Ovo su najpametniji horoskopski znaci

Prvi problem je što Merkur nije stajao tamo gde astrolozi misle da je stajao. Drugi problem je činjenica da je nelogično da Merkur ne deluje na bebu dok je u stomaku, valjda je štiti 3mm majčinog uterusa... ne znam kako hoda ta teorija uopšte. Kako 3mm blokira uticaj sa te udaljenosti... i kako bebina koža ne blokira Merkur na isti način kao i majčin uterus?

Sve su to teška pitanja.
Kako mislis da Merkur nije stajao gdje astrolozi misle da je stajao? Vjerovatno aludiras na razliku izmedju tropske i sideralne astrologije, gdje se tropska koja se zasniva na fixnom polozaju planeta od prije 2000 godina pokazala dosta preciznijom u odnosu na sideralnu po kojoj bi umjesto 12 trebalo da imamo i 13 znak " Zmijonosca", a Skorpija bi kao znak cinila samo 5, 6 stepeni danasnjeg znaka.

Merkur i ostale planete ne djeluju nikakvom energijom, nego simbolicki pokazuju odredjene karakterne osobine covjeka.Astrologija uopste u obzir ne uzima velicinu, sirinu i hemijski sastav planeta, da uzima Saturnovci( Jarcevi) bi npr bili zracni znak, jer da postoji kada puna vode velicine Saturna, da polozimo Saturna u nju, on bi plutao na istoj, jer se radi o laganoj gasovitoj planeti itd.

Inace se natalna karta pravi u odnosu na prvi dah kada beba napusti majcino tijelo, a ne dok je beba u stomaku.
 
Dolaze do rešenja bez preterane muke, veoma su inteligentni i mudri.

Blizanac

Pripadnici ovog znaka vrlo su bistri, a za razliku od drugih znakova odlikuje ih brzina razmišljanja, kao i bistrina s kojom dolaze do rešenja problema bez preterane muke. Imaju odličnu sposobnost učenja i savladavanja novih stvari, ali im to koristi samo ako su sposobni da se na nešto koncentrišu.

Vodolija

Oni su jako inteligenti, među njima je velik broj slavnih genijalaca. Odlično prolaze na testovima inteligencije, imaju talent drugačijeg i originalnog pristupa problemima
i sposobnost da se koncentrišu u nemogućim uslovima. Što su inteligentniji, to su skloniji i emocionalnoj nestabilnosti.

Vaga

Pre svega veoma mudre. Vage znaju koliko je mudrost važna i upravo je mudrost njima od velike pomoći. Ne postoji osoba koja na bilo kakav način može da nadmudri Vagu jer su to osobe koje uvek imaju spreman plan i rešenje za sve, one imaju sve isplanirano i njih je nemoguće iznenaditi. Vage upravo zbog svoje mudrosti tako malo greše, a isto tako su osobe koje mogu da daju najbolje savete.

( izvor:astro zabava, B92)

Da li verujete da inteligencija pripada samo odredjenim astro znakovima ?
Ja ne verujem jer osobe u znacima Jarca ili Lava koji su veoma inteligentni
Znam i pametne Rakove ..ustvari mogla bih da kazem da znam intelegentne osobe u svim astro znacima :)
Krstarica čula za 3-4 znaka
Uz ove još bik i lav i to ti je to...

Strelac rulez!
 
Strelac je učenik.
Zanimaju ga sve oblasti.
Zbog toga ima fantastične analitičke sposobnosti.
Jedino što nas koči je da nas baš briga ko šta misli jer mi nemamo vremena da se bakćemo sa onima koji ne žele ili ne umeju da razumeju strelčevu ideju pa to često dovede do gubljenja vremena jer nastane seljačka pobuna a kad proradi naknadna pamet ode voz ćićifu

Inace Srbi van prostora Srbije takodjer kazu Strijelac, brkas izgovor sa jezikom.
Primjetio sam da Srbi van Srbije kažu i cesta i štrase, sve zavisi u kojemu su dijelu... jal uBosni jal u Štutgartu :lol:

Zezam se :heart:
 
Strelac je učenik.
Zanimaju ga sve oblasti.
Zbog toga ima fantastične analitičke sposobnosti.
Jedino što nas koči je da nas baš briga ko šta misli jer mi nemamo vremena da se bakćemo sa onima koji ne žele ili ne umeju da razumeju strelčevu ideju pa to često dovede do gubljenha vremena jer nastane seljačka pobuna a kad proradi naknadna pamet ode voz ćićifu
Vidim kako imate analiticke sposobnosti gdje mijesas jezik sa izgovorom,a sve to vjerovatno brkas i sa pismom.

Upitah te da potkrijepis svoje misljenje da je Strijelac najpametniji znak konkretnim primjerima, ocito nemas argumenata.U Strijelcu je inace Merkur jako slab, i Strijelac je kampanjac, zeli odjednom da shvati sve, nema strpljenja za detalje, tek u 2 polovini zivota zahvaljujuci tome sto ga okolina ispravlja u cestim glupostima koje nudi, postaje mudar, ali i nesretan.Strijelac vlada naukom, obrazovanjem, ali je astroloska analogija pokazala da ne postize na planu nauke ni blizu kao neki drugi znakovi.
 
Strelac je učenik.
Zanimaju ga sve oblasti.
Zbog toga ima fantastične analitičke sposobnosti.
Jedino što nas koči je da nas baš briga ko šta misli jer mi nemamo vremena da se bakćemo sa onima koji ne žele ili ne umeju da razumeju strelčevu ideju pa to često dovede do gubljenja vremena jer nastane seljačka pobuna a kad proradi naknadna pamet ode voz ćićifu


Primjetio sam da Srbi van Srbije kažu i cesta i štrase, sve zavisi u kojemu su dijelu... jal uBosni jal u Štutgartu :lol:

Zezam se :heart:
Dobro mi nisi zamjerio sto ne pisem cirilicom :mrgreen:Da, Strijelac je ucenik, student, a Jarac je ucitelj ;)
 
Vidim kako imate analiticke sposobnosti gdje mijesas jezik sa izgovorom,a sve to vjerovatno brkas i sa pismom.

Upitah te da potkrijepis svoje misljenje da je Strijelac najpametniji znak konkretnim primjerima, ocito nemas argumenata.U Strijelcu je inace Merkur jako slab, i Strijelac je kampanjac, zeli odjednom da shvati sve, nema strpljenja za detalje, tek u 2 polovini zivota zahvaljujuci tome sto ga okolina ispravlja u cestim glupostima koje nudi, postaje mudar, ali i nesretan.Strijelac vlada naukom, obrazovanjem, ali je astroloska analogija pokazala da ne postize na planu nauke ni blizu kao neki drugi znakovi.
Kao prvo izneo sam analizu da Srbin van Srbije za ulucu kaže i cesta i štrase.
Dalja analiza nalaže zašto je dotoga došlo.
Dotvorim tefter, sve piše...

A, nećeš?
Dobro...

Dalje, šta ima loše u tome da se sve uči istovremeno?
Pojave oko nas su često vezane i hemijski i elektromagnetno i mehanički i kinetički... Izučavanje samo jedne strane ne vodi ničemu. Jel to onda glup čovek?

A u školi ti jedan dan jedan predmet? Kako da ne... Hemija, muzičko, filizofija, fizičko, matematika...

Ko li stavi natematiku posle fizičkog?
Strelac nije
 
Prvi problem je što Merkur nije stajao tamo gde astrolozi misle da je stajao. Drugi problem je činjenica da je nelogično da Merkur ne deluje na bebu dok je u stomaku, valjda je štiti 3mm majčinog uterusa... ne znam kako hoda ta teorija uopšte. Kako 3mm blokira uticaj sa te udaljenosti... i kako bebina koža ne blokira Merkur na isti način kao i majčin uterus?

Sve su to teška pitanja.
..i ja sam tako generalno nepoverljiva, sumnjicava, nepopustljiva i neprepustljiva poput tebe
al pazi sta mi se desilo jednom davno sto mi je malcice poljuljalo tlo pod nogama...
Pokojna Milja Vujanovic, svojevremeno najpoznatiji astrolog kod nas, drzala je neku tribinu
o astrologiji u studentskom centru..
Dok je pricala i pricala ja sam se u momentu nesto ubacila u njenu pricu jer mi je nesto zasmetalo
u njenom monologu..ona me pogleda i kaze -mogu li da pogodim sta si u horoskopu?
Rekoh slobodno....vodolija - devica...dakle, ostavi me zena bez daha u sekundi...:lol:
 
Kao prvo izneo sam analizu da Srbin van Srbije za ulucu kaže i cesta i štrase.
Dalja analiza nalaže zašto je dotoga došlo.
Dotvorim tefter, sve piše...

A, nećeš?
Dobro...

Dalje, šta ima loše u tome da se sve uči istovremeno?
Pojave oko nas su često vezane i hemijski i elektromagnetno i mehanički i kinetički... Izučavanje samo jedne strane ne vodi ničemu. Jel to onda glup čovek?

A u školi ti jedan dan jedan predmet? Kako da ne... Hemija, muzičko, filizofija, fizičko, matematika...

Ko li stavi natematiku posle fizičkog?
Strelac nije
Van Srbije Srbi takodjer razlikuju cestu od ulice, a štrase su mozda ulicu nazivali za vrijeme austrougarske okupacije.:mrgreen:

Nisam rekao da je ista lose kod Strijelca, sve je relativno u zivotu, nego da Strijelac ili bilo koji znak " no rules", jer je 700000 Strijelceva i pripadnika ostalih znakova na planeti, sa razlicitim kartama, a ako bi se uzelo u obzir samo Sunce u nauci bi najvise bilo predstavnika ona 3 zimska znaka, bar medju onim najpriznatijim naucnicima.

Dobro si to primjetio, profesor biologije u 8mom osnovne mi je uvijek govorio " moras li ti jedini uvijek biti zajapuren i mokar nakon fizickog " :hahaha:A kad se podijelimo " lopte" ja se uvijek furao da sam na Nou Kampu u Barseloni, taj Jupiter kao vladar Ascedenta u 5 me drilao samo tako :mrgreen:
 
Van Srbije Srbi takodjer razlikuju cestu od ulice, a štrase su mozda ulicu nazivali za vrijeme austrougarske okupacije.:mrgreen:

Nisam rekao da je ista lose kod Strijelca, sve je relativno u zivotu, nego da Strijelac ili bilo koji znak " no rules", jer je 700000 Strijelceva i pripadnika ostalih znakova na planeti, sa razlicitim kartama, a ako bi se uzelo u obzir samo Sunce u nauci bi najvise bilo predstavnika ona 3 zimska znaka, bar medju onim najpriznatijim naucnicima.

Dobro si to primjetio, profesor biologije u 8mom osnovne mi je uvijek govorio " moras li ti jedini uvijek biti zajapuren i mokar nakon fizickog " :hahaha:A kad se podijelimo " lopte" ja se uvijek furao da sam na Nou Kampu u Barseloni, taj Jupiter kao vladar Ascedenta u 5 me drilao samo tako :mrgreen:
A džaba ti pamet ako padaš na dogmu ili ti okolnosti negativne.
Drugim rečima - većina ima otpor ka pametnom, preduzima mere, hitne... :kafa:

A nikad ne potcenjuj budalu u većoj grupi :deda:
 
Poslednja izmena:
A džaba ti pamet ako padaš na dogmu ili ti okolnosti negativne.
Drugim rečima - većina ima otpor ka pametnom, preduzima mere, hitne... :Kafa:

A nikad ne potcenjuj budalu u većoj grupi :deda:
A to je davno rekao George Carlin , americki glumac i komicar, " nikada ne potcjenjute moc glupih ljudi u velikim grupama".
Ne znam , religijsku dogmu malo je reci prezirem :mrgreen:

Prosjek je planetarno vecinski, i ta prosjecna vecina utjehu za svoju prosjecnost pronalaze u takodjer ili prosjecnim ili jos manje prosjecnim osobama.
Zato su holivudski glumci danasnjice vise ruzni ili prosjecni nego sto su " face".Cilj je da se prosjecna vecina sto vise prepozna u njima , nekada da bi se dobila glavna uloga u filmu, muskaraci i zene su morali da budu kao iz " bajke" :mrgreen:
 

Back
Top