- Poruka
- 1.978
OVAJ ČOVEK JE POČINIO JEZIVI USKRŠNJI MASAKR! Na praznik ubio brata, snaju i OSMORO DECE, najmlađe imalo samo 4 godine
16.04.2023. / 07:240
Uskršnji masakr u kojem je ovaj čovek ubio majku, brata, snaju i osmoro dece ostaće zapamćen kao jedna od najvećih tragedija.

Uskršnji masakr je masovno ubistvo koje Amerika pamti, jer je u pitanju najsmrtonosniji zločin pojedinačnog počinitelja u istoriji države Ohajo. Džejms Rapert ubio je majku, brata, snaju i osmoro dece, od kojih je najmlađe imalo samo četiri godine.
Džejms je imao težak život, majka mu je od detinjstva govorila da je želela kćerku, a nakon smrti oca, brat je počeo da ga maltretira. Pobegao je od kuće i pokušao samoubistvo, ali nije uspeo. Bio je ljubomoran na brata koji se školovao i počeo da radi, ali i činjenicu da se oženio jednom od retkih devojaka sa kojima je Džejms ikada bio u vezi, Almom, i sa njom dobio osmoro dece. Pobio je celu svoju porodicu na Uskrs 1975. godine, u zločinu koji se otada naziva "Uskršnjim masakrom".
MOGLO BI VAS ZANIMATI
https://cdn2.midas-network.com/api/click/article/?id=19279258&pwid=2418&acid=30&dev=3
https://cdn2.midas-network.com/api/click/article/?id=19086268&pwid=2418&acid=30&dev=3
IZVOR: YOUTUBE/WCPO 9
Na Uskrs, 30. marta 1975. godine, njegov brat Lenard i supruga Alma doveli su osmoro dece kod bake i deke na praznični ručak. Džejms je spavao jer je bio mamuran, probudio se oko četiri sata popodne i uzeo tri pištolja i pušku. Najpre je ubio brata, pa snaju, a zatim rođenu majku.
Troje dece je zatim ubijeno. Dejvid (11), Tereza (9) i Kerol (13), a onda je prešao u dnevnu sobu. Tu je ubio En (12), Lenarda (17), Majkla (16), Tomasa (15) i Džona (4). Najveći broj žrtava upucao je u glavu, a onda još jednom pucao da bi bio siguran da su mrtvi.
IZVOR: YOUTUBE/UNDER THE ASH TREE
Niko nije pružao otpor i policajci su od očekivanog haosa u kući zatekli samo jednu prevrnutu kantu za đubre. Masakr je bio gotov za manje od dva minuta. Džejms je proveo još tri sata u kući a potom sam pozvao policiju.
Godinu dana nakon masakra, kuća je bila otvorena za javnost i sva nameštaj i premeti iz nje rasprodati na aukciji. Kuća je izdata porodici koja se skoro doselila u taj deo zemlje i nije znala šta se dogodilo. Ta porodica kasnije se iselila tvrdeći da čuje "čudne zvukove i glasove" u kući.
IZVOR: YOUTUBE/WCPO 9
Džejms je osuđen na dve doživotne kazne, jer je u Americi početkom sedamdesetih smrtna kazna bila zabranjena. Osuđen je samo za ubistva brata i majke, a po ostalih devet tačaka optužnice proglašen je nevinim usled neuračunljivosti.
Džejms Rupert umro je 4. juna prošle godine, u 89. godini. Da se to nije dogodio, mogao je da traži puštanje na uslovnu slobodu u aprilu 2025. godine, kada bi imao 91 godinu.
(MONDO)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Uzas.sta reci.Ko je kriv?Pa naravno njegovi roditelji koji su pravili razliku medju decom.A toga ima....I dan danas.Nagledao sam se takvih.Ali nekad je bila tradicija musko dete a zenska deca budu diskriminisana.U svakom slucaju takvi zadrti ljudi su zlo.