Ovo zlo će prestati tek kada svaki pojedinac shvati da više nije nevin!

nesko101

Elita
Poruka
17.849
Autorska
Ovo možete shvati i pogrešno jer najteže je videti sebe i svoje postupke u ovom nastalom vremenu.
Ovu temu sam otvorio iz inspiracije gde su čak i zlikovci u Afganistanu rešili da zbog ove pošasti prekinu da ubijaju svoj narod.
Evo sada čak i Trci osmanlije koji hoće da započnu trći svetski rat polako zbog ove pošasti rešili su da se primire.
I na samom kraju čak i svemoćna USA prihvata humanitarnu pomoć od Rusije iako oni iz duše misle da su komunističko zlo čovečanstva.
Šlag na tortu smo mi Srbi koji nismo prvo počeli od sebe sa odgovornošću,poštovanjem starijih i bolesnih,sirotinje.Decu svoju nismo dovoljno vaspitali da ih obuzdamo da ne šire zarazu.
Tačno je samo da još nije kasno da sve ovo popravimo pa zato i postoji ova tema.
 
Autorska
Ovo možete shvati i pogrešno jer najteže je videti sebe i svoje postupke u ovom nastalom vremenu.
Ovu temu sam otvorio iz inspiracije gde su čak i zlikovci u Afganistanu rešili da zbog ove pošasti prekinu da ubijaju svoj narod.
Evo sada čak i Trci osmanlije koji hoće da započnu trći svetski rat polako zbog ove pošasti rešili su da se primire.
I na samom kraju čak i svemoćna USA prihvata humanitarnu pomoć od Rusije iako oni iz duše misle da su komunističko zlo čovečanstva.
Šlag na tortu smo mi Srbi koji nismo prvo počeli od sebe sa odgovornošću,poštovanjem starijih i bolesnih,sirotinje.Decu svoju nismo dovoljno vaspitali da ih obuzdamo da ne šire zarazu.
Tačno je samo da još nije kasno da sve ovo popravimo pa zato i postoji ova tema.
Pusti ti stare,sirotinju i bolesne
Priznaj da ti je frka za svoj zivot?
 
Autorska
Ovo možete shvati i pogrešno jer najteže je videti sebe i svoje postupke u ovom nastalom vremenu.
Ovu temu sam otvorio iz inspiracije gde su čak i zlikovci u Afganistanu rešili da zbog ove pošasti prekinu da ubijaju svoj narod.
Evo sada čak i Trci osmanlije koji hoće da započnu trći svetski rat polako zbog ove pošasti rešili su da se primire.
I na samom kraju čak i svemoćna USA prihvata humanitarnu pomoć od Rusije iako oni iz duše misle da su komunističko zlo čovečanstva.
Šlag na tortu smo mi Srbi koji nismo prvo počeli od sebe sa odgovornošću,poštovanjem starijih i bolesnih,sirotinje.Decu svoju nismo dovoljno vaspitali da ih obuzdamo da ne šire zarazu.
Tačno je samo da još nije kasno da sve ovo popravimo pa zato i postoji ova tema.

Aj da Avganistance i ostale Turke ostavimo po strani, ali ti dajem za pravo da su nasa ( srpska ) deca ne samo
nevaspitana, nego bahata, bezobrazna, drska i´, a naravno za to su krivi roditelji.
Ti si naceo jedan goruci problem o kome ljudi u Srbiji ne zele da diskutuju jer svako ima najlepsu i najpametniju
decu, ali deca ( tinejdzeri) su ta koja sire zarazu i ne yebu zivu silu.
 
Aj da Avganistance i ostale Turke ostavimo po strani, ali ti dajem za pravo da su nasa ( srpska ) deca ne samo
nevaspitana, nego bahata, bezobrazna, drska i´, a naravno za to su krivi roditelji.
Ti si naceo jedan goruci problem o kome ljudi u Srbiji ne zele da diskutuju jer svako ima najlepsu i najpametniju
decu, ali deca ( tinejdzeri) su ta koja sire zarazu i ne yebu zivu silu.

Hvala im na tome,osveta losih djaka...
 
Autorska
Ovo možete shvati i pogrešno jer najteže je videti sebe i svoje postupke u ovom nastalom vremenu.
Ovu temu sam otvorio iz inspiracije gde su čak i zlikovci u Afganistanu rešili da zbog ove pošasti prekinu da ubijaju svoj narod.
Evo sada čak i Trci osmanlije koji hoće da započnu trći svetski rat polako zbog ove pošasti rešili su da se primire.
I na samom kraju čak i svemoćna USA prihvata humanitarnu pomoć od Rusije iako oni iz duše misle da su komunističko zlo čovečanstva.
Šlag na tortu smo mi Srbi koji nismo prvo počeli od sebe sa odgovornošću,poštovanjem starijih i bolesnih,sirotinje.Decu svoju nismo dovoljno vaspitali da ih obuzdamo da ne šire zarazu.
Tačno je samo da još nije kasno da sve ovo popravimo pa zato i postoji ova tema.
Ne postoji komunistickija zemlja od Amerike
 
Покајте се се Серби, вратите се Богу. :pop2:
To je nemoguca misija...
Mnogo ljudi danas ne zna sta je vernik, oni znaju sta je sujevernik...
Ako ih priupitas videces, sve je to mahom sujevernik a ne vernik....
Globalna sugestija zvana asertivnost, tj agresivan stav zahtevanja onoga sto ti mislis da ti je potrebno i prigodno , zasluzeno ili uporedno zasluzeno ne dozvoljava malom coveku da bude istovremeno vernik , jer ne moze biti ponizan, vec je asertivan....
 
Aj da Avganistance i ostale Turke ostavimo po strani, ali ti dajem za pravo da su nasa ( srpska ) deca ne samo
nevaspitana, nego bahata, bezobrazna, drska i´, a naravno za to su krivi roditelji.
Ti si naceo jedan goruci problem o kome ljudi u Srbiji ne zele da diskutuju jer svako ima najlepsu i najpametniju
decu, ali deca ( tinejdzeri) su ta koja sire zarazu i ne yebu zivu silu.
deca kakvi i roditelji i babe i dede.
 
meni se nije aktivirao taj deo mozga koji se zove MIKDALA kao kod tebe pa samo vidiš svoj opstanak sve drugo ne vidiš jer taj deo mozga isključuje razumno rasuđivanje i saosećanje.Ovo ja ne izmišljam to je već odavno dokazala medicina.
Ja sam odavno prema smrti ravnodusan,kada covek shvati da u zivotu nema sta da izgubi,svaki dan mu je premija.
Ovaj cirkus koji traje vec par nedelja mi je pokazao da svi oni koji baljezgaju o solidarnosti,starima,bolesnima,ugalvnom najvise brinu za svoje dupe.
Mnogi toga nisu svesni,vec iz njih govori podsvest,a mnogi se plase da kazu za svoj strah pa se sakrivaju iza laznog moralisanja.
A uglavnom svi misle kada ovo prodje promenicu se postacu bolji covek,e hoces malo sutra,bices gmizavac kao sto si bio i pre....
 
Ja sam odavno prema smrti ravnodusan,kada covek shvati da u zivotu nema sta da izgubi,svaki dan mu je premija.
Ovaj cirkus koji traje vec par nedelja mi je pokazao da svi oni koji baljezgaju o solidarnosti,starima,bolesnima,ugalvnom najvise brinu za svoje dupe.
Mnogi toga nisu svesni,vec iz njih govori podsvest,a mnogi se plase da kazu za svoj strah pa se sakrivaju iza laznog moralisanja.
A uglavnom svi misle kada ovo prodje promenicu se postacu bolji covek,e hoces malo sutra,bices gmizavac kao sto si bio i pre....
Bice agresivniji gmizavac....
 
Ja sam odavno prema smrti ravnodusan,kada covek shvati da u zivotu nema sta da izgubi,svaki dan mu je premija.
Ovaj cirkus koji traje vec par nedelja mi je pokazao da svi oni koji baljezgaju o solidarnosti,starima,bolesnima,ugalvnom najvise brinu za svoje dupe.
Mnogi toga nisu svesni,vec iz njih govori podsvest,a mnogi se plase da kazu za svoj strah pa se sakrivaju iza laznog moralisanja.
A uglavnom svi misle kada ovo prodje promenicu se postacu bolji covek,e hoces malo sutra,bices gmizavac kao sto si bio i pre....
Nisi ni malo u pravu jer
svi vidimo na svakom koraku kako su ljudi bezobrazni u kupovini otimaju iz ruku ulaze preko reda iako se viče na njih ne poštuju tuđu razdaljinu i sada napadajući mene koji na to ukazujem je čisto zlo.
 
Nebitna devijacija forme......u prevodu, izostanak otimanja iz ruku ne donosi nikakvu visu svest, inace bi visa popovska skola trajala 3h po 45 minuta...

Cak razmisljam da je mozda i zlo u temi, jer sugerise ljudima da je prestanak privremeni iz straha neki korak ka svesnijem zivotu...
To i uzdizanje da je to pravi put, sto je takodje negativa....
Svako ko prilazi nekim stvarima uzviseno , tu uzvisenost bi trebalo debelo da preispita.....
I svoje motive zasto tu uopste uzvisuje.....jer obicno tu nisu cista posla...
 
Ovakvo razmišljanje koje iznosiš govori samo da si se učaurio.
Pusti ti te demagoske analize...
Ja sam mogao odmah da zapishavam temu jer ona u startu pokazuje nezrelost, ali necu....
Tema ne dotice sistem vrednosti, nego dotice vrednost medjuodnosa.....tj ne krece od temelja nego se bavi izolacijom krova i kako napraviti odzak a da spolja izgleda kao prav...

Ali vernici i ne krecu od srzi, to nije njihov pristup, nego bas od emocije....to znaci dok vernik stigne do srzi, tu mora da prodje puno i obicno nikad ne dodje do srzi, vec mu tim putem tek deca mogu da krenu.....tj mala deca koja zive u takvom okruzenju...
Ali ni to se obicno ne desava jer rekoh vernici su obicno sujevernici, i to nije problem ako je vernik vernik, pa negde dotakne sujeverje, ali je problem ako je sujevernik pa pomisli da je vernik.....
Tada sistem gledanja vrednosti ljudskih medjuodnosa postaje totalna zamena za gledanje sistema vrednosti....
Otuda je najcesca vrhunska molitva svih takvih "budi dobar sa svakim"

Da je to bolje nego "otimaj od svakog" jeste....
Ali da li je to bolje od nekog ko je od rodjenja u sistemu postovanja vrednosti "budi dobar sa svakim" uz stalni prikaz na unutrasnjem planu borbe za sistem vrednosti, nije....Jer onda taj malishan raste u osobu koja niti je asertivna, niti je drcna, ali niti je ljigava i licemerna u svom nastojanju, kao sto su roditelji koji ga vaspitavaju...deca ne znaju sta je pre njih...
Kao sto je lakse obrati tudju njivu, traje krace od toga da posejes , gajis, uberes i ostavis njivu plodnom i za sledecu godinu, tako je i lakse formirati kvazi vernika ili vernika koji je prilagodljiv svakakvim vremenima, jer je onda u osnovi religioznost koja je vise sujeverje ili nacionalni identitet a ne vera kao licni odnos prema sistemu vrednosti te religije...

Vrlo malo ljudi se okrece sistemu vrednosti religije...njima treba zastitnik, a ne ucitelj....
 

Back
Top