Quantcast

Oznake JNA, VJ, VSCG za prodaju, trampu

KOKANPFC

Početnik
Poruka
7
Hm,nisam bas siguran da nema kopija... Sakupljam ambleme vec 14 godina i u vojsci sam 18 ali ne videh do sada neke ambleme od eskadrila koje se nude...mozda su postojale u nekom paralelnom svetu. Kopije su preplavile ponudu amblema u zadnjih par godina i upropastile taj hobi pa mnogi prodaju kolekcije jer se vise ne zna sta je original a sta ne. Umesto da sacuvamo od zaborava deo istorije nase vojske za sledece generacije,deo ljudi sve to kvari i to zbog malih para,ali to je njihova sramota zbog koje ce se nekada kajati nadam se

turcin

Ističe se
Poruka
2.289
da to je tacno,bilo je pokusaja da se na prodajlako uvale neke kopije ali su admini na sugestije reagovali vrlo brzo i takve aukcije ponistili,jeste da su tek poceli ali im je pristup mnogo drugaciji nego na limundu,koji je krs nad krsevima,znaci pre ces na buvljaku naci original nego na limundu,iz iskustva naseo sam par puta na tom sajtu tako da mi je to dovoljno iskustvo,a na prodajlako za sada pratim sta se desava i izgleda mi totalno ok,i nadam se da ce uskoro biti jos jaci sa ponudom.

turcin

Ističe se
Poruka
2.289
Početna cena: 450 din (~4,70 €)
Upišite ponudu:
(Upišite 450 din ili više)
Završetak prodaje: 1 dan 10 čas 49 min
(Ističe 06.12.2009 20:18)
Ukupno: 0 ponuda
Osnovne informacije
Lokacija artikla: Niš, Srbija
Početak prodaje: 03.12.2009 20:18
Trajanje: 3 dana
Pregledano: 5 puta

Informacije o prodavcu
Prodavac: iqsystems (0)
Ukupna ocena: 0.00%
Član: od 28-11-2009, Niš
detaljne ocene Pogledajte detaljne ocene
pitanje za prodavca Pošalji prodavcu pitanje
detaljne ocene Pošalji privatnu poruku
aukcije prodavca Ostale aukcije prodavca

Karakteristike artikla
Tip: Amblemi

Detaljan opis artikla
Amblem 675. transportna avijacijska eskadrila

turcin

Ističe se
Poruka
2.289
Kad smo kod retkosti recimo amblem krokodili ORDBR-a RRF VJ ne vredi nista,ni 100 dinara a tretiraju ga kao znamenitost i izuzetnu retkost,s tom razlikom sto to nije bio zvanicni amblem u upotrebi u VJ,vec je to sama jedinica interno za sebe napravila i malo im se progledalo kroz prste jer je tadasnji k-dant pbb Nebojsa Joksimovic tretirao pesadijsku disciplinu u mornarici te mu je tadasnji k-dant RRF-a kbb Dragan Jovin progledao kroz prste ali kratko vreme su ga nosili jer su im naredili da to poskidaju,sustinski to nije nista znacilo jer ljudi koji su ga nosili su bili pripadnici A jedinice koja je namenjena za obuku i izvrsenje zadataka u sklopu redovnih mirnodopskih aktivnosti kao i borbenih dakle nije pripadala nikakvoj jedinici posebne namene,radili su na recnim tenkonoscima iz perioda drugog svetskog rata koji su izvadjeni iz dunava itd.sada taj odred vise ne postoji,znaci zvao se odred recnih desantnih brodova jedinica u sklopu RRF VJ, a ne krokodili,postovani toliko o poznavanju i cenjenju vrednosti amblema jer svako je mogao interno da napravi bilo koji amblem i da ga posle kratkog perioda po naredjenju skinu,ako si ga skinuo po naredjenju dovoljno govori o njegovoj vrednosti.

sojka tica

Početnik
Poruka
45
Meni je jedan dalji rodjak radio u recnoj mornarici i kada je jednom dosao kod nas u uniformi imao je tog krokodila,bio je jako smesan sa njim,a i njegove reci su bile kada smo ga pitali sta mu je taj krokodil doslovce,ma pusti neki nas idiot za....bava,valjda ce da ih poskidamo uskoro,ne mogu da poverujem da se ljudi loze na takve gluposti.

KOKANPFC

Početnik
Poruka
7
Postovani Turcin prvo bih voleo da znam da li si kolekcionar amblema,kolekcionar zvanicnih amblema(izaslih u sl.listu),ljubitelj amblema ili nesto cetvrto. Posto nisi prepoznao da je amblem koji si reklamirao totalni falsifikat i da nikada nije postojao sumnjam da si prve dve opcije. Amblem ORDBR sa krokodilom slucajno imam ja,mislim jedini od kolekcionara pa sam sliku distribuirao ostalima,i ne bih ga dao nikada jer je deo istorije nase vojske,pa iako su sto kazes vozili nemacke brodove iz dubine Dunava a nisu kao neka specijalna jedinica pa kao nemaju pravo da prave amblem ipak je NOSEN i kao takav stoji uz sigurno 80 posto ne oficijelnih amblema koje su jedinice pravile same za sebe ali zbog nezainteresanosti nekih organa koji su trebali da odobre amblem nisu zaziveli i naredjivano je da se skidaju. Znas li koliko ima zvanicnih amblema u VJ??? Samo amblemi RV od '97 i par PVO,naravno uz opsti znak VJ,vojne policije,63 i jos par. Sve ostalo se u jedinicama zadrzalo duze ili krace kao nezvanican amblem. Ali to je deo istorije nase vojske. Ne znam kuda vodi ova diskusija ali sam samo zeleo da ukazem na problem falsifikovanja amblema,a svako neka skuplja sta voli i zeli...

turcin

Ističe se
Poruka
2.289
Postovano Kokan partizan forever je li tako,bese,da bio nekada davno kolekcionar amblema,no kada sam video da se masovno formiraju jedinice,koje da se tako izrazim pre ukinu nego sto se naprave i kada sam video da se amblemi za te jedinice rade na nivou samih jedinica bez zvanicnog usvajanja kao i sto ih skidaju po naredjenju i to staresine koje se ponose pripadnoscu toj jedinici,a kasnije i dozvole da im rasformiraju jedinicu,pa ih posalju na druga radna mesta uglavnom na takva da bivaju gurnuti u kraj na neku duznost koja je izrazio bih se tak nije cak ni leva,razumem ja da mnogi moraju da istrpe,porodica je iza njih mora se hleb obezbediti i slicno,jadno je sve to,nije li to deo istorije i to nase koju ti emblemi nose i oznacavaju,da,jeste,ako oces da se realno postavis prema tome,naravno da ne pominjem razne liferante koji mnoge pocetnike u kolekcionarstvu zalujuju kopijama itd.medjutim niko nece da iznese istinu,sta su u stvari ti amblemi predstavljeli,njihova heraldika ima mnogo dublje znacenje od vezene ili stampane slike na njima,iza sebe nosi jedan jad i cemer,sto se ne kaze to nego se pricaju bajkovite price,osim zvanicnih oznaka koje su usvojene od strane MO i VS,kao i prethodnih naziva vojske od raspada SFRJ,sve ostalo nema ni vaznost osim u delu istorije koji sam spomenuo a to je vec navedeno u ovom tekstu,da ne govorim o prodaji istih,kopija ili originala kojih i nema fakticki,a kada pogledam koliko se ljudi lome oko toga te od ovog proizvodjaca nemam ako je rec o zvanicnim oznakama,pa ona je ista bez obzira ako je vojska sklopila ugovor sa dve razlicite firme,one prave iste oznake,suludo,jos lidje je sto neko zaradjuje na tome ali dok ima ovaca za sisanje,znas vec,

KOKANPFC

Početnik
Poruka
7
Pretpostavljam iz teksta da si nekada bio zaposlen u vojsci pa od toga proizilazi ta ogorcenost prema svemu sto se desavalo. A desavalo se. Ali to je vec za neku drugu temu a ovde smo malo pricali o amblemima. Cemer i jad ljudi kojima su jedinice ugasene a nosili su ambleme apsolutno nema veze sa kolekcionarstvom istih. Svako sakuplja na svoj nacin,neko sve sto je ikada noseno(kao ja),neko samo zvanicne(ne poznajem nikoga takvog),neko po proizvodjacima,itd. I ne treba ulaziti u to,ali niko nema pravo da veze ambleme koji se ne nose vec 15 godina i predstavlja ih originalima, veze ambleme RV jedinica u jednoj istoj vezionici po slici i prodaje ih iako nikada nisu ni stigli do eskadrila. To nije kolekcionarstvo,to je unistavanje kolekcionarstva. Pravi kolekcionari to znaju,a nema nas puno trenutno bas zbog takvih. Bez obzira sto se licno ne znamo verujem da je tekst o ORDBR imao neku poruku,jer svi kolekcionari znaju da ga ja samo imam pa mislim da nije slucajno on izabran za tvoje strucno proucavanje. Ali nema veze

turcin

Ističe se
Poruka
2.289
Imam ga i ja a vidis niko i ne zna do sada,ali to nema veze,,no svi ti amblemi takvih jedinica su kod mene za sada u jednoj kutiji koja je nakupila poprilicno prasine,jer mi se ne mili da je otvaram,podseca na ono sto vec rekoh,privatne vezionice,nestalo je originala a u nedostatku toga pribegava se replikama,svuda u svetu je tako,nema razlike ni kod nas,osim sto se vrednost originala i kopije ne moze porediti,ako pricamo o prodaji,to svu dva razlicita pojma,koliko razumem nekad i kolekcionar mora da kupi,ali u mulju kopija ko ce se usuditi,zato je pauza u amblemima do daljnjeg,kao i sto smatram da heraldika kao oblast militarije kod nas ne postoji jos uvek,a niti ce,ipak su dnevne potrebe za prezivljavanjem vece,da radio sam nekada.

Xopyc

Obećava
Poruka
51
Evo da odgovorim na neke stvari.
Amblemi koji su trenutno u upotrebi su usvojeni. Jos uvek nisu usvojeni amblemi eskadrila i jedinica. Sa pojedinim ljudima iz Ministarstva odbrane smo poceli sa izradom novih amblema za eskadrile. Usvojen je oblik i nekoliko amblema:
101.lae "Vitezovi"
138.
241.lbae "Tigrovi"
252.mae "Kurjaci sa Usca"
na ostalim amblemima se radi i bitno je da to nisu nametnuti amblemi nego su potekli iz samih eskadrila ili predloga firme Xopyc pa usvojeni od eskadrile.
Takodje je dogovoreno da se urade po dve verzije amblema:
sluzbeni: mogu ga nositi samo pripadnici eskadrile i nece biti u prodaji;
komercijalni: amblem koji ce sluziti za promociju eskadrile, tj. bice prodavan od strane pilota na medjunarodnim aeromitinzima, u prodavnicama, na netu,...Od prodaje komercijalne verzije deo zarade ide u fondove za same eskadrile (sto se pokazalo kao dobro resenje). Od tog novca je uradjeno nekoliko novih salova za pilote 101., 30tak amblema za 241., 15tak amblema za 252.
Razlika izmedju te dve verzije je u tome sto se na originalnom ime eskadrile nalazi u gornjoj lenti, a u komercijalnoj u donjoj lenti.
Nove ambleme mozete videti trenutno na FB u fotografijama (sajt se renovira):
https://www.facebook.com/pages/XOPYC/42303977492
Trenutno su uradjeni "Kurjaci sa Usca" (sa novim oblikom) i MiG-29.

Poslednja izmena:

turcin

Ističe se
Poruka
2.289
posto se dosta u ovoj temi prica o oznakama a i mene one zanimaju pa bih molio i misljenja ostalih na ovoj temi,na www.prodajlako.com sam naisao na dosta interesantnih sevrona SSSR-a i Ruske federacije,guganjem sam dosao i do nekih slika originala koje se podudaraju sa istim sevronima postavljenim na prodaju na navedenm sajtu,pa me zanima jos i nekoliko misljenja o tim sevronima u smislu verodostojnosti,posta sam zainteresovan da ih kupim a naravno ne bih kontaktirao prodavca zbog one stare svaki ciga svoga konja hvali,pa bi mi nezavisni pogledi i misljenja u vezi toga jako pomogli,unapred zahvalan.

Aryan88

Početnik
Poruka
33
..samo da se pohvalim..davne 1984..prvi skok.,.PD-07..i PD-08..kasnije UT-4..
.krilo je tada bilo samo za povlaštene..
..bilo je davno da mi se ne zamjeri..ako sam pogrijesio..u oznakama..imam negdje slike..pa cu ih postovati..
...ukupno imam ..47..skokova..imao sam negdje i knjižicu skokova..ali sam je zagubio..
druze fals,ako ti nesto treba samo mene kontaktiraj,meni nije u interesu da nekom zavucem,mlad sam,prosao sam tu skolu,skapirao kako to funkcionise...

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.