Овим путем желим да похвалим Републику Српску и њен народ

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
НИЈЕ ЉУБАВ, ЈА САМ ЖЕНСКО И НЕМАМ РИБУ

И МНОГО СУ МИРНИЈИ И БОЉИ НАРОД ОД СРБА У СРБИЈИ
НЕК СЕ НАШИ МАЛО УГЛЕДАЈУ НА СРБЕ У РС
ДАЈ БОЖЕ!!!!
БОСАНЦА НИСАМ НИКАД ЉУБИЛА

ЖИВЕЛА РС!!!!

Живелааааааа...Живели босански срби, живела Бања Лука...............
 
ДИВНИ СТЕ !

Немам друге речи осим ове да се поносим вама јер сте један поштенији и НЕИСКВАРЕНИЈИ народ за разлику од лукавијих Срба у Србији.
Ваша душа ми је милија, нарочито кад одем у Србиње, Гацко, околна планинска села, тада пожелим да останем у РС и живим у Источном Сарајеву.
Не замарате и не компликујете као Срби у Србији што знају да увале. Питомији сте и поред тешког рата који бејаше.
Нисте зли, са вама је ведрије...
Има и међу вама лоших али не са таквим интензитетом као у Републик оф Сербиа.

Немам ни дечка ни девојку тамо, само описујем генерално стање међу људима у РС.

ЖИВЕЛА РС И ЊЕН ДИВАН НАРОД И РЕПУБЛИКА СРБИЈА да се угледа више на вас и Додика.
ВОЛИМ ВАС! ;)

Ма има тога понегде и у Србији, поготово тамо где још нису продрле ''западне вредности''. Једнога дана када Срби буду владали и у Србији а поготово у Београду, вратиће се и ти, сада занемарени, стари добри домаћински обичаји.
 
Милунка Савић
Да. Али може то без оваквих излива, у бити такође - антисрпства.

Питам поново: каква је то глупост с том синтагмом "лукави Србијанци"?!

Не подмећи!!

Поготово, не знам на основу чега, кад си то "открила америку"?

Јесте, Срби из некадашње БиХ, доиста јесу се показали као нешто мало свеснији Срби, у неком смислу, одувек, и пре 2. св. рата, и у СФРЈ, то је тачно.

Али, чему, питам, сада та подела, и инсистирање на њој, коме она може користити, осим српским непријатељима?!

Знаш ли да термин "Србијанци" користе пре свега наши непријатељи?

А да Срби из прекодринскосавскодунавских подручја њега користе само у географском смислу?
Израз "Србијанаци" није погрдан, напротив, јер се одувек користио за Србе који живе у Србији. Католички комунисти су 1945 године израз "Србијанаци" заменили заједничком именицом "Срби" која означава све припаднике српског народа на територији Југославије и широм света како би Србе свели на Србијанце. До тада су Срби били један народ који се састојао из неколико етничких група на територији бивше Југославије, док су свођењем Срба на Србијанце сви Срби ван Србије постали "Српски" (читај: Србијански) туристи", тј. окупатори територија на којима одувек живе.

Коришћењем назива "Србин из..." и "Србина са..." Србима ван Србије одузима се право на поседовање територија на којима живе и сугерише им се да је њихово место боравка Србија, а да су на тој територији само привремено док их домаћини не истерају.

Да ли Србијанци могу да схвате ову логичко-лексичку намештаљку?
 
Poslednja izmena:
Ma da su najgori na svetu (Srbi iz Bosne, namerno necu da kazem RS jer je cela BiH srpska) ja bih se opet tamo preselio, samo zato sto imaju nacionalnu svest i neguju je. Mozda mi necete verovati, ali mene u dusi steze neka teskoba i blaga mucnina i nervoza od udisanja ovog srbijanskohrvatskojugoslovenskog vazduha i smrada u Srbiji. Narod se prozlio. Pretovrio u gramzivu i podlu masu. Sklonu svakom prostakluku i podvali. Naravno, ne svi, ali ogroman broj da. Gadi mi se vise zivot medju njima (kazem "medju" jer ja nisam "sa njima"). Sto se tice danasnje Srbije, moze komplet da nestane u ognju i machu. Bilo bi mi zao samo retkih ljudi-srpskih nacionalista.
 
НИЈЕ ЉУБАВ, ЈА САМ ЖЕНСКО И НЕМАМ РИБУ

И МНОГО СУ МИРНИЈИ И БОЉИ НАРОД ОД СРБА У СРБИЈИ
НЕК СЕ НАШИ МАЛО УГЛЕДАЈУ НА СРБЕ У РС
ДАЈ БОЖЕ!!!!
БОСАНЦА НИСАМ НИКАД ЉУБИЛА

ЖИВЕЛА РС!!!!

Добро ЖИВЕЛААААА.Добро си им рекла.Ови овде су лоши Срби.Самозаљубљени................:hahaha:
Поздрав за РС, Додику и Бања Лука...............:D
 
Tema je malo nespretno (iako ne sa zlom namerom) posatvljena, po mom mišljenju. Koliko se sećam, LAMB je na pdf PUTOVANJA, pitao/a da li neko putuje za Indiju radi eventualnog priključenja... , a sa pretpostavkom da " tamo vlada veća ljubav i kohezija madju narodom", pa bi se tamo rado videla. Iako utopistički, to liči na vapaj mlade osobe željne ljubavi i pažnje, druženja i iskrenosti - u najširem smislu. Zato njen post ne smatram provokacijom, već željom da odnosi medju ljudima budu bolji, plemenitiji, bez zlobe i "crknutih komšijskih krava". U tome nema ničeg lošeg, osim nespretnih, nepotrebnih i ružnih kvalifikacija i atributa upućenih sopstvenom narodu u Srbiji, komparirajući ga sa istim u RS,

Iskreno rečeno, prateći ovaj Forum, stiče se utisak da su ljudi iz RS kompaktni, ponosni na ono što jesu, da im je stalo do toga i da žele da čuvaju i unaprede to. Nema medjusobnog "pljuvanja", mržnje, antagonizma, ... To je za svaku pohvalu i tako treba svuda da bude. :worth: I to je, po mom mišljenje, motiv postavljanja ove teme.

Ono što je iritirajuće, jesu izlivi mržnje nekih forumaša - domaćih, ili pristiglih sa raznih krajeva ex YU, po Srbima u Srbiji kojima već odavno kičma puca od svih nedaća koje su ih (bez njihove krivice i pitanja) zadesile. Bore se za radna mesta, za parče hleba, ... da prežive i, uglavnom, ćute i to stoički podnose. Nemamo puno pravih i iskrenih prijatelja, nažalost, pa ne treba sami sebi da otežavamo već dovoljno tešku situaciju. Ako ne možemo medjusobno da se pomažemo, ne treba ni odmagati. Treba sve učiniti - svako u svojoj kući, radnom mestu , okruženju, ... da stvari popravimo, učinimo boljim, efikasnijim. Pri tom, trebalo bi pokazati malo više saosećanja, poštovanja, lepe reči, podrške, ljubavi, ... , umesto mržnje i prezira (često neosnovanog). Bilo bi nam svima lakše u ovim teškim vremenima. :roll:
 
Poslednja izmena:
Ko zeli da dodje ,moze slobodno,ja mislim da je cak i standard zivota bolji ovde u RS nego u Srbiji,narocito u Banjaluci,ja u komsiluku imam ljude izbjegle sa Kosova ,dosta vremena su bili u Srbiji pored Kragujevca,kazu da su ih tamo vredjali,govorili da su Albanci itd pa su odlucili da dodju u RS gde su se snasli i kazu da im je ovde u Banjaluci jako dobro ,i da nebi nazad u Srbiju na za milion ojra
 
Tema je malo nespretno (iako ne sa zlom namerom) posatvljena, po mom mišljenju. Koliko se sećam, LAMB je na pdf PUTOVANJA, pitao/a da li neko putuje za Indiju radi eventualnog priključenja... , a sa pretpostavkom da " tamo vlada veća ljubav i kohezija madju narodom", pa bi se tamo rado videla. Iako utopistički, to liči na vapaj mlade osobe željne ljubavi i pažnje, druženja i iskrenosti - u najširem smislu. Zato njen post ne smatram provokacijom, već željom da odnosi medju ljudima budu bolji, plemenitiji, bez zlobe i "crknutih komšijskih krava". U tome nema ničeg lošeg, osim nespretnih, nepotrebnih i ružnih kvalifikacija i atributa upućenih sopstvenom narodu u Srbiji, komparirajući ga sa istim u RS,

Iskreno rečeno, prateći ovaj Forum, stiče se utisak da su ljudi iz RS kompaktni, ponosni na ono što jesu, da im je stalo do toga i da žele da čuvaju i unaprede to. Nema medjusobnog "pljuvanja", mržnje, antagonizma, ... To je za svaku pohvalu i tako treba svuda da bude. :worth: I to je, po mom mišljenje, motiv postavljanja ove teme.

Ono što je iritirajuće, jesu izlivi mržnje nekih forumaša - domaćih, ili pristiglih sa raznih krajeva ex YU, po Srbima u Srbiji kojima već odavno kičma puca od svih nedaća koje su ih (bez njihove krivice i pitanja) zadesile. Bore se za radna mesta, za parče hleba, ... da prežive i, uglavnom, ćute i to stoički podnose. Nemamo puno pravih i iskrenih prijatelja, nažalost, pa ne treba sami sebi da otežavamo već dovoljno tešku situaciju. Ako ne možemo medjusobno da se pomažemo, ne treba ni odmagati. Treba sve učiniti - svako u svojoj kući, radnom mestu , okruženju, ... da stvari popravimo, učinimo boljim, efikasnijim. Pri tom, trebalo bi pokazati malo više saosećanja, poštovanja, lepe reči, podrške, ljubavi, ... , umesto mržnje i prezira (često neosnovanog). Bilo bi nam svima lakše u ovim teškim vremenima. :roll:

Niko ovde ne vredja Srbe u Srbiji vec jugoslovene, gradjane, evropejce, trule kompromisere, anemicne i anacionalne amebe ciji je glavni zivotni moto "mali smo i ne mozemo n ista, moramo da trpimo sta nam se kaze"! Sto se tice samog karaktera naroda U MOM KRAJU (ne znam za ostatak Srbije) nemam nikakvo pozitivno misljenje o velikoj vecini njih. Toliko sam se nagleda toga i doziveo da mi je dosta za ceo zivot. Jebbo pare koje su mi ostali duzni i uvrede koje su mi naneli, niko mi ne moze vratiti zivce. Susrecem se svakodnevno sa zatucanoscu i neobrazovanoscu obicnog sveta. Znam da toga ima svuda, ali opet, meni se cini da su moji najgori.

- - - - - - - - - -

Ko zeli da dodje ,moze slobodno,ja mislim da je cak i standard zivota bolji ovde u RS nego u Srbiji,narocito u Banjaluci,ja u komsiluku imam ljude izbjegle sa Kosova ,dosta vremena su bili u Srbiji pored Kragujevca,kazu da su ih tamo vredjali,govorili da su Albanci itd pa su odlucili da dodju u RS gde su se snasli i kazu da im je ovde u Banjaluci jako dobro ,i da nebi nazad u Srbiju na za milion ojra

Hah....ko da ti dodje kad nigde nema posla. Verujem da je iznajmljeni stan u BL isto tako skup kao i u Bg. To jedino da imam para pa da mogu da biram gde cu praviti sebi kuci i ziveti.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top