Ovako je Prorokovao Enoh - Sedmi od Adama

MaranAta

Ističe se
Poruka
2.303
(Енох 93)
1. И после тога Енох поче да се позива на књиге. И Енох рече: “У вези деце праведности и у вези изабраних на свету, и у вези биљке морала, ја ћу да кажем ове ствари,
2. ја Енох ћу да вам саопштим, синови моји: По ономе што ми се указало у небеској визији, и што сам знао на основу речи светих анђела, и што сам научио из небеских плоча.”
3. И Енох поче да прича о књигама и рече: “Ја сам рођен седми (седмо колено од Адама) у првој недељи, док су суд и праведност још постојали (период пре појаве дивова).
4. А после мене, у другој недељи ће се појавити велики греси, и неправде ће да се увећавају, и онда ће доћи први крај (ПОТОП). И у њему ће људи бити спасени; И након тог краја неправде ће се поново увећавати, и закон (СТАРИ ЗАВЕТ) ће бити наπрављен за грешнике.
5. Након тога, у трећој недељи при крају, човек ће бити одабран као стабло праведнога суда (ХРИСТОС), и његова ће слика постати стабло праведности заувек.
6. А после тога у четвртој недељи при крају, појавиће се свети и праведни, и закон (ХРИСТОВ ЦАРСКИ ЗАКОН) за све генерације ће бити направљен.
7. А после тога, у петој недељи при крају, кућа славе (ПЦ) и превласти (РКЦ) ће бити направљена заувек.
8. А после тога, у шестој недељи сви који живе у кући превласти ће ослепети и њихова срца ће безбожно да напусте премудрост. И унутра, човек ће да се подигне (ПАПА); И на крају (недеље) кућа превласти (РКЦ) ће бити уништена ватром, и цела раса са одабраним кореном (У АПОСТОЛИМА) ће бити расута.
9. А после тога, у седмој недељи, генерација отпадника ће настати (ПРОТЕСТАНТИ), и многи ће постати њихови, и сва њихова дела биће отпадничка.
10. И на крају (недеље) ће бити изабрани од одабраних праведника вечног стабла праведности (ПРАВОСЛАВНИХ), да приме седмострука упуства о свим Његовим створењима.
11. Јер ко тамо од све деце човечије може чути глас Светога без узнемирења ? И ко може мислити као Он? И ко може посматрати сва дела небеска? И како да тамо буде неко ко ће посматрати небеса, и ко је тамо да разуме ствари небеске и да види душу или духа и да може да рекне, или да се уздигне и да види њихов крај и да мисли или да уради као они? И ко је тамо међу свим људима који би могао знати шта је то дах и дужина земље, и коме су биле показане све те мере? Или, има ли неко ко може одредити дужину небеса и колико је велика њихова висина, и на чему су основана, и колико је велики број звезда, и где се све звезде одмарају?


(Енох 92)
12. А после тога, биће осма недеља праведника, и мач ће добити како би могли обавити суд над противницима, и грешници ће доспети у руке праведних.
13. И на крају (недеље) они ће да добију куће кроз своју праведност, и кућа ће бити саграђена за цара славе заувек. И цели људски род ће видети пут ка праведности.
14. И после тога, у деветој недељи, праведни суд ће да се открије целом свету, и сва дела безбожника ће нестати са лица земље, и почеће уништење света.
15. И на крају овога, у десетој недељи у седмом делу (при крају) ће бити велики вечни суд, у коме ће се Он осветити палим анђелима.
16. Прво, небо ће да нестане, и ново небо ће да се појави, и све силе неба ће да предају седмоструку светлост.
И после тога многе недеље безбројне ће бити, и сви ће бити у добру и праведности, и греси се никада више неће споменути.


Текст у заградама су моји додаци, ради лакешг разумевања. :wink:
 
Одакле ми то ? Превод са Енглеског... ево, брат је већ дао неке линкове... Можете на њима погледати, а исто и на:

www.avva.faithweb.com

Књигу пророка Еноха је иначе цитирао и Св. Апостол Јуда у својој посланици... Него, сад ви мени реците, шта је то у супротности ? :shock:
 
MaranAta:
Одакле ми то ? Превод са Енглеског... ево, брат је већ дао неке линкове... Можете на њима погледати, а исто и на:

www.avva.faithweb.com

Књигу пророка Еноха је иначе цитирао и Св. Апостол Јуда у својој посланици... Него, сад ви мени реците, шта је то у супротности ? :shock:

Procitaj u Starom Zavetu pricu o Avramu i zavetu koji je Bog ucinio sa njim.
A sto se tice tvojih komentara... Ko ti je rekao da je to bas tako? Ili se sve to moze tumaciti i drugacije? Mislim, zar nije Pravoslavlje to koje se prvo odvojilo od Pape?
 
Ako se vrijeme na računa po logaritamskoj raspodjeli, a ne računa se, onda ova poturena "objašnjenja" (u zagradama) jednostavno otpadaju. :D (kad smo već kod otpadanja i otpadnika)
Čak, kad se sve sabere i oduzme (odnosno kada se kao vremenski zaokruženi periodi=dani, uzmu vremenski periodi koji su trajali podjednako) događaji iz svjetske istorije (pogotovo u pogledu vjere) mnogo bolje pasuju tako da daju sasvim drugačiju (skoro sasvim suprotnu) sliku od one koju autor ove teme pokušava da nametne.
Ovakvo poturanje može da prođe samo onom ko površno gleda ne upuštajući se ni u šta dublje, i koji još k tome aksiomatski prihvata postavku da je "pravoslavna hrišćanska zajednica" ona (jedina) ispravna, ko je u stanju da polazi od toga da je Henok pisao iz perspektive jednog "pravoslavca" i da je koristio njima blisku terminologiju. Takođe da bi ovo tek tako progutao, čovjek bi trebao da ne zna da računa i da slabo poznaje Sveto Pismo.
Ali autor ove teme je već na mnogo mjesta dokazao koliki je velemajstor da postigne efekat suprotan onom koji je on namjeravao. Ali Bog uvijek ima svoje namjere. :D :D :D
 
rdeki:
Procitaj u Starom Zavetu pricu o Avramu i zavetu koji je Bog ucinio sa njim.
A sto se tice tvojih komentara... Ko ti je rekao da je to bas tako? Ili se sve to moze tumaciti i drugacije? Mislim, zar nije Pravoslavlje to koje se prvo odvojilo od Pape?

Буди мало прецизнији на шта си мислио... знам ја причу о Авраму, али не бих да нагађам шта си хтео да кажеш, него лепо нам објасни.

Моји коментари су очигледно - МОЈИ. И то сам и навео и напоменуо, да се зна чији су. То је моје тумачење наведеног пророчанства, а они који мисле да је другачије, хајде да видимо како они то тумаче.

Што се тиче питања "ко се од кога одвојио", одговор је лако пронаћи... У то време постојале су следеће епархије:

1. Рим
2. Јерусалим
3. Александрија
4. Антиохија.
5. Цариград

После разлаза, на једној страни је Рим а на другој остале 4 епархије. Сад се опет запитај "ко се од кога одвојио". :wink:
 
Enohova knjiga je takozvani pseudobigraf sto znaci da je lazno pripisana Enohu a pisana je negde u doba kratko pre Isusa Hrista.

Kada se cita Enohova knjiga odmah se dolazi do zakljucka da se u podpunosti kosi sa Starim Zavetom i da je to lazno nadahnuta knjiga.

Ono sto je ovaj prijatelj MaranAta gore objanio je vrlo smesno i nedostojno da se komentarise.

Da je Enohova knjiga bila od Boga inspirisana ona bi se nalazila u Bibliji i nebi trebalo da se lazno predstavlja kao Enohova kada to nije.

Uzdravlje
 
http://galileo.spaceports.com/~biblija/enoh.htm
Књига Еноха (Ханоха) – псеудоепиграф по западној класификацији,
односно апокриф назван «Прва књига Еноха» (за разлику од словенског, «Друге књиге Еноха», епиграфа са старословенског преведеног на грчки). У потпуности се
сачувао само етиопски (амхара) превод, наново угледавши светлост дана 1773. године у двојном преводу, с арамејског и древнојеврејског кроз грчки, али потпуно, што је велика реткост. Потом, 1886. године, у Ахмиму (Египат) при ископинама су нађена 2 велика фрагмента грчког текста, те, на крају, 1952. г. у Кумрану (Палестина) је откривено неколико стотина кратких
фрагмената Књиге на арамејском, а поредећи их са етиопским - аутентичних. Књига Еноха –
једна од апокрифних књига из периода Другог Храма, представља највеће
интересовање. Сагласно библијском извешћу (Постање 5:21-24), Енох је проживео
365 година (знатно мање него други патриарси, живећи у периоду до Потопа). Енох
је «ходио с Богом (или «пред Богом»); и нестао је физички, јер га је Бог узео, као и Илију после.
По јеврејској традицији Енох је био узет у рај, не умирући.
На Књигу Енохову упућује између осталих Климент Александријски, а аутор такође неканонске Посланице Варнавине говори о њој као о делу Писма.
У Новом Завету
Саборна Посланица Св. апостола Јуде (Јаковљевог) 1,14-15 се позива на његово
пророковање цитирајући га: "Али и за ове пророкова Енох, седми од Адама,
говорећи »Гле, иде Господ са хиљадама хиљада светих својих да учини суд над
свима, и да покара све безбожике за сва њихова безбожна дела којима безбожност
чињаше, и за све дрске речи које безбожни грешници говорише против Њега«" (Енох 1,9). Овај део датира бар из 3. века пре Христа.
 
Да, Књига Еноха није канонизована, јер се постављало питање како је преживела потоп. Али, оно што је интересантно је да ту књигу цитира сам Апостол Јуда у својој посланици. То значи да је у њихово време, та књига котирала као аутентична.

Сем тога, нико не поднесе те "супротности" које сте спомиљали. 8)
 
MaranAta:

Буди мало прецизнији на шта си мислио... знам ја причу о Авраму, али не бих да нагађам шта си хтео да кажеш, него лепо нам објасни.

Моји коментари су очигледно - МОЈИ. И то сам и навео и напоменуо, да се зна чији су. То је моје тумачење наведеног пророчанства, а они који мисле да је другачије, хајде да видимо како они то тумаче.

Што се тиче питања "ко се од кога одвојио", одговор је лако пронаћи... У то време постојале су следеће епархије:

1. Рим
2. Јерусалим
3. Александрија
4. Антиохија.
5. Цариград

После разлаза, на једној страни је Рим а на другој остале 4 епархије. Сад се опет запитај "ко се од кога одвојио". :wink:[/quote]


Pa posto dobro znas pricu o Avramu onda znas i da je Bog napravio zavet sa Avramom da vise nece biti masovnih pomora kao sto su potop, Sodom i Gomor i tome slicno, pa da su od tog dana Avram i njegovi potomci poceli da se obrezuju kako bi podsetili Boga na taj zavet.
Pa kada znas to kako onda tumacis ovo prorocanstvo? Meni ono nije logicno.
A sto se tice tog vremena, postojao je jedan Papa, vrhovni poglavar crkve. Papa je ostao tamo gde je i bio, a nastali su neki novi crkveni poglavari. Ko se tu od koga odvojio? Zaista me zabavlja tvoj nacin na koji to objasnjavas.
Znaci postoji otac i ima 5 sinova. Jedan sin ostane u njegovoj kuci a 4 odu. Pa ispade da su se odvojili otac i onaj sin koji je ostao u kucii, a ne ona cetvorica sto su napustili roditeljski dom.
A zapravo sve to bas i nije imalo nikakve veze sa verom vec je sve to bilo politicki motivisano.
 
Прво о дуги и завету да више неће бити катаклизми типа - потоп... Пре свега, Христов други долазак и Страшни Суд није катаклизма, него "рашчишћавање" ситуације и коначни обрачун са кнезом овог света. Не долази до уништења земље, него до њеног преображаја. Толико о томе.

Што се тиче папе и његовог "поглаврства" над целом Црквом, показујеш основне знакове непознавања историјских факата, као и данашње ситуације. Разлаз се десио из комбинованих разлога - теолоких и папских претензија над другим епархијама. Наиме, цела Црква је признавала ПОЧАСНИ примат Епископа Рима, који је дотични хтео да претвори у ПОГЛАВАРСКИ примат. А Патријарси су постојали и тада, као и сада. При томе, Патријарх је само "први међу једнакима", и они немају јурисдикцију над другим Епископима, и другим епархијама. Наравно, код Римокатолика је то другачије. Јел сад јасније ? :wink:
 
MaranAta:
Прво о дуги и завету да више неће бити катаклизми типа - потоп... Пре свега, Христов други долазак и Страшни Суд није катаклизма, него "рашчишћавање" ситуације и коначни обрачун са кнезом овог света. Не долази до уништења земље, него до њеног преображаја. Толико о томе.

Што се тиче папе и његовог "поглаврства" над целом Црквом, показујеш основне знакове непознавања историјских факата, као и данашње ситуације. Разлаз се десио из комбинованих разлога - теолоких и папских претензија над другим епархијама. Наиме, цела Црква је признавала ПОЧАСНИ примат Епископа Рима, који је дотични хтео да претвори у ПОГЛАВАРСКИ примат. А Патријарси су постојали и тада, као и сада. При томе, Патријарх је само "први међу једнакима", и они немају јурисдикцију над другим Епископима, и другим епархијама. Наравно, код Римокатолика је то другачије. Јел сад јасније ? :wink:

Da li sam znas sta si hteo da kazes? Izvini, ali o cemu ti zapravo ovde vodis diskusiju?
 
MaranAta:
Одрасти, па се врати да дискутујемо. :wink:

Bravo....
Ovo gore je rec "pravog" hriscanina.
Bato, da bi sebe nazivao hriscaninom moras imati mnogo vise strpljenja, tolerancije, ljubavi. Iz tebe i tvojih komentara prosto izbija mrznja i netrpeljivost prema svemu sto misli drugacije od tebe.
Ovde si dao neko prorocanstvo koje predskazuje masovne pomore, a sam znas da je to u suprotnosti sa Starim Zavetom. Istorijske cinjenice tumacis onako kako tebi odgovaraju u cilju omalovazavanja drugih. Sebe nazivas pravoslavcem. Hajde onda ponasaj se kao pravi i odgovorni pravoslavac.
 
MaranAta:
Бла бла бла... Господ нам рече: "не судите да вам се не би судило". А шта ти то радиш ? Судиш ко је какав Хришћанин... Ја ти то не бих препоручио. :wink:

Za razliku od tebe ja sebe ne nazivam hriscaninom, pravoslavcem i ne trudim se da budem hriscanin vec covek.
A tebi kazem da je za nekog ko sebe posmatra kao hriscanina prava sramota da se ponasa tako kao ti.
Otvori malo srce i pusti ljubav da udje u njega.
 
Истина зна да боли синко... Па тако многи нису спремни да је прихвате онакву каква она јесте. Није ли Христос говорио да је он "дошао да донесе мач..." ? Какав мач ? Размисли мало о томе... :wink:
 
MaranAta:
Истина зна да боли синко... Па тако многи нису спремни да је прихвате онакву каква она јесте. Није ли Христос говорио да је он "дошао да донесе мач..." ? Какав мач ? Размисли мало о томе... :wink:

Pa u tome je tvoj najveci problem. To sto vidis mac a zatvorio si srce za ogromnu i neizmernu ljubav. A Hristos je (ako iskreno verujes u njega) doneo ljubav.
 
Ниси разумео... Управо та Божја љубав коју је он донео је истовремено и мач, и то онај који раздваја Истину од неистине. Ако те боли Божја Истина, то је зато што те тај мач покушава раздвојити од наистина и лажи. Један од пустињских отаца рече: "Паклена ватра је љубав Божја." Па се ти мало удуби и замисли како сад па то... :wink:
 
MaranAta:
Ниси разумео... Управо та Божја љубав коју је он донео је истовремено и мач, и то онај који раздваја Истину од неистине. Ако те боли Божја Истина, то је зато што те тај мач покушава раздвојити од наистина и лажи.

interesantno.
malocas sam prelistavajuci naisao na ovo, pa reko da nadovezem:
ako te snadje kakav bol, stani mirno i pitaj ga sta hoce (zeli) od tebe (emanuel gejbl, 1815-1884).

ne uzimaj uzalad kara Gospodnjega, jer koji je to sin da je primljen, a da nijje bijen, -
biblija, parafrazirano.
 

Back
Top