Quantcast

Ozbiljan start Huaweijevog operativnog sistema

Dr.Jackson

Domaćin
Moderator
Poruka
3.257
Прва музички сервис који има HarmonyOS апликацију (.аpp преко HAP пакет менаџера)!

Извор: HC Newsroom
За више информација имате QR Code
FCj7P7oWUAIWciy

Dr.Jackson

Domaćin
Moderator
Poruka
3.257
КОНАЧНО! :zurka: Можда најважнија функција HarmonyOS долази следеће године када буде изашла верзија 3 за јавност! HarmonyOS 3.0 доноси компајлер који ће моћи да било који сорс код написан у JS, Javi или C да компалује у HarmonyOS HAP или APP фајл! Мада ту недостаје Котлин. HAP фајлове можете да покренете било где док APP фајлови су они који се стављају у AppGallery!

За више информације имате QR code

Само за програмере!
Откобар 2021
Новембар 2021
Јануар 2022

Бета верзија Harmony OS 3.0
Март 2022
Мај 2022

Очекиван излазак HarmonyOS 3.0 је Јул 2022

FCpAB6sX0BMn-g2

1623429675429-png.944901

Poslednja izmena:

Dr.Jackson

Domaćin
Moderator
Poruka
3.257
Oniro и на твитеру представљен од стране Eclipse. Успон екосистема отвореног кода може да почне! Нема више једне фирме.
Иначе сам Huawei се хвали па чак и пореди HarmonyOS са Linux-ом који је променио дефиницију оператинивног система.

FCy74ZUWQA0WG3b

Poslednja izmena:

Dr.Jackson

Domaćin
Moderator
Poruka
3.257
Потвређено EMUI 12 update долази следећи године!!! :zurka: :zurka:

EMUI 12 има индетични интерфејс од HarmonyOS-a и пружа његове основне мултиколабративне функције што на неки начин и има смисла с обзиром да је исто почео и HarmonyOS Beta 1 док је био у Кини, ако се сећате био је исти као EMUI 11 па га је XDA разапео како је Android. Тек онда када су дошле аплиације, уређаји... дошле су и све фунцкије и остатак пакета кроз Beta 3 највише. Мислим да је ово паметно с обзиром да HarmonyOS има проблем у инсталирању сплит Android пакета (XAPK,APKS, AAB) и што ми немамо тренутно развијене нативне HarmonyOS (HAP и AAP) апликације али по речима човека из Huawei-a за источну и централну Европу HarmonyOS долази на пролеће или на лето a до тада ЕMUI 12!

Слика

Само да напоменем за ове које не знају

• Nova 7i брендиран у Европи као P40 Lite
Списак свих телефона!
Слика

Poslednja izmena:

Dr.Jackson

Domaćin
Moderator
Poruka
3.257
Ihhh, pa daj meni taj P50:mrgreen: Čitava 3mm je manji a za isto toliko veći ekran od ovog mog. Težina ista.

Па види добар је то телефон али је што се тиче величине оно кнап. Жао ми је што нису направили телефон мањих димензоја као P40 што је али шта је ту је.

Height
156.5 mm - значи кнап... :D
Width
73.8 mm
Depth
7.92 mm

Ево мало P50 са EMUI 12 (Device+). Слике су преузете са Hauwei Global тако да можемо да потврдимо да и он долази али тек следеће године како стоје ствари за глобално тржиште.

Овде можете да видите спецификације:

https://consumer.huawei.com/en/phones/p50/specs/

innovation-cards.jpg
innovation-control.jpg

И најважније Huawei je решио проблем са 5G јер су кренули да развијају 5.5G! Неуништиви су.

Погледајте најновији Huawei P50 Pro 5G
FC3qIzUXoAAXopl

Poslednja izmena:

Tom Jones 1

Ističe se
Poruka
2.273
Па види добар је то телефон али је што се тиче величине оно кнап. Жао ми је што нису направили телефон мањих димензоја као P40 што је али шта је ту је.

Height
156.5 mm - значи кнап... :D
Width
73.8 mm
Depth
7.92 mm

Ево мало P50 са EMUI 12 (Device+). Слике су преузете са Hauwei Global тако да можемо да потврдимо да и он долази али тек следеће године како стоје ствари за глобално тржиште.

Овде можете да видите спецификације:

https://consumer.huawei.com/en/phones/p50/specs/

innovation-cards.jpg
innovation-control.jpg

И најважније Huawei je решио проблем са 5G јер су кренули да развијају 5.5G! Неуништиви су.

Погледајте најновији Huawei P50 Pro 5G
FC3qIzUXoAAXopl
U konkretnom slučaju, mogli su. Xperia 10 III je 2mm kraća pa su ipak ugradili bateriju od 4500mah. Ali izgleda niko ne voli debeo tel i praktično je jedini te dužine iz protekle godine a da je baterija 4000+.

Izgleda da je nemoguće imati tanak telefon a sa velikom baterijom

Dr.Jackson

Domaćin
Moderator
Poruka
3.257
U konkretnom slučaju, mogli su. Xperia 10 III je 2mm kraća pa su ipak ugradili bateriju od 4500mah. Ali izgleda niko ne voli debeo tel i praktično je jedini te dužine iz protekle godine a da je baterija 4000+.

Izgleda da je nemoguće imati tanak telefon a sa velikom baterijom

Ма мени није проблем дебљина колико ми је проблем висина. Батерија је добра.

Ово су димензије моје P40-ке и онда сада погледај са димензијама P50-ке.
Dimensions148.9 x 71.1 x 8.5 mm (5.86 x 2.80 x 0.33 in)

Искрено не знам шта је проблем било ком произвођачу да направе телефон оваквих димензија а да буде флегшип?

Него што се тиће update-a погледај докле то иде...

Huawei Mate 9 добио је HarmonyOS у Кини!

OSAndroid 7.0 (Nougat), upgradable to Android 9.0 (Pie), EMUI 9.1
ChipsetKirin 960 (16 nm)
CPUOcta-core (4x2.4 GHz Cortex-A73 & 4x1.8 GHz Cortex-A53)
Internal64GB 4GB RAM

huawei-mate-9-2.jpg

Eво како изгледа након надоградње на HarmonyOS. Видим да су му додали док. :D

FDL6xYsWEAopO0u

Иначе у Huawei Nova 8i који недавно стигао код нас уграђен је Snapdragon 662 али више RAM-a него код Mate 9.

AnTuTu 9​

The AnTuTu Benchmark measures CPU, GPU, RAM, and I/O performance in different scenarios
Snapdragon 662
208726

Kirin 960 +23%
257028

Poslednja izmena:

Tom Jones 1

Ističe se
Poruka
2.273
Ма мени није проблем дебљина колико ми је проблем висина. Батерија је добра.

Ово су димензије моје P40-ке и онда сада погледај са димензијама P50-ке.
Dimensions148.9 x 71.1 x 8.5 mm (5.86 x 2.80 x 0.33 in)

Искрено не знам шта је проблем било ком произвођачу да направе телефон оваквих димензија а да буде флегшип?

Него што се тиће update-a погледај докле то иде...

Huawei Mate 9 добио је HarmonyOS у Кини!

OSAndroid 7.0 (Nougat), upgradable to Android 9.0 (Pie), EMUI 9.1
ChipsetKirin 960 (16 nm)
CPUOcta-core (4x2.4 GHz Cortex-A73 & 4x1.8 GHz Cortex-A53)
Internal64GB 4GB RAM

huawei-mate-9-2.jpg

Eво како изгледа након надоградње на HarmonyOS. Видим да су му додали док. :D

FDL6xYsWEAopO0u

Иначе у Huawei Nova 8i који недавно стигао код нас уграђен је Snapdragon 662 али више RAM-a него код Mate 9.

AnTuTu 9​

The AnTuTu Benchmark measures CPU, GPU, RAM, and I/O performance in different scenarios
Snapdragon 662
208726

Kirin 960 +23%
257028
Pa ima taj Sony kao izuzetak.

Mislim da igre i upotreba kao što je navigacija, najviše doprinose da telefoni naginju u fablet kategoriju A baš su skresali bezele na p50, tu više nema šta da se smanji.

Dr.Jackson

Domaćin
Moderator
Poruka
3.257
Pa ima taj Sony kao izuzetak.

Mislim da igre i upotreba kao što je navigacija, najviše doprinose da telefoni naginju u fablet kategoriju A baš su skresali bezele na p50, tu više nema šta da se smanji.

Ma има Sony...

Xperia 10 III
Dimensions 154 x 68 x 8.3 mm (6.06 x 2.68 x 0.33 in)

Aли мршаво ми је то... није то ранг P40 или iPhone-a.

E сад предност Sony-a што можеш да му ставиш SalifishOS нарочито на 10-у. :D

Poslednja izmena:

Tom Jones 1

Ističe se
Poruka
2.273
Ma има Sony...

Xperia 10 III
Dimensions 154 x 68 x 8.3 mm (6.06 x 2.68 x 0.33 in)

Aли мршаво ми је то... није то ранг P40 или iPhone-a.

E сад предност Sony-a што можеш да му ставиш SalifishOS нарочито на 10-у. :D
Nije.. Taj Sony je midrange ali bukvalno ni jedan drugi model nemaš nego je ili on ili iphone.

Tom Jones 1

Ističe se
Poruka
2.273
Имаш и Asus Zenphone 8 заборавио сам који је најсличнији димензија P40-ке. Само што камера не може да се мери са истим. :per:
Da i taj...Ne verujem da mu je kamera loša nego mislim da ti se ne bi svideo UI. Imao sam 5.godina Zenphone 2 Laser i kad je počeo da izdiše, odnesen ga u servis i oni ljudi nisu umeli ni u svojstva da mu uđu, kamoli nešto drugo. :mrgreen:

Meni cigle odgovaraju. Danas sam ga nosio (159mm da podsetim) u džepu od farmerki i to sve sa futrolom (nikako da kupim negde masku) i tako budžast virio iz džepa 1cm. Tako da to i nisu cigle u pravom smislu, već samo navika. Da mi treba još jedan fon komotno bih se zaleteo u onaj Infinix note 10 od 7". Sa maskom a bez futrole i on viri samo centimetar. :mrgreen:

Dr.Jackson

Domaćin
Moderator
Poruka
3.257
FD27iIDXoAU36Ps

Као што сам и рекао горе, ево сад је и потвређено да Huawei не жели HarmonyOS за глобално тржиште на мобилним телефонима зато што многи Huawei телефони зависе од Google сервиса и зато што многе апликације не раде добро на HarmonyOS-y као на Android-y, али такође и зато што нативне HarmonyOS апликације нису развијене па морамо да сачемо да се и оне развију како би заиста осетили искуство. У жељи да пружи индетично графичко искуство као као код HarmonyOS-a и основне његове функције Huawei је као прелазно решење направио EMUI 12. Циљна група таблет рачунара која су стигли са HarmonyOS-ом као и други уређаји је далеко мањи него код телефона.

Да ли EMUI 12 долази на?

1. P40 Lite 5G (Nova 7 SE) - да
2. P40 Lite (Nova 7i) - да
3. Nova 5T - да
4. Y8p - да
5. P Smart 2021 (Y7a) - чека
6. P40 Lite E (Y7p) - чека

Poslednja izmena:

Dr.Jackson

Domaćin
Moderator
Poruka
3.257
Aко је ово истина то онда значи да је EMUI 12 базиран на HarmonyOS јер се исто овако HarmonyOS понаша. У преводу, ако нисте пре надоградње имали Google сервисе нећете моћи уопште да их имате након надоградње. Бета надоградња појединих телефона је већ кренула у Русији.

За више информација имате QR Code

FFE3DM6XIAwhhIJ

На пример канал Petal News каже да је HarmonyOS.

Poslednja izmena:

Dr.Jackson

Domaćin
Moderator
Poruka
3.257
У Русији је кренуо update флегшипова на EМUI 12 и ево шта је.... Harmony OS 2.2! У току надоградње са EMUI 11 на EMUI 12 није се надоградила Android комтибилност те је тако остао Android 10.

1637903380402.png

Poslednja izmena:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.