Oživljavanje biljaka

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
66.945
Šta im radite kada videte da je kolaps tu? Osušeno lišće, grane, sparušene, nikakve...

Mislim da li vredi orezati kada je i dalje 35C? Bolje je sačekati sa tim?

Sem davljenja osušenih biljaka vodom da li neki dodatak u vodi pomaže da se brže povrate u život?

Koliko malč pomaže korenu i koji preporučujete?

hosta-sieboldiana-a-shade-loving-plant-damaged-by-too-much-summer-sun-in-kansas-usa-PF5WH2.jpg
 
Да, ова година је баш сушна и претопла. Закасних да ставим мрежу за засену преко купина и све сунце спалило а било лепо родило.
Видим башта као Сахара.. Тешко се изборити.

Што каже Лори џабе заливање.Истина.
 
Да, ова година је баш сушна и претопла. Закасних да ставим мрежу за засену преко купина и све сунце спалило а било лепо родило.
Видим башта као Сахара.. Тешко се изборити.

Што каже Лори џабе заливање.Истина.
verujem da nam je to buducnost, na zalost...
i da trebamo da mislimo o tome...
sta uopste saditi i kako zastiti...sumnjam da ce nam biti hladnija leta
 
Које дрво бисте препоручили да се посади испред куће да прави лети хладовину аутомобилима, љуљашки.. Неко које не расте превише у вис ( јер горе жице од бандере) а рецимо има широку крошњу.
Вероватно 2 ком. лево,десно.
 
Које дрво бисте препоручили да се посади испред куће да прави лети хладовину аутомобилима, љуљашки.. Неко које не расте превише у вис ( јер горе жице од бандере) а рецимо има широку крошњу.
Вероватно 2 ком. лево,десно.
i mene isto zanima...
ja sam nesto gledala ovog sarenolisnog javora

acer-negundo-2.jpg


Vrsta javora srednjeg rasta,dostiže visinu 5-6m i prečnik od 2-3m.Lako se gaji u prosečno bogatim,srednje vlažnim do vlažim podlogama sa dosta sunčevih intervala.Vrsta je tolerantna i na nešto siromašnija zemljišta dok je netolerantna na lokacije u stalim senkama te ih je potrebno izbegavati.Brzorastuća je vrsta koja vodi poreklo širom SAD,osim Havaja i Aljaske,a u prirodi se može naći uglavnom na vlažnim i mokrim žemljištima duž reka i potoka.Veoma je otporan na razne prouzrokovače bolesti od kojih se povremeno javljaju antraknoza i pepelnica a koje se veoma lako suzbijaju.Grane su veoma nežne i lako lomljive usled veće količine padavina pa je poželjno skidanje snega u zimskom periodu da ne bi došlo do lomljenja grana i samog oštećenja i narušavanja oblika drveta.
Temperaturna zona 3-7.

https://rasadnikvasic.rs/acer-negundo/

videla sam uzivo veliki taj javor...i u sirinu je oko 5-6 m
 
Tu je bitno i kakve su grane jer po nevremenu i od starosti znaju da pucaju a to nie zdravo za automobile ispod. Opet i drveće kakav koren ima dal ide dole ili plitko u širinu. Nama je bor posle nevremena ispao iz zemlje 10 m visine 😐

Moji favoriti jasen, javor, breza, hrast, platan, bor.
 
Tu je bitno i kakve su grane jer po nevremenu i od starosti znaju da pucaju a to nie zdravo za automobile ispod. Opet i drveće kakav koren ima dal ide dole ili plitko u širinu. Nama je bor posle nevremena ispao iz zemlje 10 m visine 😐

Moji favoriti jasen, javor, breza, hrast, platan, bor.
platan bude jakooo velik...
breza je osetljiva...mnogima su se osusila sada velika stabla, verovatno ima plitak koren a znam da je podlozna i bolestima, mravima, itd...
bor...hm...meni je iscupao vetar takodje jednog...ne bih ga vise nikada sadila blizu kuce, takodje iglice, sisarke...
za jasen, javor i hrast ne znam, nisam ih imala
 

Back
Top