Ovisnost o društvenim mrezama

RiadaT.

Buduća legenda
Poruka
44.006
Društvene mreže, kao i Internet, u današnjem svijetu zauzimaju sve veći dio našeg vremena. Iako mnogi misle da je riječ o bezazlenoj stvari, one mogu izazvati brojne negativne posljedice ukoliko im posvećujemo više vremena nego stvarnom životu.

S pojavom društvenih mreža pojavila se i nova vrsta ovisnosti, baš poput one o alkoholu ili drogama. Simptomi koji upućuju na ovisnost o društvenim mrežama su rastrojenost, promjene raspoloženja, nemogućnost uspostavljanja kontrole nad vremenom provedenim na internetu, itd.

Da li ste vi ovisni o društvenim mrezama ? I šta opcenito mislite koliko su one dobrog ili lošeg donijele ?
 
Слажем се. Са појавом друштвени мрежа, појавиле су се и лепе жене, чак и оне које не би требале да буду лепе због својих година (усле у пету деценију живота), ал' су тамо лепе. Такве жене се претежно сликају ''усамљенe'', понекад са мачкама, искључиво сликају само своју главу нежелећи да покажу своје истрајало тело и вишак килограма. Док млађе жене сликају искључиво тело, а главу не желе понудити.
Овисан сам о друштвеним мрежама, нарочито фотографијама жена које су фотографисане у кухињи.
 
Bolje ovisan o drustvenim mrezama nego o heroinu.

Društvene mreže, kao i Internet, u današnjem svijetu zauzimaju sve veći dio našeg vremena. Iako mnogi misle da je riječ o bezazlenoj stvari, one mogu izazvati brojne negativne posljedice ukoliko im posvećujemo više vremena nego stvarnom životu.

S pojavom društvenih mreža pojavila se i nova vrsta ovisnosti, baš poput one o alkoholu ili drogama. Simptomi koji upućuju na ovisnost o društvenim mrežama su rastrojenost, promjene raspoloženja, nemogućnost uspostavljanja kontrole nad vremenom provedenim na internetu, itd.
To imam jer sam psihic vezano za net ili bez njega. Nemogucnost kontrole nemam jer kada nisam doma ne koristim net., Ne moram se kontrolirati jer imam puno slobodnog vremena i bolje mi je da tipkam na netu nego primjerice da provodim vrijeme u zadimljenom kafici.

Da li ste vi ovisni o društvenim mrezama ? I šta opcenito mislite koliko su one dobrog ili lošeg donijele ?
Aktivan sam na forumu i to je to. Za nas starije generacije mislim da nisu lose donijele, ali za mlade generacije mislim da ne znaju ni hodati. Danasnje dijete ne zna napraviti luk i strijelu, ne zna sklepati kucicu u sumi kao sta smo mi radili i jos mnogo toga, a sve to je povezano sa kreativnoscu i razmisljanju u nastavku zivota.
 
@Memnom puno ti trazis,cuj Luk i strijelu,Bogati to ni ja ne znam napraviti a godina imam nisam bas od jucer :zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje:

Ova dica ovog doba ne znaju osnovno,zovni ga na kucni telefon,budes vidio kako ne znaju sto je to,niti kuze niti znaju sto sa tim,nije rekao mobitel da se trebaju javiti,mene su neki sokirali da Riže ne znaju skuhati a blize im je 20 a ne kucice i pm puno brate ti trazis,puno
 
@Memnom puno ti trazis,cuj Luk i strijelu,Bogati to ni ja ne znam napraviti a godina imam nisam bas od jucer :zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje:

Ova dica ovog doba ne znaju osnovno,zovni ga na kucni telefon,budes vidio kako ne znaju sto je to,niti kuze niti znaju sto sa tim,nije rekao mobitel da se trebaju javiti,mene su neki sokirali da Riže ne znaju skuhati a blize im je 20 a ne kucice i pm puno brate ti trazis,puno
Znam da si rosa po podne, ali OK :mrgreen:
Imali smo sumicu ispod zgrada. Ako si odrasla na betonu onda razumijem zasto i ne znas. Radili smo i puhaljke u koje smo stavljali lumbere, igrali granicara. Igrali su kosarku, nogomet, mene to bas nije interesiralo i nisam bio toliko aktivan, ali Amerikanac mi je bilo fora igrat.
Nemam dijece, ali koliko vidim vecina je dosta zaostalija od nas sta se tice dosta stvari i mislim da smo mi bili puno spretniji i snalazljiviji sta nam je pomoglo u daljnjem zivotu.
Tipkanje na mob ne smatram nekim intelektom ma koliko god da je dijete malo, a to sta ti pises za kuhanje je od familije do familije. Na kraju krajeva vise mi se cini da danas drustvo oblikuje djecu nego su nas roditelji odgajali za zivot.
 
Bolje ovisan o drustvenim mrezama nego o heroinu.


To imam jer sam psihic vezano za net ili bez njega. Nemogucnost kontrole nemam jer kada nisam doma ne koristim net., Ne moram se kontrolirati jer imam puno slobodnog vremena i bolje mi je da tipkam na netu nego primjerice da provodim vrijeme u zadimljenom kafici.


Aktivan sam na forumu i to je to. Za nas starije generacije mislim da nisu lose donijele, ali za mlade generacije mislim da ne znaju ni hodati. Danasnje dijete ne zna napraviti luk i strijelu, ne zna sklepati kucicu u sumi kao sta smo mi radili i jos mnogo toga, a sve to je povezano sa kreativnoscu i razmisljanju u nastavku zivota.
Pa i ja misilim da je za mlade , ako se ne koristi u normalnim granicama, internet vise stetan nego koristan.
 
Nemam nalog na drustvenim mrezama.
Do prije tri godine ni na Krstarici nisam provodio mnogo vremena.
Ne koristim internet na telefonu.
Ne treba mi. Ne moram da znam sta se desava svakog momenta negdje.
Ionako volim da budem napolju, u prirodi kad god je mogucce.
A uz to mi je ekrana previse na poslu da bih jos gledao u njega i kod kucce.
 

Back
Top