Ovde nema hriscana???

bubobubo

Ističe se
Poruka
2.683
Mozes da verujes da je Zemlja stara 6000 godina. Da mogu da se prave deca bez razmene fluida, da moze da se zivi u ribi. U pricajuce zmije, i da lјudi mogu da hodaju po vodi i prave vino od vode. Da ides u crkvu svaki dan, i da popi ljubis ruku.

Ali nisi hriscanin. Verovatno ovo citas koristeci vlastiti kompjuter. Nisi prodao sve sto posedujes.
Dzaba ti sve ako ne sledis pismo doslovno.
Neko se ne slaze?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Mozes da verujes da je Zemlja stara 6000 godina. Da mogu da se prave deca bez razmene fluida, da moze da se zivi u ribi. U pricajuce zmije, i da ludi mogu da hodaju po vodi i prave vino od vode. Da ides u crkvu svaki dan, i da popi ljubis ruku.

Ali nisi hriscanin. Verovatno ovo citas koristeci vlastiti kompjuter. Nisi prodao sve sto posedujes.
Dzaba ti sve ako ne sledis pismo doslovno.
Neko se ne slaze?

Шта бре причаш свашта?Твоје познавање хришћанства је веома скромно.z:shock:
 
Mozes da verujes da je Zemlja stara 6000 godina. Da mogu da se prave deca bez razmene fluida, da moze da se zivi u ribi. U pricajuce zmije, i da ludi mogu da hodaju po vodi i prave vino od vode. Da ides u crkvu svaki dan, i da popi ljubis ruku.

Ali nisi hriscanin. Verovatno ovo citas koristeci vlastiti kompjuter. Nisi prodao sve sto posedujes.
Dzaba ti sve ako ne sledis pismo doslovno.
Neko se ne slaze?

Jedino ako pričaš sa protestantima...
 
Mozes da verujes da je Zemlja stara 6000 godina. Da mogu da se prave deca bez razmene fluida, da moze da se zivi u ribi. U pricajuce zmije, i da ludi mogu da hodaju po vodi i prave vino od vode. Da ides u crkvu svaki dan, i da popi ljubis ruku.

Ali nisi hriscanin. Verovatno ovo citas koristeci vlastiti kompjuter. Nisi prodao sve sto posedujes.
Dzaba ti sve ako ne sledis pismo doslovno.
Neko se ne slaze?

Kad bi nastavili tvoje nabrajanje, sigurno bi dosli do zakljucka, da na planeti nema nijednog hriscanina!
Zasto? Niko se doslovce ne pridrzava 10 Bozijih zapovesti! Svi smo gresni!
Duh sveti je stvorio tvoj i moj kompjuter. Bog zeli da ljudi napreduju, u svakom pogledu, ali i dalje ostaju njegove zapovesti.
To je srz, to je sustina!
 
Znaci treba biti hriscanin i pridrzavite se onih stvari koje mi odgovaraju?

Znaci razlika izmedju hriscanina i eteiste je samo u tome sto jedan veruje, a drugi ne. I naravno religijski obredi (magija), molitva, paljenje sveca, svecenje vodice, ispijanje krvi,....
 
Znaci treba biti hriscanin i pridrzavite se onih stvari koje mi odgovaraju?

Znaci razlika izmedju hriscanina i eteiste je samo u tome sto jedan veruje, a drugi ne. I naravno religijski obredi (magija), molitva, paljenje sveca, svecenje vodice, ispijanje krvi,....

Gledaj na to ovako - Nijedna crkva na svetu te ne moze spasiti, niti jedan pop. Samo tvoja vera u Boga i tvoja molitva(cak ne mora biti ni crkvena, dovoljno je da je iskrena i iz srca) ce te spasiti! Tvoja dela ce govoriti za tebe na kraju ovozemaljskog zivota.
Tesko da ces moci, u blizoj ili daljoj buducnosti da se "odupres" takvom naletu ljubavi, kakvu samo On ima i koju zeli da ti da!
Polako, videces, osetices...
 
Mediji su moderan nacin prenosa informacija. Moze se reci i najdelotvorniji.
Ranije su to bili ljudi(hodajuci od jednog grada do drugog), golubovi, karavani i sl.

Hoćeš da kažeš da nije greh robovati materijalnom, ako je u svrhu koja je njemu prihvatljiva?
Recimo, misionarenje putem mobilnog telefona nije robovanje materijalnom, ili zloupotreba neta, ako je u svrhu "širenja ljubavi"?
Ipak mislim da postoje dvostruki standardi... tačnije, znam. I po potrebi se koriste i zloupotrebljavaju biblijske fraze.
 
Nemoj da "izvlacis" iz Biblije ono sto ti odgovara!
Bog nije protiv bogatstva i materijalnog, vec protiv "robovanja" time, sto je danas ocigledno(TC, mobilni, krpice i sl.).
To reci isusu kad umres, a ne meni.

Luka 14:26-33 Ako ne prodas SVE sto posedujes neces ici u carstvo nebesko.
meni ovo zvuci prilicno jasno.

Luka lepo citira isusa, sta je JEDINI nacin.
 
Kad bi nastavili tvoje nabrajanje, sigurno bi dosli do zakljucka, da na planeti nema nijednog hriscanina!
Zasto? Niko se doslovce ne pridrzava 10 Bozijih zapovesti! Svi smo gresni!
Duh sveti je stvorio tvoj i moj kompjuter. Bog zeli da ljudi napreduju, u svakom pogledu, ali i dalje ostaju njegove zapovesti.
To je srz, to je sustina!

:hahaha: ... uvek je ovde bila najbolja žurka...
Onda mu Bil Gejts dođe neki :zelenko:... :lol:... meša se božidaru u posao...
 
Mozes da verujes da je Zemlja stara 6000 godina. Da mogu da se prave deca bez razmene fluida, da moze da se zivi u ribi. U pricajuce zmije, i da lјudi mogu da hodaju po vodi i prave vino od vode. Da ides u crkvu svaki dan, i da popi ljubis ruku.

Ali nisi hriscanin. Verovatno ovo citas koristeci vlastiti kompjuter. Nisi prodao sve sto posedujes.
Dzaba ti sve ako ne sledis pismo doslovno.
Neko se ne slaze?



Reci to Protestantima to uopšte nema veze sa pravoslavnim!

Za pravoslavne jedino važi jevanđelje i to se ne čita već se sluša šta se kaže u crkvi!

NIJEDAN pravoslavac van klera nikad nije čitao bibliju sve do ovih novih doba !

Za protestante biblija je sveta to jest svaka riječ iz nje je od boga data što sa pravoslavnim nema nikakve veze.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Reci to Protestantima to uopšte nema veze sa pravoslavnim!

Za pravoslavne jedino važi jevanđelje i to se ne čita već se sluša šta se kaže u crkvi!

NIJEDAN pravoslavac van klera nikad nije čitao bibliju sve do ovih novih doba !

Za protestante biblija je sveta to jest svaka riječ iz nje je od boga data što sa pravoslavnim nema nikakve veze.

ne mozes da budes pravoslavac ako ne ides u crkvu?
a za pravoslavce nije sveta svak rec iz biblije?

NIJEDAN pravoslavac van klera nikad nije čitao bibliju sve do ovih novih doba !?????????????????????????????????????
malo pismenih?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Mislis li da ljudi koji su bogati i koji"sakom i kapom "pomazu sirotinju nisu dobri hriscani? Sto nisi ispricao pricu do kraja?Uvek se pominje i drugi deo- da se poda sirotinji.

" У Светом Писму се не може наићи на куђење богатства као таквог. И Авраам и старозаветни патријарси били су имућни људи, као и праведни Јов, Никодим и Јосиф из Ариматеје. Поседујући значајну имовину, неће сагрешити онај што ју користи сагласно вољи Бога, Којем припада све постојеће, нити ће сагрешити онај што ју користи по закону љубави, јер радост и пунота живота није у стицању и поседовању него у даривању и жртви. Апостол Павле позива да се опомињемо речи Господа Исуса коју Он рече: Блаженије је давати него примати (Дела ап. 20; 35). Свети Василије Велики сматра да је лопов онај, који не даје део свог иметка као жртвену помоћ ближњем. Исту мисао истиче и св. Јован Златоусти: „Не давати од своје имовине такође значи пљачку”. Црква позива хришћане да својину разумеју као дар Божији, који им је дат да би га користили за своје и добро својих ближњих."
 
Mozes da verujes da je Zemlja stara 6000 godina. Da mogu da se prave deca bez razmene fluida, da moze da se zivi u ribi. U pricajuce zmije, i da lјudi mogu da hodaju po vodi i prave vino od vode. Da ides u crkvu svaki dan, i da popi ljubis ruku.

Ali nisi hriscanin. Verovatno ovo citas koristeci vlastiti kompjuter. Nisi prodao sve sto posedujes.
Dzaba ti sve ako ne sledis pismo doslovno.
Neko se ne slaze?

Са циником се само други циник може сложити, а и то је питање...тако да, мислим да је одговор очигледан...
 
Hoćeš da kažeš da nije greh robovati materijalnom, ako je u svrhu koja je njemu prihvatljiva?
Recimo, misionarenje putem mobilnog telefona nije robovanje materijalnom, ili zloupotreba neta, ako je u svrhu "širenja ljubavi"?
Ipak mislim da postoje dvostruki standardi... tačnije, znam. I po potrebi se koriste i zloupotrebljavaju biblijske fraze.

Ja i kazem da je greh robovati materijalnim stvarima! Ne poricem!
Ali ljubav nije prava i nema tezinu, ako se siri putem SMS-a i interneta!
Samo uzivo i na stari nacin - face to face je pravi nacin!z:poz:
 
:hahaha: ... uvek je ovde bila najbolja žurka...
Onda mu Bil Gejts dođe neki :zelenko:... :lol:... meša se božidaru u posao...

Mudri, nije ti neki nick name!
Nemoj da hulis na Duha! Sve sto postoji na ovom svetu je od Njega!
Bil Gejts je samo Njegov pomocnik(za kompjutere). Nijedana ideja ne moze da ti padne napamet, bez Duha! Nijednu ideju ne mozes realizovati, bez Duha!
Nijedan talenat covek ne bi imao, da nije Duha! Raspitaj se malo...
 

Back
Top