Oživljavanje biljaka

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
56.729
Šta im radite kada videte da je kolaps tu? Osušeno lišće, grane, sparušene, nikakve...

Mislim da li vredi orezati kada je i dalje 35C? Bolje je sačekati sa tim?

Sem davljenja osušenih biljaka vodom da li neki dodatak u vodi pomaže da se brže povrate u život?

Koliko malč pomaže korenu i koji preporučujete?

hosta-sieboldiana-a-shade-loving-plant-damaged-by-too-much-summer-sun-in-kansas-usa-PF5WH2.jpg

Владан

Buduća legenda
Poruka
33.077
Да, ова година је баш сушна и претопла. Закасних да ставим мрежу за засену преко купина и све сунце спалило а било лепо родило.
Видим башта као Сахара.. Тешко се изборити.

Што каже Лори џабе заливање.Истина.

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
56.729
Да, ова година је баш сушна и претопла. Закасних да ставим мрежу за засену преко купина и све сунце спалило а било лепо родило.
Видим башта као Сахара.. Тешко се изборити.

Што каже Лори џабе заливање.Истина.
verujem da nam je to buducnost, na zalost...
i da trebamo da mislimo o tome...
sta uopste saditi i kako zastiti...sumnjam da ce nam biti hladnija leta

Владан

Buduća legenda
Poruka
33.077
Које дрво бисте препоручили да се посади испред куће да прави лети хладовину аутомобилима, љуљашки.. Неко које не расте превише у вис ( јер горе жице од бандере) а рецимо има широку крошњу.
Вероватно 2 ком. лево,десно.

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
56.729
Које дрво бисте препоручили да се посади испред куће да прави лети хладовину аутомобилима, љуљашки.. Неко које не расте превише у вис ( јер горе жице од бандере) а рецимо има широку крошњу.
Вероватно 2 ком. лево,десно.
i mene isto zanima...
ja sam nesto gledala ovog sarenolisnog javora

acer-negundo-2.jpg

Vrsta javora srednjeg rasta,dostiže visinu 5-6m i prečnik od 2-3m.Lako se gaji u prosečno bogatim,srednje vlažnim do vlažim podlogama sa dosta sunčevih intervala.Vrsta je tolerantna i na nešto siromašnija zemljišta dok je netolerantna na lokacije u stalim senkama te ih je potrebno izbegavati.Brzorastuća je vrsta koja vodi poreklo širom SAD,osim Havaja i Aljaske,a u prirodi se može naći uglavnom na vlažnim i mokrim žemljištima duž reka i potoka.Veoma je otporan na razne prouzrokovače bolesti od kojih se povremeno javljaju antraknoza i pepelnica a koje se veoma lako suzbijaju.Grane su veoma nežne i lako lomljive usled veće količine padavina pa je poželjno skidanje snega u zimskom periodu da ne bi došlo do lomljenja grana i samog oštećenja i narušavanja oblika drveta.
Temperaturna zona 3-7.

https://rasadnikvasic.rs/acer-negundo/

videla sam uzivo veliki taj javor...i u sirinu je oko 5-6 m

mario80

Buduća legenda
Poruka
39.800
Tu je bitno i kakve su grane jer po nevremenu i od starosti znaju da pucaju a to nie zdravo za automobile ispod. Opet i drveće kakav koren ima dal ide dole ili plitko u širinu. Nama je bor posle nevremena ispao iz zemlje 10 m visine 😐

Moji favoriti jasen, javor, breza, hrast, platan, bor.

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
56.729
Tu je bitno i kakve su grane jer po nevremenu i od starosti znaju da pucaju a to nie zdravo za automobile ispod. Opet i drveće kakav koren ima dal ide dole ili plitko u širinu. Nama je bor posle nevremena ispao iz zemlje 10 m visine 😐

Moji favoriti jasen, javor, breza, hrast, platan, bor.
platan bude jakooo velik...
breza je osetljiva...mnogima su se osusila sada velika stabla, verovatno ima plitak koren a znam da je podlozna i bolestima, mravima, itd...
bor...hm...meni je iscupao vetar takodje jednog...ne bih ga vise nikada sadila blizu kuce, takodje iglice, sisarke...
za jasen, javor i hrast ne znam, nisam ih imala

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.