako ne bi menjali granice :D
 
'Istorijski gledano', sve je to Rimsko carstvo, ali džaba to 'istorijsko gledanje' današnjim Rimljanima, neće to nikad više biti njihovo :per:
'Istorijsko gledanje' možeš objesiti mačku o rep.
Tako je. Validno je jedino gledanje svetskih sila. SAD i Rusije. Eventualno Kine. Ostalo je sve boranija. Istorijski gledano Vojvodina pripada Madjarskoj.
 
Kakve 'razmjene teritorija'? Tko tu 'razmjenjuje' nešto? Tu Albanci gube pola Kosova i sjever Albanije, a dobijaju točno šta?
U celoj ujdurmi Albanci gube vremenom. NATO ide lagano ka raspadu, a Kosovo je u gorem statusu od Palestine. Srbima se najvise isplati da cekaju. Kako sto se Kosova tice tako i sto se Srpske tice. Pitanje je sta vi Hrvati mislite o Herceg Bosni?
 
Tako je. Validno je jedino gledanje svetskih sila. SAD i Rusije. Eventualno Kine. Ostalo je sve boranija. Istorijski gledano Vojvodina pripada Madjarskoj.

Pa zapravo da, nisi daleko od istine, najvažnije je kakvo stajalište zauzme međunarodna zajednica predstavljena preko političkih tijela koja faktički vode sile aktualne u određenom povijesnom i političkom momentu, to je jedan faktor kojeg Srbi često izostavljaju u promišljanjima svojih političkih akcija.
 
Što se tiče izlaza na more veće su šanse opet preko Crne Gore nego ikada preko Albanije.
Srbiji ne treba izlaz na more kao sto ne treba ni Madjarskoj. Nije ovo srednji vek. Osim toga Srbija vec ima izlaz na more jer je CG srpska zemlja. To sto je Milo hajdzekovao CG to je kratkotrajno. CIm odapne CG izlazi iz NATO i postaje deo Srbije.

Nema potrebe gubiti vreme na razmiljsanja o necemu sto je de facto reseno.
 
Pa zapravo da, nisi daleko od istine, najvažnije je kakvo stajalište zauzme međunarodna zajednica predstavljena preko političkih tijela koja faktički vode sile aktualne u određenom povijesnom i političkom momentu, to je jedan faktor kojeg Srbi često izostavljaju u promišljanjima svojih političkih akcija.
Tako je. A to je zato sto su Srbi redak narod koji se nalazi izmedju ta dva uticaja. Za razliku od MIlosevica Vucic je izvrsni drzavnik i diplomata i on vrlo uspesno manipulise tim uticajima. Neverovatno je da Srbija i tako slaba danas Rusija imaju toliki uticaj da onemogucavaju da Kosovo postane deo UN, Interpola i slicno.

Srbija je uvek imala uticaja i diplomatiju mnogo jacu od svoje realne snage. I kao sto kazes desavalo se 1941. 1914. pa i 1990. da se sukobila sa Nemackom tj SAD direktno.
 
U celoj ujdurmi Albanci gube vremenom. NATO ide lagano ka raspadu, a Kosovo je u gorem statusu od Palestine. Srbima se najvise isplati da cekaju. Kako sto se Kosova tice tako i sto se Srpske tice. Pitanje je sta vi Hrvati mislite o Herceg Bosni?

Što se tiče NATO saveza, nemoj baš držati dah do njegovog raspada, a i da se raspadne to ne znači da će se raspasti i međunarodni poredak koji podržava nezavisno Kosovo, ali ako se raspadne i međunarodni poredak e onda je rat, pa kom opanci kom obojci.

Što se tiče Herceg Bosne, Hrvatska nema nikakvih političkih ambicija u smislu pripojenja Hercegovine Hrvatskoj, ili bilo kojeg drugog dijela teritorija neke druge države, niti je to politički cilj bilo koje političke snage u Hrvatskoj. Naravno, u slučaju raspada aktualnog međunarodnog poretka, takve ambicije bi se možda mogle pojaviti, ali to isto znači rat.
 
Što se tiče NATO saveza, nemoj baš držati dah do njegovog raspada, a i da se raspadne to ne znači da će se raspasti i međunarodni poredak koji podržava nezavisno Kosovo, ali ako se raspadne i međunarodni poredak e onda je rat, pa kom opanci kom obojci.

Što se tiče Herceg Bosne, Hrvatska nema nikakvih političkih ambicija u smislu pripojenja Hercegovine Hrvatskoj, ili bilo kojeg drugog dijela teritorija neke druge države, niti je to politički cilj bilo koje političke snage u Hrvatskoj. Naravno, u slučaju raspada aktualnog međunarodnog poretka, takve ambicije bi se možda mogle pojaviti, ali to isto znači rat.
Nisam siguran. Samo kazem da su sve karte otvorene. I sile cine greske kao sto je na primer napad Hitlera na Rusiju. Sto se herceg Bosne tice tu sam cak stekao utisak da se Hrvati nje groze i da smatraju te bosanske Hrvate drugorazrednima, udbasima, pokvarenjacima i slicno.
 
Nisam siguran. Samo kazem da su sve karte otvorene. I sile cine greske kao sto je na primer napad Hitlera na Rusiju. Sto se herceg Bosne tice tu sam cak stekao utisak da se Hrvati nje groze i da smatraju te bosanske Hrvate drugorazrednima, udbasima, pokvarenjacima i slicno.

Pa naravno da su karte uvijek otvorene, ali svaka promjena će značiti rat, tako da se ja baš i ne veselim tim promjenama, daleko im kuća bila.

A što se tiče bosanskih Hrvata, Hrvatska i Hrvati će uvijek stati iza njih, ali ne može se dopustiti da Hrvatska bude njihov politički taoc u bilo kojem smislu.
 
Pa naravno da su karte uvijek otvorene, ali svaka promjena će značiti rat, tako da se ja baš i ne veselim tim promjenama, daleko im kuća bila.

A što se tiče bosanskih Hrvata, Hrvatska i Hrvati će uvijek stati iza njih, ali ne može se dopustiti da Hrvatska bude njihov politički taoc u bilo kojem smislu.
Rat. Od necega mora da se umre. :D
 

Back
Top