Ово постаје обичај - Одсекао себи прст у центру Београда

pa to mi vec izaziva sok najstrasniji, ali ta deca to ne rade sama sebi,
ona su potpuno bespomocna i ranjiva, nije isto...
ne mogu decu da poredim ni sa cim...
Али су се други са тиме спрдали то желим да сама видиш
не Шојо слике пострадале деце више не буде онај осећај туге као што је то било раније

на моју и твоју срећу ми смо још нормални

Отприлике мислимо на исто и то народ врло лако може учинити ал мора да жели да учини
а не да дозвољава да га купе лажним обећењима и поткупе ситним уступцима

ДРЖАВА ТО ЈЕ НАРОД ,ПОЛИТИЧАРИ САМО УПРАВЉАЈУ ЊОМЕ У НАШЕ ИМЕ

''Држава то смо ми'' рекла је буржоазија у име народа, а наставила до данас да га терорише. Поштеније ми је оно ''држава то сам ја''. Политичари су народни шљам, диктатори су способни људи, боље је да они управљају без примеса демократије, једнакости и сличних небеских вредности подложних манипулацији.

ma foliraju se, ili jer si ti to postavio a tvoji su neistomisljenici sto se tice politike,
ili eto da budu kao kul, ko moze stvarno da bude ravnodusan?
morao bi da bude monstrum a ne covek.

Дача се фолирао остали небих сигуран био
људи постају хладни

Idiot. Bolje da je glavu odsekao, ne vredi ga zaliti.

Ja bih bu zabranila pravo na penziju zbog ovoga. Namerno postane bogalj, da bude na sisi države.

Retard majmunski. Samoubica se rađa, samodestrukcija je kršenje osnovnih principa prirode, evolucije. On je ljudski škart.

Хомосексуалци су пример (само)деструкције.А,примери еволуције не постоје.:D

2009-17 = 1992.

..не могу да верујем да стављаш знак једнакости између те две
......године.....:zcepanje:

Мени су све раније године биле ЛЕПЕ (била сам млађа, а ти :?:)

Ова, 2009-та............је ДНО ДНА:rtfm:

.

Да, 6 милиона ... али то је била вредност 1992 год. Имаш ли ти представу колико је то вредело тада, пре 17 година??? А колико сада то износи после толико година, са ревалоризацијом,каматама ???

Кад ти постанеш приватник уложиш капитал у изградњу, опремање и отварање фабрике, за све могуће папире, дозволе ... за машине, робу, репроматеријал .... склопиш уговор о осигурању, уложиш сав капитал који си имао + банкарски кредити, онда ћеш знати шта значи термин - цифра !

Не дао ти Бог да мораш да се тужиш, да уђеш у зграду суда, схватила би каква је то мочвара у питању. Најгора мафија, спона: судија-тужилац-адвокати + вештаци 'стручњаци'. Целој тој компанији је само једно битно - да има за сви !
А уз то се судиш са оним ко има паре, па још је важна, реномирана државна фирма (Дунав осигурање). Да не говорим о томе што спор траје 17 година. Довољно да те мука поједе. Чуди ли те да је хтео да се спали, али му је полиција одузела бензин ... и говорили ти нешто таква намера ?
Evo, upravo je u ovome vic.
Što je način za privlačenje pažnje skandalozniji, morbidniji, što više užasavanja, zgražavanja i gađenja izaziva, to se više smatra da je dotični u pravu, bez ikakvog pojma o samom slučaju.
Otkud ti znaš koliko je on uložio, da li je podizao kredite, da li se patio za papire, kako je došlo do te havarije, da li je procena štete ok, i ako nije ok, koliko mu je zakinuto, itd? Nemamo nikakvog pojma o tome, ni jedan jedini podatak.

http://www.24sata.co.yu/vesti.php?id=61353

Људи изгледа да ово постаје обичај у земљи МАЈЦИ СРБИЈИ?
Само да од толког само сечења удова и на то не огугламо шта ће онда бити следећи корак очајника?

Еее...јадан човек...а шта друго...да раобијаш због идиота..нема смисла..онако ти упропасте живот...а сада...себе рањавати није ни то добро...***..није човек паметан..никако...

Еее...јадан човек...а шта друго...да раобијаш због идиота..нема смисла..онако ти упропасте живот...а сада...себе рањавати није ни то добро...***..није човек паметан..никако...

Па боље да робија такоће макар неко доћи до памети овако ћему се само смејати

nisam bas siguran da je pravi put nasilje prema direktoru ili sefu tog osiguranja. ali, sam siguran da to nije ni civilizovano, ni primereno duhu srpskog naroda.

a ovaj vid `protesta`, autodestruktivan, lici na samopovredjivanje po zatvorima, oduvek ga je bilo.

reci su postale jefitne, istina je postala jeftina, cinjenice opstepoznate kao afere rezimske, ne dovode do pravednog okoncanja, na ulicama nas rasteruju crni audiji i besni dzipovi. onaj ubica a.d. seta slobodan godinama.

sta onda obican covek da radi, kome da se zali, kome da se obrati...

a tako mnogo je ocekivao od ovakvog rezima
bas kao da sam ja napisao....potpuna istina...jad i cemer...osecaj beznadza...

Да, 6 милиона ... али то је била вредност 1992 год. Имаш ли ти представу колико је то вредело тада, пре 17 година??? А колико сада то износи после толико година, са ревалоризацијом,каматама ???

Кад ти постанеш приватник уложиш капитал у изградњу, опремање и отварање фабрике, за све могуће папире, дозволе ... за машине, робу, репроматеријал .... склопиш уговор о осигурању, уложиш сав капитал који си имао + банкарски кредити, онда ћеш знати шта значи термин - цифра !

Не дао ти Бог да мораш да се тужиш, да уђеш у зграду суда, схватила би каква је то мочвара у питању. Најгора мафија, спона: судија-тужилац-адвокати + вештаци 'стручњаци'. Целој тој компанији је само једно битно - да има за сви !
А уз то се судиш са оним ко има паре, па још је важна, реномирана државна фирма (Дунав осигурање). Да не говорим о томе што спор траје 17 година. Довољно да те мука поједе. Чуди ли те да је хтео да се спали, али му је полиција одузела бензин ... и говорили ти нешто таква намера ?
nazalost i ovo je tacno...u zemlji srbiji je sve moguce...

Makazama odsekao prst
M. LUKOVIĆ, 29.09.2009 20:47:27

Mladen Vasiljević
ARANĐELOVAC - Parnični postupak, po tužbi Mladena Vasiljevića (61) iz sela Vrbica, bivšeg radnika "Knjaz Miloša", u utorak je u sudnici aranđelovačkog opštinskog suda poprimio dramatičan obrt. Umesto da potpiše zapisnik sudskog postupka koji vodi protiv svoje bivše firme, Vasiljević je iz plastične kese izvadio vinogradarske makaze i pred sudijom, advokatima i službenicima suda, sebi počeo da seče mali prst leve ruke.
Prisutni u sudnici u prvi mah nisu ni shvatili šta se dešava. Tek kada je krv počela da teče, neki su pokušali da priđu Vasiljeviću i spreče ga u toj nameri. Utom je zapisničarka počela da vrišti, sudija je dohvatila spise predmeta i pokrila glavu...
Nakon kratkog vremena, ipak, pribrali su se i pozvali hitnu pomoć. Vasiljević je, međutim izašao u hodnik. Tu su mu u pomoć priskočile druge sudije i službenici.
Sudija Petar Bogićević u utorak je objasnio da je čuo viku u holu suda i istrčao iz kancelarije. Video je da povređenog
čoveka kome je iz rane lila krv. Ponudio mu je da sedne i sačeka lekare koji su ubrzo došli.
- Rana je obrađena i nakon intervencije pacijent je pušten na kućno lečenje - rekli su nam u utorak u zdravstvenom centru u Aranđelovcu. Saznajemo da je odsekao deo malog prsta, dužine nokta.
U sudu u utorak nisu želeli da govore o incidentu. Oglasili su se saopštenjem u kojem se, između ostalog navodi, da se Vasiljević, pri kraju sudske rasprave, oko 12 časova, sam povredio vinogradarskim makazama koje je uneo u sud.
Prema rečima advokata Dragana Jaćimovića, koji je u ovom postupku zastupnik "Knjaza Miloša", postupak je pokrenut 2004.godine, kada se Vasiljević, sada bivši radnik ovog aranđelovačkog preduzeća povredio na poslu i polomio butnu kost.
Podneo je tužbu, odnosno odštetni zahtev i dobio više od milion dinara odštete. Međutim, nije bio zadovoljan i tražio je više.

LjUT I OBMANUT
VASILjEVIĆ je ispričao da je bio ljut na sud i dug sudski proces, a i naknadno je saznao da mu pripada bar duplo više.
- U svemu ovome su me neki ljudi kojima sam verovao i obmanuli. Ovo je bio moj način da ukažem na nepravdu. Znam da sam naškodio sebi, hteo sam čak i prst da bacim u sudnicu, ali i mene je zbunila kompletna situacija.

SAMOPOVREĐIVANjE
* PREDSEDNIK Udruženja tekstilnih radnika u Novom Pazaru Zoran Bulatović odsekao je 24. aprila prst na levoj ruci. Na krvavi korak se odlučio u znak nebrige države prema radnicima u novopazarskom regionu, a posle višednevnog štrajka zaposlenih propalog Tekstilnog kombinata "Raška".
* REVOLTIRAN jer mu 17 godina "Dunav osiguranje" ne isplaćuje odštetu za fabriku izgorelu u požaru, Radivoje Atanasković (62) je dva puta svoje sekao prste. Prvi put, 4. juna u sudnici Trgovinskog suda u Nišu odsekao je mali prst. Sledeći, domali, odsekao je 13. septembra ispred sedišta "Dunav osiguranja" na Trgu Republike u Beogradu.

http://www.novosti.rs/code/navigate...rst&kword_add=mladen vasiljevic, odsekao prst

Још један

Evo opet

Odsekao sebi prst u sudnici
Autor: N. Radišić | Foto:N.Raus | 30.09.2009. - 05:00

Aranđelovac - Mladen Vasiljević ( 61) iz sela Vrbice, odsekao je juče prst sa svoje leve ruke u sudnici Opštinskog suda u Aranđelovcu. On je u momentu kada je sudija zatražila da potpiše zapisnik sa rasprave, iz kese izvadio vinogradarske makaze i odsekao sebi prst.

Kako „ Blic” saznaje u aranđelovačkom sudu, incident se dogodio u 12.15 sati. Vasiljević je vodio spor sa AD „Knjaz Miloš” zato što je 2004. godine na poslu zadobio prelom butne kosti. On je na osnovu ranije presude već dobio odštetu od 1.043.000 dinara, ali je potom tražio još novca.
ceo tekst: http://www.blic.rs/hronika.php?id=113115

Back