Ovo su najpametniji horoskopski znaci

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
330.670
Dolaze do rešenja bez preterane muke, veoma su inteligentni i mudri.

Blizanac

Pripadnici ovog znaka vrlo su bistri, a za razliku od drugih znakova odlikuje ih brzina razmišljanja, kao i bistrina s kojom dolaze do rešenja problema bez preterane muke. Imaju odličnu sposobnost učenja i savladavanja novih stvari, ali im to koristi samo ako su sposobni da se na nešto koncentrišu.

Vodolija

Oni su jako inteligenti, među njima je velik broj slavnih genijalaca. Odlično prolaze na testovima inteligencije, imaju talent drugačijeg i originalnog pristupa problemima
i sposobnost da se koncentrišu u nemogućim uslovima. Što su inteligentniji, to su skloniji i emocionalnoj nestabilnosti.

Vaga


Pre svega veoma mudre. Vage znaju koliko je mudrost važna i upravo je mudrost njima od velike pomoći. Ne postoji osoba koja na bilo kakav način može da nadmudri Vagu jer su to osobe koje uvek imaju spreman plan i rešenje za sve, one imaju sve isplanirano i njih je nemoguće iznenaditi. Vage upravo zbog svoje mudrosti tako malo greše, a isto tako su osobe koje mogu da daju najbolje savete.

( izvor:astro zabava, B92)

Da li verujete da inteligencija pripada samo odredjenim astro znakovima ?
Ja ne verujem jer osobe u znacima Jarca ili Lava koji su veoma inteligentni
Znam i pametne Rakove ..ustvari mogla bih da kazem da znam intelegentne osobe u svim astro znacima :)
 
Oprah Winfrey Cry GIF
 
Pa pazi zanimljivo je da je bio veoma Los ucenik, cak sta vise jako los u matematici I fizici a radio u patent birou I da je jedini doprinos imao dok je bio ozenjen Milevom Maric koja je bila fenomenalan matematicar
To ti je popularni srpski folklor, i naravno da nema mnogo veze sa istinom. Proučavao sam te tvrdnje svojevremeno, pošto su fizika i matematika i moje oblasti interesovanja. Ajnštajn je bio briljantan od malih nogu, i kao fizičar i kao matematičar, iako u školi nije imao sve petice, pošto je bežao sa časova koji su ga smarali (naročito je mrzeo istoriju i jezike). U politehničkoj je imao bolje ocene od Mileve.

Prvi naučni rad je napisao sa 16, a doktorirao sa 25, što dovoljno govori o tome.

Mileva je isto bila dobar matematičar i fizičar, ali ne njegovog kalibra, i batalila je nauku kad je ostala u drugom stanju, pre nego što je objavljena STR 1905-te godine.
 
Naravno da nema pravila, da medju pripadnicima svih 12 znakova imamo i genijalnih i mediokritetskih primjera, ali inteligencija simbolicki u astroloskom smislu najprije moze da se vidu u polozaju Merkura( misao), vrlo cesto njegovog odnosa prema Saturnu( sistematizacija i organizacija misli) i Uranu ( genijalnost, ideja, napredna misao, inovativnost), bar kada se govori o naucnicima, fizicarima , matematicarima, ali postoji i neke druge vrste inteligencije , lingvisticka, muzicka, tjelesno kineteticka , prostorna, interpersonalna itd, i tu je pozeljno imati dobre aspekte Merkura sa Jupiterom, Neptunom, Marsom itd.

Sto se tice nauke vodeci se astroloskom analogijom, tu prevagu odnose zimski znakovi, Jarac, Vodolija i Ribe.

Njutn, , Kopernik, Galilej, , Paster, Darvin, Edison,Watt, Ampere, Dzul, Kepler, Ajnstajn itd, mada naravno ima i pripadnika drugih znakova.
 
Naravno da nema pravila, da medju pripadnicima svih 12 znakova imamo i genijalnih i mediokritetskih primjera, ali inteligencija simbolicki u astroloskom smislu najprije moze da se vidu u polozaju Merkura( misao), vrlo cesto njegovog odnosa prema Saturnu( sistematizacija i organizacija misli) i Uranu ( genijalnost, ideja, napredna misao, inovativnost), bar kada se govori o naucnicima, fizicarima , matematicarima, ali postoji i neke druge vrste inteligencije , lingvisticka, muzicka, tjelesno kineteticka , prostorna, interpersonalna itd, i tu je pozeljno imati dobre aspekte Merkura sa Jupiterom, Neptunom, Marsom itd.

Sto se tice nauke vodeci se astroloskom analogijom, tu prevagu odnose zimski znakovi, Jarac, Vodolija i Ribe.

Njutn, , Kopernik, Galilej, , Paster, Darvin, Edison,Watt, Ampere, Dzul, Kepler, Ajnstajn itd, mada naravno ima i pripadnika drugih znakova.
Prvi problem je što Merkur nije stajao tamo gde astrolozi misle da je stajao. Drugi problem je činjenica da je nelogično da Merkur ne deluje na bebu dok je u stomaku, valjda je štiti 3mm majčinog uterusa... ne znam kako hoda ta teorija uopšte. Kako 3mm blokira uticaj sa te udaljenosti... i kako bebina koža ne blokira Merkur na isti način kao i majčin uterus?

Sve su to teška pitanja.
 
To ti je popularni srpski folklor, i naravno da nema mnogo veze sa istinom. Proučavao sam te tvrdnje svojevremeno, pošto su fizika i matematika i moje oblasti interesovanja. Ajnštajn je bio briljantan od malih nogu, i kao fizičar i kao matematičar, iako u školi nije imao sve petice, pošto je bežao sa časova koji su ga smarali (naročito je mrzeo istoriju i jezike). U politehničkoj je imao bolje ocene od Mileve.

Prvi naučni rad je napisao sa 16, a doktorirao sa 25, što dovoljno govori o tome.

Mileva je isto bila dobar matematičar i fizičar, ali ne njegovog kalibra, i batalila je nauku kad je ostala u drugom stanju, pre nego što je objavljena STR 1905-te godine.
A zasto onda nije izdao niti jedan naucni rad nakon sto se razveo, tj niti jedan bitan naucni rad
 

Back
Top