Ово су нове цене горива: Ступају на снагу данас у 15 часова

SADA JE JASNO DA HLADNI RAT NIJE BIO KAPITALISTI PROTIV KOMUNISTA

jer nazovi uberlevica drma svetom, samo sto se iza njih krije bankarska oligarhija KOJA PREKO KORYPCIJE POTURA NEKE DA KAZEMO LEVE IDEJE, bacajuci nam tek prasinu u oci

nisu oni nikakva nada nego se radi prosto o: akcija - reakcija, oni tacno reaguju kako se od njih ocekuje - sve ovo je namesteno da se upravo ovako desava

svako emituje svoje pare, samo sto amerika nije zavisna od ruskog gasa i nafte
Није то баш тако. САД економија заснована је на $ као светској монети. САД у опште нема економију која може имати такав војни буџет и перманентно водити ратове. То плаћа цео свет и томе долази крај.
Процес дедоларизације започет је и више се не може зауставити. Знају Руси да је револуција 1917 у директној вези са стварањем ФЕД-а.
Оба рата су такође у тој улози а и овај сукоб је последица свега, посебно америчког енормног дуга.
Руси не желе да финансирају паразитске САД. Томе се придружују Кина и Индија као и Бразил.....
Мокра грудва снега бачена је низ падину!
САД без $ као светске валуте распашће се као кула од карата!
 
ne moze, zato i ovo ludovanje, bukvalno bahanalije sa bajdenom - ti vidis da ne prodje dan, a da on nesto ne odvali i prosto ne izmisli i slaze, te je bio profesr, te vozac kamiona, te ovo, te ono, ... koji bre bajden, svet se zayebao sto ga je priznao, mi ameri ga samo psujemo, fjb
Али зашто им је забавно да их представља очигледно сенилан човек?
 

ДАНАС од 15 сати литар евродизела коштаће највише 196,30 динара, а бензина БМБ 95 премиум 174,10 динара. Подсећамо, цена литра евро дизела била је претходно највише 194 динара, а бензина 174,2 динара.​

Pogledajte prilog 1137331

Влада је пре месец и недељу дана донела нову уредбу којом су успостављене нове цене горива на бензинским пумпама широм Србије. Она је била ограничена до 11. априла, али ју је потом влада продужила до 30. априла.

У преводу, данас од 15 часова гориво плаћамо по новим ценама, и оне ће важити до наредног петка до 15 часова. Тада на снагу ступа нови ценовник и тако све до краја месеца.

https://www.novosti.rs/c/ekonomija/vesti/1107324/ovo-nove-cene-goriva

Da li će nove cene do petka u 15h neke navesti da nabave bicikle kao što to rade Evropljani po EU kada im je skupo gorivo?
Ja mislim da neće. Proleteri kolima dokazuju kako se ima i tu je kraj priče. Čuo je on za bicikle po EU ali to je sigurno za decu a i čime idu na svadbu? Sigurno i oni imaju kola. Tako naš gologuzi proleter razmišlja i ne prihvata ono što je EU prihvatila i to odavno. Jednistavno je navikao na floskulu da smo dupe za istok a kjurac za zapad i tačka. Od Amerike se prihvata samo Nueva York a oni delovi što su i dalje na fiksnom a 2G mreža im pusti san su sigurno neka brdska sela kojih nema mnogo, bar ne više od 33% teritorije

Ajmo sad kolone u inat!
Ko ne vozi slepac!

https://www.novosti.rs/c/ekonomija/vesti/1107324/ovo-nove-cene-goriva
Oni u Hronici jevili da ce biti korigovanje cena,ali na dole.Svaka im cast,sta li znaci onda na gore.
 
Veoma pismeni,pa udri sve na gore.U visini gazde.
Ja i dalje mislim da lanac prodavnica "Aman" strašno greši što forsiraju krilaticu "Zajedno u borbi protiv skupog života"

Dosta bre jeftinog života!
Hoću skup auto, skupu kuću, skupu cicu, skupo odelo... Alo bre...

bob-rok-milijunas.jpg
 

ДРАГАШ: Креће хиперинфлација и драстичан пад плата и пензија у Србији! (ВИДЕО)


Ja i dalje mislim da lanac prodavnica "Aman" strašno greši što forsiraju krilaticu "Zajedno u borbi protiv skupog života"

Dosta bre jeftinog života!
Hoću skup auto, skupu kuću, skupu cicu, skupo odelo... Alo bre...
neces moci, ni da sanjas!
ali, NI U 'MURICI ne cveta cvece, bas sam bio po radnjma cene su ludilo, a samo ALDI spasava, ili da te nije briga kolko platis na kasi
Али зашто им је забавно да их представља очигледно сенилан човек?
pa, nije, ali vidis da je najbolje biti senilan ako imamo more ludaka... otkud znam, da ih zarazi valjda, sve stetocine
 
Poslednja izmena:
Није то баш тако. САД економија заснована је на $ као светској монети. САД у опште нема економију која може имати такав војни буџет и перманентно водити ратове. То плаћа цео свет и томе долази крај.
Процес дедоларизације започет је и више се не може зауставити. Знају Руси да је револуција 1917 у директној вези са стварањем ФЕД-а.
Оба рата су такође у тој улози а и овај сукоб је последица свега, посебно америчког енормног дуга.
Руси не желе да финансирају паразитске САД. Томе се придружују Кина и Индија као и Бразил.....
Мокра грудва снега бачена је низ падину!
САД без $ као светске валуте распашће се као кула од карата!
nemoj samo da mislis da neko ovde ne zna i nije znao da ide ovaj momenat

mene iskreno cudi da rusi ne znaju da je do sada bar vladao petrodolar da bi gorivo bilo jeftino, a ne skupo u poredjenju sa zlatom npr. [kao fol gorivo je jeftino jer je tehnologija uznapredovala? pa zasto onda automobili nisu jeftini, robboti ne rade na satnice?]

ali rusiji i nije trebalo skupo gorivo da se tajkuni razbacuju po svetu sa jahtama, klubovima itd

p.s. samo shvati da je moj racun za vodu veci nego za gas, pa ako je to normalno, ako ja zivim u sahari

ne znam, ako je skuplje da se pumpa i transpprtuje voda nego gas
 
Poslednja izmena:
nemoj samo da mislis da neko ovde ne zna i nije znao da ide ovaj momenat

mene iskreno cudi da rusi ne znaju da je do sada bar vladao petrodolar da bi gorivo bilo jeftino, a ne skupo u poredjenju sa zlatom npr. [kao fol gorivo je jeftino jer je tehnologija uznapredovala? pa zasto onda automobili nisu jeftini, robboti ne rade na satnice?]

ali rusiji i nije trebalo skupo gorivo da se tajkuni razbacuju po svetu sa jahtama, klubovima itd

p.s. samo shvati da je moj racun za vodu veci nego za gas, pa ako je to normalno, ako ja zivim u sahari
Не знам ко је шта знао али сам лично тај континент напустио после рушења торњева у Љујорку.
И обичан човек, сем американаца, укапирао је да је у питању подметачина и да САД спрема неко срање да скрене пажњу са унутрашњих проблема.
САД је паразитска држава навикла на живот на туђ рачун. Исцрпљене су све опције и више нема куд. Или ће те живети од свог рада или ће те поцркати!
Манипулације више не пролазе као и штампање $!
А доста је и било!
Што се тиче воде, немам појма и нешто ме и не тангира. Овде, код мене, и воде и бензина килико хоћеш.
Бензин 0,5$, балон,18 литара воде 1,2$
 
Не знам ко је шта знао али сам лично тај континент напустио после рушења торњева у Љујорку.
И обичан човек, сем американаца, укапирао је да је у питању подметачина и да САД спрема неко срање да скрене пажњу са унутрашњих проблема.
САД је паразитска држава навикла на живот на туђ рачун. Исцрпљене су све опције и више нема куд. Или ће те живети од свог рада или ће те поцркати!
Манипулације више не пролазе као и штампање $!
А доста је и било!
Што се тиче воде, немам појма и нешто ме и не тангира. Овде, код мене, и воде и бензина килико хоћеш.
Бензин 0,5$, балон,18 литара воде 1,2$
hah, ja ti pricam o vodovodu kao civilizacijskom dostignucu, a ne flasiranoj vodi
rade ameri kao robovi... ti si opterecen tom jednom vizijom americke hegemonije koja se zasniva ipak na petrodolaru, a da mi ameri nismo zavisni od uvoza energeneta kao ceo ostali zapad, sto znaci da zapad komplet mora propasti pre amerike, ceo zapad koji stmpa i evro i jen i franak, i funtu... evropski penzioni fondovi su u buli, i zato traze kavgu sa vama, da se istrebe, jer penzije nece imati, pa da ne dizu revolucije i ruse i pale parlamente

dakle ako ameriku posmatras izdvojeno od ostalog zapada, varas se da smo samo mi ameri paraziti, i da se samo nama amerima crno pise zato
 
А доста је и било!
rusija ima samo dve opcije:

da umesto dolara ustolicava kinesku valutu [deklarativno vidimo da kazu NJET, nego rublja ili zlato]
da napravimo veliki reset

ja mislim da ti ne razumes koji je smisao bio petrodolara, da energenti budu sve ove decenije jeftni, a ne skupi, da komsiji crkne krava, tj. rusiji, a evropa bude razvijena, vrh sveta - taj vrh evropi smo mi ameri, sa petrodolarom omogucili, ali ti misli da je to zato sto su oni vredni kao i japanci, a mi lenji, ostajuci u zabludi

amerika je omogucila eu i japanu da zive na visokoj stikli, zato se zovu saveznici, jer su ziveli na tudj racun - oni, a ne mi... mi cemo se snaci imamo svoju naftu i gas, pa neka kostaju koliko kina odluci, a rusija aminuje, ako smo mi propali jer nismo valjali

pa razmusli dobro koliko tona zita i djubriva, i kubika zemnog gasa treba da kosta jedan bmw - ko je to do sada odredjivao, i ZASTO.

sta je upste ovde potanja nsp? ja kazem pariteti cena, a ne % zastupljenosti u korpi valuta
 
Poslednja izmena:
rusija ima samo dve opcije:

da umesto dolara ustolicava kinesku valutu [deklarativno vidimo da kazu NJET, nego rublja ili zlato]
da napravimo veliki reset

ja mislim da ti ne razumes koji je smisao bio petrodolara, da energenti budu sve ove decenije jeftni, a ne skupi, da komsiji crkne krava, tj. rusiji, a evropa bude razvijena, vrh sveta - taj vrh evropi smo mi ameri, sa petrodolarom omogucili, ali ti misli da je to zato sto su oni vredni kao i japanci, a mi lenji, ostajuci u zabludi

amerika je omogucila eu i japanu da zive na visokoj stikli, zato se zovu saveznici, jer su ziveli na tudj racun - oni, a ne mi... mi cemo se snaci imamo svoju naftu i gas, pa neka kostaju koliko kina odluci, a rusija aminuje, ako smo mi propali jer nismo valjali
Прочитај шта је требао бити $ и зашто је у Бретон Буду направљен договор.
САД нема такву економију да може имати војни буџет од 700 и кусур милијарди $, да води ратове и да живи на високој нози све ове године!
Ово,што ти пишеш, нема везе са суштином! У целу причу треба убацити и ФЕД, како је настао и ко га контролише.
Руси су ударили у осиње гнездо али издржање. Назад нема!
 
Прочитај шта је требао бити $ и зашто је у Бретон Буду направљен договор.
САД нема такву економију да може имати војни буџет од 700 и кусур милијарди $, да води ратове и да живи на високој нози све ове године!
Ово,што ти пишеш, нема везе са суштином! У целу причу треба убацити и ФЕД, како је настао и ко га контролише.
Руси су ударили у осиње гнездо али издржање. Назад нема!
pa ti si se kao pile upleo u tudj budzet, sta te briga koliki je tudj buzdet?
bretonvud, KOJI DOGOVOR, prvi, drugi, treci, simbolicno pobrojani?

Bretton Woods III: The New Big Bang - "Suicidal Europe Saved By Gold"?

pa ko kontrolise fed?
sta je sustina?
upravo ovo sto ti ja pisem je sustina: bankari narodima mazu oci sa jeftinom hranom, mazu oci sa jeftnim energentima, i onda je kao zapadana eu i japan bogat, a juznjaci beda zajedno sa rusijom koja to jeftino daje - iz tog razloga nema nazad, jer se rusija osvestila, zato sledi inflacija, jer nije realno da se onaj koji mi prodaje bmw naziva vrednim, pa je zato njegov proizvod skup, a ti koji dajes gorvo i hranu lenj, a u stvari su ti ubili cenu, a deru te za bmw, rujo moj [malo sam karikirao, da bolje shvatis]
 
pa ti si se kao pile upleo u tudj budzet, sta te briga koliki je tudj buzdet?
bretonvud, KOJI, prvi, drugi, treci, simbolicno pobrojani?

Bretton Woods III: The New Big Bang - "Suicidal Europe Saved By Gold"?

pa ko kontrolise fed?
sta je sustina?
upravo ovo sto ti ja pisem je sustina: bankari su narodi mazu oci sa jeftinom hranom, mazu oci sa jeftnim energentima, i onda je kao zapadana eu i japan bogat, a juznjaci beda zajedno sa rusijom koja to jeftino daje - iz tog razloga nema nazad, jer se rusija osvestila, zato sledi inflacija, jer nije realno da se obaj koji mi prodaje bmw naziva vrednim, pa je zato njegov proizvod skup, a ti koji dajes gorvo i hranu lenj, a u stvari su ti ubili cenu, a deru te za bmw, rujo moj [malo sam karikirao, da bolje shvatis]
Читај на чему је била заснована вредност $ по договору а онда како је настао петро $.
Војни буџет итекако има везе са причом!
О дугу САД и да не причам!
ФЕД у целој причи има највећу улогу али, биће, не познајеш довољно целу причу?
Прича је везана и са разарањем Ирака и Либије и убиствима Хусеина и Гадафија.
 
Али зашто им је забавно да их представља очигледно сенилан човек?
Комичну ситуацију у белој кући у којој сенилни Бајден удара у зидове
а нико га не примећује јер је фаца Обама у жижи треба посматрати
са метафизичке стране као срозавање беле расе у корист десетпостотне
црначке мањине. Симболично Бајден представља пропалог белог човека
подређеног моћном црном човеку.
Треба узети у обзир и да је неко желео то да видимо, иначе то не би прошло
ЦИА цензуру. Зашто то њима одговара, питање је од милион долара?
 
Прича је везана и са разарањем Ирака и Либије и убиствима Хусеина и Гадафија.
POGLEDAJ DATUM NIZE, 2016 je koliko juce bila, a opet su prosle vec godine, KADA KAZES
САД без $ као светске валуте распашће се као кула од карата!

IMF Adds Chinese Renminbi to Special Drawing Rights Basket

https://www.imf.org › News › Articles › 2016/09/29

Sep 30, 2016

PA onda pokusaj da shvatis zasto kineska valuta nije rival dolaru

The renminbi rises but will not rival the dollar - Brookings

zasto igraju tango:

Why China's Currency Tangos With The USD - Investopedia

https://www.investopedia.com/articles/forex/09/chinas-peg-to-the-dollar.asp
cak, rusja moze da preuzme ulogu svetskog policajca, a da se nista drugo ne promeni - nije u pitanju ko je spreman da bije, vec ko diktira cene, da li vrhuska starog svetskog poretka, ili cemo to menjati, da li ce opstati svetska banka i mmf, ili ce kinezi ponuditi svoju alternativu, ... da li ukidamo i sta ukidamo? samo dolar? nece moci, nego mi idemo na jos veca trosenja, a dolar stoji stabilno, dok se druge valute ljuljaju...
 
POGLEDAJ DATUM NIZE, 2016 je koliko juce bila, a opet su prosle vec godine, KADA KAZES

IMF Adds Chinese Renminbi to Special Drawing Rights Basket

https://www.imf.org › News › Articles › 2016/09/29

Sep 30, 2016

PA onda pokusaj da shvatis zasto kineska valuta nije rival dolaru

The renminbi rises but will not rival the dollar - Brookings

zasto igraju tango:

Why China's Currency Tangos With The USD - Investopedia

https://www.investopedia.com/articles/forex/09/chinas-peg-to-the-dollar.asp
cak, rusja moze da preuzme ulogu svetskog policajca, a da se nista drugo ne promeni - nije u pitanju ko je spreman da bije, vec ko diktira cene, da li vrhuska starog svetskog poretka, ili cemo to menjati, da li ce opstati svetska banka i mmf, ili ce kinezi ponuditi svoju alternativu, ... da li ukidamo i sta ukidamo? samo dolar? nece moci, nego mi idemo na jos veca trosenja, a dolar stoji stabilno, dok se druge valute ljuljaju...
Ma opasni ste vi Novi Amerikanci, vidim ja :D
 
Али зашто им је забавно да их представља очигледно сенилан човек?
ЦИА цензуру. Зашто то њима одговара, питање је од милион долара?
alternativa je tramp i trgovinski rat sa kinom.. daklem ko smo to mi, ili - ko su to oni, koji majmunisu ceo svet? bankarska oligarhija starog svetskog poretka koju cemo da zamenimo uskoro,... jer nemojte mi reci da niste culi da dolazi NSP?

ovo sto pises rasno je glupost, bajdena su izabrale demorats, pa oni i trebaju da plate cenu gubitka, da se satru na sledecim demokratskim izborima

KO ZNA DA POSTAVI EKONOMSKU JEDNACINU STA JE SVE INPUT, TAJ ZNA I DA JE RESI

Stojkov Menidjer

Ma opasni ste vi Novi Amerikanci, vidim ja :D
SRBIJA bi u toj jedncini bila moneta za potkusurivanje - ja vam samo prenosim vidjenje, viziju, a hocu da cujem i druge
 
Poslednja izmena:
sad sam video, ima prevedeno: https://srbin.info/svet/rusija-pred...-i-stvorila-svet-za-koji-smo-tek-sad-saznali/

Русија је мукотрпно створила алтернативни универзум у којем долар нема доминантну улогу и САД не могу да диктирају другима, наводи American Thinker. Москва је мудро припремила терен тако да њене везе са остатком света не поклекну када се односи са Западом прекину, пише Роберт Оскар Лопез.​

 
Ja sam odavno govorio "ako srpski pasulj, jabuka, šljiva itd. nisu konkurentni zapadu (neće tudje) onda da šaljemo u Afriku ili Aziju"

A jok jok došli mudroseri sa jasli da mi tupe kako je srpska razvojna šansa uvoz jer se od kupljenog plaća pdv koji ide u budžet a biće posla za magacionere i kasirke
 

Back
Top