Ovo mi se stalno dešava

Holy1

Ističe se
Poruka
2.632
Dešava mi se jedna jako čudna stvar...

Na svakih nekoliko godina setim se jednog dogadjaja i jedne kuce. Evo jutros sam je se setio, a razmisljajuci koliko je proslo os poslednjeg puta kada sam pomislio na to - pa sigurno oko 7 godina. Ja uopste ne znam gde se ta kuca nalazi, ali znam detaljno kako ona izgleda i znam da sam tu u nju dolazio kao osnovac sa drugarima iz osnovne skole da se igramo. Posto je kuca bila napustena (nedovrsena) i vlasnici verovatno nisi zeleli ili nisu mogli da je zavrse. Taj dogadjaj i ta druzenja kojih se secam i ta kuca bude u meni nesto pozitivno.

Ali imam neki osecaj kao da nisam siguran da li se to zaista dogodilo, verovatno jer je bilo jako davno i verovatno jer sada ne znam gde je ta kuca bila. Pitam moje drugare iz osnovne skole koje sam vodio na to mesto jednom ili dva puta kad smo bili osnovci, oni se takodje secaju kuce i po njihovom opisu ona je kao i moja ali ne znaju gde je ta kuca bila... Zar je to moguce?

Pored svega toga, takodje mi se na svakih par godina javi zelja da posetim to mesto ako kuca uopste postoji ali stw vredi kad ne znam.gde je. Pored toga, ima jedno mesto u prirodi koje sam posetio nekada davno jos kao decak, secam se svega i to mesto ne znam gde je. Nekad sanjam da sam tamo na tom mestu tj da idem na to mesto ali ni u snovima ne mogu da ga pronadjem ili pak kad mi se desi da dodjem u snu tamo bude mi prelepo i onda se probudim i zelim da se setim gde je to mesto u stvarnosti.

Neko ce reci da sam mozda sve to sanjao. Ali nisam, cim i drugi ljudi znaju za to. Ali niko ne zna gde se to mesto nalazi.. Jako cudan osecaj. Da li neko zna o cemu je rec?
 
Verovatno da je samo bilo davno pa se ne sećate najbolje. Valjda znaš u kom je mestu ta kuća? Jel selo ili grad?
Pojma nemam, pretpostavljam da je negde oko mog sela. A posto ja poznajem svaki pedalj moga sela i okoline ne znam gde bi mogla da bude ili gde je bila.
Verovatno da je samo bilo davno pa se ne sećate najbolje. Valjda znaš u kom je mestu ta kuća? Jel selo ili grad?
kako se zove?
 
Pojma nemam, pretpostavljam da je negde oko mog sela. A posto ja poznajem svaki pedalj moga sela i okoline ne znam gde bi mogla da bude ili gde je bila.

kako se zove?

Kako čoveče ne možeš da se setiš? Ako je već u tvom mestu. Da niste vi malo kao deca pućkali neke smešne cigare u toj kući pa se ne sećate?

Knjiga se zove.... bem li ga... Kao neka grupa drugara se posle mnogo godina našla u nekoj kući u kojoj su kao deca napravili neku glupost i onda tamo počne nešto da ih jede. Nisam čitao tu knjigu, samo mi je poznata radnja.
 
Znas kako kazu, pricaju, kad sanjas snove, verovatno sanjas dogadjaje iz neke paralelne stvarnosti, univerzuma.
Znaci tamo se desava, desavalo, a ovde ne.
I kako si ti to sanjao, tebi se to urezalo u podsvest i projektuje se kroz secanje da si to doziveo, ali maglovito.
Imas onaj podatak koji kaze, da odredjeni procenat ljudi ne zna dal je sanjalo nesto ili mu se to u desilo.
I to objasnjava zasto imas taj neki osecaj.
 

Back
Top