Pa i pošteni Srbi ti kažu -Engel: Promena granica bila bi loša ideja

nesko101

Elita
Poruka
18.091
Engel: Promena granica bila bi loša ideja
19. November, 2019 08:16 |

engel.jpg

Američki kongresmen Eliot Engel upozorava na ideju promene granica između Kosova i Srbije.
Predsedavajući Odbora za spoljne poslove Predstavničkog doma rekao je za Glas Amerike da se nada da će buduća vlada Kosova imati širu osnovu i da će on učiniti sve što može da pomogne Kosovu i Albaniji.
Engel kaže da je skeptičan u vezi sa idejom promene granica, jer se ne bi zaustavilo sa Kosovom.
To bi izazvalo lančanu reakciju za koju mislim da neće biti pozitivna. Znamo parametre za Kosovo. Mislim da bi promena granica bila loša ideja. Mislim da to ne bi bilo mudro”, rekao je on.
Engel je izrazio nadu da će Vlada Kosova imati širi okvir kako bi se više ljudi uključilo u koaliciju kako bi se izborili sa izazovima, jer se zemlja suočava sa nekim izazovima.
“Srbija ulaže velike napore da delegitimizuje Kosovo. Pokušava da ubedi zemlje koje su priznale nezavisnost Kosova da povuku priznanje. Mi se borimo protiv tih napora. Dakle, što je zemlja kohezivnija, to će biti bolje za zemlju”, rekao je Engel.
Njujorški kongresmen odbio je da komentariše lidera Samoopredeljenja, Aljbina Kurtija, rekavši da ne komentariše kandidate za premijera u drugim zemljama.
“Ali dozvolite mi da kažem da sam siguran da će Sjedinjene Države, uz moj podsticaj za predsedavajućeg komiteta za spoljne poslove, nastaviti da održavam bliske odnose sa albanskom nacijom, sa albanskim narodom i narodom Kosova. I naravno, voljan sam da vam pomažem na bilo koji način, tako da ko god bude izabran, gospodin Kurti ili neko drugi, ponudiću moju pomoć “, rekao je on.
Govoreći o predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću, on je naveo slučaj braće Bitići kao primer, za obećanja koje je dao i nije održao, rekavši da nije učinio ništa u tom pravcu.
Engel nije direktno odgovorio na pitanje o ulozi specijalnih izaslanika za Balkan i razgovorima između Kosova i Srbije, Metjua Palmera i Ričarda Grenela, ali je rekao da bi, ali je rekao da u svakom dijalogu o budućnosti Kosova narod Kosova moraju imati pravo glasa.
“Sve te druge stvari koje pokušavaju da urade sa Albanijom, Srbijom, ako Kosovo nije uključeno, neće biti fer odluka. Tako da verujem da odluka naroda Kosova treba da se uzme u obzir po svim pitanjima”, kazao je Engel
Po njegovom mišljenju, Sjedinjene Države moraju da preuzmu aktivniju ulogu.
“Kao predsedavajući Odbora za spoljne odnose, kao veliki pristalica Kosova i uradiću sve što je u mojoj moći da to postignem i sve što je potrebno izabranim zvaničnicima Kosova i Albanije, uvek sam spreman da pomognem”, dodao je on.
Engel je takođe izrazio zabrinutost zbog talasa mladih koji ne pronalaze posao na Kosovu i u Albaniji i napuštaju svoju zemlju.

http://radiomitrovicasever.com/2019/11/19/engel-promena-granica-bila-bi-losa-ideja/

I sada ja vas pitam braćo Srbi, Kako je moguće da ne možemo naći zajednički interes sa Amerima da ne menjamo granicu a da ih ubedimo da se nikada nećemo odreći svoje teritorije i kompletne granice države Srbije?
 
Vrlo prosto. Ova garnitura na vlasti je izgubila rat. Nema šta oni da pregovaraju sa bilo kim.
Eventualni boljitak možemo očekivati u budućnosti, ali samo ako budemo pametni i budemo imali natalitet.
moze mi da menjamo jos 100 garnitura, dzaba...........tek kad se unisti Vasington, bilo ko da dodje na vlast u Srbiji, resice kosovski problem.
 
I sada ja vas pitam braćo Srbi, Kako je moguće da ne možemo naći zajednički interes sa Amerima da ne menjamo granicu a da ih ubedimo da se nikada nećemo odreći svoje teritorije i kompletne granice države Srbije?
Није ти Американац проблем него БГ. Није ми то рекао деда него прадеда ал` немој ником причати.
Kad su priznavali monstrum drzavu Kosovos nisu se plasili lancane reakcije, kad moze Kosovos zasto ne bi Republika Srpska bila drzava koja ima sve atribute drzave za razliku od ovog monstruma njihovog ceda.
Откинеш ли Српску никад нећеш видјети КиМ очима. И овако је превише ризично да на свако потезање питања (притисак) КиМ људи скачу на ноге и траже референдум за самосталност. Значи прво кафа у Призрену.
 
Није ти Американац проблем него БГ. Није ми то рекао деда него прадеда ал` немој ником причати.

Откинеш ли Српску никад нећеш видјети КиМ очима. И овако је превише ризично да на свако потезање питања (притисак) КиМ људи скачу на ноге и траже референдум за самосталност. Значи прво кафа у Призрену.

ma da...........ni za ratove u libiji, siriji, ukrajini, avganistanu........nisu krivi amerikanci vec gradjani ovih drzava........A JADNE AMERIKANCE ZA SVE OPTUZUJU...........zli jezici govore da su amerikanci 1999 cak i Srbiju bombardovali.....gluposti,....cista "teorija zavere".
 

Back
Top