- Poruka
- 102.323
Ozempik (semaglutid), agonist GLP-1 receptora koji proizvodi Novo Nordisk, sada je u centru jedne od najvećih masovnih farmaceutskih delikta u novijoj istoriji. Sa preko 1.800 tužbi koje su već objedinjene u federalne višeokružne parnice (MDL br. 3094), pravni analitičari procenjuju da bi ukupna odgovornost mogla premašiti 2 milijarde dolara - i taj broj nastavlja da raste.
Tužioci tvrde da je Ozempik izazvao teške gastrointestinalne povrede, slepilo i gubitak vida, bolesti žučne kese i druge komplikacije koje menjaju život. Kako se sve više pacijenata javlja, obim parnica se brzo širi, sa novim tužbama koje se podnose nedeljno i dodatnim GLP-1 lekovima poput Vegovija i Ribelsusa pod istragom.
izvor
Tužioci tvrde da je Ozempik izazvao teške gastrointestinalne povrede, slepilo i gubitak vida, bolesti žučne kese i druge komplikacije koje menjaju život. Kako se sve više pacijenata javlja, obim parnica se brzo širi, sa novim tužbama koje se podnose nedeljno i dodatnim GLP-1 lekovima poput Vegovija i Ribelsusa pod istragom.
izvor