ozbiljna tema ne svadjajte se na njoj

hanibal77:
a zasto bih izgurala nesto za sta sam neadekvatno placena?


A ne znam skroz koja je situacija. Ja sam jednom tako izgurao da ne ispadne da sam *****. Ali zayebi ako je prekrsila dogovor. Naravno da je sve u parama. Mada ja sam uvek gledao da radim posao koji volim jer ipak sam puno sati na poslu pa iako je malo manja plata ali imam vagu.
Reci odmah ako nije placeno sto je dogovoreno na to ne cuti, govorim iz svog iskustva jer sam cutao pa popusio.
 
hanibal77:
e ona mi kaze kao "ja kad sam vam obecala platu bazirala sam se na plati vase bivse sefice koja je ipak dve godine u firmi i ima status junior a vi ste debutant" mislim,sto nije mislila o tome ranije.????
pa sta sad?rekla sam joj kako to a ona pa objasnicu vam,to su nova pravila,nema vise trgovanja za platu nego centrala odredjuje.i ja cutim jer bolje da ne kazem odmah nego da pripremim taktiku
E, to je vec nesto drugo. Znaci treba dobro naculjiti sva cula kada sledeci put budes razgovarala o poslu. Treba da se znojis kada se pogadjas a ne kada radis.
 
hanibal77:
e ona mi kaze kao "ja kad sam vam obecala platu bazirala sam se na plati vase bivse sefice koja je ipak dve godine u firmi i ima status junior a vi ste debutant" mislim,sto nije mislila o tome ranije.????
pa sta sad?rekla sam joj kako to a ona pa objasnicu vam,to su nova pravila,nema vise trgovanja za platu nego centrala odredjuje.i ja cutim jer bolje da ne kazem odmah nego da pripremim taktiku


Znaci i tamo se cigane za platu. **** im ja mater, ma zato ja i molim boga da dodje do rata da pokoljemo prokletu stoku.
 
JA sam prihvatila jednom slican posao, i rekla sam sebi nikad vise.
Izgurala sam do kraja, plata nije bila losa ali su posledice po moj licni zivot i porodicu bile nesagledive.
Jednom kada udjes u vrzino kolo shvatis da bi dala sve sto si zaradila samo da te ostave svi na miru i da eliminises taj ogroman stres.
Tamo ne smes da puknes, moras uvek da si jak a kod kuce se slomis, ne moze uvek neko drugi da te skuplja i da trpi tvoje probleme koje doneses sa posla, a kod kuce vec postoje drugi....
 
Hanibalko zao mi je ali je to tako u tom svetu biznisa
i ja imam isti takav problem, borim se da napustim taj posao.
Uzmi i cuvaj tu titulu koju si dobila ali pazi da sad pocnes da trazis drugi posao , ko njih (znas vec sta)
Na kraju krajeva mozes im lepo reci sta si sve ocekivala , sta si sve uradila za tu kompaniju i sta si sad dobila......barem ovde nema frke kad kazes
 
hanibal77:
pa nije sve u parama ali jbt koja odgovornost i drkanje a na kraju prakticno mi ostaje manje u dzepu.mislim pa nisam ovca,u rascepu izmedju prodavacica i direktorice
moje koleginice ostaju i duze da bi zavrsile posao(a to vreme nisu placene) ja to necu,niti da donosim posao kuci.ma hocu da budem surovi kapitalista!!!

ma odjebi je onda...ne daj da te unapredi
 
Sily:
JA sam prihvatila jednom slican posao, i rekla sam sebi nikad vise.
Izgurala sam do kraja, plata nije bila losa ali su posledice po moj licni zivot i porodicu bile nesagledive.
Jednom kada udjes u vrzino kolo shvatis da bi dala sve sto si zaradila samo da te ostave svi na miru i da eliminises taj ogroman stres.
Tamo ne smes da puknes, moras uvek da si jak a kod kuce se slomis, ne moze uvek neko drugi da te skuplja i da trpi tvoje probleme koje doneses sa posla, a kod kuce vec postoje drugi....


A koji posao ne ostavlja posledice. Bolje da odem s ove teme jer cu dobiti napade.
 

Back
Top